Main Menu
User Menu

12. ponorkový oddíl Baltské floty [RRRR-RRRR]

12th Submarine Squadron of the Baltic Fleet

12. ponorkový oddiel Baltickej floty

12-й дивизион подводных лодок БФ (12 ДПЛ БФ)

     
Název:
Name:
12. ponorkový oddíl Baltské floty
Originální název:
Original Name:
12-й дивизион подводных лодок Балтийского флота
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.03.1935-DD.09.1941 1. ponorková brigáda Baltickej floty
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kronštadt, ? /
DD.11.1939-DD.MM.RRRR Tallin, ? /

Velitel:
Commander:
DD.08.1935-15.03.1936 Šteingauzen, Pavel Alexandrovič1) ( )
15.03.1936-DD.12.1937 Šteingauzen, Pavel Alexandrovič (Kapitan 2-go ranga / Капитан 2-го ранга)
DD.12.1937-DD.08.1938 Ivanov, Georgij Alexejevič (Kapitan 3-go ranga / Капитан 3-го ранга)
26.10.1938-30.10.1939 Averočkin, Anatolij Kuzmyč (Kapitan-lejtěnant / Капитан-лейтенант)
30.10.1939-27.12.1939 Averočkin, Anatolij Kuzmyč (Kapitan 3-go ranga / Капитан 3-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) pred zavedením hodností v Červenej armáde v septembri 1935 boli od roku 1918 do roku 1935 príslušníci armády vymenovávaní do konkrétnych funkcií (brigádny veliteľ, zborový veliteľ atď.), ktoré zodpovedali kategóriám - od 0 (vojak) do 14 (veliteľ okruhu, armády, frontu)
Zdroje:
Sources:
flot.com
https://oosif.ru/1932-41g.---1-ya-brigada-pl-rkkf-k
URL : https://www.valka.cz/12-ponorkovy-oddil-Baltske-floty-RRRR-RRRR-t238576#659670Verze : 0
MOD