1. noční stíhací divize [1940-1941]

1st Night Fighter Division / 1. Nachtjagddivision

     
Název:
Name:
1. noční stíhací divize
Originální název:
Original Name:
1. Nachtjagddivision
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1941
Nástupce:
Successor:
XII. letecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.07.1940-21.03.1941 Letecká armáda 2
21.03.1941-01.08.1941 Velitelství letectva Střed
Dislokace:
Deployed:
17.07.1940-01.08.1941 Zeist

Velitel:
Commander:
17.07.1940-17.10.1940 Kammhuber, Josef (Oberst)
17.10.1940-01.08.1941 Kammhuber, Josef (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.06.1940-01.08.1941 Noční stíhací eskadra 1

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
URL : https://www.valka.cz/1-nocni-stihaci-divize-1940-1941-t124358#423593Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!