Main Menu
User Menu

01.06.2013 - Záplavy v Čechách, nasazení armády, 8 obětí

Z důvodů velkých srážek a současně velké nasáklosti země vodou, došlo na cca 50 místech k vyhlášení 3. stupně povodňové pohotovosti. Na některých místech došlo k vyhlášení stavu ohrožení. Mnohde se koryta řek již vylila z řek. Deště s přestávkami dále pokračuji, ke kulminaci vod má docházet až v pondělí 3. června, tedy škody na majetku budou větší. Zatím jsou 2 oběti na životech a minimálně další 2 osoby jsou pohřešovány, s tím, že je pravděpodobné, že jsou mrtvi. Vláda k nasazeným jednotkám IZS poskytla v tento okamžik jen pro Prahu 300 vojáků. Tito mají hlavně stavět protipovodňové zábrany. Další vojáci zřejmě budou poskytnutí na následné odklizení popovodňových škod. Byla nasazena i speciální jednotka hasičů z Hlučína.
Zatím je potvrzeno 6 obětí dalších 5 lidí je pohřešováno. Počet mrtvých stoupl na 8 lidí, další 4 jsou pohřešování, jelikož byli naposledy viděni při neúspěšném splavování rozvodněných toků, je pravděpodobné, že rozšíří seznam mrtvých.


Zdroj:
Tv zprávy
URL : https://www.valka.cz/01-06-2013-Zaplavy-v-Cechach-nasazeni-armady-8-obeti-t160992#489626Verze : 0
Diskuse
s ohledem na vyvoj situace v Kralupech se tesim na setkani se starymi valecniky, az opet prijedete vyklizet bahno z nasi knihovny Sad
URL : https://www.valka.cz/01-06-2013-Zaplavy-v-Cechach-nasazeni-armady-8-obeti-t160992#489633Verze : 0
MOD
Situace v Kralupech 4.6. dopoledne ... voda uz pujde dolu, rozsah povodni neni tak velky jako v roce 2002 (na druhe fotce by mela byt videt ryska na zeleznicnim viaduktu zhruba o metr vys, nez je stav vody letos), ale centrum mesta je opet komplet pod vodou, knihovna, sokol, rada domu ... most je zavreny, lavka pro pesi funguje. Kralupy jsou rozdelene, protoze dalsi cesta pres Vltavu je az v Praze, na druhou stranu je zavreny veltrusky most (voda je opet ve veltruskem parku, v kempu, na krizovatce - kruhaku pred Veltrusama atd), pod dalnicnim mostem D8 se nejak propada puda, takze tam je omezeny prujezd a tvori se dlouhe kolony (dnes pres 7km) ve smeru na Prahu ... V Roudnici je most zavreny, mel se zavirat most v Litomericich, v Usti jsou mosty zavrene.


Evakuace Kralup probehla organizovane a rekl bych v poklidu, perfektne funguje facebook mesta, nove vznikl facebook Nelahozevse, kde se taktez da najit rada informaci a fotogalerii z prubehu velke vody. Nyni cekame na opadnuti velke vody, aby se lide mohli vratit do dvou hlavnich sidlist v Kralupech a ja zitra zkusim projet smer Praha, tedy Prosek - Holesovice - Hlavni nadrazi. Se tesim teda Sad
URL : https://www.valka.cz/01-06-2013-Zaplavy-v-Cechach-nasazeni-armady-8-obeti-t160992#489814Verze : 0
MOD