Main Menu
User Menu

10. ponorková divize [1955-1961]

10th Submarine Division

10. ponorková divízia

10-я дивизия подводных лодок (10 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
10. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
10-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1955
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
13.07.1961
Nástupce:
Successor:
15. ponorková eskadra
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.07.1955-13.07.1961 Kamčatská vojnová flotila
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1955-13.07.1961 Tarja, ? /

Velitel:
Commander:
DD.07.1955-DD.09.1959 Paramoškin, Pavel Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1959-09.05.1961 Gontajev, Alexej Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
09.05.1961-13.07.1961 Gontajev, Alexej Michajlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1955-DD.MM.1956 Knjazkov, Ivan Stepanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1956-DD.10.1958 ?, ? ( )
DD.10.1958-DD.09.1959 Gontajev, Alexej Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.09.1959-09.05.1961 Russin, Jurij Sergejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
09.05.1961-13.07.1961 Russin, Jurij Sergejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.submariners.ru/news/8401/
https://oosif.ru/1955-g.---10-diviziya-pl-kchvf
URL CZ: https://www.valka.cz/10-ponorkova-divize-1955-1961-t237038#655087Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/10th-Submarine-Division-t237038#655087Version : 0
MOD