Main Menu
User Menu

13. pěší pluk [1921-1934]

13. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 13. INFANTERIE-REGIMENT
13. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Ludwigsburg
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 5. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Ludwigsburg
Velitelé pluku 01.1921-04.1925 Niethammer Hermann
04.1925-03.1928 Greif Kurt von
03.1928-03.1930 Schmidt Hans
03.1930-10.1931 Muff Wolfgang
10.1931-10.1933 Hahn Eugen
10.1933-09.1934 Ruoff Richard
09.1934-10.1934 Schmidt Rudolf
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/13
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/13
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/13
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 13
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/13-pesi-pluk-1921-1934-t60069#216707Verze : 0
MOD