Main Menu
User Menu

1. oddělení /organisační/ hlavního štábu branné moci [1919-1938]

1st Section /Organizational/ of the Headquarters of the Armed Forces

     
Název:
Name:
1. oddělení /organisační/ hlavního štábu branné moci
Originální název:
Original Name:
1. oddělení /organisační/ hlavního štábu branné moci
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1919
Předchůdce:
Predecessor:
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 101
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.10.1919-24.09.1938 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
15.10.1919-24.09.1938 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
15.10.1919-00.05.1920 Kalhous, Rudolf (podplukovník generálního štábu)
00.05.1920-29.12.1922 Heřman, Karel (podplukovník generálního štábu)
29.12.1922-00.11.1923 Heřman, Karel (plukovník generálního štábu)
00.11.1923-04.05.1928 Eliáš, Alois (podplukovník generálního štábu)
04.05.1928-00.02.1929 Eliáš, Alois (plukovník generálního štábu)
00.02.1929-00.12.1931 Neumann, Bedřich (plukovník generálního štábu)
00.12.1931-00.12.1933 Kajdoš, Vladimír (plukovník generálního štábu)
00.12.1933-00.09.1935 Kašpárek, Ludvík (plukovník generálního štábu)
00.09.1935-00.11.1936 Kratochvíl, Bedřich (plukovník generálního štábu)
00.11.1936-23.08.1938 Kohoutek, Josef (podplukovník generálního štábu)
23.08.1938-24.09.1938 Kohoutek, Josef (plukovník generálního štábu)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Hlavní štáb branné moci
Fidler, Jiří: Na čele armády. Praha, Naše vojsko 2005.
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/1-oddeleni-organisacni-hlavniho-stabu-branne-moci-1919-1938-t105137#501805Verze : 2
MOD