10.11.2015 - První dva letouny F-35 pro norské královské letectvo

První dva letouny F-35 Lightning II přistály na letecké základně Luke AFB, kde si je budou přebírat piloti norského královského letectva, jako druhý mezinárodní partner, po Austrálii, který tyto letouny dostane do svých řad. Počet norských letounů bude postupně navýšen na 7 strojů.


K výcviku se postupně přidají i další země, kam míří stroje F-35 - Turecko, Itálie, Nizozemí, dále pak Japonsko, Jižní Korea a Israel.


www.luke.af.mil

10.11.2015 - První dva letouny F-35 pro norské královské letectvo - The second Norwegian F-35 Lightning II touches down at Luke Air Force Base, Arizona, November 10, 2015. The jet marks the scheduled arrival of the first of two F-35s for the Royal Norwegian air force making Norway the newest partner in the international F-35 joint-partnership program here at Luke. (U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Marcy Copeland)

The second Norwegian F-35 Lightning II touches down at Luke Air Force Base, Arizona, November 10, 2015. The jet marks the scheduled arrival of the first of two F-35s for the Royal Norwegian air force making Norway the newest partner in the international F-35 joint-partnership program here at Luke. (U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Marcy Copeland)
URL : https://www.valka.cz/10-11-2015-Prvni-dva-letouny-F-35-pro-norske-kralovske-letectvo-t185803#542183 Verze : 1
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více