11,2 Kropatschek Heissig

11,2 x 51 R Kropatschek-Heissig


Rakousko-uherský lovecký náboj, původně černoprachý, později laborovaný bezdýmným prachem. Údaje o zavedení se v literatuře pohybují v rozmezí 1870-84. Po 2. svět. válce tento náboj vyráběla ještě firma Považské strojárne, Považská Bystrica, Československo. Náboj na snímku vyrobila "mateřská" firma Georg Roth Vídeň nebo Bratislava, číslo 50 je katalogovým číslem firmy. Vpravo je náboj 7,92 x 57, foto autor.


Pramen: J. Hýkel, V. Malimánek „Náboje do ručních palných zbraní“ Naše vojsko Praha 1998 A. Andersen, V. Andresen, T. Stromstad „Cartridge Cases“ nákladem vlastním, Norsko 1995.
URL : https://www.valka.cz/11-2-Kropatschek-Heissig-t124742#424470 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více