Nepřijatelná statistika

Autor: Radek Stolař 🕔︎︎ 👁︎ 19.637

V lednu roku 1943 dostali muži Paulusovy armády, která byla obklíčena u Stalingradu, povolení napsat dopis. Dne 23. ledna odstartovalo z letiště v Novočerkassku letadlo Junkers s nákladem sedmi pytlů pošty. Tyto dopisy nebyly nikdy doručeny. Armádní velení si je ponechalo ke studijním účelům. Statistické údaje jsou následující:

Kladný postoj k vedení války 2,1 %   pisatelů
Pochybovačné stanovisko 4,4 %   pisatelů
Odmítavé stanovisko 51,1 % pisatelů
Vysloveně opoziční 3,4 %   pisatelů
Bez stanoviska bylo 33,0 % pisatelů

Reklama

Tato statistika nebyla nikdy zveřejněna. Ministr propagandy Geobbels o ní prohlásil, že je nepřijatelná pro německý národ. Dopisy byly uloženy ve vojenském muzeu v Postupimi a těsně před pádem Berlína odvezeny do západního Německa.

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více