Main Menu
User Menu

Kopie, padělky, novoděly

Diskuse
V tomto tématu prosím o diskusi na téma různých podvodů, upozornění na padělky, kopie atd atd...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#295505Verze : 0
MOD
Sice si nemyslím, že by někdo toto vyznamenání považoval za originál, ale raději na něj upozorním.
Prodejce má u aukce uvedeno že jde o originál, ačkoli tento stupeň EK nebyl nikdy udělován.
Jestli se nepletu, tak se do dnešních dnů dochoval jeden zkušební kus, který je uložen ve West Point muzeu.
aukro.cz
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#295908Verze : 0
Tak zvaná Blucherova hvězda, tento typ byl udělen v jediném kousku a to maršálovi Geringovi za úspěch luftvafe v květbu 1940. Je oprvadu uložen v USA a pochází z osobního majetku maršála. Toto zde je jen muzejní kopie,ale ta cena uzkazuje,že to je jen a jen kopie. Gering sám si na svém kříži vyměnil stříbro za platinu a černý smalt nahradil černým onyxem.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#295911Verze : 0
Prispejem aj ja na túto tému:


v poslednej dobe sa hlavne na aukre stále častejšie objavujú tieto hybridy... inými slovami, ak váš záslužný kríž nemá korunu, priletujte mu tú zo Signvm Lavdis.....
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#296048Verze : 0
Ty stříbrné kříže,co jsou na třetí a poslední fotce bývají často k vidění na burzách,většinou bez koruny,nemají smalt ale nějakou pryskyřici.Není pod ní vidět takové to žebrování.
Stejně tak tam bývají kopie stříbrných Signvm Lavdis,ta korunka na třetí fotce je z toho,není v těch dvou prohlubních průhledná ale zalitá.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#296095Verze : 0
Je třeba zát i technologii a výrobu. Smalt červený je transparentní a při výrobě se používala zlatá folie a na to se teprve dával smalt a kvalita se pozná právěě tím jasem, jiskrou. Toto jsou naštěstí primitivní COPY,které snad sběratele neohrozí. U Železných kříž 1916 s korunou,zde je nutno býti opatrní neb např. kříže vyráběné ještě v roce 1942 mají pevnou korunu,která se nepohybuje, je to běžný kříž a výrobci v době po anšlusu,ale i u nás po roce 1939 je vyráběli co nejlevnějí.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#296269Verze : 0

Citace - altmann :

Je třeba zát i technologii a výrobu. Smalt červený je transparentní a při výrobě se používala zlatá folie a na to se teprve dával smalt a kvalita se pozná právěě tím jasem, jiskrou. Toto jsou naštěstí primitivní COPY,které snad sběratele neohrozí. U Železných kříž 1916 s korunou,zde je nutno býti opatrní neb např. kříže vyráběné ještě v roce 1942 mají pevnou korunu,která se nepohybuje, je to běžný kříž a výrobci v době po anšlusu,ale i u nás po roce 1939 je vyráběli co nejlevnějí.nenašlo by sa foto takého kríža z obdobia 2.svetovej vojny? Lebo v prípade týchto krížov si nemôžem pomôcť a stále si myslím, že tá koruna je MVM... koruna na záslužných krížoch je úplne iná...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#296338Verze : 0
V případě výše uvedených obrázku je ta koruna zcela jasná, netypická, odpovídající SVM, já jen v obecné rovině upozorňuji,že Železný kříž s korunou 1916 se vyskytuje ve velkém množství variant. Jde o běžnou záležitost,která se dle mého názoru(ale mohu se mýlit) nevyplatí falšovat a vyrábět. Já osobně tyto poválečné dekorace moc nemusím, poslední takový křížek jsem prodal nedávno, koruna byla pevná nepohyblivá.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#296339Verze : 0
Problematika koruny u Zlatých a Stříbrných záslužných křížů není jednoduchá. Společně s kolegou Faleristika se tímto problémem u těchto křížků bude podrobněji zabývat v časopise Signum a to celkem ve třech číslech neb to je problematika zajímavá i obsáhlá.Na vzhledu koruny se podílí i jistá modnost a požadavek doby..(viz vložené obrázky)POdobný problém však je i u Železných záslužných křížů s korunou 1916. Pro vážné zájemce o faleristiku a dekorace Rakouska-Uherska je možno zajistit ještě menší počet příhlášek k odběru Signa.
Kopie, padělky, novoděly - V příloze jsou celkkem 3 Zlaté záslužné kříže s korunou. První křížek je starší typ, firma Braun Vídeň, korunka je viditelně menší. Prostřední kříž je válečná výroba, zlacený bronz. Poslední typ kříže nese dokonce tak zvanou Rudolfovu korunu. O těchto a d

V příloze jsou celkkem 3 Zlaté záslužné kříže s korunou. První křížek je starší typ, firma Braun Vídeň, korunka je viditelně menší. Prostřední kříž je válečná výroba, zlacený bronz. Poslední typ kříže nese dokonce tak zvanou Rudolfovu korunu. O těchto a d
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#296405Verze : 0

Citace - altmann :

Problematika koruny u Zlatých a Stříbrných záslužných křížů není jednoduchá. Společně s kolegou Faleristika se tímto problémem u těchto křížků bude podrobněji zabývat v časopise Signum a to celkem ve třech číslech neb to je problematika zajímavá i obsáhlá.Na vzhledu koruny se podílí i jistá modnost a požadavek doby..(viz vložené obrázky)POdobný problém však je i u Železných záslužných křížů s korunou 1916. Pro vážné zájemce o faleristiku a dekorace Rakouska-Uherska je možno zajistit ještě menší počet příhlášek k odběru Signa.
Záslužná medaile Pražského dobrovolného záchranného sboru – I. vydání
kopie - falzum


Zde prezentovaná medaile byla nedávno dražena na známém internetovém aukčním serveru A.... Obrázky doprovázející nabídku nebyly kvalitní a mnoho se z nich nedalo říci. O to větší překvapení bylo, když jsem medaili obdržel.
Nejde o raženou medaili, ale o odlévanou kopii či falzum ve stříbře. Průměr medaile je 38 mm, výška včetně ouška 48 mm. Tloušťka při okraji 2,4-2,6 mm, váha 21,8 g.
Připojuji jednak obrázky ze skeneru (obr. 1), na kterých ale porézní povrch medaile není tak výrazný, a dále obrázky nasvícené (obr. 2 a 3), kde je již jasně patrný porézní povrch a drobné nálitky, dokazující výrobu litím, což na původních obrázcích z nabídky nebylo patrné.
Jen díky vysoké serióznosti a vstřícnosti původního majitele jsme se dohodli na vrácení medaile i peněz, což v dnešní době není také zcela běžná věc.
Jinak potvrzuji již zde zmíněný postřeh, že se skutečně objevují nebezpečná falza i tak běžných dekorací, jako je třeba Signum Laudis.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#297736Verze : 0
faleristika - já jsem se aukce s tou medailí taky účastnil....na obrázcích to vypadalo skutečně věrohodně. Je vidět, že na Aukru existují ještě i seriózní prodejci.


Co říkáte tomu, jak se tam teď roztrhnul pytel s vysokýma ČS řádama?
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#297832Verze : 0

Citace - raadyjo :

faleristika - já jsem se aukce s tou medailí taky účastnil....na obrázcích to vypadalo skutečně věrohodně. Je vidět, že na Aukru existují ještě i seriózní prodejci.


Co říkáte tomu, jak se tam teď roztrhnul pytel s vysokýma ČS řádama?Co se týče Ř.Bílého lva- tak je tam v nabídce hvězda, na kterou jsem majitele upozornil, že jde o odlévané falzum včetně puncovních značek na jehle. Výsledkem bylo, že to skutečně do popisu doplnil a změnil vyvolávací cenu na 1,-Kč.
Pak je tam hvězda Ř. Bílého lva Za vítězství- která je dobře označena jako kopie, ale jen jaksi její cena je nesmyslně vysoká.
Zbylé odznaky Ř. Bílého lva i Bílého lva Za vítězství jsou dle mého názoru v pořádku a pocházejí z 1 důvěryhodného zdroje.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#297834Verze : 0
Pan kolega Faleristika to upřesnil velmi dobře. Prostě situace je taková,že stárneme a tak se prodává, je to koloběh života. Mladí mají možnost si své sbírky doplnit a pokud jsou chytří tak se vždy s nějakým sběratelem nejprve poradí.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#297836Verze : 0
faleristika: mám opravdu radost, že táto nepovedená aukce měla tak šťastný konec. V dnešní době je to skoro zázrak, ale dokládá to fakt, že sběratele jsou sice druh postižených lidi Very Happy, ale se smyslem pro čestnost, hlavně vúči svému koníčku a partnerům.


Pro ilustraci přikládám foto ze zmíňované aukce, díky její (ne)kvalitě se nelze divit, že i zkušený sběratel se může mýlit.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#297840Verze : 0
MOD
faleristika - koukám, že máš štěstí na chápavé a férové aukráky Smile


...není to trochu smutný, celý život to sbírat a pak to prodat? Sad
Co vnoučata, nemají zájem pokračovat?
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#297847Verze : 0

Citace - raadyjo :

faleristika - koukám, že máš štěstí na chápavé a férové aukráky Smile


...není to trochu smutný, celý život to sbírat a pak to prodat? Sad
Co vnoučata, nemají zájem pokračovat?Abych se přiznal, moc jsem ve vrácení peněz ani nedoufal, ale skutečně dotyčný majitel se projevil velmi vstřícně a vše tedy dopadlo dobře a nanejvýš slušně, za což mu i touto cestou ještě jednou děkuji.
Ano - osudy resp.konce sbírek bývají většinou smutné, pokud není někdo v rodině, kdo by pokračoval. Jen málokdy se sběratel dočká alespoň toho, že sbírku rozprodá nebo nechá vydražit za svého života a nějak si toho nakonec užije. Většinou ale tyto sbírky končí v rukou neznalých pozůstalých, kteří se pak stávají terčem nájezdů nejrůznějších kšeftařů, kteří pozůstalé většinou podrazí.
Jinak k dotazu - vnoučata zatím ještě nemám,ale co není, může být.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#297852Verze : 0
Když jsem zde zmínil nabídku odznaků Ř.Bílého lva na internetové aukci Aukro, zmínil jsem i kopii hvězdy ŘBL Za vítězství, nabízenou ale za nesmyslnou cenu. Protože se mi ale obrázky nezdály, dotázal jsem se majitele na průměr nabízené kopie. K mému překvapení je 85 mm !! - jde tedy o kopii korpusu hvězdy Ř. Bílého lva pro cizince, na který je napasován medailon napodobující Ř. Bílého lva Za vítězství - takže už se nelze divit vůbec ničemu, snad jen vyvolací ceně za tento paskvil, která je 3000,-Kč!!!
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#297866Verze : 0

Citace - faleristika :

Když jsem zde zmínil nabídku odznaků Ř.Bílého lva na internetové aukci Aukro, zmínil jsem i kopii hvězdy ŘBL Za vítězství, nabízenou ale za nesmyslnou cenu. Protože se mi ale obrázky nezdály, dotázal jsem se majitele na průměr nabízené kopie. K mému překvapení je 85 mm !! - jde tedy o kopii korpusu hvězdy Ř. Bílého lva pro cizince, na který je napasován medailon napodobující Ř. Bílého lva Za vítězství - takže už se nelze divit vůbec ničemu, snad jen vyvolací ceně za tento paskvil, která je 3000,-Kč!!!No a když jsme u těch falz, tak na jedné z německých internetových stránek, kde se mj. také zabývají falzy a falzifikátory, byl uveden soupis nebezpečných nicků, pod kterými jsou na německo-rakouském Ebay nabízena mj. i nebezpečná falza. Jedná se o následující:
austria-sammler
donaulinz
entruempler1
franzl1505
haselgraben4040
nachlassverwalterlinz
sammler1505
troedlerrosi
linzerhafen
donauprinzessin2904
alpenkoenig1505
pezi2305
papageno1505
endurofahrer123
kaiserjaeger4600
schatzkammer4600


Podle německých sběratelů nelze vyloučit, že se jedná snad jen o 1 osobu.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#297879Verze : 0
Zde popsaný letecký odznak II.typu Karla I. je nebezpečný ve své zdánlivé dokonalosti. Pokusíme se ukázat na markanty padělku:
Detail horní části ukazuje obě koruny,které se nedotýkají, červená stuha je zakončena netypicky pro výrobek této firmy. Další detail je prudce zalomená letka rozkřídleného albtrosa.
Zadní strana, zde je sice značení firmou,ale právě tato firma takto ostře nikdy své výrobky neznačila.Zcela chybné je uchycení rozkřídleného albatrose. Pro porovnání kolega Faleristika vloží originální odznak, sice jiného výrobce,ale markanty jsou souhlasné.Další problém jsou i "perka",která mají sloužit k uchycení na stejnokroj. Originl pruží a je to opravdu pevné a pružné perko, zde jde jen o drát tvarovaný do žádané podoby. Dále je zde vložen detail popsaných chybek pánů falzifikátorů.


Na posledních obrázcích vidíme RU letecké odznaky nabízené firmou H.D.Rauh a Dorotheum Vídeň. Tento materiál může být vodítkem pro určování pravosti právě Vašich odznaků.
Kopie, padělky, novoděly - Porovníní originál kopie(originál má sponu, kopie pérka.

Porovníní originál kopie(originál má sponu, kopie pérka.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298058Verze : 0

Citace - faleristika :

Citace - faleristika :

Když jsem zde zmínil nabídku odznaků Ř.Bílého lva na internetové aukci Aukro, zmínil jsem i kopii hvězdy ŘBL Za vítězství, nabízenou ale za nesmyslnou cenu. Protože se mi ale obrázky nezdály, dotázal jsem se majitele na průměr nabízené kopie. K mému překvapení je 85 mm !! - jde tedy o kopii korpusu hvězdy Ř. Bílého lva pro cizince, na který je napasován medailon napodobující Ř. Bílého lva Za vítězství - takže už se nelze divit vůbec ničemu, snad jen vyvolací ceně za tento paskvil, která je 3000,-Kč!!!No a když jsme u těch falz, tak na jedné z německých internetových stránek, kde se mj. také zabývají falzy a falzifikátory, byl uveden soupis nebezpečných nicků, pod kterými jsou na německo-rakouském Ebay nabízena mj. i nebezpečná falza. Jedná se o následující:
austria-sammler
donaulinz
entruempler1
franzl1505
haselgraben4040
nachlassverwalterlinz
sammler1505
troedlerrosi
linzerhafen
donauprinzessin2904
alpenkoenig1505
pezi2305
papageno1505
endurofahrer123
kaiserjaeger4600
schatzkammer4600


Podle německých sběratelů nelze vyloučit, že se jedná snad jen o 1 osobu.tiež som mal teraz nedávno česť s jedným z nich - kúpil som od neho kópiu Vojenskej záslužnej medaile v striebre cisára Karola. Treba povedať, že aj na prvý pohlad vyzerá dosť vierohodne, je to ale lisovaný odliatok pravdepodobne z umelej hmoty, silne pokovovaný. Pri pozornejšom pohlade sú viditelné stopy po vstrekoch ako aj miesta kde sa spájala forma....
na prvom obrázku je foto priamo z aukcie - iste uznáte, že dosť vierohodné... ostatné som robil narýchlo ja dnes večer Confused
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298088Verze : 0

Citace - altmann :

Zde popsaný letecký odznak II.typu Karla I. je nebezpečný ve své zdánlivé dokonalosti. Pokusíme se ukázat na markanty padělku:
Detail horní části ukazuje obě koruny,které se nedotýkají, červená stuha je zakončena netypicky pro výrobek této firmy. Další detail je prudce zalomená letka rozkřídleného albtrosa.
Zadní strana, zde je sice značení firmou,ale právě tato firma takto ostře nikdy své výrobky neznačila.Zcela chybné je uchycení rozkřídleného albatrose. Pro porovnání kolega Faleristika vloží originální odznak, sice jiného výrobce,ale markanty jsou souhlasné.Další problém jsou i "perka",která mají sloužit k uchycení na stejnokroj. Originl pruží a je to opravdu pevné a pružné perko, zde jde jen o drát tvarovaný do žádané podoby. Dále je zde vložen detail popsaných chybek pánů falzifikátorů.Přikládám obrázky originálního odznaku pro porovnání.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298205Verze : 0
tak a posielam dnešný "úlovok"....
kúpené v jednej aukcii, predajca minusmann40. Materiál pradepodobne nejaký plast, povrchovo upravený "strieborné" medaile idú vyleštiť. U spony som si nie istý, material železo (magnetická), predná strana pravdepodobne lesklo niklovaná, neznačená. EVK nemagnetický, v porovnaní so zinkovým krížom však niekoľkonásobne ľahší. Vyzerá, že je vyrobený z dvoch polovíc.
Rovnako u stúh som si nie 100% istý... Originály alebo lepšie reprodukcie...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298604Verze : 0
Pane kolego, tyto padělky jsou na první pohled neroznatelné. Mohl by jste je zvážit bez stuhy, mohl by jste obětovat ten křížek EVK, rozdělit jej na dvě polovice a ukázat vnitřní lpást, bylo by možné oškrábat jedno rameno až na ten plast. Prostě mohl by jste nás seznámit až do těchto podrobností. Myslím,že všichni Vám poděkujeme.


Pane kolego, ten rytířský křížek MMTO za tu cenu te je jasné,že to je novoděl,ale horší,když renomovaná firma eMedals nabízí "originál" MMTO typově z let 1849-60 za více kal 25 00 dolarů, snad jen je štěstí,že na to nemáme. Ale jak říkal jeden pán: Faleristé Bděte!
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298612Verze : 0
Tímto prodejcem byl nabízen i tento MTO...kdo ví.


cgi.ebay.de
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298620Verze : 0
Když již kolega nakousl novoděl či kopii u tak vzácného řádu, jakým je bezesporu Vojenský řád Marie Terezie, dovolím si ukázku výtečného zpracování kopie či novedělu, tento kousek pochází z Rakouska a málem jej koupil můj známý kolega. S přítelem Faleristika a za pomoci pana Tuska, výtečného znalce této problematiky se nám podařilo jednoznačn? určit,že jde o nebezpečnou kopii. Nechci zde uvádět markanty,které ukazuji na problém kopie,ale pozorný falerista si jistě přijde na své. Cena před lety byla zhruba 9000 jevrejů(euro.)Dokonce i etuje je zhotové z originální etuje,ale od jiného řádu.Sna jen poznáte,že i bílý smalt byl zkoušen na otěr, je to veru špatný smalt.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298637Verze : 0
Pamětní odznaky nošené v poli na čepicích (KAPPENABZEICHEN).


Nevím jak dalece Vás tato problematika zajímá,ale mezi faleristické předměty je snad i možno řadit právě tyto odznaky,které jsou populárním doplnkěm sbírek z období 1.světové války. Mám nějaké zkušenosti, dívám se občas i na Aukro a těchto odznaků se objevuje hodně,ale také hodně falešných. Cena odznaků je vysoká od několika stovek až do několika tisíců. Falšuji se především odnaky letecké, námořní,ale také jezdectvo a dělostřelecto. Odznak je zhotoven litím a sponka na zapnutí je ručně připájená. Celek působí věrohodnotně. Zde vystavený odznak je ukázkou slušné prácě falsifikátora, Přední strana je velmi dobře vyrobená, na zadní vidíte sami,že na ploše odznaku je malé zrnění a spona,ač se tváří originálně je nová. Prosím prohledejte,prozkoumejte své sbírky a případné poznatky napište k tomuto tématu. Že to je téma aktuelní vidíme např. na tom, že rakouští sběratelé mají své vlastní stranky(Falza) blokované jen pro registrované členy.
Kopie, padělky, novoděly - COPY

COPY
Kopie, padělky, novoděly - COPY

COPY
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298640Verze : 0
Teodor:Když vidím ty pad?lky,tak je otázka kde dnes nakupovat.Je jen otázka ?asu kdy se to všechno za?ne objevovat na aukru,podle fotek je to nerozpoznatelné.
Dnes jsem byl na sb?ratelské burze v Ostrav?,vždy tam n?co bylo,dnes z RU v?bec nic!
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298643Verze : 0

Citace - klata :

Teodor:Když vidím ty pad?lky,tak je otázka kde dnes nakupovat.Je jen otázka ?asu kdy se to všechno za?ne objevovat na aukru,podle fotek je to nerozpoznatelné.
Dnes jsem byl na sb?ratelské burze v Ostrav?,vždy tam n?co bylo,dnes z RU v?bec nic!Aukro pokial viem ponúka možnost financnej kompenzácie obetiam podvodu a je tu možnost podvodníkov nahlásit - neviem ale do akej miery to reálne funguje. Na ebuy som nic podobné nenašiel - stací ak predajca uvedie žiadna garancia a je z toho vonku. Poctiví predajci však ponúkajú garanciu originality dobrovolne a po posledných skúsenostiach som sa rozhodol nakupovat len u nich. Tiež som prehodnotil svoj spôsob nakupovania a rozhodol som sa tovar si vždy preverit kontrolnými otázkami, vyžiadaním si detailnejších fotiek a priamo sa predajcu vždy opýtat, ci je ochotný vziat tovar spät ak to nebude originál.... možno nakúpim menej, ale aspon s akou-takou istotou....
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298682Verze : 0

Citace - altmann :

Pane kolego, tyto pad?lky jsou na první pohled neroznatelné. Mohl by jste je zvážit bez stuhy, mohl by jste ob?tovat ten k?ížek EVK, rozd?lit jej na dv? polovice a ukázat vnit?ní lpást, bylo by možné oškrábat jedno rameno až na ten plast. Prost? mohl by jste nás seznámit až do t?chto podrobností. Myslím,že všichni Vám pod?kujeme.


Pane kolego, ten rytí?ský k?ížek MMTO za tu cenu te je jasné,že to je novod?l,ale horší,když renomovaná firma eMedals nabízí "originál" MMTO typov? z let 1849-60 za více kal 25 00 dolar?, snad jen je št?stí,že na to nemáme. Ale jak ?íkal jeden pán: Faleristé Bd?te!drahi kolegovia
momentalne jednam o vrateni tovaru, takze do neho nechcem nijako zasahovat - urcite by to boli cenne poznatky, ale iste mi momentalne nestoja za 100€, takze pokial je aspon nadej, ze si to tento pan vezme spat, nebudem do nich nijako zasahovat...
co sa tyka vazenia nemam doma vhodnu vahu, ale ak sa k nejakej dostanem urcite to prevazim...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298683Verze : 0
Pro kolegu Theodora a další. Pokud nezničíme jeden odznak medaili nemůžeme říkat, je to kopie. Uvědomte si,že v době druhé světové války Němci vyrábějí odznaky zimní pomoci a plast se používá dosti často. Pokovovit tento materiál není složité a tak se ptám, co když to je dobová věc z období let 1943-44? Osobně bych nevyloučil ani tuto možnost. To by však prodejce musel být čestný a přímý chlapík. Prostě pokud máte něco podobného napište. Já měl kdysi podobnou medaili Karla I. kde bylo zlacení sedřené na ten plast, tehdy jsem to vyhodil.
Ještě varování. Na aukru se začínají objevovat kopie vzácnějších služebních křížů. Tělo kříže je originál,ale středový medailon je doděláván. Netvrdím,že vše je podvodné, jen je potřeba býti více opatrní.A jako perličku nakonec. Dostal jsem výhružný meil,že pokud budu strkat nos do problematiky originál.kopie, dostanu přes hubu. Tak tedy: Nepřátel se nelekejme!
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298837Verze : 0

Citace - altmann :

Pro kolegu Theodora a další. Pokud nezničíme jeden odznak medaili nemůžeme říkat, je to kopie. Uvědomte si,že v době druhé světové války Němci vyrábějí odznaky zimní pomoci a plast se používá dosti často. Pokovovit tento materiál není složité a tak se ptám, co když to je dobová věc z období let 1943-44? Osobně bych nevyloučil ani tuto možnost. To by však prodejce musel být čestný a přímý chlapík. Prostě pokud máte něco podobného napište. Já měl kdysi podobnou medaili Karla I. kde bylo zlacení sedřené na ten plast, tehdy jsem to vyhodil.
Ještě varování. Na aukru se začínají objevovat kopie vzácnějších služebních křížů. Tělo kříže je originál,ale středový medailon je doděláván. Netvrdím,že vše je podvodné, jen je potřeba býti více opatrní.A jako perličku nakonec. Dostal jsem výhružný meil,že pokud budu strkat nos do problematiky originál.kopie, dostanu přes hubu. Tak tedy: Nepřátel se nelekejme!Predajca tvrdí že je to originál zo starej zbierky a odvoláva sa aj na razby z rokov 1938-1944. Ak ale existovali dobové originály z plastu ako určiť či medaila je alebo nieje originál? V tom prípade ju zničím úplne zbytočne - dozviem sa že síce že je z plastu (to viem aj teraz), ale odpoveď na základnú otázku nedostanem.... takže originál, či kópia???
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298842Verze : 0
Teodor:když jem se díval do historie minusmann40,kolik už těch spojek prodal a prodává,na všech se opakují skoro stále tytéž medaile,i se stejným vzhledem,tak bych o staré sbírce dost pochyboval.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298848Verze : 0

Citace - altmann :

Mohu prosit o adresu, modře, neb bych se rá podíval a nevím jak,, možná,že by to pomohlo i dalším sběratelům. Díkytu to je
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298854Verze : 0
Tady je pár jeho fotek,z umělé hmoty toho asi bude více.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298855Verze : 0
Přátelé, kolegové byl bych hloupý snob,popkud bych zde jednoznačně tvrdil to či ono. Ale uvažujme takto. Vyplatilo by se dělat sponu s levnými dekoracemi? Pokud by to vyráběl, dal by na sponu EKO III.Kl. v originálu a doplnil to obyč, medailemi to bych pochopil. Já jsem tento problém řešil s kolegou Faleristika,který opět hovořil se zkušemými sběrateli z Vídně a nikdo opět nic neví, zkušení rakouští sběratelé mlčí,ale nemají to zahrnuto mezi padělky.. Já osobně se kloním k tomu,že to jsou opravdu levné spony pro staré veterány z let ke konci války (2.světové) a je dokonce i možné,že to mohou být spony i po válce z let padesátých. Prostě muselo to být levné. Mám podobnou sponu, dekorace jsou v zinku, je vidět,že jde o starší práci, stuhy jsou staré a malinko již chatrné.I na Slovensku se našel kufor s odznaky slovensého Červeného kříže, také jsme tomu moc neveřilo,ale bylo to OK. Jinak ta cena za kterou je to nabízené je nízká a tak proč ne, jako ukázka do sbírky? Nevím,ale byl bych velmi opatrný neb ani ve Vídni nemají zcela jasno.


Vidím spony, to je prima,ale já bych to tipoval na zinek!Obrázek moji spony,podobné, podívejte se pozorně na poslední bulharskou medaili, je vidět,že jde o zinek, zlacení je již tak trochu...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298857Verze : 0
Inak myslím, že by sa patrilo na tomto mieste povedať, že po upozornení z mojej strany sa predajca síce ohradil, ale bez akýchkoľvek problémov súhlasil s vrátením tovaru ak som presvedčený, že ide o kópie, napriek tomu, že nedával záruku na originalitu.
Pokial svoje slovo dodrží, pridávam sa na stranu kolegu Altmanna a myslím, že nejde o skutočného podvodníka. Skôr to podla mňa bude prekupník, ktorého napálil niekto iný...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298858Verze : 0
Inak mal by som skromný návrh - vytvoriť vrámci tohto fóra ďalšie, na ktorom by boli prezentovaní "usvedčený" podvodníci spolu so svojimi "dielami". Konkrétne si to predstavujem ako uzavreté, čiste faktografické fórum, do ktorého by sa nedalo prispievať normálnym spôsobom - malo by svojho moderátora, ktorý by ho dopĺňal zoznam na základe tu uverejnených poznatkov. Osobne si myslím, že by mnohým z nás niečo podobné pomohlo - bolo by to prehľadnejšie a jednoduchšie ako pri každej príležitosti prehladávať celé toto fórum - a to hlavne časom, keď tu bude (a obávam sa, že to nepotrvá dlho) omnoho viac príspevkov. Nepochybne by mnohým ležalo v žalúdku, ale na druhe strane by kvalitatívne posunulo toto fórum ďalej... čo si o tom myslíte kolegovia?
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298861Verze : 0
Teodor: dobrá myšlenka, ale je otázkou zda je technický proveditelná. Klidně to založím a budu to spravovat, ale nejsem si jist(snad ano) jestli to jde uzavřít pouze pro jednoho uživatele.
Určitě by to byl přínos. Viděl bych to jako takový black list - katalog padělků.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298862Verze : 0
MOD

Citace - Zbycho :

Teodor: dobrá myšlenka, ale je otázkou zda je technický proveditelná. Klidně to založím a budu to spravovat, ale nejsem si jist(snad ano) jestli to jde uzavřít pouze pro jednoho uživatele.
Určitě by to byl přínos. Viděl bych to jako takový black list - katalog padělků.presne tak som si to predstavoval.... v krajnom prípade by sa iné príspevky ak by nespĺňali požadovanú úroveň mazali.....to sa už robí dávno
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298864Verze : 0
Tyto "podpůrné" příspěvky by se měly přesunout do poradní sekce pro faleristiku kam patří. Nemusí se hned mazat.
Jaký by měl smysl uzavřený "Black list"? V naprosto evidentních a prokázaných případech bych se rozhodně nebál transparentnosti. Podvodníka to možná odradí a někomu to zachrání pár peněz! A pokud si je člověk vědom svého podvodu, pak nikoho žalovat nebude.
Byl bych pro zcela otevřenou diskusi ( která je třeba na Aukru zakázaná ), tak jak tu právě probíhá.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298866Verze : 0

Citace - Karaya1 :

Tyto "podpůrné" příspěvky by se měly přesunout do poradní sekce pro faleristiku kam patří. Nemusí se hned mazat.
Jaký by měl smysl uzavřený "Black list"? V naprosto evidentních a prokázaných případech bych se rozhodně nebál transparentnosti. Podvodníka to možná odradí a někomu to zachrání pár peněz! A pokud si je člověk vědom svého podvodu, pak nikoho žalovat nebude.
Byl bych pro zcela otevřenou diskusi ( která je třeba na Aukru zakázaná ), tak jak tu právě probíhá.diskusia by prebiehala tu - zmysel je v tom, že by sa toto fórum stalo prehladnejším a človek by sa nemusel prehrabávať haldou príspevkov. Vždy len meno, základné ifo a fotky podvrhov - a ďalšie meno, základné info...atď. Ideálne by bolo zoradiť ich podla abecedy. Prípadné príspevky by sa teda mohli presunúť sem spolu s linkom na daného povodníka
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298867Verze : 0
Z diskuze musí být nějaký závěr. Např. i takový,že si nejsme jistí,ale jen tak plácat to asi by nebylo přínosné.Já bych asi opravdu vytvořil galerii padělku a k tomu další diskuzi k padělkům, nevím,ale zkusit by se to mohlo.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298868Verze : 0
pratele, nez se tu zacne resit takovy seznam, rad bych do toho mel jako majitel serveru a osoba pravne odpovedna co mluvit, takze prosim, dejte mi trochu casu si precist o co se jedna, pak se muzeme domluvit co sem dat ci nedat. Diky za pochopeni.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298869Verze : 0
MOD

Citace - Admin :

pratele, nez se tu zacne resit takovy seznam, rad bych do toho mel jako majitel serveru a osoba pravne odpovedna co mluvit, takze prosim, dejte mi trochu casu si precist o co se jedna, pak se muzeme domluvit co sem dat ci nedat. Diky za pochopeni.V tomto smere samozrejme má Admin posledné slovo - nech je ako chce vyhlásiť niekoho za podvodníka je dosť háklivá vec. Osobne by som zoznam "podvodníkov" formuloval skôr ako zoznam ludí, ktorým je lepšie sa vyhnúť - chcelo by to nejaký úvod, ktorý by sa nedal napadnúť. Čo sa týka falzifikátov, podla môjho názoru falzifikát je falzifikátom, nech ho predáva ktokolvek. V tomto smere podla mňa nie je čo riešiť - samozrejme si ale treba uvedomiť, že nemôžeme niečo vyhlásiť za kópiu na základe jednej - dvoch fotiek. To je zároveň ďalší dôvod, prečo som navrhol aby tento zoznam spravoval iba jeden človek. Takže to zhrniem:
- prehladnosť: ak sa do tejto témy nebude môcť zasahovať bude prehladnejšia a tak splní svoj účel
- nestrannosť: moderátor tejto témy bude v podstate nestranný a jednotlivé príspevky bude starostlivo vyberať na základe faktov, nie pocitov
- právna stránka veci: vzhladom na nestrannosť moderátora sa vyhneme aj právnym problémom - pokial sa bude zoznam vedený zodpovedne a bez emócii, je právne nenapadnutelný. Oficiálne by sa jednalo o katalóg preukázatelných kópii so zoznamom ludí v ponukách ktorých sa nachádzajú. Formuláciám typu toto je podvodník a predajca kópii je lepšie sa vyhnúť.


Na druhej strane považujem vytvorenie takéhoto katalógu za velký prínos pre každého, kto sa zaujíma o Faleristiku ako takú, hoci by nešlo priamo o zberateľa a podľa môjho názoru táto téma na stránke ako je táto určite má svoje opodstatnenie a miesto....
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298879Verze : 0
ja nerozporuji ucel, to samozrejme chapu a podporuju, jen to, ze nekdo bude verejne oznacen za podvodnika ma nejake pravni nasledky, a je treba neco takoveho dusledne zvazit, protoze to muze ohrozit fungovani a existenci techto stranek, a to ja v zadnem pripade nedam v sazku.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298880Verze : 0
MOD
Jsem rád,že můj názor je tentokráte OK. Tak tedy..Galerie padělků, bude to je oK.Nemůžeme opravdu nikoho napadat, neb i renomované firmy prodávajíé vědomky-nevědomky padělky, můžeme však upozoonit. To je sen každého Faleristy. Galerie padělku. Někdo to musí řídit neb bychom mohli časem zjistit,že originál je vydáván za padělek a padělek za originál. Ale je dosti zkušených kolegů a já věřím,že i kolega Faleristika si k tématu své řekne, nebojím se toho a prospěje to odborně i samotným stránkám www.Válka.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298882Verze : 0
práve som narazil na jedného predajcu, ktorý predáva, povedzme "pochybné" predmety, hoci ich nevydáva za originály, podobné veci sa už na nete ako originál objavili


O tom že rád železnej koruny je podvrh iste netreba dlho diskutovať. U záslužných krížov si všimnite koruny a smalty...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298883Verze : 0
Důležité by mělo být posouzení předmětu a poukázat na to zda je v pořádku, či nikoli. Člověk co jej prodává nemusí být opravdu nutně podvodník. Pokud ovšem jeden člověk prodává opakovaně nějaké podivné věci, pak by na něj bylo dobré nějakou vhodnou formou upozornit.
Je pravdou, že asi bude třeba zdržet se silných výrazů. Bude třeba zapracovat na tom, jak vyslat varování a nebýt nijak napadnutelní...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298884Verze : 0

Citace - Teodor :

práve som narazil na jedného predajcu, ktorý predáva, povedzme "pochybné" predmety:


https://shop.ebay.at/merchant/nialda777


O tom že rád železnej koruny je podvrh iste netreba dlho diskutovať. U záslužných krížov si všimnite koruny a smalty...
Mám k tomuto konkrétnímu prodejci drobnou poznámku:
Dotyčný má totiž všechny tyto nabídky v popisu označené jako ....
es handelt sich um eine sehr gute Sammleranfertigung ... tedy jedná se velmi dobré sběratelské vyhotovení či výrobek.
Pak tedy ale zařazení podobného prodejce na nějaký Black list je problematické.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298886Verze : 0
Keď tak sledujem čo všetko sa napr. na aukre predá, myslím že aj takéto nepodarky tu majú svoje miesto....myslím že účelom tohto fóra by malo byť upozorniť na všetky podobné kópie - od tých evidentných, až po tie takmer neurčitelné, aby si tu každý našiel to "svoje". Z vlastnej skúsenosti viem povedať, že začínajúci zberatelia si (žial velmi často) na svoju škodu neuvedomia ani takéto evidentné nezrovnalosti...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298887Verze : 0

Citace - faleristika :

Citace - Teodor :

práve som narazil na jedného predajcu, ktorý predáva, povedzme "pochybné" predmety:


https://shop.ebay.at/merchant/nialda777


O tom že rád železnej koruny je podvrh iste netreba dlho diskutovať. U záslužných krížov si všimnite koruny a smalty...
Mám k tomuto konkrétnímu prodejci drobnou poznámku:
Dotyčný má totiž všechny tyto nabídky v popisu označené jako ....
es handelt sich um eine sehr gute Sammleranfertigung ... tedy jedná se velmi dobré sběratelské vyhotovení či výrobek.
Pak tedy ale zařazení podobného prodejce na nějaký Black list je problematické.v tomto prípade mi vôbec nešlo o zaradenie na "black list" - len na poukázanie na rozdieli voči originálu, vzhladom na to, že sa podobné veci často za originál vydávajú. Za nevhodnú formuláciu v prvom príspevku sa ospravedlňujem
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298888Verze : 0
Pánove HALT!
Zkusím to shrnout, pomoci vašich výpovědí s kterými se stotožnují :
- opravdu tady nejsme od toho abychom někoho usvědčovali .
- nejsme ani technicky schopní to dokázat.
- chce to usvědčené padělky, ale ne lidi to by mohlo být na soudní jednání.
- mělo by to být vlákno, kam se každý může podívat a porovnat svůj originál či kopii.
- nesouhlasím s uváděním jmén (nicku), vždyť ty osoby mohou být pouze neznalé a žijící ve víře, že prodávají originál. Navíc od toho jsou tady jiné instituce nebo samotné aukční servry.
- nejsem schopen domyslet právní důsledky takového seznamu, kdyby nás někdo napadl atd.


Takže bych to opravdu viděl na jako jakousi galerii evidentních padělků bez komentáře o prodejcích a aukčních servrech.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298889Verze : 0
MOD
Ano, je nutno mít na zřeteli popis aukce. Kdo je férový, napíše že je to kopie. Kdo méně, napíše že tomu nerozumí a pacholek nezdárný napíše oblíbenou větu "našel jsem to na půdě". Při takovém popisu se ovšem nejedná o čistý podvod...
Je ale třeba na tyto aukce ukazovat! Vždyť i prodejci mohou být obětmi.


Edit: Moje reakce byla na předchozí příspěvek.
Jinak to co napsal Zbycho sedí! Pokud se sem naučí sběratelé chodit, měl by jim stačit zde uveřejněný rozbor a fotografie.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298890Verze : 0

Citace - Karaya1 :

Ano, je nutno mít na zřeteli popis aukce. Kdo je férový, napíše že je to kopie. Kdo méně, napíše že tomu nerozumí a pacholek nezdárný napíše oblíbenou větu "našel jsem to na půdě". Při takovém popisu se ovšem nejedná o čistý podvod...
Je ale třeba na tyto aukce ukazovat! Vždyť i prodejci mohou být obětmi.


Edit: Moje reakce byla na předchozí příspěvek.
Jinak to co napsal Zbycho sedí! Pokud se sem naučí sběratelé chodit, měl by jim stačit zde uveřejněný rozbor a fotografie.Souhlasím se shora uvedenými body. Opravdu bude nutno uvádět jen fotky a popis či komentář k nim.
Ale i přebírání fotek má svá právní úskalí,jsou chráněny copyrightem atd. atd.
Je otázka, jak se s tím srovnat, aby po právní stránce toto bylo v pořádku
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#298892Verze : 0

Citace :

faleristika]


Souhlasím se shora uvedenými body. Opravdu bude nutno uvádět jen fotky a popis či komentář k nim.
Ale i přebírání fotek má svá právní úskalí,jsou chráněny copyrightem atd. atd.
Je otázka, jak se s tím srovnat, aby po právní stránce toto bylo v pořádku
Jeden z častých způsobů nabídky falz je jejich vřazení mezi soubor originálů.
Typický příklad, který zde uvádím, je ze současné nabídky na ebay. Mezi originální kusy je na prvním místě vřazena Velká stříbrná FJI- typ 1866-1914,
která - jak ukazují detailní obrázky- je ale odlévaná kopie.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#299002Verze : 0

Citace - faleristika :
Souhlasím se shora uvedenými body. Opravdu bude nutno uvádět jen fotky a popis či komentář k nim.
Ale i přebírání fotek má svá právní úskalí,jsou chráněny copyrightem atd. atd.
Je otázka, jak se s tím srovnat, aby po právní stránce toto bylo v pořádku
Ze stejného zdroje nabídek je i další spojka RU dekorací, kde na posledním místě - opět mezi originální exempláře- je vřazeno falzum malé stříbrné medaile Za statečnost- opět typ 1866 - 1914. Snad nejnázornější je poslední snímek s rubní stran ou tohoto falza.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#299005Verze : 0

Citace - klata :

A co říkáte na aukci Aukro 565436852
(neuvádím jméno ani fotku)tak tá stuha je na 100% opačne Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#299126Verze : 0

Citace - Teodor :

Citace - klata :

A co říkáte na aukci Aukro 565436852
(neuvádím jméno ani fotku)tak tá stuha je na 100% opačne Very HappyZ té aukce nejde stáhnout fotka(já to neumím),je na ní jeho jméno.To by se nemuselo někomu líbit,jak se psalo výše.
Podle čísla jde snadno vyhledat.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#299137Verze : 0
Sliby se mají plnit. Sundal jsem ze spony bulharskou medaili, snímek č. 1. váha 14,90g. Jak vidíte působí dojmem,že to je zlacený zinek. Pilku na železo nemám, neb jsem humanista, tedy zde jsem odsekl medaili a je vidno,že to je opravdu zlacený zinek. Tedy zde v tomto případě se já musím klonit k názoru,že to jsou opravdu velmi pozdní ražby, či spíše výrobky, udělané velmi levně pro potřebu starých pánu,kteří se po roce 1950,ale hojně po době,kdy z Rakouska odchází armáda SSSR scházejí a vzpomínají. Možná se pletu,ale bude to tak, stuhy na této moji sponě jsou staršího data, nitky lehce zpuchřelé. Chtěl jsem ještě obětovat Válečnou medaili 1873,která je také na sponě,ale myslím,že to již bude zbytečné.
Můžete mi někdo napsat váhu této medaile v kovu?
Kopie, padělky, novoděly - Bulharská pamětní med, váha 14,90 g

Bulharská pamětní med, váha 14,90 g
Kopie, padělky, novoděly - Detail kovu

Detail kovu
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#299164Verze : 0

Citace - klata :

A co říkáte na aukci Aukro 565436852
(neuvádím jméno ani fotku)

Osobně se o této medaili domnívám, že nejde o dobový originál.
Chybí jméno medailéra, vzhledově jakési žlutavé zabarvení, porézní plochy líce i rubu. Zajímavá by byla informace o váze, event. nejaké detailní fotky.
Někdy koncem minulého roku jsem si z internetu ze zahraničních stránek stáhnul obrázky tehdy nabízené medaile, které zde předkládám. Medaile je poněkud jinak nafocená, což také často mění její výsledný vzhled.
Na dolních obrázcích jsem pak (velmi neuměle) šipkami na nich vyznačil několik markantů + tvar a provedení ouška. Porovnejte s u nás nabízenou medailí - pokud přímo nejde o shodný kus, pak jde alespoň o kus ze stejné várky falzifikátora.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#299352Verze : 0

Citace - klata :

A co říkáte na aukci Aukro 565436852
(neuvádím jméno ani fotku)Všimněte si tvaru a provedení ouška, pod výstupkem při horním okraji medaile stopy po jakoby vmáčknutí, nad horním koncem písmene K zdvojení linky, drobná rýha na tváři pod okem + totéž před hrudí, drobné nálitky na rubní straně.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#299355Verze : 0
Boj proti padělkům se nesmí stát zákopovou válkou, sběratelé musí být vždy v útoku či přpraveni útočit. Myslím tím,že každý z nás se musí stále vzdělávat, učit se znát a porozumět předmětu svého zájmu.
Pro sběratelé RU dekorací, čestných a výkonostních odznaků zde máme zbraň těžkého kalibru. Plzeňský sběratel a znalec problematiky pan KRAUS vydal v dnešních dnech skvostnou knihu s názvem "Kvalifikační odznaky Rakousko-Uherské armády" Je zde obsaženo vše to co hledáme, o co se zajímáme. Knihy je členěna do kapitol. Kovové výkonostní odznaky jsou podrobně sepsané s upozorněním jak má vypadat originál. Mezi velmi zajímavé kapitoly patří oblast: Letectvo, Námořnictvo a Úderné oddíly. Vše je doplněno kvalitními obrázky nositelů a podrobný popis každého odznaku a každé varianty příslušného odznaku. Naučíme se rozeznávat originál pilotného odznaku od kopie. Na fotografiích vidíme nositelé známých jmen,které jsou v mnoha případech minimálně slovanská a tedy i Česká. Publikace sice není nejlevnější, ale je vydaná soukromým tiskem, ve vzorné kvalitě a hlavně je plná kvalitního materiálu,který nikde v této ucelené podobě neuvidíme. Je možno doporučit všem, tedy nejen faleristům, ale i zájemcům o 1.světovou válku, sběratelům militarii i badatelům. Nezbývá již nic k doplnění, snad jen, objednat co nejdříve, neb počet výtisků je limitován.,Bystré oko pane kolego, ta stuha je nová, cena kup teď je příznivá, tak nevím. Zde jen snad originál z mé sbírky.Ale nemusí to být žádná kopie, medaile vypadá moc pěkně. Cená je také dobrá.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#300138Verze : 0
Na Aukru prodává tuto medaili,jak píše s původní stuhou,nemá mít ta stuha naopak barvy?
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#300195Verze : 0
Ano stuha má barvy otočene
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#300318Verze : 0
Jsem také majitelem originálu, Váš kousek je moc pěkný.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#300321Verze : 0
Já jsem jí chtěl vzít,ale na poslední chvíli jsem si všimnul té stuhy,sehnat starou stuhu asi nebude jednoduché.
Vyznamenání je určitě originál.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#300327Verze : 0
Vyznamenaní vypada opravdu jako originál.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#300330Verze : 0

Citace - fj11fj :

Vyznamenaní vypada opravdu jako originál.Medaile je ražena v tmavém bronzu. Lze se ale setkat také se soukromě zakoupenými pozlacenými exempláři, většinou také v soukromě zakoupených etujích. Tyto pozlacené medaile jsou zavěšeny na barevně shodných stuhách, jen tkanivo těchto stuh je proti oficiálnímu vydání něco silnější a tužší.
Zde diskutovaná medaile je v pořádku, jen stuha má skutečně obrácené barvy - správné je tedy to provedení, jak uvádí na své fotografii kolega Altmann.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#300358Verze : 0
Mohu se těšit z originálu nebo jde o kopii?
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#301533Verze : 0
Ukazuje se,že tyto stránky jsou dosti důležité. O odznaku císaře Karla jsme hovořili, máme zde i obrázky. Pro jistotu sem vkládám ještě originál na sponě a kopie,která má "perka". Já nevím,ale přikláním se k neorig. ražbě, požádáme ještě kolegu Faleristika. Zde mi tak trochu nesedí opět zalomení perutě, tvarové vyhotovění korunek i celkově provedení smaltu. Mimochodem v Signu je připraven pro tento rok zajímavý článek o RU pilotních odznacích z pera předního rakouského znalce a odborníka, pana Steinera a tak to bude jistě zajímavé čtení.Zde bych požádal kolegu R. nechť zkusí, zda "perka" opravdu trochu peruji.Ale zcela na závěr. Nejsem si jistý a tak říkám, nevím, musel bych odznak držet v ruce, ale práce to je značně nebezpečná
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#301537Verze : 0

Citace - altmann :

Ukazuje se,že tyto stránky jsou dosti důležité. O odznaku císaře Karla jsme hovořili, máme zde i obrázky. Pro jistotu sem vkládám ještě originál na sponě a kopie,která má "perka". Já nevím,ale přikláním se k neorig. ražbě, požádáme ještě kolegu Faleristika. Zde mi tak trochu nesedí opět zalomení perutě, tvarové vyhotovění korunek i celkově provedení smaltu. Mimochodem v Signu je připraven pro tento rok zajímavý článek o RU pilotních odznacích z pera předního rakouského znalce a odborníka, pana Steinera a tak to bude jistě zajímavé čtení.Zde bych požádal kolegu R. nechť zkusí, zda "perka" opravdu trochu peruji.Ale zcela na závěr. Nejsem si jistý a tak říkám, nevím, musel bych odznak držet v ruce, ale práce to je značně nebezpečnáNerad kazím kolegovi R. radost z nového přírůstku do sbírky, ale souhlasím s kolegou Altmannem - nejde o originální odznak. Je vše sice dobře provedené, ale srovnání s originálními odznaky odhalí některé odlišnosti, které již naznačil kolega Altmann.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#301608Verze : 0

Citace :


Nerad kazím kolegovi R. radost z nového přírůstku do sbírky, ale souhlasím s kolegou Altmannem - nejde o originální odznak. Je vše sice dobře provedené, ale srovnání s originálními odznaky odhalí některé odlišnosti, které již naznačil kolega Altmann.Připojuji 4 obrázky odznaků, které jsou v pořádku a s kterými možno zde diskutovaný odznak porovnat.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#301609Verze : 0
Na Aukru se objevila k prodeji tato spona,nepřipadá vám úplně stejná jak před časem ta z Ebay co jsme probírali.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#301638Verze : 0

Citace - klata :

Na Aukru se objevila k prodeji tato spona,nepřipadá vám úplně stejná jak před časem ta z Ebay co jsme probírali.Obrázky jasně ukazují, že jde o shodnou sponu. Podle nicku na obrázku jde o stejného prodejce jako u medaile Za statečnost 1866 s ouškem na výstupku, kterou jsme zde nedávno diskutovali.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#301642Verze : 0
Teodor:Díval jsem se také,že se asi reklamace zdařila,dotyčný to prodává znovu 1den do konce a 15 euro.


Ta spona byla vydražena za 94 euro,kupec nelze zjistit,uvidíme za kolik se prodá,původ je stejný ,tam kde nakoupil Teodor.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#301644Verze : 0
Tyto spony jsme zde probírali, je to vše zhotoveno v zinku a povrchově upravené. Stuhy jsou starší bez příměs umělé hmoty. Já jednu sponu koupil, medaile jsem sundal a nechal přišít originální staré kusy(vím, není to košer) stuhy a vše ostatní odpovídá starší záležitosti. Myslíte,že by někdo za 3000Kč projevil tolik námahy a spony takto vyráběl? Já nic netvrdí, já jen říkám,(Vím,že nic nevím) stále platí ta varianta,že to může být ze starých zásob, pro staré pány,kteří se do roku 1970 scházeli a vzpomínali. Nevím, ale kdo to vyluští bude BOREC-FALEERISTA.V Rakousku o tyto levné věci zájem není a tak se to objevuje u nás. Kdo máte lepší styky pátrejte a podávejte hlášení sem, do hlavního stanu faleristického.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#301656Verze : 0
Pro jistotu tu ještě uvádím kopii zlaté Jubilejní medaile v provedení bronz (originál Au).
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#301930Verze : 0
Chtěl bych se zeptat, jak je to s pásky za opětovné udělení. Nesignovaný pásek znamená automaticky neoriginál?
Dá se u pásků a mečů vůbec zjistit, zda tam jsou od začátku či byly na stuhu přidány později....asi těžko, co?
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#302076Verze : 0
Tentokrát jde o krabičku,dotyčný toho prodává hned 10 ks,po 1550Kč,už nějaké prodal před tím,co vy na to?
Jako výrobce modelů,který si vyrábí i obaly,bych si na to troufnul taky.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#302570Verze : 0
Vážení přátelé, díky laskavosti mého přítele, kolegy Smýkala si Vás dovolíme upozornit na tuto polskou medaili Vítězství. Tedy spíše na prácí podvodníků. Polsko nikdy svoji medaili nemělo,ale skupina podvodníku využila zvýšeného zájmu o mezispojenecké medaile Vítězství,které všichni známe. Nebyl problém vyrobit medaili s patřičnou legendou o tom,že tato medaile založena byla a několik návrhových kusů se zachovalo. Této legende uvěřilo hodně lidí a platilo se za ní více, než za medaili Kuby,která v originálu stojí dnes již téměř 1000 euro. Obrázky pro porovnání jak padělatelé dokázali využít symboliku nejen bohyně Nike,ale i starých polských symbolů.Pokud tedy máte takovou medailie ve sbírce..... nejásejte!
Kopie, padělky, novoděly - Pozor, toto je jen podvod.

Pozor, toto je jen podvod.
Kopie, padělky, novoděly - Varování:Toto jsou kopie!

Varování:Toto jsou kopie!
Kopie, padělky, novoděly - Další variace na téma-Medaile Vítězství

Další variace na téma-Medaile Vítězství
Kopie, padělky, novoděly - France:Originál

France:Originál
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#302588Verze : 0

Citace - klata :

Tentokrát jde o krabičku,dotyčný toho prodává hned 10 ks,po 1550Kč,už nějaké prodal před tím,co vy na to?
Jako výrobce modelů,který si vyrábí i obaly,bych si na to troufnul taky.Je to opravdu zajímavé, že se dnes někde objevilo 10 ks tohoto kříže v etujích. Chci jen upozornit, že shodné fotografie se objevily v nabídce na eBay - adresa je Praha, vyvolací cena 100 USD.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#302804Verze : 0
[faleristika]
Chtěl bych upozornit na nově se objevující upravené RU dekorace, které mají ryté nápisy jako třeba zde na obrázku. S největší pravděpodobností jde o rytí počítačově řízenými frézkami.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#302988Verze : 0

Citace - faleristika :

[faleristika]
Chtěl bych upozornit na nově se objevující upravené RU dekorace, které mají ryté nápisy jako třeba zde na obrázku. S největší pravděpodobností jde o rytí počítačově řízenými frézkami.

Dnes se na aukční stránce A.... dražila velká stříbrná za statečnost FJI, bez ouška, a jak majitel dopsal do popisu, nešlo o hliník, váha 16,5 g.
Podle vzhledu je však medaile vysoce podezřelá, že jde o falzum.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#302989Verze : 0
faleristika - ten Jubilejní kříž s vyrytým nápisem....je tam letopočet 1990, co to má za význam? Surprised Smile
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#303492Verze : 0

Citace - raadyjo :

faleristika - ten Jubilejní kříž s vyrytým nápisem....je tam letopočet 1990, co to má za význam? Surprised Smile

Podle mých informací si tento kříž v posledních letech řada lidí nechává různě podobně upravit, nechávají tam udělat třeba věnování k narozeninám atd.
Pokud by na zde uvedeném kříží ta zkratka KFJI měla znamenat Kaiser Franz Josef I., pak letopočet 1990 by mohl být 160. výročím jeho narození, ale je to bez záruky.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#303707Verze : 0
Nevíte někdo v jakém roce se Karnet a Kyselý přerodil v Zukov?
Kdo dnes dělá řády pro ČR (třeba Bílého lva)?
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#304043Verze : 0

Citace - raadyjo :

Nevíte někdo v jakém roce se Karnet a Kyselý přerodil v Zukov?
Kdo dnes dělá řády pro ČR (třeba Bílého lva)?Fa. Karnet a Kyselý se po znárodnění jmenovala Znak.
Zukov je název znárodněné firmy Franta Anýž
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#304190Verze : 0
pavel blaha - aha, takhle je to tedy...a přibližný rok bys věděl? Díky.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#304380Verze : 0
Tato hvězda řádu Rudého orla je zřejmě padělek, že?
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#304382Verze : 0

Citace - raadyjo :

Tato hvězda řádu Rudého orla je zřejmě padělek, že?Dovoluji si zde jen malou opravu - jde o pruský Řád červené orlice.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#304392Verze : 0
faleristika - dík za opravu.
Můžu znát tvůj názor na tuto hvězdu?...už podezřelá je ta výtvarná podoba orlice.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#304402Verze : 0
Já bych toto nenazval přímo jako kopii řádové hvězdy. Je nutno vzíti v potaz,že krásné orig.hvězdy se nosily při galaparádách,ale na služebním stejnokroji by taková kvalitní hvězdy byla brzy zničena. Němci proto vyráběli levné dekorace,určené pro běžné nošení. Myslím,že to bude něco podobného. Dále pro pořebu např. velkých divadel,kde si na garderobu potrpěli., také do hrobu si staří páni přáli byt pohřbeni se ctí a svými dekoracemi. Končně můžeme vidět i na velkých řádových sponách medaile,které v originálu mají být stříbrné,ale zde jsou jen postříbřené, opět je to pro potřebu nošení. Nakonec se i na aukru ob jevují ponorkové odznaky či letecké, jen plechové s nápisem originál, garantuje D.Nieman. ANO je to výrobek originální,ale nikoliv originál. Je to opět jen a jen náhradní kousek nošený při služební činnosti. Ale pokud někdo nesouhlasíte, napište,argumentujte, stále se učíme. Tedy já bych tu hvězdu považoval za levný dobový náhradní kousek pro potřebu nošení všedního dne!
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#304409Verze : 0

Citace - raadyjo :

pavel blaha - aha, takhle je to tedy...a přibližný rok bys věděl? Díky.Firma Karnet a Kyselý sídlila v Praze - Žižkově, Husova třída 46. Firma byla založena v roce 1905 a ve srovnání s ostatními ražebnami její výrobky vykazovaly vyšší umělecké provedení. Závod označovaný jako umělecké rytectví se honosil čtyřmi vyznamenáními. Jedním z uměleckých vrcholů, kterých firma dosáhla za první republiky, byla realizace státní zakázky na Řád bílého lva. Po znárodnění v roce 1948 pokračovala výroba v rámci družstva pod názvem Znak Praha.Franta Anýž (1876 – 1934) byl významný český podnikatel, návrhář a výrobce kovových uměleckých předmětů a svítidel. Jméno Franta Anýž představuje osobnost dnes snad jen skupině odborníků známého, talentovaného výtvarného umělce, precizního šperkaře, vyhledávaného cizeléra a medailéra, v první polovině 20. století proslulého a vynikajícího uměleckého řemeslníka a posléze zodpovědného a moderního podnikatele v uměleckém průmyslu. Svým neúnavným úsilím a nemenšími organizačními schopnostmi se v prvním desetiletí vypracoval z malé dílny, založené v roce 19O1 ??? v Praze, v uznávaný uměleckoprůmyslový závod na zpracování kovů. Po Anýžově smrti v roce 1934 závod převzali jeho dva synové. Existoval až do 1948, kdy byl znárodněn jako Zukov, n.p.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#304411Verze : 0
Plně souhlasím s kolegou Altmannem, k jehož textu už nelze nic dodat. Připojuji alespoň obrázek "originání" hvězdy.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#304419Verze : 0

Citace :


Dnes se na aukční stránce A.... dražila velká stříbrná za statečnost FJI, bez ouška, a jak majitel dopsal do popisu, nešlo o hliník, váha 16,5 g.
Podle vzhledu je však medaile vysoce podezřelá, že jde o falzum.Pokračuji v sérii falz Medailí Za statečnost v současné nabídce na stránkách zahraničních aukcí. Váha zde uvedených falz je u tzv. zlaté medaile 15 g, u velké stříbrné 19 g.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#304811Verze : 0
zdravím Vás


dostal sa mi do rúk tento kríž - na prvý pohlad vyzerá byť ok, ale zaráža ma jeho hrúbka - je to len 1,35 mm oproti obvyklím 3,00-3,30. Čo si o tom myslíte?
Zadná strana, je dosť nahrubo opracovaná, tak ma napadlo, či by nemohlo ísť o originál s chýbajúcou perleťou na zadnej strane. Budem vďačný za každú radu....


Ak to sem nepatrí, prosím kolegov, aby to presunuli na správne miesto....
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#305230Verze : 0
Nedávno jsem koupil úplně ten samý(na polském Allegru),zkoušel jsem orlici,stříbro to asi je.Dívám se že u tvojeho je taky uvolněná.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#305341Verze : 0

Citace - klata :

Nedávno jsem koupil úplně ten samý(na polském Allegru),zkoušel jsem orlici,stříbro to asi je.Dívám se že u tvojeho je taky uvolněná.


Na allegro.pl jsem si taky všiml stejný kříž, dokonce jsem chvíli uvažoval o příhozu. Pro ilustraci připojují foto z dnes skončené aukce (830 kč) na allegro. Celkem by mě zajímal váš názor.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#305379Verze : 0
MOD
Na tenhle jsem se taky chystal,ale zapomněl jsem na to.Za ty peníze škoda ho.
Připojuji fotky toho předtím,také nebyl drahý.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#305444Verze : 0
Více hlav, více rozumu. Osobně se domnívám,že vše zde vystavené jsou origo ražby. Uvědomte si jak dlouho se dekorace za 25 let služby udělovala a kolik důstojníků splnilo podmínky k udělení. Lidově se nazývál kořalkový, kořalečný či "chlastací řád" neb jediná zásluha spočívala v tom,že dotyčný sloužil jako voják. Výrobců bylo hodně a proto i různorodost křížů. Někdy to je jen plíšek do kterého se vsazovala destička s nápisem, perleť bylá modní, těch variant je nesmírné množství. Více se padělají kříže za XIV a XVIII let. Zde bych byl opatrný,ale já bych to považoval za křížky v různé kvalitě,ale originál. Jen pro ilustraci zde několik kousků na porovnání.Vzácnější jsou kousky jmenované, zhotovené ve stříbře a zlacené či křížky echt zlaté.
Poznámka: Obrázky se nechají zvětšitProblém:
Na a...ru.. se daží Mobilizační kříž v etuji. Etuje ke kříži jsou opravdu dosti vzácné a jejich cena je na našem trhu tak 1500Kč, i já si tam v euforii přihodil,ale rád bych upozornil kolegy,že zde nejde o etuji originální. Zde vystavená etuje je vyrobena až po roce 1922 a jen náhodouz tam křížek "pasuje". Tato etuje může být na služební či záslužný křížek Rakousko I.republika a to je opravdu dosti velký rozdíl i v ceně. Tak tedy zde platí, raději se zeptám než udělám "botku" Kdo umíte vložit obrázek tak jej sem vložte pro poučení.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#305502Verze : 0
Tady je fotka té etuje,je to prodejce jehož věci už jsme tady několikrát mněli.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#305515Verze : 0
Opět jedna spona na Aukru,kterou už jsme tu mněli,tentokrát za necelých 5000Kč.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#305744Verze : 0
čo si myslíte o tejto medaily? Nejako sa my nezdá....tiež mám v zbierke obnosenú medailu, ale písmená na tejto sú nejaké strašne nevýrazné....


medaila je momentálne ako inak na a...e
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#306865Verze : 0
Já znám pana prodejce i tuto medaili. Není ostrá, ražba je částečně otřelá,ale v tomto případě to je jen a jen nošením. Pochopitelně, že do sbírky asi v tomto stavu ne. Ale pan prodejce ji ve sbírce měl řadu let, nedávno za velké peníze koupil ražbu v nádherné kvalitě a tak tuto jen prodává.
Kopie, padělky, novoděly - Zde jsou k porovnání originální ražby v různé kvalitě, je to nečištěno, sbírka Alt.

Zde jsou k porovnání originální ražby v různé kvalitě, je to nečištěno, sbírka Alt.
Kopie, padělky, novoděly - Pro potřebu kolegů, zde je lepší ražba, ostrá, nádherná.

Pro potřebu kolegů, zde je lepší ražba, ostrá, nádherná.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#306866Verze : 0
to nebolo v nijakom prípade mierené proti predajcovi -od tohoto pána mám mnoho vecí a vždy som bol maximálne spokojný. Len sa mi nezdala tá medaila


inak sa na spomínanej stránke objavilo viac zaujímavých vecí. Táto na pohlad vyzerá ok ale aj tak by ma zaujímal váš názor
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#306876Verze : 0

Citace - Teodor :

to nebolo v nijakom prípade mierené proti predajcovi -od tohoto pána mám mnoho vecí a vždy som bol maximálne spokojný. Len sa mi nezdala tá medaila


inak sa na spomínanej stránke objavilo viac zaujímavých vecí. Táto na pohlad vyzerá ok ale aj tak by ma zaujímal váš názorPodle mého názoru je medaile v pořádku, něco sice otřelá, ale jinak v uspokojivém stavu, původní ouško. Jedná se o stupeň pro poddůstojníky a průměr by měl být 39 mm. Pro jistotu by bylo vhodné ještě konzultovat její váhu.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#306898Verze : 0

Citace - faleristika :

Citace - Teodor :

to nebolo v nijakom prípade mierené proti predajcovi -od tohoto pána mám mnoho vecí a vždy som bol maximálne spokojný. Len sa mi nezdala tá medaila


inak sa na spomínanej stránke objavilo viac zaujímavých vecí. Táto na pohlad vyzerá ok ale aj tak by ma zaujímal váš názorPodle mého názoru je medaile v pořádku, něco sice otřelá, ale jinak v uspokojivém stavu, původní ouško. Jedná se o stupeň pro poddůstojníky a průměr by měl být 39 mm. Pro jistotu by bylo vhodné ještě konzultovat její váhu.predajca uvádza: průměr 39 mm, 20 g
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#307425Verze : 0
Na nám známém domácím serveru A.... se objevily další kopie RU dekorací, nutno ale zdůraznit to, že jsou tentokráte označené jako kopie. Jde jednak o Signum laudis Karel v bílém kovu a Služební kříž pro důstojníky za 25 let služby. Obrázky jsou v příloze.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#307446Verze : 0
Prosím skúsenejších o radu.. na známom zahraničnom aukčnom servri je na predaj táto údajne hliníková verzia medaile za zranenie.. čo Vy na to? Nie že by to malo na vec nejaký vplyv, ale predajca je z Maďarska... Wink
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#307719Verze : 0

Citace - Iver :

Prosím skúsenejších o radu.. na známom zahraničnom aukčnom servri je na predaj táto údajne hliníková verzia medaile za zranenie.. čo Vy na to? Nie že by to malo na vec nejaký vplyv, ale predajca je z Maďarska... WinkVýše uvedená medaile, označená jako aluminium, by byla snad ještě přijatelná, i když i nad tím se vznáší otazníky. Co se ale nyní objevilo na našem známém serveru A...., tak to je už síla. Osobně žasnu nad tím, že by se někomu vyplatilo vyrábět tuto medaili jako odlitek?? Viz přiložený obrázek.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#312472Verze : 0
Rád doplním pana kolegu, snad toto nemusím komentovat,ale ten text na A....o,který je v popisu je opravdu mimořádně pikantní. Tak tedy: Je to hnus velebnosti.
Kopie, padělky, novoděly - Pro lepší přehlednost.

Pro lepší přehlednost.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#312503Verze : 0
Nasázel jsem teď na Aukro poslední zbytek věcí. Pěkné originály, ale i kopie, dotazy či rady jsou vítány.


www.aukro.cz
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#312943Verze : 0
teraz sa mi dostala do rúk táto medaila k 50.výročiu vlády - je ale vyrobená z nejakého bieleho kovu - nie postriebrená. Viete niekto o tom niečo viac? stuha je samozrejme nová....
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#314046Verze : 0
O těchto variantách jsme psali nedávno v časopise Signum. Tyto varianty v "bílém kovu" jsou zajímavé, sice neoficielní,ale takto si to vylepšovali např. námořníci úřednici neb to na jejich uniformách lépe vypadalo. I když je medaile nošená,otřelá, je to dobrá sbírková věc. Možná,že by bylo dobré ji umýt mýdlovou vodou, třeba bude vypadat lépe. Medaile se vylepšovala i tím,že zadní strana je udělaná z plastu,ale ve vzorné kvalitě. Takto odlehčené medaile to byla opět modní záležitost.
Kopie, padělky, novoděly - Ražba v náhradním kovu, klasika,zlacený bronz a umělá hmota.

Ražba v náhradním kovu, klasika,zlacený bronz a umělá hmota.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#314048Verze : 0

Citace - altmann :

O těchto variantách jsme psali nedávno v časopiae Signum. Tyto barianty v !bílém kovu" jsou zajímavé, sice neoficielní,ale takto si to vylepšovali např. námořníci úřednici neb to na jejich uniformách lépe vypadalo. I když je medaile nošená,otřelá, je to dobrá sbírková věc. Možná,že by bylo dobré ji umýt mýdlovou vodou, třčeba bude vypadat lépa. Medaile se vylepšovala i tím,že zadní strany je udělaná z plastu,ale pěkně. Pokusím se to nafotit.Doplňuji zde část původního textu z časopisu Signum + jednu z barevných tabulí, kde je část zmíněných variant vyobrazena.


Horní řada – vlevo - v období experimentování s umělou hmotou se i v armádě objevuje celuloid a nepěkné stuhy z umělé hmoty, které se ale neosvědčují. Ale i zde nacházíme vzácně medaile, které mají zadní stranu raženou z bílé umělé hmoty. Jsou to medaile lehké, tvořené ražbou ve zlaceném plechu, kde zadní strana je plastická, ale z bílé umělé hmoty, což bylo praktické pro nošení na stejnokroji vojáků.
Vpravo je další zajímavá varianta s temně hnědým patinováním, kterou jsme označili jako „čokoládová“.
Střední řada - vlevo medaile v provedení mosazného kovu s odlišným portrétem a písmem od oficiální ražby. Vpravo je medaile v pozlaceném bílém kovu, kde je zlacení z větší části setřeno.
Dolní řada – medaile v bílém a tzv. „válečném“ kovu, na kterých zlacení již zcela vymizelo. Tyto ražby se objevují převážně v období let 1916-18 a nesou stopy nekvalitního zlacení, případně i stříbření. Tyto medaile vyráběli i méně zkušení výrobci a ještě dnes se nacházejí tyto ražby v zinku, otřelé a nehezké, které jsou jen upomínkou na konec císařství.
Pro potřebu dalších ozbrojených složek, jako bylo četnictvo či námořnictvo s tmavými uniformami, se vzácněji objevuji medaile postříbřené, případně i lesklé chromované, sice nepředpisově zhotovené, ale efektní a dobře se vyjímající na prsou příslušníků těchto složek.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#314061Verze : 0
Objevil se na Aukru,co na to odborníci?
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#314268Verze : 0
tento kríž bol pred niekolkými týždňami vydražený na inom aukčnom servery za 434,50€ od predajcu z Nemecka - kupujúci sa ho zrejme pokúša výhodnejšie predať tu....ale čo sa týka originality, podla môjho názoru by mohlo ísť o originál
pridávam fotky z tej prvej aukcie - sú určite lepšie
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#314283Verze : 0
Více hlav, více rozumu.
Přesto zde bych obecně byl velmi opatrný.Originál-kopie,ale něco je mezi těmito krajnostmi. Tento kříž v originálu je velmi vzácný, neb když počítáme,tak jej obdržel starý pán starší sedmdesáti let.Počty jsou celkem známé ale: Je nutno si uvědomit,že tento kříž obdržel generál od císaře a tak na další nošení bylo vyrobeno dalších několik křížů jen pro jediného nositele. Tak to prostě chodilo, generál měl několik uniforem a pokud máte představu,že si to přendával tak NE! Dokonce i udělený kříž MMTO byl u jednoho nositele zastoupen v několika exemplářích.Tento kříž může být takový náhradní kousek určený pro běžné nošení, originál od císaře se nenosil, ten byl uložen.Ale i tak hovoříme o dobré věci. Cena kolem 500 euro by byla tak nějak slušná.V současné době a to po druhé válce se tyto kříže opět razili a jsou běžně nabízený v ceně od 200 euro,vždy se někdo najde,kdo zaplatí více. Já sám mám křížek ze staré sbírky architekta Vítka,který jej údajně získal z rodiny generála.... Nevím, může to být takový náhradní kus, nemusí. Obrázek přikládám. Ale lidé chtějí věřit. Na eMedals byl nabízen rytířský křížek MMTO za asi 25 000 dolarů, byla to nádherná kopie, podobnou jsem měl v ruce,prodala se za tu cenu i když vlastně všichni víme, kolik a kde se křížky nacházejí v jakých sbírkách a jen po smrti sběratele či z rodiny je možno získat originál a to se vše hlídá.


Já ještě požádám kolegu Faleristiku, jistě také zaujme nějaký názor,ale aby zde někdo řekl..je to, nebo není to, to se nám nepodaří. Já bych jej do sbírky koupil, neb jiný nikdo nikde nezíská.Zaměřte se na korunu v převýšení, dosti napoví!
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#314286Verze : 0
Mohl by tohle být originál?....nějak se mi to nezdá Mad
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#314457Verze : 0
Na našem A...u se opět nabízí něco šmejdu. Již tam je přihozeno více jak 3500Kč. Vážení prosím, než něco koupíte,ptejte se, bádejte. Pokud máte tolik peněz tak to utraťte smyslplně. Ale to co zam pan prodejce předvádí to je tedy hnus. Kdo máte tu sílu tak sem můžete jako varování vložit další, střelecký odznak je to samé.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#314496Verze : 0
Vážení kolegové, vracím se k diskuzi o Služebním kříži za 50 let několika poznámkami.
V publikaci dr. Ivana Koláčného „Řády a vyznamenání habsburské monarchie“ v kapitole o Služebních křížích na str. 240 je uveden jmenný seznam nositelů vzácného kříže za 50 let - vydání 1890. Tento seznam je známý desetiletí a pochází z rakouské odborné literatury. V publikaci dr. Koláčného je správně uveden celkový počet udělení, tj. 80 x, ale v seznamu je nositelů uvedeno jen 79. Chybí jediné, ale zásadní jméno, tj. že nositelem tohoto vyznamenání byl i císař František Josef I. V seznamu jsou pak nepřesnosti (Pellica) - správně Pellican Heinrich FML, Windisch-Graetz Joseph (ne Johann).
Obávám se, že následující informací vás ve vztahu k diskutovanému draženému kříži poněkud zklamu.
Originální kříže byly vyrobeny firmou Rothe ve Vídni, jsou zhotoveny zásadně ve zlaceném stříbře, jsou tedy i příslušně značeny výrobcem. Všechny tyto ostatní kříže, které se vyskytují v různých aukcích a sbírkách, jsou to, o čem píše shora kolega Altmann, tedy buď dobové duplikáty či nositelské kopie, nebo to jsou dokonce nově vyrobené kříže firmou Rothe v 60. letech minulého století jako sběratelské kopie. Osobně ale nevím, jak lze takový dobový náhradní kříž odlišit od moderní kopie, podle mne jsou prakticky shodné. A do této kategorie podle mne náleží i tento dražený kus.
Dosažená cena je ohromující. Jak uvádí kolega Altmann, tak ty dobové náhradní kříže se mohou prodávat kolem ceny 500 Euro, čemuž odpovídá i informace kolegy Teodora, že tento konkrétní kříž byl nedávno prodán za cca 440 Euro.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#315045Verze : 0
zdravím kolegovia!
na známom zahraničnom internetovom aukčnom portáli je na predaj tento odznak....čo vy na to?
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316054Verze : 0

Citace - Teodor :

zdravím kolegovia!
na známom zahraničnom internetovom aukčnom portáli je na predaj tento odznak....čo vy na to?

A je možné zde uvést prodejní cenu?
S díky za odpověď a pozdravy "faleristika"
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316063Verze : 0
Aukcia stále beží, včera bola cena 94€
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316077Verze : 0
Není to tak dlouho, co jsem se snažil dle obrázku určit zda Je zlatá medaile Karla I. značená PETZL originál. Já to určil jako originál, i když ouško bylo evidentně dělané, kulaté, netypické.Bohužel i tyto vzácné medaile (PETZL) již nacházíme v kopiích, sice kvalitní,ale kopie. Nevím, mám zde v rubrice padělky dostatečný vzorek RU pilotních odznaků, stačilo by to k porovnání. Já sice již nikdy asi nebudu tvrdit,že odznak je či není originál,ale zde bych se klonil k poválečné(zde myslím po válce 2.světové) to novoděl i když slušne provedený a pěkně patinované. Cena originálu se pohybuje kolem 1000 euro, toto je prostě neoriginální záležitost a to jem naozaj slušný. Snad kolega Faleristika napíše svůj názor.


Jinak, dnes napsat svůj názor na téma originál-koipie je dosti " o hubu" dnes jsem v HK na blešáků řešil několik dotazů na čepicové odznaky RU, vše bylo v kopiích .No a kyž někomu řeknete, co nechce slyšet jste za blba. Jsem docela zklamaný přístupem lidí i když chápou to,že něco nakoupili za velký peníze a já jim to nepotvrdím.Je to problém,který bohužel nemá řešení neb sběratelé se moc nechtějízabývat historii a vznikem dekorací, což vytváří vhodné podmínky pro podvodné obchodníky,ale to se netýka jen Au..ra,ale i jiných velkých internetových firem v zahraničí.


Odznak prodaný za 129 euro odpovídá cenové relaci novodělu. Věc je tedy celkem jasná!
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316123Verze : 0

Citace - Teodor :

Aukcia stále beží, včera bola cena 94€

Děkuji za informaci. Myslím, že stačí porovnat tento odznak s originály i kopiemi odznaků, které jsou zde v rubrice "Kopie, padělky, novoděly". Podle mého názoru jde o kopii či falzum vyrobené po I. světové válce. Tomu odpovídá i zatímní cena odznaku.
Myslím, že by bylo vhodné přesunout celé toto vlákno právě do rubriky "Kopie, padělky, novoděly", aby byla celá tato problematika pohromadě.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316125Verze : 0
len pre zaujímavosť, odznak sa predal za 129 €
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316147Verze : 0
Poraďte mi někdo, jak sem vkládat obrázky. Díky.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316165Verze : 0
Vypadá to spíše na originál či kopii?....váha k dispozici bohužel není.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316210Verze : 0
altmann
Není to tak dlouho, co jsem se snažil dle obrázku určit zda Je zlatá medaile Karla I. značená PETZL originál. Já to určil jako originál, i když ouško bylo evidentně dělané, kulaté, netypické.


To je ta medaile.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316248Verze : 0
Rdím se studem a hanbou,dokonce mám originální ražbu je někde zde na valka.cz. Na obrázku vypadá pěkně,ale již to "kolečko" místo závěsu mně mělo varovat.Prosté jak říkal jeden pán: Učit se,učit se, učit se.


Zde jsou obrázky medaile, typ PETL, zadní strana.
Kopie, padělky, novoděly - Originál medaile značené PETZL

Originál medaile značené PETZL
Kopie, padělky, novoděly - Zadní strana

Zadní strana
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316250Verze : 0

Citace - vorel5 :

altmann
Není to tak dlouho, co jsem se snažil dle obrázku určit zda Je zlatá medaile Karla I. značená PETZL originál. Já to určil jako originál, i když ouško bylo evidentně dělané, kulaté, netypické.
To je ta medaile.A nemohl byste sem dát i obrázek rubní strany? Předem děkuji.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316383Verze : 0

Citace :

A nemohl byste sem dát i obrázek rubní strany? Předem děkuji.

I když fotky nejsou zcela ideální, srdečně děkuji i za další zvědavé čtenáře této stránky.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316410Verze : 0

Citace - faleristika :

[quote]A nemohl byste sem dát i obrázek rubní strany? Předem děkuji.

URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316493Verze : 0

Citace :

Pokračování falz

Připojuji další obrázky falz:
jednak Dvorní medaile 1898, jednak dalšího pilotní odznaku.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#316993Verze : 0
Na aukcích Aurea, Drobné plastiky společnosti Praha,ale i dalších aukčních domech se stále objevují repliky, či kopie RU výkonostních odznaků. Několik takových kousků Vám zde chceme představit. Jde o ucelenou řadu a tak lépe poznáme možnosti výrobce. Zvolil osvědčenou firmu "Brüder Schneidr".Značka výrobce je na sponě jasně a zřetelně vyznačena, což dosti mate sběratelé,kteří takto značený odznak považuji za originál.Samotné odznaky jsou poměrně kvalitně vyrobeny z kompozice,která je měkká a světlé barvy. Výrobce tyto odznaky patinoval, na obrázku je jasně vidět,že časem patina mizí. Jak takový odznak poznat.? Je vždy těžký, měkkého kovu, nezní jako stará kvalitní ražba, je patinován. V Praze se po prvé objevili při příležitosti rekonstrukce Národního divadla s legendou,že se tam našel kufr těchto odznaku. V poslední době jsou tyto odznaky nabízeny na stránkách A..k..u..ra.Problém vidím v tom,že mnozí sběratelé tomuto neveří, mnozí starožitníci jsou přesvědčeni o originalitě a nikdo vlastně nechce slyšet pravdu. Je to jistě věc každého kam chce vložit své peníze,ale boj proti padělkům není možno vzdávat.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#317232Verze : 0
V současné době jsou mezi sběrateli oblíbené různé druhy čestných a příležitostních odznaků,které většinou známe pod názvem (čepicové odznaky).Situace je taková,že většina nabízených odznaku jak na A--.u, tak na různých typech blešáků, (Buštěhrad,Hradec Králové atd) jsou odznaky,podvodné kopie. Jde o nebezpečné záležitosti, neb odznaky mají cenu od 30 euro až do několik set euro. Jako ukázku si předvedeme originál a kopii. První tři odznaky( tři různé technologie výroby) jsou originální staré ražby do roku 1918. Námořní odznak je však kopie, což mi výrobce potvrdil s tím,že je prodává od 200 Kč. Opět pod kvalitní lupovou vidíme "nálitky" a hlavně upevnění spony je celkem jasným znakem, dále patinování. Nemohu rozepisovat další podrobnosti, neb to je návod i pro podvodné výrobce. Jen je prostě nutno býti bdělý a ostražitý.Nemám však nic proti tomu, když si někdo odznak zakoupí jako kopii což činí právě kolegové z klubu KVH. Jen je zbytečné platit tisícové částky za podvodnou práci.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#317235Verze : 0
Vážení kolegové, toto se sice nedá brát vážně, já jsem se již dlouho nenasmál nad lidskou "vyčůranosti" a v případě toho, kdo tam přihodil lidské hlouposti(chci být slušný a tak nepíši lidské blbosti). Medaile Za Stalingrad patří do kategorie těch věcí jako je Stalingradský štít a Stalingradský odznak. Nevím,ale snad to sem ani nepatří neb věřím,že tak tupý ignorant mezi námi není !


Ještě dva obrázky. Tato bižuterie,která je zcela vymyšlená, nic takového neexistovalo to se na A..u nabízí jako něco normálního a vzácné. No není možno se divit, když v Polsku rozhdl soud,že se vlastně nic neděje. V Německu ztakázané, v Polsku dovolené. No to je něco pro naše slovanské nácičky


Problém originál-kopie je opravdu složitý a dokáže oklamat snad každého. Nedávno jsem prodal odznak, moc se mi nezdál a tak jsem jej vystavil za jednu korunu. Nic jsem nevěděl, odznak se prodal. Bojové odznaky z období III.říše začínají být pro sběratele problémem, snad i proto se již v Německu mnoh
o nesbírají.
Kopie, padělky, novoděly - Tak to je již opravdu vrchol lidské blbosti

Tak to je již opravdu vrchol lidské blbosti
Kopie, padělky, novoděly - Pokud by to bylko označené jako COPY,proč ne. Ale je to pánové vše puncováno, no nekupte to. Cena tajkovéhoto originálu by se rovnala ceně bytu v krajském městě!

Pokud by to bylko označené jako COPY,proč ne. Ale je to pánové vše puncováno, no nekupte to. Cena tajkovéhoto originálu by se rovnala ceně bytu v krajském městě!
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#318527Verze : 0
Tento odznak za boj proti partyzánům si rozhodně zaslouží naši pozornost. Je to dokonalá podvodná práce,která se v Praze objevila v šedesátých letech dvacátého století. Bylo raženo více zajímavých odznaků všechny sběratelsky zajímavé. Firma Karnet na zadní straně odznaku napálila mnoho sběratelů především v cizině. Na toto téma psal i pan Měřička a zdůvodnil proč to nemůže být originál. Legenda byla mnohdy zajímavá a zdůvodnění zdánlivě logické.Ale Němci mimo Jablonec v CSR (Protektorát) by něco takového nestrpěli. Zajímavá legenda říká,že to firma narazila jako ukázku a nabídku pro potřebu armády.


Přesto však tento odznak je zajímavá upomínka lidské chamtivosti. Jako ukázku do sbírky snad ano.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#318718Verze : 0
Dobrá pomůcka i pro sběratele řádů - dole na této stránce je přehled zemí a po kliknutí na jednotlivé státy má člověk možnost vidět originální i kopie puncovních značek a signatur výrobců....jsou jich stovky Smile


https://www.silvercollection.it/
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#319091Verze : 0
Zdravím vás kolegovia


včera sa mi na burze dostala do rúk r.u. medaila za zranenie - nebola však razená zo zinku, ale z bronzu, prípadne mosadze. V katalógu od Marka sa síce razba z bronzu uvádza, ale mala by byť značená na hrane "BRONZE", čo táto nebola. Predajca sa odvolával na "nejaký" maďarský katalóg, kde sa táto razba spomína ako skúšobná razba na území Uhorska - vzhladom na absenciu fotoaparátu a vysokú cenu nemôžem poskytnúť foto, ale medaila vyzerala dosť autenticky a onosene. Ešte upresním, že medaila bola oproti originálu hrubšia (asi 1 mm)


Chcel by som sa opýtať skúsenejších kolegov, či majú nejaké informácie o tejto razbe, alebo ide o "skúšobnú razbu" za účelom prieskumu trhu.... ďakujem
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#320057Verze : 0
Před časem jsem koupil na Aukru docela levně něco podobného.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#320078Verze : 0
Problematikou těchto medaili Za zranění se budeme zabývat v časopise SIGNUM ,článek je již připraven a právě pozornost bude věnována těmto ražbám.
Obecně válečné ražby jsou zinkové, značené na hraně. Pečlivější ražby z obecného kovu a postříbřené jsou ražby z let 1938-.., nebo to mohou být ražby z Maďarska, kdy tyto medaile veteráni nosili.
POZOR na aukru se objevují patinované lehké ražby (prý hliník) jsou to medaile,které prodává výrobce pro potřebu KVH,ale podvodníci je prodávají až za 600 Kč. Váha orig. medaile ve válečném kovu je 21,60 g. Váha poválečné medaile,která je patinovaná do barvy starého stříbra je 23,60. Na obrázku jsou dvě medaile,pozdější ražba a jedna ve velmi pěkném stavu původní zinková ražba,která je na hraně značené. O této propblematice, značení, zrodu medaile a dalších zajímavůstkách Vás budeme informovat v Časopisu SIGNO (Informace podá Altmann nebo Faleristika.)


Ukázka Maďarské spony,kde jsou zastoupeny dekorace zaniklého RU . Vidíme zde i nosšení medaile za zranění cícačře Karla I.
Kopie, padělky, novoděly - Takto to nosili v Maďarsku po roce 1920

Takto to nosili v Maďarsku po roce 1920
Kopie, padělky, novoděly - Řádová spona RU důstojníka a později důstojníka maďarské národní armády.

Řádová spona RU důstojníka a později důstojníka maďarské národní armády.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#320088Verze : 0

Citace - altmann :

Problematikou těchto medaili Za zranění se budeme zabývat v časopise SIGNUM ,článek je již připraven a právě pozornost bude věnována těmto ražbám.
Obecně válečné ražby jsou zinkové, značené na hraně. Pečlivější ražby z obecného kovu a postříbřené jsou ražby z let 1938-.., nebo to mohou být ražby z Maďarska, kdy tyto medaile veteráni nosili.
POZOR na aukru se objevují patinované lehké ražby (prý hliník) jsou to medaile,které prodává výrobce pro potřebu KVH,ale podvodníci je prodávají až za 600 Kč. Váha orig. medaile ve válečném kovu je 21,60 g. Váha poválečné medaile,která je patinovaná do barvy starého stříbra je 23,60. Na obrázku jsou dvě medaile,pozdější ražba a jedna ve velmi pěkném stavu původní zinková ražba,která je na hraně značené. O této propblematice, značení, zrodu medaile a dalších zajímavůstkách Vás budeme informovat v Časopisu SIGNO (Informace podá Altmann nebo Faleristika.)

Pro doplnění problematiky falz RU Medaile Za zranění uvádím obrázek dalšího odlévaného falza. Tato falza jsou často používána do zfalšovaných spojek RU dekorací, kde bývají pro oklamání kupujícího vřazena mezi originální dekorace. Zde uvedený obrázek je převzat ze zahraničních internetových nabídek.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#321009Verze : 0

Citace :


K problematice falz RU dekoracíNa domácím nám všem známém serveru A.... se objevila další kopie, tentokráte jde o "velkou" medaili Za statečnost císaře Karla. Nutno ale zdůraznit to, že prodejce tento kus nabízí jako KOPII. Obrázek připojuji.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#322319Verze : 0

Citace - faleristika :

Citace :


K problematice falz RU dekoracíNa rakouském internetu se nyní objevila kopie či falzum Dělového kříže. Osobně jsem dosud nic podobného neviděl. Je to sice precizně provedené, ale chybí tomu ono kouzlo starého originálního kříže. Obrázky připojuji.

URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#322963Verze : 0
Snad každý konečně pochopí, že štítek či odznak STALINGRAD je jen pouhé přání obchodníků. Pro nevěřící Tomáše, máte zájem??? (viz ovrázek) !
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#323395Verze : 0
Byl jste někdo omrknout tuhle sbírku?....ten MMTO bude nejspíš kopie, co? Very Happy


www.aukro.cz
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#323398Verze : 0
tak to už by človek neveril z čoho všetkého sa už nevyrábajú kópie.....
toto ma fakt dostalo...


cgi.ebay.at
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#323848Verze : 0
Hello,


I would like to post some pictures of a false Breast Star (Kommandeur) of the Franz Josef Orden, now appearing on the market.


This one was sold at an auction to a friend of mine, but at a show in Germany, I′ve seen 2 more pieces of identical manufacture.


They are quite well-made, but they lack of detail in the workmanship of the star′s rays and the small piercing are not very well done.


The centre is in gold, galvano-made (this, to recreate the "flingierung"); the red enamel is of a lighter shade than the original and the "FJ" monogram is too "thick".


The marks are all false, some put on the wrong place.


These fakes are easily detectable by a medium/advanced collector, but they can be dangerous to a young or unexperienced collector.


Best wishes,


Elmar Lang


Translation done with Babylon:
Dobrý den,
rád bych po nějaké fotky z falešných prsu Star (Kommandeur) ze Franz Josef Orden, nyní se objevují na trhu.
Tohle byl prodán v aukci a můj přítel, ale na výstavě v Německu, jsem ′Viděli 2 více kusů stejných výroby.
Oni jsou docela dobře-vyrobený, ale jen málo podrobností o provedení hvězdy paprsky a malé piercing nejsou moc dobrá práce. Centru se zlatem, galvano-z (tato , obnovit "flingierung"), červený smalt má světlejší odstín, než původní a "FJ" monogram je příliš "tlustý".
Značky jsou nepravdivé, někteří kladen na špatném místě. Tyto padělky jsou snadno zjistitelné středně pokročilý sběratel, ale oni mohou být nebezpečné pro mladé či unexperienced sběratel.
Pozdravem,
Elmar Lang

URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#324003Verze : 0
Na Aukru,co na to odborníci?
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#324796Verze : 0
podla mňa predná strana vyzerá velmi vierohodne, ale zadná sa mi nejako nepáči - tie úchyty a to podivné značenie. V prípade uchytenia by mohlo ísť o úpravu či opravu ale detailné fotky značenia by mohli byť velmi nápomocné.....
Prikladám na porovnanie foto zadnej strany, ktoré som našiel v mojom archíve - mal by byť ok


Som zvedavý čo na to skúsenejší kolegovia....
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#324800Verze : 0
Už ho někdo koupil-kup ted′ 14.900
Ještě jedna fotka,připadá mi to i z tou etují nějaké moc zachovalé za tu cenu.Ten prodejce mněl už několik podezřelých věcí.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#324820Verze : 0
S těmi důstojnickými červenými kříži se nějak roztrhl pytel,už je na Aukru další,vypadá to na stejné provedení.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#325178Verze : 0
daj prosím link, alebo aspoň foto
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#325188Verze : 0
Je v sekci řády a vyzn.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#325192Verze : 0
podla mňa ide o ten istý kríž....
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#325195Verze : 0
Není,nemá punc dole na spodním rameni.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#325197Verze : 0

Citace - klata :

Není,nemá punc dole na spodním rameni.

Zdravím všechny kolegy a rád bych se zapojil do diskuze kolem důstojnických křížů RU ČK. Všechny zde uvedené a dražené na A.... jsou 100% v pořádku. To, že se dochovaly v perfektním stavu a v nepoškozených etujích jen svědčí o tom, že kříže prostě byly někde dobře uložené, nebyly nošené a dochovaly se v tomto krásném stavu. Což je pro nás jen dobře!!
Co se týče rubních stran a způsobu připínání.
Existují celkem 2 různě upravené způsoby připínání, a sice jednak svislá zapínací jehlice, jednak ony pevné "háčky". Obrázky 1 a 2 jsou ze zahraničních internetových stránek.
Na prvních dvou obrázcích jsou zobrazené rubní strany obou provedení, přičemž na obr. 2 je na kříži se svislou jehlicí onen stříbrný středový medailon nahrazen smaltovaným medailonem s letopočty, takže jde o další variantu se svislou jehlicí.
Na 3. obrázku uvádím rubní strany křížů ze soukromé sbírky od nás. Zde opět na kříži se svislou jehlicí je smaltovaný medailon s letopočty.
S pozdravy „faleristika“.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#325356Verze : 0

Citace - faleristika :

Ad falza na internetu

Připojuji obrázek poměrně jednoduše odhalitelného falza medaile Za statečnost císaře Ferdinanda.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#325357Verze : 0
Rakousko- uherské dekorace Červeného kříže jsou opravdu velmi krásné, ve sbírkách nám dělají potěšení. Samotné členění řádu či vyznamenání má svůj důvod, své opodstatnění neb ctilo zásady hodností v armádě a společenského postavení ve společnosti. V praxi to tedy znamenalo, že např. právě stupeň „Důstojník „ byl určen pro vyšší důstojníky od hodnosti plukovníka výše. Naopak např. dekorace II. třídy byla nejběžnější dekorace , kterou mohl obdržet i nižší důstojník s válečnou dekorací (KD) nebo lékař v civilní nemocnici zde bez válečné dekorace. Málo se ví to, že kříž II. třídy mohl být udělen již za finanční podporu Červeného kříže. Byla to hranice 100 Korun.


Obdobně i medaile stříbrná či bronzová byla určena pro poddůstojníky armády či střední zdravotní personál nemocnic atd


Dekorace Červeného kříže je vzácná a tedy i drahá od svého I. stupně. Hvězda řádu je mimořádně vzácná , je uložena v jedné moravské sbírce. Jména nositelů hvězdy jsou známá.


Pravda, na Aukru se objevilo několik důstojnických křížů, jejich cena odpovídala vzácnosti (či běžnosti) dekorace a vše bylo originál. Byla tedy šance si doplnit sbírku. Kolega Faleristika předvedl kříž , který má soukromou klenotnickou úpravu, předělávku na jehlici a další typ, který již byl vyráběn dle přání zákazníka s jehlici. PROČ ?


Je to jednoduché. Klasický důstojnický stupeň má na zadní straně (packy, háčky či spony) v RU armádě se kladl důraz na zdobnost uniformy a tak každý řád, hvězda či dekorace měla přesně stanovené místo a pořadí a což je důležité na uniformu se upevňovala na „šnůrky „k tomu určené, tak jak známe z literatury či z návštěv vojenských a historických ústavu či muzeii.


Problém nastal, pokud takový řád obdržel spojenecký voják, lékař či jiný činitel Červeného kříže např. v Německu, Bulharsku, Turecku, ale i v neutrálním Holandsku. Zde jaksi nebylo řád upevnit, neb tato praxe nebyla známá. Proto nastupuje klasické upevňování, tedy zavírací spona. (viz obrázek) Tyto kříže jsou výskytem vzácnější..


Problém nastal i v tom, že tento stupeň v RU byl udělován vždy a zásadně jen s KD ( zelený věneček na kříži). Proto sice nepovoleně,ale snad mlčky trpěné se objevují kříže bez této válečné dekorace (viz obrázek)


O této a podobné problematice přinášíme informace v našem faleristickém časopise


S I G N U M Brno!


V případě, že Vás tato problematika zaujme, není problém, dotazy v poradně rádi upřesníme a odpovíme. Je možno využívat i SZ (Faleristika či Altmann)


Kříž na aukru koupil do své sbírky zkušený falerista Mgr. Květoslav G. a je spokojený.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#325696Verze : 0

Citace :

ad falza na internetuVyobrazená medaile již byla několikrát nabízena na domácím aukčním serveru, nyní se ale objevila již s korektním označením, že jde o "cínovou kopii".
I přesto zde dávám obrázek této medaile, protože může být pro začínajícího sběratele nebezpečná.
S pozdravy "faleristika"- Brno
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#326115Verze : 0
Je sice pravděpodobné , že nikomu z nás nehrozí nebezpečí , že by si zakoupil novoděl v ceně 3500 euro . Přesto se však nedávno na jednom zahraničním servu , který se velmi podobá našemu vydařenému aukru objevila zajímavost ( viz obrázky ) .


Podobný typ kříže byl nabízen v roce 1976 , katalog Klenau , č. aukce 122 položka 541 , vyvolávací cena 4000 Dm . Dosažená cena -neprodáno . Již zde bylo podezření , že jde jen o novoděl.


Roman von Procházka ve své práci ( Österreichisches Ordenshgandbuch-4.díl) popisuje tento kříž a je celkem zajímavé , že na vyobrazeném klenotu vidíme přesně to samé poškození jako na přiložených obrázcích . .


Jsem přesvědčen , že není od věcí se s takovými podvodnými řády seznámit a pokud si někdo myslí , že se u nás nenajdou kupci drahých řádů , mýlí se , je to zhruba rok , co jsem pro kolegu společně s přítelem „Faleristika „ hodnotili originalitu Vojenského řádu Marie Terezie rytířského kříže , který byl podobný a podvodný . Sále platí to známé heslo ,které jsem upravil
:


FALERISTÉ BDĚTE !


Ani kolegové ve Vídni nepochybují , že jde jen o novoděl z výrobní dílny bývalé společnosti Klenau .


Děkuji panu Urbanovi a kolegovi „Radyjo „ ,kteří pomohli při zpracování tohoto varování .
Kopie, padělky, novoděly - Roman von Procházka : I zde je vidět podobné poškození , zdá se ,že  padělatelé se vylepšuji .

Roman von Procházka : I zde je vidět podobné poškození , zdá se ,že padělatelé se vylepšuji .
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#330119Verze : 0

Citace :

ad kříž Ř. sv. Štěpána

Mohu jen potvrdit shora uvedený příspěvek kolegy Altmanna. Konzultoval jsem obrázky
s vídeňskými kolegy, kteří odpověděli, že
je nemožné, aby se jednalo o originální kus. Kdyby to byl originál, tak by stál min. 15-20.000 Euro.....
S pozdravy Faleristika- Brno
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#330180Verze : 0
Chtěli bysme vás upozornit na další nebezpečnou kopii vzácného řádu.
Jedná se o velkokříž řádu sv. Štěpána, který byl tento týden vydražen na Ebay.
Prosím zkušenější kolegy o jejich postřehy.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#334747Verze : 0
ANO na první , ale i druhý pohled tento řád opravdu vypadá jako originální ražba tak kolem roku 1900 . Ale je také nutno vzít v potaz další otázky . Proč se klenot prodává na E-Bay a zde je dosažená cena 180 000 Kč přece jen velmi nízká . Pokud by dotyčný byl přesvědčený o originalitě , jistě by jej prodal cestou aukčního domu např. Rauch či Dorotheum . Ale zde by jistě narazil na osobu Dr. Ludwigsdorfa nebo pana Rochowanského ,který je jako znalec vždy přizván k ohodnocení daného exempláře . Originál by stál rozhodně více jak půl milionu korun . Dále vyjádření předních faleristů z Vídně je , že jde o krásně zhotovený novoděl. Mně tam celkem vadí ten způsob puncování neb jde spíše o odlitek punce než o ražbu . Uherský znak , zde na těch vrcholcích chybí to jemné rýhování pod smaltem ) Řád bezesporu působí dojmem starého kusu . Podobná situace se již jednou opakovala u firmy Klenau , kdy vyráběli naprosto dokonalé kopie řádu staroněmeckých států , teprve detailní rozbor našel ve zlatě další přímes kovů jako je kadmium a další . Na E Bay byl již Štěpán nabízen / viz zde na valka ) .
POdobný kousek a je již i prodán , zde jde o MMTO rytíře na e Medals , kopie zcela jasná , ale prodaná. Vždy se najde bohatý Korejec či Rus nebo další snob, který to zakoupí . Dnes bez bližšího zkoumání a porovnávání s originálem určit zda to je či není originál je velmi těžké . Zde bych se však klonil k novodělu . Předpokládám , že se ozve i kolega Faleristika , který tento problém řešil s panem Tuskem , sběratelem a znalcem z Vídně . Jen samotné tmavé skvrny na zlatě , či jemné ošoupání není směrodatné. Je zajímavé , že tyto " velké kusy " které jsou "nalezené jsou vždy nepoškozené .
Tyto fajnové faleristické skvosty takto nabízené musí vždy budit nedůvěru neb je celkem známo komu a kdy byly tyto věci uděleny a kde jsou uloženy . Nejde tedy o faleristiku , ale jen o překuponictví a snahu vydělat , napálit dotyčného .
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#334759Verze : 0
Dear Colleagues,


I'm just back home from Kassel and I see the discussion on this cross of St. Stephen.


During the past week, I've received some pictures of this decoration from someone asking if in my opinion the piece could have beeen original. The fact that the piece was for sale on eBay was unknown to me.


From what is visible in the pictures, the piece looks original; the marks look sharp and the finish of the typical, old austrian quality.


The medallion on the reverse has the circlet not enamelled, but it could have been removed after a major damage to the enamel.


Of course, bidding on eBay for an important piece could be a risk: the seller could sell the picture only!... or sending a piece different from what represented in the picture.


There are quite good copies of imperial austrian orders for sale now (I've seen rather good copies of the FJO stars and relatively good copies of the Iron Crown), but this St. Stephen has an excellent appearance...


Best wishes,


Elmar Lang


Translation (with https://translation.imtranslator.net)... and excuse me for the mistakes!:


Vážení kolegové,
já jsem se právě vrátil domů z Kasselu a vidím, že diskuse o tomto křížem svatého Štěpána.
V průběhu minulého týdne, který jsem získal nějaké fotky z této výzdoby od někoho, s dotazem, zda podle mého názoru mohla beeen kus originál. Skutečnost, že kus byl na prodej na eBay byl pro mě neznámý.
Z toho, co je vidět na fotkách, kus vypadá originál; značky Look Sharp a konec typické, staré rakouské kvality.
Medailonu na rubu má kroužek není smaltované, ale mohla by být odstraněna po velké škody na zubní sklovinu.
Samozřejmě, že nabídka na eBay za důležitou součástí je riziko: prodávající mohl prodat jen obrázek! ... nebo odesílání kusu liší od toho, co představovaly v obraze.
Tam jsou docela dobré kopie císařské rakouské příkazy k prodeji nyní (Viděl jsem poměrně dobře kopie fo hvězd a relativně dobré kopie Železné koruny), ale tento svatého Štěpána má vynikající vzhled ...
Best wishes,
Elmar Lang
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#334785Verze : 0
Tyto kopie nabízí např. firma Dorotheum. Jsou označené : SAMMLERANFERTIGUNGEN . Vložím jen dva obrázky pro porovnání . Není jednoduché rozeznat novoděl od staré císařské ražby . Cena těchto novodělů pravda v poslední době podražili .
Hvězda řádu Sv. Štěpána vyvolávací cena 1000 euro


Na závěr pár orig. Štěpánků z Vídeňského Arsenálu .
Kopie, padělky, novoděly - prodán za 3500 euro

prodán za 3500 euro
Kopie, padělky, novoděly - prodána za 4500 euro

prodána za 4500 euro
Kopie, padělky, novoděly - Méně nebezpečná kopie jen za 400 euro

Méně nebezpečná kopie jen za 400 euro
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#334805Verze : 0
Hello,
from what I can see in the pictures, the St. Stephen sold on eBay can be an original piece.


We can be sure about its originality only having the piece in our hands, but in my opinion, this time eBay sold a fine, old Grand Cross of a very rare European order.


In any case, the crown, the cross' suspension, and the "flingierung" under the enamel and the finish of the centre medallions, all give the impression of a piece well before 1918.


For confrontation, please see the original (although older) pieces from my collection, of which I put the photos in the Austrian page: forum.valka.cz .


Best wishes,


Elmar Lang


Disgraceful translation done via online-translator:


Dobrý den,
z toho, co vidím na fotkách, svatého Štěpána v prodeji na eBay může být originální kus.
Můžeme si být jisti svou originalitou pouze s kamenem v našich rukou, ale podle mého názoru, tentokrát eBay prodávají pokutu, old Velký kříž velmi vzácnou evropského řádu. V každém případě, koruna, kříž 'pozastavení, a' flingierung 'pod sklovinu a konec středu medailony všech vzbudit dojem kusu i před rokem 1918.
Konfrontace naleznete originální (i když starší) kousky z mé sbírky, které jsem dal fotky z rakouského stránce: https://www.valka.cz/viewtopic.php/title/> Královský-uhersky-rad - Sv-Stepana-1764/t/58287.
Best wishes,
Elmar Lang
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#335097Verze : 0
Štěpán všude, kam se podíváš Smile


cgi.ebay.com
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#335478Verze : 0
This piece is surely a modern copy.


I think it's made in Hungary (the copies made by Rothe after 1918 are of a better quality).


E.L.


Tento kus je jistě moderní kopie. Myslím, že je "made in Hungary" (kopie provedené Rothe po roce 1918 jsou kvalitnější).
E.L.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#335545Verze : 0
Hezký den pane kolego,
nenachází se ve Vaši sbírce zlatá medaile Za statečnost , kterou udělil císař František II . na bojšti Anglickým důstojníkům Cateau Cambrésis ? Takový obrázek by nás potěšil. Nějaké povídání jsem k tomu napsal je zde na naši www.valce. Děkuji Altmann
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#335569Verze : 0
Vracím se k diskuzi onoho kříže sv. Štěpána, která je výše.
Celkový první dojem podle obrázků je dobrý. Nutno ale zdůraznit, že všechny fotografie, které byly k dispozici, jsou v nízké kvalitě, jde o malé soubory, které se při zvětšení stávají neostrými a nelze z nich mnoho posoudit.
Na rubu chybí smaltování věnce středového medailonu, zde ale mohl být třeba poškozený či ztracený medailon takto opraven.
Na líci ve vrcholcích kopců není dobře vidět rýhování pod smaltem.
Kříž je opatřen puncovními značkami, zde ale nutno být obezřetný, neboť existují kusy s odlévanými značkami.
Originální exempláře jsou vždy ve zlatě, ale zde z fotografií třeba koruna vyhlíží jako zlacený bronz.
Problematická je i nabídka na Ebay - proč nebyl kříž nabídnut v aukci nějaké renomované firmy, třeba vídeňské Dorotheum či Rauch?
Konečně cena - údajně prodáno za cca 7000 Euro - je poměrně nízká, podle vídeňských kolegů by originál byl v cenové relaci 15 – 20000 Euro.
Takže nelze vyslovit jednoznačné vyjádření o původnosti bez možnosti mít kus v ruce „in natura“, i když opakuji, co je v úvodu mého příspěvku – celkový dojem je dobrý.
S pozdravy „faleristika“ - Brno
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#335690Verze : 0
V posledním období se opět objevuji zaručeně pravé , nefalšované štítky . Bez dlouhého vysvětlování se prosím podívejte , neb nic takového neexistovalo a báchorky prodejců jsou opravdu jen báchorky prodejců .
Tyto kopie jsou nabízeny na různých prodejních stránkách od Uralu k Portugalsku .
Další zajímavůstka se objevuje na E-bay , jde o problematiku těchto spon . Tato spona ( viz obrázek ) je evidentně novoděl, stuhy jasně svítí syntetikou. Meče v převýšení vidíme nad medailí za statečnost a Železný půlměsíc je odlitý a barvený kousek.Nemusí to být věc k oklamání sběratelů . Tyto a podobné spony se vyráběli ještě v letech 1970 pro potřebu již střičkých veteránu Velké války .
Kopie, padělky, novoděly - Odznak Za  Stalingrad. Jde opět o podvod.

Odznak Za Stalingrad. Jde opět o podvod.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#339848Verze : 0

Citace :


A další falza na domácím internetovém serveruNa domácím A.... vydraženo falzum RU Čestné medaile Červeného kříže s válečnou dekorací-stříbrný stupeň. Dosažená cena 570,-Kč
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#339975Verze : 0
Nechtěl jsem kvůli tomu zakládat nové téma, tak se zeptám zde. Nevíte někdo k jaké dekoraci patří tato stuha? Díky.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#340411Verze : 0
Podle mého názoru by mohlo jít o stuhu k řádu či medaili sv. Anny:
forum.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#340414Verze : 0
Bez záruky , ale mohlo by to být Bádensko Ehrenkreuz des Landesfeurwehrvebandes ( für Dienszeit ( tdy hasiči, )
Dále takovou stuhu má Brunšvík, řád Jindřicha lva . Hessen-Kassel služební spona . Dále Lippe ( Detmold ) zde je několik dekorací na této stuze . Schaumburg-Lippe k civilní záslužné medaile ( zde bych se k tomu přikláněl ) Dále Reus mladší linie, sl. vyznamenání .


Vzhledem k tomu, že madaile má okraje protkané zlatou drac. nití to mohou být i nějací veteráni. Stuha je to však zajímavá, stará a původní . Přesné určení stuhy však je vždy trochu problém . TO je vše co já mohu napsat. Snad mně někdo doplní a upřesní .


Sv. Anna 100% ne , neb ta má žlutý pruh a červené začištění.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#340416Verze : 0
altmann - díky za pomoc s identifikací, nejbližší vypadá ta Civilní záslužná dekorace Lippe. Jinak stuha je 35cm dlouhá, 35mm šíroká a na každé straně je 3mm široké vyšívání zlaté barvy.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#340425Verze : 0
Když se tady zmiňuje Lippe Detmold, dám tady odkaz na velmi kvalitní stránky o vyznamenání tohoto státu:
https://www.hausorden.de/
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#340456Verze : 0
Ladis_1 - díky za užitečný odkaz.
Nějaké informace o Německých dekoracích jsou i zde:


https://www.medalnet.net/
home.att.net
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#340471Verze : 0
Jsem zvědav na názor odborníků, když dle prodávajícího půlka znalců tvrdí, že je to kopie a půlka, že je origo
www.aukro.cz
Dle prodejce průměr 4 cm tloušťka asi 2,5 mm a váhu nemůže prodejce sdělit neboť váhy na takovou gramáž nevlastní
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#341885Verze : 0

Citace :

RU Medaile pražský dobrovolnický ochranný sbor

Dovoluji si zde doplnit obrázky této medaile, které jsem získal od prodejce. Docílená cena byla 5655,- Kč.
I když obrázky nejsou zcela ideální pro posouzení originality, tak celkový dojem z medaile je podle mne dobrý, ale mohu se mýlit.
S pozdravy "faleristika" - Brno
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#344430Verze : 0
Prodejce alespoň přizná, že se jedná o kopie ale děsí mě, že se dělají kopie mobilizačního kříže, bronzového Karla a hasiče. Čekám, kdy začnou sekat kopie Signum Memoriae Confused
www.aukro.cz
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#346159Verze : 0
Kópia malej dekorácie veľkokríža Rádu Františka Jozefa...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#346276Verze : 0
Iver: jak to vlastně s tou miniaturou velkokříže Řádu F.J. na stuze vlastně je? Před nedávném jsi stejné fotky ukazoval v sekci R. U. vyznamenání - sběratelský koutek, stejně jako na detektorwebu ( www.detektorweb.cz ). Teď je to v sekci novodělů - padělků... Jedná se tedy o kopii? Upřimně jsem ti ten kousek přál, tak se s námi poděl o jeho historii.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#346319Verze : 0
MOD
Zbycho: ...je to tak... kupoval som ho samozrejme ako originál, aj som sa z neho (a naň) tešil, ale keď som ho už mal doma, mal som trochu pochybnosti... po porovnaní so zaručeným originálom ešte väčšie.. a tak som sa obrátil na jedného kolegu z Rakúska a ten to konzultoval z iným kolegom (už sa to pekne zamotáva) z Rakúskej faleristickej spoločnosti. Jeho odpoveď bola jasná... Jedná sa o kópiu (majú ju aj v databáze falzifikátov - prístupná je však len pre členov) údajne z dielne istého pána z Viedenského Nového Mesta. A tak som kontaktoval s predajcom od ktorého som ju kúpil, ten je samozrejme ochotný vrátiť peniaze a obráti sa na predajcu, od ktorého ju získal on - v tomto prípade to bol vraj aukčný dom Zeige v Hamburgu...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#346327Verze : 0
Dalším nebezpečným " originálem" je tento kříž , který ma na zadní straně jmenování . Tedy zdánlivě jde o obyčejný kříž , který musí být originálem . Kříž zachytil kolega Faleristika na Polském Aukru ( Allegro ) .Zcela náhodou jsem podobný kříž s "věnováním " nechal vyrobit k narozeninám svému příteli . Nápis mi byl originálně vyhotoven lasserem ve výrobně klíčů a štítků, jmenovek atd . Není to složité a pokud je pracovnice šikovná , dokáže i jiné věci . Na polských stránkách byl nabízen i EK I.Kl. 1939 , kde zadní strana měla jmenovan poručíka SS za boje u Monte Cassino. Prostě je nutno býti bdělým .


7 . pluk byl posádkou ve Lvově a tak tedy i na Polských stránkách
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#346464Verze : 0

Citace - sallyk :

Prodejce alespoň přizná, že se jedná o kopie ale děsí mě, že se dělají kopie mobilizačního kříže, bronzového Karla a hasiče. Čekám, kdy začnou sekat kopie Signum Memoriae Confused
www.aukro.cz

Doplňuji obrázky kopií, které zmiňuje kolega "sallyk" a které jsou v současnosti v nabídce na A...o.
Je to až neskutečné, že se někomu vůbec vyplatí věnovat energii a čas něčemu podobnému.
S pozdravy "faleristika"- Brno
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#346480Verze : 0

Citace :

Kópia malej dekorácie veľkokríža Rádu Františka Jozefa...

Ještě k diskuzi o této kopii (falzu) malé dekorace Ř. Františka Josefa. Poslal jsem zde uvedené obrázky kolegovi do Vídně a ten mi skutečně potvrdil, že jde o kopii - falzum.
S pozdravy "faleristika"- Brno
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#346862Verze : 0

Citace :

Kopie - falza pokračování

Na rakouském Ebay jsem mj. zachytil i kopii tureckého Železného půlměsíce, obrázky jsou v příloze. Takže kolegové, nelze se již dnes ničemu divit a je nutno být stále ve střehu!!!
S pozdravy "faleristika" - Brno
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#346863Verze : 0

Citace - faleristika :

Citace :

Kópia malej dekorácie veľkokríža Rádu Františka Jozefa...

Ještě k diskuzi o této kopii (falzu) malé dekorace Ř. Františka Josefa. Poslal jsem zde uvedené obrázky kolegovi do Vídně a ten mi skutečně potvrdil, že jde o kopii - falzum.
S pozdravy "faleristika"- BrnoŘád Františka Jozefa, patří k těm které z R.U. vyznamenání obdivují nejvíce, můžete prosím trochu více rozvést dle jakých standardů lze určit pravost či falzum této konkrétní miniatury dekorace?
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#346933Verze : 0
MOD
Jde celkově o povedení, výrobu, kov , zpracování . Ve spolupráci s kolegou Iver zde celkem pět detailů malé dekorace privátní sbírka .


Originální práce je vždy práci klenotnickou nebo téměř klenotnickou . Zde je vyobrazení typu , který má miniaturu jištěnou závlačkou, ale jsou i typy , kde se miniaturka připevňuje pomoci drátků . Vždy se to musí hlídat a porovnat s originálem .
Kopie, padělky, novoděly - Malá dekorace II. třídy ( velkodůstojník)

Malá dekorace II. třídy ( velkodůstojník)
Kopie, padělky, novoděly - Malá dekorace  důstojník

Malá dekorace důstojník
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#346941Verze : 0
Když už jsme u těch miniatur, mám zde docela zajímavou, byť né zrovna levnou nabídku miniatur.
Když by někdo měl zájem, pošlu ceník.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#346996Verze : 0

Citace :

Ad kopie (falzum) malé dekorace Ř. Františka Josefa.

Jak již výše uvádí kolega Altmann, originály jsou skutečně klenotnickými provedeními se všemi detaily a hlavně ve vysoké kvalitě. Rozlišovacím znamením je zde především nekvalitně provedené brilantování na korpusu falza minihvězdy - viz srovnání s originálem, který uvádí kolega Altmann.
S pozdravy "faleristika"- Brno
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#347091Verze : 0

Citace :

Pro kolegu "Zbycho"

Pro kolegu Zbycha jako obdivovatele Ř. Františka Josefa zde uvádím kuriozní příklad neodborné opravy důstojnického kříže řádu s válečnou dekorací, kde chybějící ztracený středový medailon líce byl nahrazen korunkou (podle fotky snad i odlévanou?).
Jinak je kus v pořádku, je nabízen na Ebay a jsou tam dokonce i slušné příhozy.
S pozdravy "faleristika"- Brno
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#347093Verze : 0
Na kopii již dost velká cena, tak pozor.


www.aukro.cz
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#348164Verze : 0

Citace - raadyjo :

Na kopii již dost velká cena, tak pozor.

Doplňuji zde vyobrazení tohoto kříže z internetové nabídky. T.č. je tam nahozená cena již skoro 3000,-Kč!! Hrůza!!
S pozdravy "faleristika " Brno
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#348170Verze : 0
Chtěl bych upozornit na další velmi nebezpečné kopie vzácných ruských řádů.
Kousky jsou zhotoveny ze zlata, značené a puncované tedy na první pohled vše jak má být.
Ale provedení, rozměry a jemné detaily ukazují na novodobá falza.
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#349351Verze : 0

Citace :

Pamětní medaile na mořskou plavbu 1892 - 1893 - falzumLíc a rub falza Pamětní medaile na mořskou plavbu 1892 - 1893.
S pozdravy "faleristika" - Brno
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#350054Verze : 0
...fotky z aukra, aukcie skončili dnes...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#358690Verze : 0
Pozor na nebezpečné padělky těchto (v originálu velmi vzácných) ruských řádů sv. Stanislava. Objevilo se to na ruském Aukru a ta cenu se může zdát lákavá!
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#360192Verze : 0
Prosím mohu se zeptat jestli v tomhle pripadu jde o padelek ci nikoli?


Read more: forum.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#360822Verze : 0
... dve COPY z eBay (našťastie ľahko rozpoznateľné) ... a navyše tak vzácne, že by to asi ťažko niekto predával zrovna tam ... len predajca zabudol ( Very Happy ) uviesť že sa jedná o kópie ...
URL : https://www.valka.cz/Kopie-padelky-novodely-t80658#362028Verze : 0