Hitler v Obersalzbergu k podpisu německo-sovětského paktu 24.8.1939

Autor : 🕔13.01.2004 📕12.006

Rozhodnutí zaútočit na Polsko bylo přijato na jaře. Původně zde byly obavy, že kvůli politické situaci bychom museli udeřit zároveň proti Anglii, Francii, Rusku a Polsku. Takový risk bychom si nemohli dovolit. Göring nám ukázal, že jeho čtyřletý plán skončí nezdarem a že budeme na pokraji svých sil, pokud v nastávající válce nedosáhneme vítězství.

Od jara 1938 a od okamžiku, kdy jsem si uvědomil, že Japonci s námi nepůjdou bezpodmínečně a že Mussolini je ohrožován tím pitomým králem a proradným mizerou korunním princem, rozhodl jsem se dát se dohromady se Stalinem. Koneckonců jsou na světě pouze tři velcí státníci, Stalin, já a Mussolini. Mussolini je nejslabší, protože nebyl schopen zlomit moc ani koruny, ani církve. Stalin a já jsme jediní, kdo mají vizi budoucnosti. A tak si během několika týdnů podám ruku se Stalinem na společných německo-ruských hranicích a s ním znovurozdělím svět.

Naše síla spočívá v naší rychlosti a brutalitě; Čingischán poslal miliony žen a dětí na smrt vědomě a s lehkým srdcem. Historie na něj pohlíží pouze jako na velkého zakladatele států. Nezáleží, co o mě prohlašují ty slabé západní civilizace. Vydal jsem příkaz, a budu střílet každého, kdo vypustí jediné kritické slůvko, že cílem této války je nikoliv dosáhnout jisté linie, ale fyzicky zlikvidovat nepřítele. A tak jsem pro tentokráte pouze na východě seznámil své smrtící čelní jednotky s rozkazem neúprosně a bez lítosti poslat na smrt mnoho žen a dětí polského původu a jazyka. Jedině tak můžeme získat lebensraum (životní prostor), který potřebujeme.

Genrál-plukovník von Brauchitsch mi přislíbil dovést válku s Polskem ke konci během několika týdnů. Kdyby mi oznámil, že potřebuje dva roky, nebo dokonce jen jeden, nevydal bych příkaz vyrazit a spojil se dočasně s Anglií namísto s Ruskem, protože nemůžeme nést tíhu dlouhé války. Ovšem vyvstala nová situace. Mám zkušenost s těmi bídnými červi Daladierem a Chamberlainem z Mnichova. Budou příliš zbabělí, než aby zaútočili. Nedostanou se dál než k blokádě. Proti té máme svou soběstačnost a ruské zdroje surovin.

Polsko bude vylidněno a osídleno Němci. Můj pakt s Polskem byl zcela veden snahou získat čas. Ostatně, pánové, osud Ruska bude přesně stejný, jaký jsem teď určil Polsku. Po Stalinově smrti - on je velmi nemocný muž - rozbijeme Sovětský svaz. Tehdy začně úsvit německé vlády nad světem.

Malé státy mne nemohou znepokojit. Po Atatürkově smrti je Turecko vedeno kretény a napůl idioty. Carol, král rumunský, je skrznaskrz prohnilým otrokem vlastních sexuálních pudů. Král Belgie a nordičtí králové jsou změkčilí tajtrlíci, kteří jsou závislí na dobrém zažívání jejich přejídajícího se lidu.

Budeme k tomu muset přibrat odpadnutí Japonska. Neustále Japonsko chráním. Císař je analogií posledního cara - slabý, zbabělý, nerozhodný. Kéž by se stal obětí revoluce. Moje spolčení se s Japonskem nebylo nikdy populární. Budeme pokračovat ve vytváření nepokoje na Dálném východě a v Arábii. Mysleme jako páni a dívejme se na tyto lidi jako na zjemnělé pološílence, kteří se bojí biče.

Je to tak slibná příležitost, jako nikdy předtím. Mám jedinou obavu, totiž že Chamberlain nebo jiná taková svině na poslední chvíli přijde s nějakým návrhem nebo náhle změní postoj. (V takovém případě) Poletí ze schodů, i když se mu budu muset osobně projít po břiše před zraky fotografů.

Nu, na tohle je příliš pozdě. Útok za zničení Polska začne v sobotu v časných hodinách. Nechám několik mužů v polských uniformách zaútočit v Horním Slezsku nebo v Protektorátu. Je mi hovno po tom, jestli svět uvěří, či nikoliv. Svět uvěří pouze v úspěch.

Pro vás, pánové, se otevírá možnost slávy a cti, jaká tu po staletí nebyla. Buďte tvrdí, nemilosrdní, jednejte rychleji a brutálněji než ostatní. Obyvatelé západní Evropy se musí třást hrůzou. To je nejpřirozenější způsob vedení války. Neboť ta (hrůza) je přemůže.

Nová metoda vedení války odpovídá novému systému hranic. Válka šířící se z Revalu, Lublinu, Kišiněva k ústí Dunaje. Zbytek bude přenechán Rusku. Ribbentrop má příkazy učinit jakýkoliv návrh a přijmout jakýkoliv požadavek. Na západě si vyhražuji právo určit strategicky nejvýhodnější postup. Tam se bude moci pracovat s územím protektorátů, jako Holandsko, Belgie a francouzské Lotrinsko.

A teď, na nepřítele, ve Varšavě oslavíme naše opětovné shledání.

(Řeč byla přijata s nadšením, Göring vyskočil na stůl, fanaticky děkoval a sliboval věrnost. Poskakoval jako divoch. Ti nemnozí, kdo měli obavy, zůstali v tichosti.)

Autor : 🕔13.01.2004 📕12.006

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře

 • Kohy Ano spoustu příslušníků policie jen dělalo svojí práci nehledě na ideologii ale spoustu znich bohužel viděli na ideologii i své obohacení a nezdráhali se mučit nevinné popřípadě je střílet mlátit atd . v této situaci je to těžké říct kdo a nebo...

  Bratři Mašínové - fakta · 1 week ago

 • RaS Doporučuji knihu pana Karla Pacnera Atomoví špioni. Je tam velmi podrobně a fundovaně popsáno, jak se ten který stát dobral své jaderné bomby a jak se tomu světové společenství snažilo (neúspěšně) zabránit.

  Operace Opera – předehra · 1 week ago

 • CZjak radiostanice byly však nee v takovém počtu jakým si žádalprolém byl v tom, že v roce 1941 měli pouze velitelské však od Prosince při protiofenzívě měl výhradně každý v 1942 byly již z 82% kvůli i dodávkám spojenců zjisti si informace pro příště a...

  Obranná válka SSSR??? díl 3. · 2 weeks ago

 • jikjik Pokud je mi známo, maršál G.I. Kulik byl náčelníkem správy DRRA dělostřelectva, ne tanků.

  Americké kořeny sovětského tanku T-34 · 2 weeks ago

 • volado1 Sprosti vrahovia,nic ine

  Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago

 • jikjik 25. ledna 1935 ... V zemi zuřil hlad organizovaný soudruhem Stalinem a jinými soudruhy. - a tím jsem skončil. Dál to nemá cenu číst. 1) Hladomor byl v roce 1933. 2) Stalin se jako jeden z mála staral ten hlad zlikvidovat. 3) Většina zemřelých na...

  Výcvik sovětských letců pro 2. světovou válku · 2 weeks ago

 • jikjik Ano, autor má naprostou pravdu. Sovětská armáda převyšovala německou početně i kvalitou výzbroje. Například tank T34 byl tak dobře pancéřován, že velitel neviděl ven a ani neměl radiostanici. podobně ta skvělá letadla, která sice dosahovala...

  Obranná válka SSSR??? díl 3. · 3 weeks ago

 • R Dobrý den, nevím zda to již někomu dnes pomůže, ale připojím svůj názor. Igor byl veselý a hodný kluk. Osudnou se mu stala láska k jeho psímu kamarádovi, který byl vystrašený pod buňkou a Igor se pro něj vracel z již nastartovaného OT-64. Provádět...

  Úmrtia vojakov OS SR v zahraničných operáciách · 1 month ago

 • seky Článek ucházející, ale je tu jeden obrovský, vemi podstatný nesmysl. Motor V2 rozhodně nevychází z Liberty ani omylem. Nemá ani podobnou koncepci a ani podobný design dílů. Jsou to dva naprosto odlišné motory v každém směru. Ve zkratce:...

  Americké kořeny sovětského tanku T-34 · 1 month ago

 • Patrik Novák Velice poučné čtení. Děkuji

  Českoslovenští letci v polské kampani 1939  · 1 month ago