04.01.2008 - Rallye Dakar zrušena kvůli hrozbě terorismu

Den před startem jubilejní 30. dakarské rallye, bylo na mimořádné tiskové konferenci oznámeno, že se soutěž ruší z bezpečnostních důvovů - hrozby teroristických útoků odnože Al-kajdy "au Maghrib islamique". Celá situace odstartovala zavražděním 4 francouzských civilistů, následovalo vyjednávání, ovšem přesto všechno došlo k Mauretánii k zavraždění dalších 3 vojáků. To spolu s dalšími fakty jako důrazné nedoporučení návštěvy této země jako i konání soutěže a to vše ze strany francouzského ministerstva zahraničí, dle hlášení tajné služby hrozily únosy i samotných závodníků a techniky.


Zdroj:
www.rely.cz


azpravy.atlas.cz
URL : https://www.valka.cz/04-01-2008-Rallye-Dakar-zrusena-kvuli-hrozbe-terorismu-t68586#240488Verze : 0
Rozumné rozhodnutí. Je sice smutné, že díky tomu lidský odpad zvaný teroristé zvítězil, ale kdo sleduje pozorně zpravodajství ze soutěže, ví, že v posledním období snad každý ročník byl poznamenán teroristickými přepady trati, únosy posádek, krádežemi materiálu i přímo vozidel závodníkům i doprovodu. V rozhovorech se s vlastní zkušeností s tím netajili ani čeští účastníci. A konečně i loni byly etapy právě v Mauretánii zrušeny ze stejného důvodu.


Odpad zvaný teroristé si je dobře vědom, že bez medializece poskytované bulvárem i "seriózními" médii by tok peněz do jejich kasiček beznadějně vyschl. Proto napadají takové cíle, které jim žádoucí pozornost přinesou. A jubilejní 30. ročník proslulé soutěže je prostě terčem přímo vynikajícím! Takže oželíme jednu soutěž, nebo bodeme zbytečně riskovat životy lídí. Ti sice jdou do soutěže s vědomím, že jde i o krk, ale něco jiného je sportovní výkon na hranici možností člověka i techniky, a něco jiného být prostě zabit jen proto, že nějaký náboženský fanatik chce upozornit na svou jedinou správnou pravdu, tu ze všech pravd nejpravdivější.
URL : https://www.valka.cz/04-01-2008-Rallye-Dakar-zrusena-kvuli-hrozbe-terorismu-t68586#240508Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!