Heinrich Dammeier

Autor : 🕔04.02.2004 📕11.626

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč
♡ Chci přispět

Heinrich Dammeier

Nositel Rytířského kříže k Železnému kříži

Vrchní štábní šikovatel - strojník, ponorkové námořnictvo

 

 

Heinrich Dammeier se narodil 09.02.1914 v Beckedorfu v Schaumburger Landu ( Německo) a po vyučení zámečníkem u říšské dráhy, vstoupil 01.07.1933 v Hannoveru do říšského námořnictva. Tam se propracoval do hodnosti Vrchního štábního šikovatele - strojníka ( Stabsobermachinist)

Coby člen posádky pancéřové lodi “Deutschland“ se zúčastnil španělské občanské války, za což obdržel Španělský stříbrný kříž s meči (Vyznamenání).

Po přeškolení nastoupil do posádky ponorky U-129. Jako strojník vyplouval po 3 roky na palubě ponorky k misím do Karibiku, Mexického zálivu, k západoindickým ostrovům a k mysu Hattera.

Po 725 dnech služby na ponorce byl za osobní zásluhy dekorován Německým křížem ve zlatě ( Deutsche Kreuz in Gold - Vyznamenání)

Po té, co byla ponorka U-129 v červenci 1944 v Lorientu vyřazena, obdržel Dammeier jako vůbec první vrchní strojník Kriegsmarine, 12.08.1944 Rytířský kříž Železného kříže (Vyznamenání). V době propůjčení Rytířského kříže byl již Dammeier členem posádky ponorky U-270. Tato ponorka se pokoušela v srpnu 1944 o proplutí do La Palice, byla ovšem již po 3 dnech objevena a potopena australským letounem. Dammeier přežil a spolu s většinou osádky strávil 3 roky v americkém zajetí.

Po válce pracoval Heinrich Dammeier jako dílovedoucí u spolkové dráhy „Bundesbahn“. Po odchodu do penze se věnoval svým koníčkům, zahradničení a holubářství.

Zemřel 16. května 2001

Vyznamenání: Rytířský kříž, Německý kříž ve zlatě, Železný kříž I. tř., Železný kříž II. tř., Španělský stříbrný kříž s meči, Ponorkový odznak Kriegesmarine

Podobné články

Další články autora

Autor : 🕔04.02.2004 📕11.626

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Poslední komentáře

 • Štefan Sotak Zaujímavé je, že keď sa hovorí o špiónoch Západu, tak sa o nich píše ako o hrdinoch. A keď sa hovorí o špiónoch Západu, tak sú to zradcovia (Jidášske dolary a podobné frázy).

  Co pudí špiony · 4 days ago

 • Tomáš Koty Kotačka Jenže pak to dopadá tak, že lidi řvou jak byla F-15 skvělý letadlo... a už se nikdo nezmiňuje, že prakticky žádný z těch sestřelů nebyl jen za účasti F-15tek - a že vlastně šlo o kooperaci několika různých strojů.

  F-15A Baz versus MiG-25 - Past jako z učebnice · 2 weeks ago

 • Radek Novák Pěkně popsáno,akorát mi tam chybí ta bitva v Itálii :-) Docela pozdní koment,ale nikdo to tu ještě nepochválil :D

  Vojenská organizace Slovanů v časně slovanském období · 2 weeks ago

 • 3,14ranha Budiž, slovo svobodné jsem měl napsat s uvozovkami... přesto to jsou volby a o překvapení(z pohledu globálních elit) není nouze (Brexit, D. Trump , polská vláda... ), nic podobného tady za bolševika nebylo ani náhodou ! A když už to umírnění...

  Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago

 • Miloš Fabián Článek je dobrý, ale chtělo by to si jej po sobě přečíst a zapracovat na elementární gramatice. Takhle je ostuda publikovat jej na tomhle portálu.

  Regia Aeronautica v severní Africe · 2 weeks ago

 • Radek Novák Tak to máte velmi naivní představu o světě :-) Volby svobodné nejsou,jsou zmanipulované a nahrávají velkým stranám,už jen systémem.NATO po nás nechce žádnou gentlemanskou pomoc,manipuluje s myšlením lidí skrz média a vojákům nabízí různé mise...

  Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago

 • Wally Dobrý den,

  Mě by zajímalo kde a jak se mužů přihlásit do kurzu?

  Předem děkuji.

  el_capitan@centrum.cz

  Nudíte se? Jeďte na výcvik SOG Defence!  · 2 weeks ago

 • ABC Pravda. Jenže i kdyby Německo nezaútočilo na Polsko a byl pořád mír, tak by si nás stejně ponechali jako Protetorát a situace z doby březen až srpen 1939 by trvala ještě hodně let a bez války by Mnichov nebyl oduznán. V tom případě by přežití...

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • Letusak Na druhou stranu se ani nevedelo, ze Hitler chysta nacistickou svetovladu, vyhlazovaci tabory a vystehovani/vyhlazeni nenemecke populace Evropy. Takhle s odstupem vice jak sedmdesati let s tim vsim, co vime, se to samozrejme posuzuje mnohem snaze.

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • ABC Kdyby Nacisté vyhráli, mohli by si s českým národem dělat, co by chtěli, klidně čtvrtinu povraždit, čtvrtinu poněmčit a zbytek odvézt do Ruska na otrockou práci. A Čecha by už víc nebylo v české zemi! Beneš několikrát hazardoval s osudem...

  Benešova Sofiina volba · 3 weeks ago