Main Menu
User Menu

12. bombardovací skupina, lehká [1940-1941]

12th Bombardment Group, Light

     
Název:
Name:
12. bombardovací skupina, lehká
Originální název:
Original Name:
12th Bombardment Group, Light
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.12.1941
Nástupce:
Successor:
12. bombardovací skupina (střední)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1941-26.03.1941 Severozápadní letecký distrikt
26.03.1941-03.09.1941 2. letecká armáda
03.09.1941-30.12.1941 4. velitelství letecké podpory
Dislokace:
Deployed:
15.01.1941-30.12.1941 Tacoma, McChord Field
Velitel:
Commander:
15.01.1941-05.05.1941 ?, ? ( ? )
06.05.1941-30.12.1941 Goodrich, Charles G. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/12-bombardovaci-skupina-lehka-1940-1941-t136709#450852Verze : 2
MOD