Main Menu
User Menu

121. tanková brigáda [1941-1943]

121-я танковая бригада имени Наркомата среднего машиностроения

     
Název:
Name:
121. tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
121-я танковая бригада имени Наркомата среднего машиностроения
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
63. tanková brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
07.02.1943
Nástupce:
Successor:
27. gardová tanková brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:

Dislokace:
Deployed:


Velitel:
Commander:
01.08.1941-15.07.1942 Radkevič, Nikolaj Nikolajevič (Polkovnik / Полковник)
16.07.1942-07.02.1943 Nevžinskij, Michail Vasiljevič (Podpolkovnik / Подполковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1941-03.01.1942 121. tankový pluk

Ručně vyplněné položky:
26.08.1941-03.01.1942 121. tankový pluk
Čestný název:
Honorary Name:

Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/tbr/tbr121.html
URL : https://www.valka.cz/121-tankova-brigada-1941-1943-t125288#425583Verze : 0
Politický komisár stojaci na ľahkom tanku T-60 burcuje vojakov 121. tankovej brigády krátko pred začiatkom útoku, máj 1942.


zdroj: https://histomil.com
URL : https://www.valka.cz/121-tankova-brigada-1941-1943-t125288#536603Verze : 1
MOD