Heinrich Dammeier

Autor : 🕔04.02.2004 📕12.584

Hledáme nové kolegy

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 0,- Kč
♡ Chci přispět

Heinrich Dammeier

Nositel Rytířského kříže k Železnému kříži

Vrchní štábní šikovatel - strojník, ponorkové námořnictvo

 

 

Heinrich Dammeier se narodil 09.02.1914 v Beckedorfu v Schaumburger Landu ( Německo) a po vyučení zámečníkem u říšské dráhy, vstoupil 01.07.1933 v Hannoveru do říšského námořnictva. Tam se propracoval do hodnosti Vrchního štábního šikovatele - strojníka ( Stabsobermachinist)

Coby člen posádky pancéřové lodi “Deutschland“ se zúčastnil španělské občanské války, za což obdržel Španělský stříbrný kříž s meči (Vyznamenání).

Po přeškolení nastoupil do posádky ponorky U-129. Jako strojník vyplouval po 3 roky na palubě ponorky k misím do Karibiku, Mexického zálivu, k západoindickým ostrovům a k mysu Hattera.

Po 725 dnech služby na ponorce byl za osobní zásluhy dekorován Německým křížem ve zlatě ( Deutsche Kreuz in Gold - Vyznamenání)

Po té, co byla ponorka U-129 v červenci 1944 v Lorientu vyřazena, obdržel Dammeier jako vůbec první vrchní strojník Kriegsmarine, 12.08.1944 Rytířský kříž Železného kříže (Vyznamenání). V době propůjčení Rytířského kříže byl již Dammeier členem posádky ponorky U-270. Tato ponorka se pokoušela v srpnu 1944 o proplutí do La Palice, byla ovšem již po 3 dnech objevena a potopena australským letounem. Dammeier přežil a spolu s většinou osádky strávil 3 roky v americkém zajetí.

Po válce pracoval Heinrich Dammeier jako dílovedoucí u spolkové dráhy „Bundesbahn“. Po odchodu do penze se věnoval svým koníčkům, zahradničení a holubářství.

Zemřel 16. května 2001

Vyznamenání: Rytířský kříž, Německý kříž ve zlatě, Železný kříž I. tř., Železný kříž II. tř., Španělský stříbrný kříž s meči, Ponorkový odznak Kriegesmarine

Podobné články

Další články autora

Autor : 🕔04.02.2004 📕12.584

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře