Main Menu
User Menu

13. ponorková divize [1992-2000]

13th Submarine Division

13. ponorková divízia

13-я дивизия подводных лодок (13 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
13. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
13-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1992
Předchůdce:
Predecessor:
13. ponorková divízia
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.2000
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.01.1992-01.09.2000 3. ponorková flotila
Dislokace:
Deployed:
01.01.1992-DD.07.1993 ?, záliv Oleň
DD.07.1993-01.09.2000 Gadžievo, záliv Jageľnaja

Velitel:
Commander:
01.01.1992-07.07.1992 Makejev, Vladimir Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
07.07.1992-DD.03.1994 Makejev, Vladimir Michajlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.03.1994-DD.MM.1999 Tregubov, Oleg Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1999-04.05.2000 Položij, Ivan Viktorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
04.05.2000-DD.09.2000 Položij, Ivan Viktorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1997-DD.MM.1999 Položij, Ivan Viktorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1999-DD.01.2000 Iľinych, Michail Vasiljevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://oosif.ru/1975-00g.---13-ya-diviziya-pl-ksf-
URL : https://www.valka.cz/13-ponorkova-divize-1992-2000-t237755#657274Verze : 0
MOD