1. armáda [1927- ]

1st Army

     
Název:
Name:
1. armáda
Originální název:
Original Name:
1st Army
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.10.1927
Předchůdce:
Predecessor:
7. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.10.1927-24.12.1941 Generální velitelství Armády Spojených států
24.12.1941-11.03.1942 Velitelství Východního válčiště2)
11.03.1942-DD.09.1943 Východní velitelství obrany 2)
DD.09.1943-DD.MM.RRRR Velitelství pozemních sil Armády Spojených států
DD.MM.1993-DD.MM.RRRR Velitelství sil Armády Spojených států
Dislokace:
Deployed:
13.10.1927-08.09.1932 -, -
08.09.1932-19.10.1936 New York, Fort Jay
20.10.1936-26.10.1938 Boston, Army Base
27.10.1938-05.10.1943 New York, Fort Jay
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Bristol, ?
DD.MM.1945-DD.MM.RRRR Columbia, Fort Jackson
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Fayetteville, Fort Bragg
DD.MM.1946-DD.MM.1966 New York, Fort Jay
DD.MM.1966-DD.MM.1993 Annapolis Junction, Fort George G. Meade
DD.MM.1993-DD.MM.2011 Forest Park, GA, Fort Gillem
DD.MM.2011-DD.MM.RRRR Rock Island, IL, Rock Island Arsenal

Velitel:
Commander:
08.09.1932-30.04.1936 Nolan, Dennis (Major General)
01.05.1936-22.01.1938 Conner, Fox (Major General)
22.01.1938-29.06.1938 McCoy, Frank (Major General)
30.06.1938-05.11.1938 Parsons, James (Major General)
05.11.1938-07.10.1943 Drum, Hugh (Lieutenant General)
DD.MM.1943-DD.MM.1944 Grunert, George (Lieutenant General)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Bradley, Omar (Lieutenant General)
DD.MM.1944-DD.MM.1949 Hodges, Courtney (General)
DD.MM.1949-DD.MM.1949 Woodruff, Roscoe B. (Major General)
DD.MM.1949-DD.MM.1950 Smith, Walter B. (General)
DD.MM.1950-DD.MM.1950 Woodruff, Roscoe B. (Major General)
DD.MM.1950-DD.MM.1952 Crittenberger, Willis D. (Lieutenant General)
DD.MM.1953-DD.MM.1954 Burress, Withers A.(Lieutenant General)
DD.MM.1954-DD.MM.1957 Herren, Thomas W. (Lieutenant General)
DD.MM.1957-DD.MM.1960 Bryan, Blackshear M. (Lieutenant General)
DD.MM.1960-DD.MM.1962 O’Neill, Edward (Lieutenant General)
DD.MM.1962-DD.MM.1964 Davidson, Garrison (Lieutenant General)
DD.MM.1964-DD.MM.1965 Porter, Robert (Lieutenant General)
DD.MM.1965-DD.MM.1965 Dunn, Thomas (Lieutenant General)
DD.MM.1966-DD.MM.1967 Train, William (Lieutenant General)
DD.MM.1967-DD.MM.1971 Seaman, Jonathan (Lieutenant General)
DD.MM.1971-DD.MM.1973 Hutchin, Claire (Lieutenant General)
DD.MM.1973-DD.MM.1974 Walker, Glenn (Lieutenant General)
DD.MM.1974-DD.MM.1975 Kalergis, James (Lieutenant General)
DD.MM.1975-DD.MM.1979 Smith, Jeffrey (Lieutenant General)
DD.MM.1979-DD.MM.1981 Forrest, John (Lieutenant General)
DD.MM.1981-DD.MM.1984 Rosenblum, Donald E. (Lieutenant General)
DD.MM.1984-DD.MM.1987 Franklin, Charles D. (Lieutenant General)
DD.MM.1987-DD.MM.1991 Thompson, James E. Jr. (Lieutenant General)
DD.MM.1991-DD.MM.1993 Johnson, James H. Jr. (Lieutenant General)
DD.MM.1993-DD.MM.1995 Otjen, John P. (Lieutenant General)
DD.MM.1995-DD.MM.1997 Laboa, Guy A. J. (Lieutenant General)
DD.MM.1997-DD.MM.1999 Fisher, George A. Jr. (Lieutenant General)
DD.MM.1999-DD.MM.2001 Riggs, John (Lieutenant General)
DD.MM.2001-DD.MM.2004 Inge, Joseph (Lieutenant General)
DD.MM.2004-DD.MM.2008 Honoré, Russel (Lieutenant General)
DD.MM.2008-06.04.2011 Miller, Thomas (Lieutenant General)
06.04.2011-14.03.2013 Bednarek, J. Michael (Lieutenant General)
DD.MM.2013-DD.MM.2013 Wendel, Kevin R. 1) (Major General)
DD.MM.2013-DD.MM.2016 Tucker, Michael S. (Lieutenant General)
DD.MM.2016-DD.MM.2018 Twitty, Stephen M. (Lieutenant General)
DD.MM.2018-DD.MM.RRRR Peterson, Erik 1) (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
13.10.1927-DD.MM.RRRR I. sbor
13.10.1927-DD.MM.1941 II. sbor
13.10.1927-18.12.1940 III. sbor
01.10.1933-DD.MM.1942 XI. sbor
01.10.1933-01.01.1941 XII. sbor
01.10.1933-01.01.1941 XIII. sbor
DD.MM.1942-DD.MM.RRRR 603. ženijní maskovací prapor
30.07.1944-05.08.1944 7. obrněná divize
24.08.1944-28.08.1944 XV. sbor
DD.10.1944-DD.12.1944 2. prapor Rangers
12.04.1945-19.04.1945 20. obrněná divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Doughboys
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) dočasný velitel

2)
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010

URL : https://www.valka.cz/1-armada-1927-t67286#458646Verze : 22
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!