Main Menu
User Menu

11. ponorková divize [1963-1991]

11th Submarine Division

11. ponorková divízia

11-я дивизия подводных лодок (11 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
11. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
11-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.07.1963
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
11. ponorková divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.07.1963-31.12.1991 1. ponorková flotila
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1963-31.12.1991 ?, záliv Zapadnaja Lica /

Velitel:
Commander:
DD.07.1963-18.06.1965 Renzajev, Nikolaj Fjodorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
18.06.1965-DD.09.1966 Renzajev, Nikolaj Fjodorovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1966-25.10.1967 Maslov, Vladimir Petrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
25.10.1967-DD.MM.1968 Maslov, Vladimir Petrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1968-DD.MM.1970 Ponikarovskij, Valentin Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1970-DD.07.1971 Ponikarovskij, Valentin Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.07.1971-08.11.1971 Golosov, Rudoľf Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
08.11.1971-DD.MM.1974 Golosov, Rudoľf Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1974-13.02.1976 Močalov, Vladimir Vasilievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
13.02.1976-DD.11.1977 Močalov, Vladimir Vasilievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.11.1977-01.11.1980 Tomko, Jegor Andrejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
01.11.1980-DD.04.1983 Tomko, Jegor Andrejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1984-DD.09.1987 Naljotov, Innokentij Innokentievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1987-DD.MM.1989 Petrenko, Igor Jakovlevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1989-DD.06.1991 Petrenko, Igor Jakovlevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.06.1991-31.12.1991 Mocak, Michail Vasiljevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1963-DD.07.1964 Čisťjakov, Nikolaj Borisovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.07.1964-DD.02.1968 Michajlovskij, Arkadij Petrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.02.1968-DD.12.1971 Dudin, Vasilij Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.12.1971-DD.07.1972 Semjonov, Vladimir Georgievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.07.1972-DD.01.1974 Ketov, Rjurik Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.01.1974-DD.06.1975 Tomko, Jegor Andrejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.06.1975-DD.09.1976 Jasenovenko, Viktor Grigorjevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.09.1976-DD.11.1977 Tomko, Jegor Andrejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.11.1977-DD.06.1978 Zgurskij, Stanislav Jakovlevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.06.1978-DD.12.1980 Jasenovenko, Viktor Grigorievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.12.1980-DD.MM.1986 Burlev, Vladimir Fjodorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1986-DD.04.1989 Sorokin, Viktor Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
08.04.1989-19.12.1991 Kulakov, Sergej Vitalievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
19.12.1991-31.12.1991 Kurov, Sergej Germanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.submarines.narod.ru/soed_SF.html
https://oosif.ru/1963-g.---11-ya-diviziya-pl-ksf-
URL CZ: https://www.valka.cz/11-ponorkova-divize-1963-1991-t238119#658442Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/11th-Submarine-Division-t238119#658442Version : 0
MOD