Main Menu
User Menu

11. strategická skupina [1978-1990]

11th Strategic Group

     
Název:
Name:
11. strategická skupina
Originální název:
Original Name:
11th Strategic Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.10.1978
Předchůdce:
Predecessor:
11. bombardovací skupina, těžká
Datum zániku:
Disbanded:
07.08.1990
Nástupce:
Successor:
11. křídlo zabezpečení
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1978-07.08.1990 7. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
15.11.1978-07.08.1990 Fairford, RAF Station Fairford
Velitel:
Commander:
15.11.1978-23.02.1979 -, - (-)
24.02.1979-21.03.1980 Dunn, Clyde F. Jr (Colonel)
21.03.1980-10.07.1981 May, Charles A. Jr (Colonel)
DD.01.1970-24.07.1984 Farren, Consolidated Unit: Michael F. (Colonel)
24.07.1984-20.02.1985 Berringer, Lynn T. (Colonel)
20.02.1985-27.07.1987 Lunt, John D. (Colonel)
27.07.1987-28.07.1987 McKeon, James F. (Colonel)
28.07.1987-07.08.1990 Ogden, Robert H. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/11-strategicka-skupina-1978-1990-t69726#536891Verze : 1
MOD
Aktivována 15. listopadu 1978 ve Fairfordu, Velká Británie


První personál dorazil v únoru 1979, letadla pak v záři 1979


Skupina měla za úkol doplňování paliva za letu v rámci operací USAF a cvičení v rámci NATO.


Deaktivována 7. srpna 1990


Zdroj : www.strategic-air-command.com
URL : https://www.valka.cz/11-strategicka-skupina-1978-1990-t69726#245506Verze : 0
MOD