Main Menu
User Menu

10. divize [1898-1945]

10. divize



10. pěší pluk
39. pěší pluk
63. pěší pluk
10. průzkumný pluk
10. dělostřelecký pluk (12x 75mm děla, 24x 105mm houfnice)
10. ženijní pluk
10. spojovací jednotka
10. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/10-divize-1898-1945-t20179#76035Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 10. Divize
Datum vzniku 01.10.1898 Himeji
Předchůdce ---
Datum zániku DD.09.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství 27.07.1937 Čínská posádková armáda
31.08.1937 2. Armáda
29.11.1938 Severočínský armádní okruh
11.08.1939 v rezervě
01.08.1940 Kuangtungská armáda
??.08.1944 14. Armádní okruh
Dislokace ---
Velitelé 09.08.1918 - 11.03.1921 Kanakubo, Mankichi
11.03.1921 - 13.05.1922 Ugaki, Kazushige
13.05.1922 - 04.02.1924 Kanto, Katsuya
04.02.1924 - 02.03.1926 Fukuhara, Yoshiya
02.03.1926 - 29.02.1928 Hasegawa, Naotoshi
29.02.1928 - 01.08.1931 Honjo, Shigeru
01.08.1931 - 28.06.1934 Hirose, Jusuky
28.06.1934 - 02.12.1935 Tatekawa, Yoshitsugu
02.12.1935 - 01.03.1937 Matsura, Junrokuro
01.03.1937 - 18.06.1938 Isogai, Rensuke
18.06.1938 - 07.09.1939 Shinozuka, Yoshio
07.09.1939 - 01.03.1941 Sasaki, Toichi
01.03.1941 - 07.01.1944 Sogawa, Jiro
07.01.1944 - DD.09.1945 Okamoto, Yasuyuki
Podřízené útvary ---
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/10-divize-1898-1945-t20179#309478Verze : 0