Main Menu
User Menu

11. pěší pluk [1921-1934]

11. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 11. INFANTERIE-REGIMENT
11. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Leipzig
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 4. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Leipzig
Velitelé pluku 01.1921-04.1923 Bock von Wülfingen Georg
04.1923-11.1927 Krantz Rudolf
11.1927-09.1929 Halm Friedrich
09.1929-10.1931 Neumann-Neurode Karl-Ulrich
10.1931-03.1933 Friderici Erich
03.1933-03.1934 Reinhard Hans-Wolfgang
03.1934-10.1934 Haase Konrad
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/11
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/11
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/11
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 11
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/11-pesi-pluk-1921-1934-t60067#216704Verze : 0
MOD