Main Menu
User Menu
Reklama

11.12.2007 - Vláda ČR zrušila objednávku transportérů

Vláda se rozhodla vypovědět smlouvu na nákup transportérů od firmy Steyr. Vozidla neprošla zkouškami, dodavatel neplnil smlouvu, oznámila ministryně obrany Vlasta Parkanová.


Více
www.novinky.cz
zpravy.idnes.cz
domaci.ihned.cz
URL : https://www.valka.cz/11-12-2007-Vlada-CR-zrusila-objednavku-transporteru-t67231#237731Verze : 0
MOD
Naše vláda uděla konečně správný krok, na co by nám taky ty transportéry byly.
Bravo vládo !!!!
URL : https://www.valka.cz/11-12-2007-Vlada-CR-zrusila-objednavku-transporteru-t67231#237747Verze : 0
Ještě kdyby následoval další krok,když jsme spolu s Poláky stačili na vývoj Skotu,který svého času byl na světové úrovni (aspoň to nám říkali),nemohl by se zmoci náš dnešní průmysl na něco podobného,ale českého?To je slovo do pranice,já vím.
Islanďan
URL : https://www.valka.cz/11-12-2007-Vlada-CR-zrusila-objednavku-transporteru-t67231#237758Verze : 0
Připojuji se k předchozímu názoru. Jestliže firma uspěje v konkurzu - o případné zmanipulovanosti či nezmanipulovanosti se nehodlám vyjadřovat, neboť nemám dostatečné informace - a plnění podmínek smlouvy jí činí potíže, musí prostě počítat se sankcemi. Tak to ve světě obchodu chodí. A konec konců u nás měla výroba i vývoj kvalitní vojenské techniky dostatečně dlouhou tradici, abychom dokázali zvládnout problém i sami. Je sice pravda, že kompletní rekonstrukce struktury našeho růmyslu po revoluci, stejně jako nejasná až chybějící koncepce vývoje ekonomiky i samotné armády sehrály svou negativní roli. Ale téměř dvacetiletí od revoluce znamená prakticky jednu další generaci. Dnes už se na socialismus nemůžeme vymlouvat. To, co se kolem nás děje, to jsou následky našich současných chyb. Je ejasné, že potřeba náhrady letitých BVP, případně potřeby obnovení kategorie kolových BV, nevznikla ze dne na den po slavnm fiasku "Ótéček" u Svobodné Evropy. A je také jasné, že vývoj nové techniky není otázkou týdnů, ale spíše let. I proto mělo armádní vedení nejen řešit nákup techniy na přechodnou dobu, ale i na otázku zainteresovat domácí firmy na vlastním vývoji. I v případné kooperaci s jinými. Ale závislost na dovozu je vždy břemenem. Veškerá logistika provozu dováženého materiálu je vždy složitější, než logistika prostředků domácích.


Neméně dobrým signálem je i fakt, že alespoň někdo - v tomto případě MO - se umí ozvat. A nebýt v roli onoho Hloupého Honzy", otloukánka, na kterého si každý dovolí. Je potřeba ukázat i sebevědomí. Já pán - ty pán. Je tu smlouva, a jestliže se neplní, pak nutno počítat s následky.
URL : https://www.valka.cz/11-12-2007-Vlada-CR-zrusila-objednavku-transporteru-t67231#239268Verze : 0
Armáda si není zcela jista zda by vyhrála případný soudní spor s firmou Steyer (udajně jsou větší obavy z jejího amerického majitele General Dynamics Corporation). Asi i z tohoto důvodu proto dnes tj. 1.2.2008 začnou s firmou nová jednání ovšem i v případě odběru OT od této firmy bude počet strojů o něco nižší než se původně plánovalo (otázka je jeslti nakonec nedojde armáda k závěru že část i z menšího počtu strojů je nadbytečný - jako např. u našich L-159 či redukce počtu modernizovaných T-72).


Zdroj:
aktualne.centrum.cz
URL : https://www.valka.cz/11-12-2007-Vlada-CR-zrusila-objednavku-transporteru-t67231#242803Verze : 0