Main Menu
User Menu

08.04.2014 - Neklid na východní části Ukrajiny

Citace - Tiscali :

Východ Ukrajiny se potýká s proruskými separatisty. Ukrajinská policie vzala situaci do svých rukou a bojuje s radikály. Zatčených je již 70 proruských separatistů. Oznámil to dnes podle agentury Reuters ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov.zpravy.tiscali.czP.S.: pozn. - když něco podobného probíhalo v Kyjevě, nazývala to západní média jinak Confused
že by doopravdy počátek občanské války?
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510049Verze : 0
MOD
08.04.4014 - Ukrajina zahájila operaci proti proruským separatistům v Charkově


V pondělí proruští separatisté v Doněcku a v Charkově vyhlásili vlastní takzvané lidové republiky, nezávislé na zbytku země. Požádali také o ruskou vojenskou pomoc. V Luhansku vzbouřenci obsadili kancelář ukrajinské tajné služby a zmocnili se skladu zbraní.
V Charkově v noci na úterý byla zahájena protiteroristická operace, policie zatkla asi 70 proruských separatistů.
Separatisté v Doněcku podle webu Ukrajinska pravda slíbili složit zbraně a opustit obsazené budovy.
Kyjev posílil ostrahu východních hranic a rovněž vyslal policejní posily z dalších regionů do Charkovské, Doněcké a Luhanské oblasti.
www.novinky.cz
www.novinky.cz
zpravy.idnes.cz
www.ceskenoviny.cz
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510050Verze : 0
MOD
Rusko si klade předběžné podmínky pro svolání mezinárodní konference za účasti zástupců USA, Evropské unie, Ukrajiny a Ruska, která by měla otevřít cestu k řešení ukrajinské krize. Moskva spojuje mezinárodní jednání s očekáváním, že Ukrajina provede reformu ústavy, v níž bude zakotvena ukrajinská neutralita a federální uspořádání země. Moskva rovněž požaduje vyhlášení ruštiny za druhý státní jazyk na Ukrajině.


www.ceskenoviny.cz
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510093Verze : 0
MOD
12.04.2014 - Proruští ozbrojenci obsadili sídlo policie a tajné služby ve východoukrajinském Slavjansku


Proruští ozbrojenci v maskovacích uniformách dnes ve městě Slavjansk na východě Ukrajiny obsadili radnici, policejní služebnu a místní pobočku tajné služby SBU. Zmocnili se desítek až stovek pistolí a pušek, které rozdávají dalším proruským aktivistům. Na radnici vyměnili ukrajinskou vlajku za ruskou a v očekávání policejního zásahu budují okolo obsazených budov barikády.


www.ceskenoviny.cz
www.reuters.com
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510202Verze : 0
MOD
14.04.2014 - RB OSN se nedokázala dohodnout o Ukrajině


Rada bezpečnosti OSN se na mimořádném zasedání k situaci na Ukrajině v noci na dnešek nedohodla na žádném kroku. Podle tiskových agentur se Západ a Rusko vzájemně obviňovaly z prohlubování krize. O jednání rady požádalo Rusko v reakci na nedělní oznámení Kyjeva, že dnes hodlá i s pomocí armády zahájit rozsáhlé protiteroristické operace na východě země namířené proti proruským separatistům.


www.novinky.cz
zpravy.idnes.cz
www.ceskenoviny.cz
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510253Verze : 0
MOD
Tak dle Komsomolskoje pravdy mají na Ukrajině již občanskou válku.


Jinak je ale opravdu zajímavé sledovat jak je jedno obsazování a vypalování úřadů cool a to správné a jak je víceméně to samé out a nesprávné. Už jen čekám až ty ukrajinské rusy nazvou teroristy i v USA a EU. Holt dvojí metr ...


Zdroj:
zpravy.aktualne.cz
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510286Verze : 0
16.04.2014 - Chaos na Ukrajině graduje...


Aktivisté v Oděse vyhlásili dnes v oblasti kolem města Oděskou lidovou republiku. Pod záštitou hnutí Antimajdan na sociální síti vyzvali místní obyvatele, aby zítra odpoledne na protest proti nynější situaci v zemi vyšli do ulic a zablokovali dopravu. Vůdce protestního hnutí Antimajdan ale ukrajinským médiím řekl, že vůbec nejde o jejich aktivitu a že netuší, kdo za ní stojí.
www.ceskenoviny.cz


Ve východoukrajinském Slavjansku se objevilo šest obrněných transportérů s ruskou vlajkou. Kyjev odpoledne potvrdil, že vozidla patří ukrajinské armádě.
Dosud není zřejmé, zda stroje vskutku ukradli proruští vzbouřenci, či s nimi přijely dezertující ukrajinské jednotky, nebo šlo o kořist ruských vojáků z ukrajinských základen.
zpravy.idnes.cz


Už třiadvacet příslušníků ruské vojenské rozvědky GRU zadržely ukrajinské bezpečnostní síly. Ve středu to oznámil na uzavřeném zasedání parlamentu šéf ukrajinské tajné služby SBU Valentyn Nalyvajčenko.
www.novinky.cz
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510390Verze : 0
MOD
18.04.2014 - Chaos na Ukrajině stále graduje...


Účastníci ženevské schůzky o Ukrajině (šéfka unijní diplomacie Catherine Ashtonová a ministři zahraničí Ruska, USA a Ukrajiny Lavrov, John Kerry a Andrij Deščycja) se shodli na nezbytnosti mírového řešení ukrajinské krize.
Lavrov na tiskové konferenci novinářům sdělil, že účastníci schůzky se shodli na tom, aby všechny nelegálně ozbrojené skupiny na Ukrajině složily zbraně, aby se budovy obsazené ozbrojenci vrátily svým původním vlastníkům a aby skončila okupace nejrůznějších prostranství.


Zdroj: zpravy.idnes.cz


Proruští radikálové drží administrativní objekty ve víc než deseti městech na východě země. Přestože závěrečný dokument ze čtvrteční ženevské konference o Ukrajině hovoří o nezbytnosti mírového řešení krize a vyklizení okupovaných budov, agresivně naladěné skupiny ozbrojenců se svých pozic nevzdávají.
Představitel hlavní bašty proruských vzbouřenců, samozvané Doněcké lidové republiky, dnes prohlásil, že okupované objekty povstalci vyklidí až po demisi kyjevské vlády.
Ve vlaku vypraveném z krymského Simferopolu byla při celní prohlídce v ukrajinském Melitopolu objevena zásilka munice. Pohraničníci našli v jednom z vagónu několik stovek nábojů, střelný prach a roznětky. Munici se na Ukrajinu podle SBU pokoušeli propašovat dva ukrajinští průvodčí. V obci Slovjanoserbka v Oděské oblasti byly v noci v jiném vlaku nalezeny trhaviny, dělobuchy a granáty.


Zdroj: zpravy.idnes.cz
www.ceskenoviny.cz
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510468Verze : 0
MOD
25.04.2014 - Separatisté na Ukrajině zadrželi pozorovatele OBSE


Proruští ozbrojenci ve východoukrajinském Slavjansku zadrželi autobus s vojenskými pozorovateli Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).
Zadrženou skupinu tvoří podle OBSE tři němečtí vojáci a německý překladatel a vojenští zástupci z Česka, Polska, Švédska a Dánska. Ozbrojenci zajali také pět ukrajinských vojáků, kteří mezinárodní tým doprovázeli, a jejich řidiče.


Zdroj: zpravy.idnes.cz


zpravy.idnes.cz
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510975Verze : 0
MOD
Vojna medzi Ukrajinov a Ruskom bi prebiehala tak ze ukrainska armada pojde cela do zajatia!povedal to analitik Sergej Chelemendik v diskusii z N. Starikovom. zdroj www.youtube.com
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#511050Verze : 0
01.05.2014 - Dav proruských aktivistů obsadil budovu státního zastupitelství v Doněcku
Více než tisícihlavý dav vyzbrojený i kameny a molotovovými koktejly podle agentury Interfax vnikl do sídla doněcké prokuratury. Policisty, kteří se museli vzdát, lidé tloukli.


Zdroj: zpravy.idnes.cz
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#511265Verze : 0
MOD
01.05.2014 - Ukrajina zavedla brannou povinnost
Úřadující ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov podepsal kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci dekret obnovující brannou povinnost. Odvody branců země zavádí s okamžitou platností, prezidentský dekret "o opatřeních ke zlepšení schopnosti státu" již byl zveřejněn v příslušném věstníku.


Zdroj: zpravy.idnes.cz
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#511266Verze : 0
MOD
Diskuse

Citace - FiBe :


P.S.: pozn. - když něco podobného probíhalo v Kyjevě, nazývala to západní média jinak Confused
že by doopravdy počátek občanské války?Když něco podobného probíhalo v Kyjevě, šlo o státní převrat a víceméně vnitřní záležitost Ukrajiny. Teď pokračuje útok na územní celistvost Ukrajiny, který začal odtržením Krymu. Jestli to vyústí do občanské, popř. rusko - ukrajinské války, záleží nyní hlavně na postoji Ruska a jeho podpoře, popř. nepodpoře proruských separatistů. Ti už údajně požádali Rusko o vojenskou pomoc.
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510053Verze : 0
MOD
nevidím rozdíl mezi tím, když někdo žádá o pomoc EU a někdo jiný Rusko
stejně tak není rozdíl mezi prozápadním převratem a provýchodním převratem (sic končícím žádostí o připojení k jinému státu)


každopádně to stále zůstává vnitropolitický problém ...
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510056Verze : 0
MOD
Aký je rozdiel medzi tým, čo sa sialo v Charkove a Donecku a tým, čo sa dialo predtým v Ľvove a ďalších oblastiach? Teda okrem toho, že jedny akcie sú proruské a tie druhé boli akože "prozápadné"? Prečo vtedajšia protiterosristická operácia vyhlásená vedením FSB bola odsudzovaná a táto je zo strany západu vítaná? To sme naozaj takí schizofrenici, že rovnaké veci posudzujeme rôzne?


Prečo mám taký pocit, že minimálne polroka už Ukrajinci nič nerobia spontánne, všetky aktivity sú dopredu pripravená šachová partia, kde figúrky sú Ukrajinci a hráči sedia mimo Ukrajinu. A my vidíme len následky jednotlivých ťahov (nepodpísanie asociačnej dohody, násilná zmena vlády na Ukrajine a zmena politickej orientácie, zmena na Kryme a v súčasnosti prebiehajú ťahy snažiace sa roztrieštiť krajinu na nejakú voľnú federáciu (že by po vzore Bosny?).
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510078Verze : 0
MOD
Na té schizofrenii (pokud ovšem nejde o něco zcela jiného...) asi něco bude Very Happy:
bicera.blog.idnes.cz
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510079Verze : 0
MOD
Nevzpomínám si, že by se na Majdanu stalo něco takového:
www.lidovky.cz
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510088Verze : 0
MOD
Jasné že nie. Majitelia budov ktoré ležia okolo Majdanu a priľahlých ulíc, vrátane štátnych úradov svoje nehnuteľnosti vypratali dobrovoľne a venovali ich v prospech demokracie.... Pokiaľ si pamätám, tak prozápadné sily na západe Ukrajiny počas majdanu tiež obsadili zopár objektov polície (a tajnej služby) a armády a zadržiavali policajtov... Minimálne vo Ľvove vyhoreli kasárne a muničný sklad.... A to sú údaje len z našich médií, takže realita bola asi horšia.
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510096Verze : 0
MOD
Ukrajinský parlament zpřísnil tresty za protistátní zločiny. Za pokus o narušení územní celistvosti má hrozit od tří po 15 let vězení či doživotí, za vlastizradu od 12 po 15 let.Zdroj: www.lidovky.czAko sa toto líši od toho čo robil Janukovič?
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510097Verze : 0
MOD
Vůbec se mi ten vývoj situace nechce líbit. Již dříve jsem v jiných tématech (Krym a spol.) poukazoval na možnost vzniku občanské války, nyní se situace velmi přiblížila dané možnosti. Bohužel jak zde někteří již podotkli, západ a média obzvláště, jsou nestraní asi tak, jako je býk na koridě krotké zvíře. A bohužel zvesela dál přikládají pod kotel, nikdo se nezajímal co Charkov nebo jiná spíše proruská oblast chce - víceméně se skloňuje možnost ruského vojenského zásahu ve všech pádech a separatismus ukrajinských Rusů. Stále dokolečka do kola, mnohdy jsou tak daleko, že až spekulují o možnostech zásahu RF vůči pobaltským republikám sic jsou v NATO! Neříkám, že to v Rusku je vše tip top a jistě zprávy znějí úplně jinak, o tom že se mohou na nepokojích na Ukrajině podílet když ne specialisté (vojáci, policisté apod.) RF, tak různí civilisté (dobrovolně ať již jsou jejich pohnutky jakékoliv) nepochybuji. Ostatně Rusko má jak je vidno na Ukrajině své zájmy.
Nicméně nutno si uvědomit toto:
1. Revoluce/převrat na Majdanu nebyl zrovna poklidnou záležitostí (vypálené či zabrané budovy, ozbrojení povstalci, ostré střety rebelové/policie)
2. Tato záležitost bez ohledu na to jak byla či nebyla řízena zvenčí, či podporována, byla záležitostí jen určité části území a obyvatelstva Ukrajiny. Kdy jedna část byla spíše pro a druhá spíše proti (Západ/Východ, Sever/Jih).
3. Druhá spíše proruská skupina byla v tento okamžik víceméně vytěsněna z rozhodování o dění v zemi. Ostatně se zdá, že většina současných v Kyjevě působících poslanců je spíše ze SZ země, eventuálně se jedná o přeběhlíky.
4. Jednání vlády mohou, spolu s podáváním informací ruskými a prorusky naladěnými ukrajinskými médii, vnímat dané oblasti jako zaměřené proti nim.
5. Budování nových ozbrojených složek (milicí apod.) jakožto i případné posilování armády, víceméně jen z etnických Ukrajinců, také může být velmi negativně (a zřejmě i je) vnímáno.
6. Jakékoliv větší nasazení sil vůči separatistům, může v konečné podobě vést ke střetu mezi těmito dvěma tábory, přičemž může nastat definitivní rozštěpení Ukrajinské armády na proukrajinskou a proruskou část. Tato situace by vlastně již byla de facto začátkem opravdové občanské války nebo by mohla výrazně k této situaci již směřovat.
7. Zásah Ruska v rozsahu byť jen částečném nebo dokonce větším než na Krymu se nedá předpokládat. Rozhodně ne do té doby, než nenastane taková situace, která by situaci více než ospravedlňovala (možná nebude stačit samotná občanská válka a bude muset dojít nebo docházet k etnickým čistkám - likvidaci etnických Rusů). Zatím jsem toho názoru, že Rusko si žádnou válku nepřeje. Ale nemohu vyloučit, že nakonec do ní bude muset vstoupit. Pakliže se situace dále výrazně vyhrotí. Zde by pak hrozilo, že by se zapojily aktivně jiné země ...
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510101Verze : 0

Citace - Mirek21 :

Tak dle Komsomolskoje pravdy mají na Ukrajině již občanskou válku.


Jinak je ale opravdu zajímavé sledovat jak je jedno obsazování a vypalování úřadů cool a to správné a jak je víceméně to samé out a nesprávné. Už jen čekám až ty ukrajinské rusy nazvou teroristy i v USA a EU. Holt dvojí metr ...


Zdroj:
zpravy.aktualne.czNo zatím jsou vidět hlavně ruští Rusové!!! Oni už se tím často ani netají. Někteří si už ani nezakrývají obličeje, mluví dialekty ruštiny, které nejsou z Ukrajiny, ale třeba petrohradské oblasti a někdy už ani nezastírají, že jsou příslušníci různých ruských sil. Dokonce ty jejich uniformy (těch co v tam v nich jsou) jsou leckdy stejné jako na Krymu. A opravdu jsem na Majdanu (ať už si o něm myslím cokoliv) neviděl těžké pěchotní zbraně...


Pokud se nepletu, tak na východní Ukrajině se sice mluví více rusky než ukrajinsky, ale etnických Rusů je tam méně než etnických Ukrajinců. Jinak řečeno je tam spousta Ukrajinců, kteří z historických důvodů mluví rusky. To ale neznamená, že chtějí do Ruska. Z tohohle prostě smrdí GRU a SVR na sto honů. Ostatně těch "separatistů", jak je vidět ze záběrů, zase není až tak moc. Kdyby tam řádně fungovaly státní instituce a složky, během několika hodin by bylo po všem. Je ale vidět, že zatímco ukrajinské státní orgány jsou tam často v rozkladu, Rusové jedou podle vojensky organizovaného plánu. Nebo mi někdo chce tvrdit, že je to jen domobrana a pro tu je zcela běžné mít vojenská nákladní vozidla a pěchotní výzbroj a výstroj?
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510288Verze : 0
MOD
Čili na JV UA mají většinu Ukrajinci, ač se tam mluví spíše rusky (což není nic divného vzhledem k historii oblasti - ostatně pamatujeme doby, kdy Češi za Habsburka mluvili německy, že Smile ). Jediná opravdu ruská část Ukrajiny byl Krym. Tam se rusky nejen mluvilo, ale měli tam i většinu.
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510289Verze : 0
MOD

Citace - RoBoT :

Kdyby tam řádně fungovaly státní instituce a složky, během několika hodin by bylo po všem. Je ale vidět, že zatímco ukrajinské státní orgány jsou tam často v rozkladu, Rusové jedou podle vojensky organizovaného plánu.Ukrajinské státní instituce a složky určitě nefungují, jak by měly, ale i tak by pro ně nebyl problém zpacifikovat ty hrstky "proruských ozbrojenců". Spíš mají strach zasáhnout, aby nedaly Putinovi záminku k intervenci. Když ukrajinská vláda nezasáhne, přeroste jí to přes hlavu a bude nařčena z neschopnosti zjednat pořádek (zjedná ho Rusko). Když zasáhne, bude nařčena z útlaku ruské menšiny (a matička Rus jí pčispěchá na ochranu). Tady prostě žádné správné řešení neexistuje.
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510291Verze : 0
MOD
Ono dozajista ano - Rusko v tom má své prsty, otázka je jak moc. Nadruhou stranu média a politici tvrdí asi toto: Celý slavný JúroMajdan je z vůle (skoro všeho) ukrajinského lidu. Zásahy proti demonstrantům byly nepřiměřené, oni se jen bránili, i když je možné, že ojediněle mohlo dojít k menším problémům z jejich strany. Naproti tomu proruské sdružení jsou vždy nasazené, nebo eventuálně v lepším případě ovlivněné Ruskem, s možností, že tyto instituce infiltrují Rusové (aby tam měli svůj vliv). Víceméně když to tak čtu mezi řádky, tak proruští aktivisté by si na rozdíl od těch majdanských nezvládli sami ani utřít zadní sedací partii těla bez vědomí a pomocí Ruska (Moskvy), ba by je to ani nenapadlo. Nebo jinak, to že mají povstalci (rebelové, separatisté, teroristé ...)v rukou ruské zbraně (předpokládám hlavně AK-47, 74 ...) znamená že je mají z Ruska. Kurde když Ukrajina má přeci ve výzbroji převážně výzbroj ruské provenience (ev. ex sovětské, s možností kontinuování výroby na Ukrajině).
Z jiného soudku, nevylučuji, že Rusko zasáhne, spíše však využije nějakého opravdu velkého klopýtnutí Ukrajiny vůči ruskému etniku (zde si dovedu představit nasazení ukrajinských milicí, které mohou být divočejší a tudíž spáchat i nějaký zločin proti lidskosti anebo hrubé užití síly vojenské, tedy ne prosté střety, ale nasazení dělostřelectva, letectva, tanků se vším z toho vyplivajících následků vůči civilnímu obyvatelstvu a zástavbě). Putin i kdyby měl v záměru Ukrajinu částečně či zcela okupovat, nebo změnit režim na promoskevský, se asi nespokojí s nicotnou záminkou. Bohužel následující hodiny a dny ukážou vývoj situace, která nejspíš přeroste všem přes hlavu.
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510297Verze : 0
K těm zbraním proruských "separatistů" - někde po netu běhá video obsazení policejní stanice v Kramatorsku - útočníci v digitálních dresech ruské armády kolem sebe mávají AK stovkové řady...
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510380Verze : 0
To si naozaj niekto myslí, že všetci trpíme rozsiahlou sklerózou?


19.02.2014: Prezident USA Obama pri návšteve Mexika oznámil, že by krízu na Ukrajine nemala riešiť armáda, ale civilisti.


Len pripomeniem že v tento deň sa ozbrojení civilisti zmocnili vládnych budov napr. vo Ľvove a vyhlásili politickú nezávislosť na Kyjeve....16.04.2014: Postup vlády voči proruským ozbrojencom na východe Ukrajiny je oprávnený, pretože z ich strany ide o ohrozenie zákona a poriadku v krajine. Uvádza sa to v dnešnom vyhlásení Bieleho domu, z ktorého citovala agentúra Reuters.


To čo sa dialo pred dvoma mesiacmi vo Ľvove a ďalších mestách západnej Ukrajiny sa deje na juhu a juhovýchode Ukrajiny - lenže pokiaľ tam bolo nasadenie armády zo strany západu zakázané, dnes je už schvaľované....
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510383Verze : 0
MOD
"Nevěřte všemu, co je na internetu, jen proto, že je u toho něčí fotka."


Zdroj: zpravy.idnes.cz


vytesat do mramoru
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#510969Verze : 0
MOD
Rozlozeni sil na vychode Ukrajiny
apps.facebook.com
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#513240Verze : 0
A jaké jsou do dnešního dne ztráty pozemní techniky na straně Ukrajiny?
URL : https://www.valka.cz/08-04-2014-Neklid-na-vychodni-casti-Ukrajiny-t170820#514327Verze : 0