Main Menu
User Menu

12. brigáda [1925-1936]

12th Brigade

     
Název:
Name:
12. brigáda
Originální název:
Original Name:
12th Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
12. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
24.08.1936
Nástupce:
Successor:
12. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-24.08.1936 Lake Forest, Fort Sheridan

Velitel:
Commander:
23.03.1925-10.10.1925 Poore, Benjamin A. (Brigadier General)
07.11.1925-16.03.1928 Lenihan, Michael J. (Brigadier General)
17.03.1928-02.06.1928 Malone, Paul B. (Brigadier General)
02.06.1928-05.09.1928 Miles, Perry L. (Colonel)
05.09.1928-DD.11.1928 Brown, Lytle (Brigadier General)
DD.11.1928-20.01.1929 Shaw, Frederick B. (Colonel)
20.01.1929-04.08.1930 Conrad, Caspar H. Jr. (Brigadier General)
04.08.1930-01.09.1930 Whitworth, Pegram (Colonel)
01.09.1930-23.05.1931 McCloskey, Manus (Brigadier General)
23.05.1931-20.08.1931 Knudsen, Frederick L. (Colonel)
20.08.1931-01.03.1935 Bolles, Frank C. (Brigadier General)
01.03.1935-24.08.1936 Merrill, Dana T. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/12-brigada-1925-1936-t198014#568343Verze : 4
MOD