12. velitelství taktického letectva [1944-1947]

XII Tactical Air Command

     
Název:
Name:
12. velitelství taktického letectva
Originální název:
Original Name:
XII Tactical Air Command
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.04.1944-05.06.1947 64. stíhací křídlo
27.11.1944-06.01.1945 42. bombardovací křídlo (střední)
21.05.1945-26.07.1945 42. bombardovací křídlo (střední)
15.11.1945-25.07.1947 501. taktická řidicí skupina
20.08.1946-25.06.1947 31. stíhací skupina
01.03.1947-06.10.1947 86. smíšená skupina
01.03.1947-15.05.1947 86. stíhací skupina
15.05.1947-25.06.1947 52. stíhací skupina (pro každé počasí)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-



Vytvořeno jako XII Ground Air Support Command 10.9.1942
Aktivováno 17.9.1942
Přetvořeno na XII Air Support Command v září 1942
Přetvořeno na XII Tactical Air Command v dubnu 1944
Deaktivováno 10.11.1947
Zrušeno 8.10.1948


WINGS
5th Bombardment - 1942
7th Fighter - 1942
42nd Bombardment - 1945
57th Bombardment - 1943 - 1944
63rd Fighter - 1945
64th Fighter (formálně 3rd Air Defense) - 1943 - 1944, 1945 - 1947
70th Fighter - 1945 - 1947
71st Fighter - 1945
87th Fighter - 1944


STATIONS
Birmingham, Birmingham Army Airfield , 17.9.1942
Washington, Bolling Field , 25.9. - 18.10.1942
French Morocco, 9.11.1942
Algeria, leden 1943
Tunisia, 13.3.1943
Sicily, 12.7.1943
Italy, 9.9.1943
France, 18.8.1944
Germany, 27.3.1945
Erlangen, Germany, červenec 1945
Bad Kissingen, Army Air Force Station Bad Kissingen / , 1.11.1945 - 10.11.1947


COMMANDERS
Col Rosenham Beam, 18.9.1942
Brig Gen John K Cannon, 22.9.1942
Col Rosenham Beam, 30.12.1942
Col Peter S Rask, 1.1.1943
Brig Gen Howard A Craig, 10.1.1943
Brig Gen Paul L Williams, 24.1.1943
Brig Gen John K Cannon, 12.5.1943
Col Lawrence P Hickey, 24.5.1943
Maj Gen Edwin J House, 13.6.1943
Brig Gen Gordon P Saville, 2.2.1944
Brig Gen Glenn 0 Barcus, 29.1.1945
Maj Gen William E Kepner, 3.12.1945
Brig Gen Glenn 0 Barcus, 9.1.1946
Brig Gen John F McBlain, 3.8.1946
Maj Gen Robert LeG Walsh, 27.11.1946
Brig Gen James M Fitzmaurice, 1.4. - říjen 1947


CAMPAIGNS
Air Combat, EAME Theater
Algeria - French Morocco
Tunisia
Sicily
Naples - Foggia
Anzio
Rome - Arno
Northern France
Southern France
North Apennines
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe


DECORATIONS
None


INSIGNE
None
URL : https://www.valka.cz/12-velitelstvi-taktickeho-letectva-1944-1947-t7171#16910Verze : 2
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!