Main Menu
User Menu

116. divize [1938-1945]

116. divize


109. pěší pluk
120. pěší pluk
133. pěší pluk
120. jízdní prapor
122. dělostřelecký pluk (36x 75mm děla)
116. ženijní pluk
116. spojovací jednotka
116. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/116-divize-1938-1945-t20337#76419Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 116. Divize
Datum vzniku 15.05.1938 Kjoto
Předchůdce 16. Rámcová divize
Datum zániku 30.09.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství 20.05.1938 Středočínská expediční armáda
23.09.1939 13. Armáda
??.1944 20. Armáda
Dislokace ---
Velitelé 15.05.1938-19.05.1939 Shimizu, Yoshishige
19.05.1939-15.10.1941 Shinohara,Seiichiro
15.10.1941-10.06.1943 Takeuchi, Shunjiro
10.06.1943-09.03.1945 Iwanaga, Hiroshi
09.03.1945-30.09.1945 Hishida, Motoshiro
Podřízené útvary 109. pěší pluk
120. pěší pluk
133. pěší pluk
122. dělostřelecký pluk
116. ženijní pluk
116. transportní pluk
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/116-divize-1938-1945-t20337#307214Verze : 0
MOD