Main Menu
User Menu

12. pěší pluk [1921-1934]

12. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 12. INFANTERIE-REGIMENT
12. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Halberstadt
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 4. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Halberstadt
Velitelé pluku 01.1921-01.1923 Siehr Georg
01.1923-02.1926 Schniewindt Rudolf
02.1926-04.1928 Oppermann Paul
04.1928-02.1929 Brauchitsch Adolf von
02.1929-02.1932 Trotha Ivo von
02.1932-02.1934 Lüdke Erich
02.1934-10.1934 Schubert Albrecht
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/12
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/12
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/12
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 12
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/12-pesi-pluk-1921-1934-t60068#216705Verze : 0
MOD