Výstava modelů na zámku v Rosicích u Brna 25.10. – 1. 11. 2003

Autor : 🕔23.09.2003 📕7.595
Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč
♡ Chci přispět

Přijďte na výstavu! Nebudete zklamáni!

Již počtvrté pořádají rosičtí modeláři výstavu svých výtvorů. Ti z vás, kteří tu již byli, ji jistě netrpělivě očekávají. Vždyť první tato výstava se konala již v roce 1993, další pak následovaly v letech 1995, 1999 a nyní tedy 2003.

Tak velká mezidobí jsou sice nepříjemná a pro laiky jistě i překvapivá, ale mají logický základ – na každé výstavě se snažíme předložit co největší množství nových a ještě „neokoukaných“ modelů. Vzhledem k době stavby opravdu kvalitních stavebnic dochází k již zmiňovaným časovým prodlevám.

Výstava proběhne ve dnech 25. října až 1. listopadu tohoto roku (tedy od soboty do soboty na zámku Rosice (naštěstí je tam jen jeden J a současně) s výstavou modelů bude též možnost prohlídky této renesanční stavby). Výstavní doba bude 9.00-12.00;13.00-17.30 v pracovní dny a 9.30-12.00;13.00-17.30 o víkendu a ve svátek.

Co bude k vidění?

Plastikové modely všech druhů. Především pak vojenská letadla od I. svět. války po současnost a bojová technika z téhož období. Dále potom figurky, modely aut, lodí. Neodmyslitelné jsou též diorámy zejména v měřítkách 1:72 a 1:35. Zde je třeba poprosit návštěvníky o jistou shovívavost, neboť určitou část vystavovaných modelů budou tvořit práce začínajících dětských modelářů, avšak není třeba propadat panice, přislíbeny jsou též modely skutečných profesionálů, takže jistě bude na co koukat.

V další sekci, a to velmi rozsáhlé, budou vystaveny železniční modely, části modelových kolejišť, diorámy, historické plechové modely, funkční modely parních strojů s předvedením chodu (!) a další železničářské propriety a drobnosti. Největším lákadlem by mělo být funkční kolejiště o přibližné rozloze 9 m2.

Další část budou představovat RC modely, především letadel. Zde by měly být předvedeny modely skutečně impozantních rozměrů.

K vidění budou také papírové modely, různé makety, literatura, fotografie a vůbec vše, co nějak souvisí modelařením, vojenskou technikou nebo železnicí.

Součástí výstavy bude též možnost zakoupit různé modelářské drobnosti a zajištěno bude rovněž občerstvení.

Vstupné bude lidové – do 20 Kč za dospělého, děti do 12 Kč. Prostředky takto získané nebudou propity, jak by se mohl někdo domnívat, nýbrž použity na nákup modelářských potřeb pro nejmenší a začínající modeláře v klubu. Výchova nové modelářské generace je ostatně hlavní náplní činnosti klubu a smyslem veškeré jeho existence.

Doufám, že se v Rosicích uvidíme!

Autor : 🕔23.09.2003 📕7.595

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Poslední komentáře

 • Tomáš Koty Kotačka Jenže pak to dopadá tak, že lidi řvou jak byla F-15 skvělý letadlo... a už se nikdo nezmiňuje, že prakticky žádný z těch sestřelů nebyl jen za účasti F-15tek - a že vlastně šlo o kooperaci několika různých strojů.

  F-15A Baz versus MiG-25 - Past jako z učebnice · 1 week ago

 • Radek Novák Pěkně popsáno,akorát mi tam chybí ta bitva v Itálii :-) Docela pozdní koment,ale nikdo to tu ještě nepochválil :D

  Vojenská organizace Slovanů v časně slovanském období · 1 week ago

 • 3,14ranha Budiž, slovo svobodné jsem měl napsat s uvozovkami... přesto to jsou volby a o překvapení(z pohledu globálních elit) není nouze (Brexit, D. Trump , polská vláda... ), nic podobného tady za bolševika nebylo ani náhodou ! A když už to umírnění...

  Bratři Mašínové - fakta · 1 week ago

 • Miloš Fabián Článek je dobrý, ale chtělo by to si jej po sobě přečíst a zapracovat na elementární gramatice. Takhle je ostuda publikovat jej na tomhle portálu.

  Regia Aeronautica v severní Africe · 1 week ago

 • Radek Novák Tak to máte velmi naivní představu o světě :-) Volby svobodné nejsou,jsou zmanipulované a nahrávají velkým stranám,už jen systémem.NATO po nás nechce žádnou gentlemanskou pomoc,manipuluje s myšlením lidí skrz média a vojákům nabízí různé mise...

  Bratři Mašínové - fakta · 1 week ago

 • Wally Dobrý den,

  Mě by zajímalo kde a jak se mužů přihlásit do kurzu?

  Předem děkuji.

  el_capitan@centrum.cz

  Nudíte se? Jeďte na výcvik SOG Defence!  · 1 week ago

 • ABC Pravda. Jenže i kdyby Německo nezaútočilo na Polsko a byl pořád mír, tak by si nás stejně ponechali jako Protetorát a situace z doby březen až srpen 1939 by trvala ještě hodně let a bez války by Mnichov nebyl oduznán. V tom případě by přežití...

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • Letusak Na druhou stranu se ani nevedelo, ze Hitler chysta nacistickou svetovladu, vyhlazovaci tabory a vystehovani/vyhlazeni nenemecke populace Evropy. Takhle s odstupem vice jak sedmdesati let s tim vsim, co vime, se to samozrejme posuzuje mnohem snaze.

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • ABC Kdyby Nacisté vyhráli, mohli by si s českým národem dělat, co by chtěli, klidně čtvrtinu povraždit, čtvrtinu poněmčit a zbytek odvézt do Ruska na otrockou práci. A Čecha by už víc nebylo v české zemi! Beneš několikrát hazardoval s osudem...

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • neznasam_klamstvo Pri streľbe v kasárňach zahynula len jedna žena. Druhá žena a dve deti boli len ľahko zranené, boli ošetrené spolu s preživšími vojakmi na ošetrovni v kasárňach a pokračovali v ceste do nemecka! Preživších vojakov odviezli partizáni a neskôr...

  Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago