Main Menu
User Menu

104. motostřelecký pluk [1958-1991]

104th Motor Rifle Regiment

     
Název:
Name:
104. motostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
104. motostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1958
Předchůdce:
Predecessor:
104. mechanizovaný pluk
Datum zániku:
Disbannded:
31.10.1991
Nástupce:
Successsor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1958-31.10.1991 19. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1958-31.10.1991 Tachov, ? /

Velitel:
Commander:
01.10.1958-DD.MM.RRRR, ( )
16.05.1972-DD.11.1975 Kylar, Jozef
DD.MM.RRRR-DD.11.1978 Polák, Milan ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1958-01.11.1991 1. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 2. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 3. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 Tankový prapor
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1958-01.11.1991 Motostřelecký pluk Jana Ziky
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1958-01.11.1991 VÚ 4447 Tachov
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 104. motostřelecký pluk
URL : https://www.valka.cz/104-motostrelecky-pluk-1958-1991-t54678#201903Verze : 0
MOD
Diskuse
Poslední velitelé pluku:
Polák
Pátek
Šťáva
Kašpárek
Klement
Juřík
a likvidátor Čepelák
URL : https://www.valka.cz/104-motostrelecky-pluk-1958-1991-t54678#255692Verze : 0