Main Menu
User Menu

12.06.2018 - Singapur: summit USA - KLDR

V Singapuru probíhá summit USA-KLDR za účasti Donalda Trumpa a Kim Čong-una. Jde o vůbec první schůzku amerického prezidenta s nejvyšším představitelem Severní Koreje.
Hlavním tématem summitu má být jaderné odzbrojení KLDR. Obě strany by mohly jednat také o podpisu mírové dohody, která by nahradila smlouvu o příměří, jíž skončila korejská válka z let 1950-53.
www.lidovky.cz
URL : https://www.valka.cz/12-06-2018-Singapur-summit-USA-KLDR-t213859#601097Verze : 0
MOD
„Prezident Trump se zavázal poskytnout KLDR bezpečnostní garance a předseda Kim opětovně ujistil o svém pevném a neochvějném závazku kompletního jaderného odzbrojení na Korejském poloostrově,“ píše se v prohlášení, jehož fotografie se objevila na Twitteru.
Washington a Pchjongjang se na summitu rovněž dohodly na vyhledání, identifikaci a repatriaci padlých během válečného konfliktu na Korejském poloostrově v 50. letech.
Zatím není známo, zda už existuje nějaká časová osa a zda KLDR dosáhla zmírnění hospodářských sankcí. V krátkém textu ale nic podobného zmíněno není.
zpravy.idnes.cz
www.novinky.cz
twitter.com
URL : https://www.valka.cz/12-06-2018-Singapur-summit-USA-KLDR-t213859#601108Verze : 0
MOD
USA se na singapurském summitu zavázaly, že přeruší vojenská cvičení jihokorejské a americké armády v Jižní Koreji.
Všechny kroky KLDR v rámci jaderných závazků budou ale důkladně ověřovány, a pokud režim KLDR s Washingtonem přestane spolupracovat, cvičení budou pokračovat. Ve středu to v Soulu prohlásil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Podle ministra by Spojené státy rády dosáhly jaderného odzbrojení Severní Koreje během dvou a půl roku. Dosud USA o časovém rámci dohody nehovořily.
www.novinky.cz
URL : https://www.valka.cz/12-06-2018-Singapur-summit-USA-KLDR-t213859#601238Verze : 0
MOD
Diskuse
Vysledek je zda se takovy neurcity, 38 minut jednani, prislib pokracovat v rozhovorech a zatim nepotvrzeny slib Severni Koreje o uplnem odstraneni jadernych zbrani. Kazdopadne se jedna o prelomovou schuzku a jsem zvedav, zdali se to pretvori ve skutecne ciny.
URL : https://www.valka.cz/12-06-2018-Singapur-summit-USA-KLDR-t213859#601101Verze : 0
MOD
tak byl by to malý zázrak, kdyby z toho vzešel jakýkoli hmatatelný výsledek, nejpravděpodobnější bude to, čemu osobně přezdívám smlouva o smlouvě budoucí, tedy dohodli jsme se, že v budoucnu se dohodneme ...
vzdaní se jaderných zbraní je vzhledem k vývoji v minulosti (Libye, Írán, ...) a bez poskytnutí záruk třetí stranou (ČLR a/nebo RF) během na delší trať, naopak mírová smlouva je mnohem reálnější, ale i to nemůže být předmětem bilaterálních jednání, neb účastníci nebyli jen zmíněné dva státy ...
URL : https://www.valka.cz/12-06-2018-Singapur-summit-USA-KLDR-t213859#601106Verze : 0
MOD
no nejen Reagan, on ani Nixon behem zacatku oteplovani vztahu s Cinou v 72 (nutno s odstupem par desetileti podotknout, bohuzel) nemel v ruce nic, nez slib, smlouvu o smlouve budouci, jak pise Fibe Very Happy ale je zajimave, jak se hateri ze vsech moznych novin spojili v zurive analyze toho, jak Trump nedosahl niceho a pripadne kdo vsechno jeste za to muze, jen ne on Very Happy uz jenom cekam, kdy se k tomu prizna Merkelova nebo se prijde na to, ze za tim stoji Putin Very Happy Very Happy Very Happy


ale ten zaver je vyborny, dost to rezonuje s jednim komentarem, ktery jsem dnes cetl - pokud se jednalo o Blbacka Blbamu, tak by dostal Nobelovku uz jen za to, ze by nad cestou na takovy summit laskave zauvazoval ... no a ted nedej boze, ze by to Donaldovi fakt vyslo, to by haterum asi popraskaly cevky na cele ...
URL : https://www.valka.cz/12-06-2018-Singapur-summit-USA-KLDR-t213859#601235Verze : 1
MOD