Main Menu
User Menu

13. divize [1905-1945]

13. divize



65. pěší pluk
104. pěší pluk
116. pěší pluk
13. divizní jízdní jednotka
19. horský dělostřelecký pluk (36x 75mm horská děla)
13. ženijní pluk
13. spojovací jednotka
13. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/13-divize-1905-1945-t20182#76038Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 13. Divize
Datum vzniku 01.04.1905 Takeda


01.05.1925 - zrušena ( deactivated )


10.09.1937 Sendai - znovu zformována
Předchůdce ---
Datum zániku DD.09.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství 11.09.1937 Šanghajská expediční armáda
14.02.1938 Expediční armáda Centrální Čína
04.07.1938 2. Armáda
09.12.1938 11. Armáda
??.07.1945 Čínská expediční armáda
Dislokace ---
Velitelé 24.07.1918 - 06.01.1921 Nishikawa, Torajiro
06.01.1921 - 06.08.1923 Kawamura, Masahiko
06.08.1923 - 01.05.1925 Idogawa, Tatsuzo
10.09.1937 - 01.08.1939 Ogisu, Ryuhei
01.08.1939 - 28.09.1940 Tanaka, Shizuichi
28.09.1940 - 17.08.1942 Uchiyama, Eitaro
17.08.1942 - 20.01.1945 Akashika, Ri
20.01.1945 - DD.09.1945 Yoshida, Minetaro
Podřízené útvary ---
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/13-divize-1905-1945-t20182#309293Verze : 0