Main Menu
User Menu

08.11.2018 - Přednáška: NATO v 21. století a česká armáda - jak dál?

Vážení,
dnes v atriu VŠ CEVRO Institut v Jungmannově ulici 17, Praha 1, proběhla přednáška na téma: NATO v 21. století a česká armáda - jak dál?
Moderátor na úvod připomněl, že setkání se koná v památný den bitvy na Bílé hoře (německy Schlacht am Weißen Berg)a pak představil čtyři přítomné:
1/ Peter B. Doran president a gen. ředitel CEPA mluvil o ruské anexi Krymu a válce na východě Ukrajiny. Obhajoval existenci CEPA a také vyjádřil vděčnost, že AČR se spolupodílí na výcviku ukrajinských vojáků v rámci pomoci NATO.
2/ Frederick Benjamin Hodges, bývalý gen. US Army, nyní vedoucí strategických studií CEPA (Center for European Policy Analysis), mluvil o globálních hrozbách a záležitostech Evropy.
3/ gen. Petr Pavel popisoval vojenská stanoviska vůči mocenskému úsilí ČLR a RF, které považuje za větší hrozbu než mezinárodní terorismus.
4/ Daniel Koštoval, náměstek MO (na ministerstvo přešel z diplomatických služeb), rámcově vysvětlil dosažené výsledky a cíle ve vyzbrojování a bojeschopnosti AČR.
08.11.2018 - Přednáška: NATO v 21. století a česká armáda - jak dál?  - Z leva do prava: Peter B. Doran, Frederick B. Hodges, gen. Petr Pavel, Daniel Koštoval a moderátor Alexandr Vondra. Foto získáno díky laskavosti zaměstnanců CEVRO.

Z leva do prava: Peter B. Doran, Frederick B. Hodges, gen. Petr Pavel, Daniel Koštoval a moderátor Alexandr Vondra. Foto získáno díky laskavosti zaměstnanců CEVRO.
URL : https://www.valka.cz/08-11-2018-Prednaska-NATO-v-21-stoleti-a-ceska-armada-jak-dal-t218367#611858Verze : 3
MOD
V dnešní debatě s názvem "NATO ve 21. století a česká armáda" na CEVRO Institutu v Praze prohlásil někdejší náčelník generálního štábu AČR gen. Petr Pavel: "Aktivity Ruska či Číny představují větší bezpečnostní hrozbu pro Českou republiku než mezinárodní terorismus." Rusko podle něj rok od roku zvyšuje svůj vliv v ČR, které kvůli členství v NATO nebere jako přítele, ale jako bezpečnostní hrozbu.


Celou úvahu gen. Pavla naleznete na www.lidovky.cz
Další informace o přednášce zveřejněny na zpravy.aktualne.cz nebo na www.tyden.cz
URL : https://www.valka.cz/08-11-2018-Prednaska-NATO-v-21-stoleti-a-ceska-armada-jak-dal-t218367#611860Verze : 1
MOD