Main Menu
User Menu

10.04.2009 - Usáma bin Ládin 11.září nezavinil, rozhodl soud v TV

Usáma bin Ládin byl zproštěn obvinění z naplánování teroristických útoků 11.září 2001. Právní bitva ale nebyla svedena u řádného soudu, nýbrž v pořadu Advocaat van de Duivel (Ďáblův advokát) na druhém kanálu nizozemské veřejnoprávní televize.


Právě tam ve středu večer porota složená ze dvou mužů, tří žen a diváků ve studiu dospěla k závěru, že o podílu vůdce Al-Káidy na zničení Světového obchodního centra v New Yorku neexistuje dostatek důkazů.


aktualne.centrum.cz
URL : https://www.valka.cz/10-04-2009-Usama-bin-Ladin-11-zari-nezavinil-rozhodl-soud-v-TV-t83734#307009Verze : 0
...a chleba (pivo) bude zadarmo, odneska. 300 hrmených.
Jakože super-perfiš, načo platíme súdy, prokuráturu - par amtérov a vygulaných moderátorov stačí na celú súdnu agendu.
Šak keď volaký multi-kulti bude v TV volačo mleť o otroctve a zlom zaobchádzaní v USA tak tiež to obpálkujem tvrdením, že na existenciu otroctva v USA v minulosti neni dosť dôkazov.
URL : https://www.valka.cz/10-04-2009-Usama-bin-Ladin-11-zari-nezavinil-rozhodl-soud-v-TV-t83734#307032Verze : 0

Citace - M´hilosh :

Šak keď volaký multi-kulti bude v TV volačo mleť o otroctve a zlom zaobchádzaní v USA tak tiež to obpálkujem tvrdením, že na existenciu otroctva v USA v minulosti neni dosť dôkazov.Na otroctví důkazy asi i budou (účetnictví a tak), u zločinů proti Indiánům (err... Musím být správně PC... Takže... AmeroAmeričanů?) to už ale zpochybnit úspěšně půjde Smile


Ad Usáma, ono je opravdu možné, že neexistuje žádný přímý důkaz, který by obstál před řádným soudem. Koneckonců existuje třeba nějaký písemný rozkaz od Ády k vyvražďování Židů? Pokud vím dalo by se najít něco na genocidu obyvatel SSSR ("rozkaz o komisařích" atd), na střílení zajatců (rozkaz o komandech) a tak dál, ale existuje rozkaz třeba na zřizování vyhlazovacích táborů? A vzhledem k charakteru útoků z 11. září se existence písemného rozkazu k provedení nedá předpokládat, ať v papírové nebo elektronické formě... A výpovědi případných svědků jdou úspěšně zpochybnit.
URL : https://www.valka.cz/10-04-2009-Usama-bin-Ladin-11-zari-nezavinil-rozhodl-soud-v-TV-t83734#307035Verze : 0
OK, beriem písomný rozkaz alebo výpovede svedkou sa asi nepodarí zadovážiť. Moj príspevok bol myslený do istej miery ironicky. Osobne nie som zástancom takýchto "kvázi-odborných" TV programov (kde skúsený moderátor s pomocou vhodne zvolených "odborníkov" presvečí porotu aj o tom že muž je žena). A tiež niesom priaznivcom porotných súdov (síce len môj osobný názor, ale podporený o.i. rozhovorom z dvoma US. lawers počas štúdia na fakulte).
URL : https://www.valka.cz/10-04-2009-Usama-bin-Ladin-11-zari-nezavinil-rozhodl-soud-v-TV-t83734#307055Verze : 0