Pri príležitosti 27. výročia vzniku Slovenskej republiky ocenila prezidentka Zuzana Čaputová štátnym vyznamenaním dvadsať osobností verejného života Slovenskej a Českej republiky.
Rad Ľudovíta Štúra:
I. trieda
Peter Zajac - osobnosť roku 1989, slovenský literárny vedec a politik
Branislav Tvarožek - príslušník Vysokoškolského strážneho oddielu generálov Goliana a Viesta
Martin Janec - príslušník Vysokoškolského strážneho oddielu generálov Goliana a Viesta
František Mikloško - osobnosť roku 1989, politik
I. trieda - in memoriam
Ján Cibuľa - prvý rómsky lekár v Československu, jeden zo zakladateľov a bývalý prezident Medzinárodnej rómskej únie, kandidát nobelovej ceny za mier
II. trieda
Zuzana Mistríková - osobnosť roku 1989, študentská líderka Nežnej revolúcie
Helena Barancová - profesorka, dekanka Právnickej fakulty v Trnave
Tibor Soós - tréner a funkcionár v oblasti rýchlostnej kanoistiky
Ondrej Demáček - stredoškolský učiteľ informatiky
Jozef Plachý - jeden z najúspešnejších športovcov Československa
Silvia Pastoreková - virologička, vedecká pracovníčka
Pavel Sadloň - riaditeľ gymnázia, uznávaný odborník v oblasti vzdelávanie a vzdelávacej politiky
Andrej Bán - fotograf
Pribinov kríž
I. trieda
Igor Luther - kameraman
Rudolf Urc - režisér, scenárista, dramaturg
II. trieda
Zora Bútorová - sociologička
Alžbeta Rajterová - muzikologička, dramaturgička
Klára Kubičková - historička architektúry
III. trieda
Mária Šustrová -lekárka
Rad bieleho dvojkríža
I. trieda in memoriam
Dr. Milada Horáková - právnička a politička
Zdroj: domov.sme.sk
Rad Ľudovíta Štúra:
I. trieda
Peter Zajac - osobnosť roku 1989, slovenský literárny vedec a politik
Branislav Tvarožek - príslušník Vysokoškolského strážneho oddielu generálov Goliana a Viesta
Martin Janec - príslušník Vysokoškolského strážneho oddielu generálov Goliana a Viesta
František Mikloško - osobnosť roku 1989, politik
I. trieda - in memoriam
Ján Cibuľa - prvý rómsky lekár v Československu, jeden zo zakladateľov a bývalý prezident Medzinárodnej rómskej únie, kandidát nobelovej ceny za mier
II. trieda
Zuzana Mistríková - osobnosť roku 1989, študentská líderka Nežnej revolúcie
Helena Barancová - profesorka, dekanka Právnickej fakulty v Trnave
Tibor Soós - tréner a funkcionár v oblasti rýchlostnej kanoistiky
Ondrej Demáček - stredoškolský učiteľ informatiky
Jozef Plachý - jeden z najúspešnejších športovcov Československa
Silvia Pastoreková - virologička, vedecká pracovníčka
Pavel Sadloň - riaditeľ gymnázia, uznávaný odborník v oblasti vzdelávanie a vzdelávacej politiky
Andrej Bán - fotograf
Pribinov kríž
I. trieda
Igor Luther - kameraman
Rudolf Urc - režisér, scenárista, dramaturg
II. trieda
Zora Bútorová - sociologička
Alžbeta Rajterová - muzikologička, dramaturgička
Klára Kubičková - historička architektúry
III. trieda
Mária Šustrová -lekárka
Rad bieleho dvojkríža
I. trieda in memoriam
Dr. Milada Horáková - právnička a politička
Zdroj: domov.sme.sk