Main Menu
User Menu

13. bombardovací křídlo, těžké [1945-1945]

13th Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
13. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
13th Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
13. bojové bombardovací křídlo (těžké)
Datum zániku:
Disbanded:
17.08.1945
Nástupce:
Successor:
13. bombardovací křídlo, velmi těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.07.1945-15.08.1945 3. letecká divize
15.08.1945-17.08.1945 2. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
18.06.1945-06.08.1945 Horham, US Army Air Force Station 119
15.08.1945-17.08.1945 Sioux Falls, Sioux Falls Army Airfield

Velitel:
Commander:
18.06.1945-18.07.1945 Huglin, Harold Q. (Brigadier General)
18.07.1945-17.08.1945 Wright, Clifton D. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/13-bombardovaci-kridlo-tezke-1945-1945-t139080#453227Verze : 0
MOD