Main Menu
User Menu

10. brigáda [1925-1936]

10th Brigade

     
Název:
Name:
10. brigáda
Originální název:
Original Name:
10th Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
10. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
24.08.1936
Nástupce:
Successor:
10. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-24.08.1936 Lawrence, Fort Benjamin Harrison

Velitel:
Commander:
23.03.1925-12.07.1927 Aultman, Dwight E. (Brigadier General)
12.07.1927-16.12.1927 Freeman, George D. (Colonel)
16.12.1927-25.10.1933 Jamerson, George H. (Brigadier General)
25.10.1933-10.12.1933 Merrill, Dana T. (Colonel)
10.12.1933-24.08.1936 Naylor, William K. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/10-brigada-1925-1936-t198012#568341Verze : 3
MOD