10. armáda [1939-1939]

10th Army / 10. Armee

     
Název:
Name:
10. armáda
Originální název:
Original Name:
10. Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Skupinové velitelství pozemního vojska 4
Datum zániku:
Disbanded:
10.10.1939
Nástupce:
Successor:
6. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-02.09.1939 ?
02.09.1939-10.10.1939 Skupina armád Jih
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
26.08.1939-10.10.1939 Reichenau, Walter von (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.08.1939-10.10.1939 Paulus, Friedrich (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.08.1939-29.08.1939 13. pěší divize (motorizovaná)
25.08.1939-11.09.1939 XI. armádní sbor
26.08.1939-DD.09.1939 Velitelství armádní týlové oblasti 540
26.08.1939-10.10.1939 Velitelství letectva 10. armády
DD.08.1939-DD.10.1939 1. lehká divize
01.09.1939-03.10.1939 IV. armádní sbor
15.09.1939-24.09.1939 XI. armádní sbor
DD.09.1939-DD.12.1939 XIV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.09.1939-DD.12.1939 XV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.09.1939-DD.12.1939 XVI. armádní sbor (motorizovaný)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando 10 (AOK 10)
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/10-armada-1939-1939-t123426#435251Verze : 0
MOD
Diskuse
v Polském tažení pod Armeegruppe Süd měla tyto jednotky:


10. Armee (General der Infanterie Johannes Blaskowitz) - 10.armáda
4. Korps (General der Infanterie Viktor von Schwedler) - 4.sbor
4. Infanteriedivision (Generalmajor E. Hansen) - 4.pěší divize
46. Infanteriedivision (Generalmajor P. von Hase) - 46.pěší divize


11. Korps (General der Artillerie Emil Leeb) - 11.sbor
18. Infanteriedivision (Generalmajor F. K. Cranz) - 18.pěší divize
19. Infanteriedivision (Generalleutnant G. Schwantes) - 19.pěší divize


14. Korps (General der Infanterie Gustav von Wietersheim) - 14.sbor
1. leichte Division (Generalmajor F. W. von Löper) - 1.lehká divize
13. Infanteriedivision (Mot.) (Generalleutnant M. von Faber du Faur) - 13. motorizovaná pěší divize
29. Infanteriedivision (Mot.) (Generalleutnant J. Lemelsen) - 29.motorizovaná pěší divize


15. Korps (General der Infanterie Hermann Hoth) - 15.sbor
2. leichte Division (Generalleutnant G. Stumme) - 2.lehká divize
3. leichte Division (Generalmajor A. Kuntzen) - 3.lehká divize


16. Korps (General der Kavallerie Erich Höpner) - 16.sbor
1. Panzerdivision (Generalleutnant R. Schmidt) - 1.pancéřová divize
4. Panzerdivision (Generalleutnant G. H. Reinhardt) - 4.pancéřová divize
14. Infanteriedivision (Generalleutnant P. Weyer) - 14.pěší divize
31. Infanteriedivision (Generalleutnant P. Kämpfe) - 31.pěší divize
URL : https://www.valka.cz/10-armada-1939-1939-t123426#29696Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!