04.01.

Britské a americké letectvo provedlo nálet na Ruhr


Severní skupina Zakavkazského frontu osvobodila Nalčik
URL : https://www.valka.cz/04-01-t967#4430 Verze : 0
1. Ruská vojska začala být přesouvána, reorganizována a posilována před závěrečným útokem na 6. německou armádu.
2. Stalin dal souhlas k vyzvání 6. armády ke kapitulaci a nařídil Voronovovi, aby vypracoval text. Také souhlasil s odložením zahájení operace KRUH na 10.1.
URL : https://www.valka.cz/04-01-t967#202183 Verze : 0
1. Admirál Halsey poslal 67. operační svaz, s novým velitelem admirálem Ainsworthem, zničit japonské letiště v Mundě. Jednalo se o těžký křižník Louisville a lehké křižníky Nashville, St,Louis, Helena, Honolulu, Columbia a novozélandský Achilles. (Na začátku války pomohl potopit německou loď Graf Spee) a 5 torpédoborců. Svaz vyplul z Guadalcanálu, kam doprovázel konvoj s posilami - 6.pluk námořní pěchoty.
2. Admirál Nimitz také schválil plán o vylodění na dalším ostrově v Aleutách, na Amchitce. Z velení severního svazu ale odvolal admirála Theobalda a nahradil ho admirálem Kinkaidem.
3. Do Rabaulu dorazil japonský kurýr generál Ajabe, aby zde předal rozkaz o vyklizení Guadalcanálu.
URL : https://www.valka.cz/04-01-t967#202188 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více