Main Menu
User Menu

10. motostřelecký pluk [1958-1991]

10th Motor Rifle Regiment

     
Název:
Name:
10. motostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
10. motostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1958
Předchůdce:
Predecessor:
10. střelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1991
Nástupce:
Successor:
10. mechanizovaný pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1958-01.11.1991 2. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1958-01.11.1991 Janovice nad Úhlavou, kasárna /

Velitel:
Commander:
01.10.1958-DD.MM.1959 Kroupa, Karel (Podplukovník)
DD.09.1959-DD.08.1963 Václavík, Milan (Major)
DD.MM.1963-DD.MM.1967 Kolář, Jaroslav (Podplukovník)
DD.MM.1967-DD.MM.1969 Kapleta, Jan (Podplukovník)
DD.MM.1969-DD.MM.1974 Kohout, Jiří (Podplukovník)
DD.11.1974-DD.05.1976 Brůj, Jiří (Major)
DD.MM.1976-DD.MM.1978 Marko, Pavel (Podplukovník)
DD.MM.1978-DD.MM.1982 Bulka, Jiří (Podplukovník)
DD.MM.1982-DD.MM.1989 Pražák, Václav (Podplukovník)
DD.MM.1989-DD.MM.1990 Duša, Ľudovít (Podplukovník)
DD.MM.1990-01.11.1991 Filip, Ladislav (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1958-01.11.1991 1. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 2. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 3. motostřelecký prapor1)
01.10.1958-01.11.1991 Tankový prapor
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1958-DD.MM.1970 Motostřelecký pluk Pavla Orságha Hviezdoslava
DD.MM.1970-01.11.1991 Karpatský motostřelecký pluk
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1958-01.11.1991 VÚ Janovice nad Úhlavou
1)v letech 1961-1964 předurčen pro padákové výsadky (4. výsadkové výcvikové středisko)
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 10. motostřelecký pluk
URL : https://www.valka.cz/10-motostrelecky-pluk-1958-1991-t54689#201914Verze : 5
MOD