Výstava modelů na zámku v Rosicích u Brna 25.10. – 1. 11. 2003

Autor : 🕔23.09.2003 📕7.313

Přijďte na výstavu! Nebudete zklamáni!

Již počtvrté pořádají rosičtí modeláři výstavu svých výtvorů. Ti z vás, kteří tu již byli, ji jistě netrpělivě očekávají. Vždyť první tato výstava se konala již v roce 1993, další pak následovaly v letech 1995, 1999 a nyní tedy 2003.

Tak velká mezidobí jsou sice nepříjemná a pro laiky jistě i překvapivá, ale mají logický základ – na každé výstavě se snažíme předložit co největší množství nových a ještě „neokoukaných“ modelů. Vzhledem k době stavby opravdu kvalitních stavebnic dochází k již zmiňovaným časovým prodlevám.

Výstava proběhne ve dnech 25. října až 1. listopadu tohoto roku (tedy od soboty do soboty na zámku Rosice (naštěstí je tam jen jeden J a současně) s výstavou modelů bude též možnost prohlídky této renesanční stavby). Výstavní doba bude 9.00-12.00;13.00-17.30 v pracovní dny a 9.30-12.00;13.00-17.30 o víkendu a ve svátek.

Co bude k vidění?

Plastikové modely všech druhů. Především pak vojenská letadla od I. svět. války po současnost a bojová technika z téhož období. Dále potom figurky, modely aut, lodí. Neodmyslitelné jsou též diorámy zejména v měřítkách 1:72 a 1:35. Zde je třeba poprosit návštěvníky o jistou shovívavost, neboť určitou část vystavovaných modelů budou tvořit práce začínajících dětských modelářů, avšak není třeba propadat panice, přislíbeny jsou též modely skutečných profesionálů, takže jistě bude na co koukat.

V další sekci, a to velmi rozsáhlé, budou vystaveny železniční modely, části modelových kolejišť, diorámy, historické plechové modely, funkční modely parních strojů s předvedením chodu (!) a další železničářské propriety a drobnosti. Největším lákadlem by mělo být funkční kolejiště o přibližné rozloze 9 m2.

Další část budou představovat RC modely, především letadel. Zde by měly být předvedeny modely skutečně impozantních rozměrů.

K vidění budou také papírové modely, různé makety, literatura, fotografie a vůbec vše, co nějak souvisí modelařením, vojenskou technikou nebo železnicí.

Součástí výstavy bude též možnost zakoupit různé modelářské drobnosti a zajištěno bude rovněž občerstvení.

Vstupné bude lidové – do 20 Kč za dospělého, děti do 12 Kč. Prostředky takto získané nebudou propity, jak by se mohl někdo domnívat, nýbrž použity na nákup modelářských potřeb pro nejmenší a začínající modeláře v klubu. Výchova nové modelářské generace je ostatně hlavní náplní činnosti klubu a smyslem veškeré jeho existence.

Doufám, že se v Rosicích uvidíme!

Autor : 🕔23.09.2003 📕7.313

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře

 • Kohy

  Ano spoustu příslušníků policie jen dělalo svojí práci nehledě na ideologii ale spoustu znich bohužel viděli na ideologii i své obohacení a nezdráhali se mučit nevinné popřípadě je střílet mlátit atd . v této situaci je to těžké říct kdo a nebo...

  Bratři Mašínové - fakta · 4 days ago

 • RaS

  Doporučuji knihu pana Karla Pacnera Atomoví špioni. Je tam velmi podrobně a fundovaně popsáno, jak se ten který stát dobral své jaderné bomby a jak se tomu světové společenství snažilo (neúspěšně) zabránit.

  Operace Opera – předehra · 1 week ago

 • CZjak

  radiostanice byly však nee v takovém počtu jakým si žádalprolém byl v tom, že v roce 1941 měli pouze velitelské však od Prosince při protiofenzívě měl výhradně každý v 1942 byly již z 82% kvůli i dodávkám spojenců zjisti si informace pro příště a...

  Obranná válka SSSR??? díl 3. · 1 week ago

 • jikjik

  Pokud je mi známo, maršál G.I. Kulik byl náčelníkem správy DRRA dělostřelectva, ne tanků.

  Americké kořeny sovětského tanku T-34 · 1 week ago

 • volado1

  Sprosti vrahovia,nic ine

  Bratři Mašínové - fakta · 1 week ago

 • jikjik

  25. ledna 1935 ... V zemi zuřil hlad organizovaný soudruhem Stalinem a jinými soudruhy. - a tím jsem skončil. Dál to nemá cenu číst. 1) Hladomor byl v roce 1933. 2) Stalin se jako jeden z mála staral ten hlad zlikvidovat. 3) Většina zemřelých na...

  Výcvik sovětských letců pro 2. světovou válku · 1 week ago

 • jikjik

  Ano, autor má naprostou pravdu. Sovětská armáda převyšovala německou početně i kvalitou výzbroje. Například tank T34 byl tak dobře pancéřován, že velitel neviděl ven a ani neměl radiostanici. podobně ta skvělá letadla, která sice dosahovala...

  Obranná válka SSSR??? díl 3. · 2 weeks ago

 • R

  Dobrý den, nevím zda to již někomu dnes pomůže, ale připojím svůj názor. Igor byl veselý a hodný kluk. Osudnou se mu stala láska k jeho psímu kamarádovi, který byl vystrašený pod buňkou a Igor se pro něj vracel z již nastartovaného OT-64. Provádět...

  Úmrtia vojakov OS SR v zahraničných operáciách · 4 weeks ago

 • seky

  Článek ucházející, ale je tu jeden obrovský, vemi podstatný nesmysl. Motor V2 rozhodně nevychází z Liberty ani omylem. Nemá ani podobnou koncepci a ani podobný design dílů. Jsou to dva naprosto odlišné motory v každém směru. Ve zkratce:...

  Americké kořeny sovětského tanku T-34 · 1 month ago

 • Patrik Novák

  Velice poučné čtení. Děkuji

  Českoslovenští letci v polské kampani 1939  · 1 month ago