Main Menu
User Menu

1. pěší pluk [1921-1934]

1. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 1. INFANTERIE-REGIMENT
1. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Königsberg
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 1. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Königsberg
Velitelé pluku 01.1921-01.1922 Bergh Hugo van der
01.1922-02.1926 Fischer Paul
02.1926-02.1928 Wülfing Hermann
02.1928-02.1929 Fischer Kurt
02.1929-02.1931 Grote Woldemar
02.1931-02.1933 Schaumburg Ernst
02.1933-10.1934 Lüters Rudolf
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/1
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/1
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/1
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 1
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/1-pesi-pluk-1921-1934-t71377#251537Verze : 0
MOD