Main Menu
User Menu
Reklama

01.06.2023 - UK: uchazeči o vstup do RAF na funkci pilota měli být vyřazováni na základě své rasy a pohlaví

Dle britského zpravodajského serveru Sky News měli být odmítáni uchazeči na pilota Royal Air Force na základě své (bílé) rasy a (mužského) pohlaví, a to ve prospěch žen a etnických minorit. Informace pochází z uniklých emailů (měli by být z období 2020-2021). Potvrzeno bylo vyplacení 155.000 GBP celkem 31 uchazečům (5.000 GBP / os).


Mělo se tak stát na "příkaz" velitele RAF, jímž je vedoucí letecký maršál sir Mike Wigston, aby se tak zvýšila různorodost (aka diverzita) u RAF.
Už v srpnu 2022 na protest proti takovéto politice odstoupila šéfka náboru RAF, kapitán(ka) skupiny Elizabeth Nicholl, právě na základě "nezákonného příkazu", který stanovoval nesplnitelné cíle (méně bílých mužů, více žen a menšin). Přestože díky odstoupení šéfky náboru příkaz nevstoupil v platnost, byly činěny kroky, aby se tak de facto stalo.


Celý náborový systém měl upřednostňovat ženy a menšiny, měly dostávat úlevy a mimořádné příležitosti, kdy naopak u bílých mužů měla výt všechna kritéria hodnocena přísně a bez výjimek.

Zdroj:
news.sky.com
news.sky.com
URL : https://www.valka.cz/01-06-2023-UK-uchazeci-o-vstup-do-RAF-na-funkci-pilota-meli-byt-vyrazovani-na-zaklade-sve-rasy-a-pohlavi-t268355#726526Verze : 3
MOD
Reklama