13. protiletadlová dělostřelecká divize [1942-1945]

13th Anti-Aircraft Artillery Division / 13. Flak-Division

     
Název:
Name:
13. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
13. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.01.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1942-DD.09.1944 Letecká župa Západní Francie
DD.09.1944-DD.MM.1945 IV. protiletadlový dělostřelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.02.1942-01.07.1942 Chaulin-Egersberg, Gaston von ( )
01.07.1942-01.03.1944 Spieß, Theodor ( )
01.03.1944-01.10.1944 Schaller, Max ( )
02.10.1944-08.05.1945 Wolf, Adolf ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/13fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/13-protiletadlova-delostrelecka-divize-1942-1945-t2658#425824Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!