Main Menu
User Menu

1. gruzínská horská střelecká divize [1931-1936]

1st Georgian Mountain Rifle Division / 1-я Грузинская горнострелковая дивизия

     
Název:
Name:
1. gruzínská horská střelecká divize
Originální název:
Original Name:
1-я Грузинская горнострелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1931
Předchůdce:
Predecessor:
1. gruzínská střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1936
Nástupce:
Successor:
47. horská střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1931-17.05.1935 Kavkazská armáda
17.05.1935-01.07.1936 Zakavkazský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.10.1931-01.07.1936

Velitel:
Commander:
01.10.1931-DD.MM.1935 Levktadze, Samson Dmitrijevič ( )
DD.11.1935-01.07.1936 Agladze, Leonid Michajlovič (Komandir brigady / Командир бригады)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1931-01.07.1936 Gruzínská horská střelecká divize Josifa Vissarionoviče Stalina
Vyznamenání:
Decorations:
15.02.1936 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/1-gruzinska-horska-strelecka-divize-1931-1936-t61815#564755Verze : 3
MOD