Main Menu
User Menu

12. divize [1898-1945]

12. divize



24. pěší pluk
46. pěší pluk
48. pěší pluk
12. divizní tanková jednotka
12. dělostřelecká skupina
24. dělostřelecký pluk (12x 75mm děla, 24x 105mm houfnice)
18. ženijní pluk
12. spojovací jednotka
18. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/12-divize-1898-1945-t20181#76037Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 12. Divize
Datum vzniku 01.10.1898 in Ogura
Předchůdce ---
Datum zániku DD.09.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství DD.04.1936 Kuangtungská armáda
13.01.1938 3. Armáda
??.11.1944 10. Armádní okruh
Dislokace ---
Velitelé 02.07.1918 - 26.08.1919 Oi, Shigeharu
26.08.1919 - 20.07.1921 Kinoshita, Usaburo
20.07.1921 - 06.08.1923 Morioka, Shusei
06.08.1923 - 28.07.1926 Isomura, Nen
28.07.1926 - 08.03.1928 Takegami, Tsunesaburo
08.03.1928 - 01.08.1930 Kanayama, Hisamatsu
01.08.1930 - 29.02.1932 Kihara, Kiyoshi
29.02.1932 - 18.03.1933 Sugiyama, Hajime
18.03.1933 - 15.03.1935 Otani, Kazuo
15.03.1935 - 07.03.1936 Katsuki, Kiyoshi
07.03.1936 - 01.03.1937 Shimizu, Yoshishige
01.03.1937 - 08.01.1938 Yamada, Otozo
08.01.1938 - 09.03.1940 Uemura, Seitaro
09.03.1940 - 01.03.1941 Kawabe, Masamitsu
01.03.1941 - 01.08.1942 Kasahara, Yukio
01.08.1942 - 29.10.1943 Numata, Takezo
29.10.1943 - DD.09.1945 Hitomi, Hidezo
Podřízené útvary ---
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/12-divize-1898-1945-t20181#309310Verze : 0