Státní útvary | Datum | Událost | |
|
20.10.1655 | Zemřel - Martín de Robles y Villafaña (guvernér provincie Venezuela) | |
|
20.10.1663 | Narodil se plukovník Alexander Luttrell | |
|
20.10.1752 | Narodil se polní maršál Fabián Vilémovič Osten-Saken (velitel 1. armády) | |
|
20.10.1753 | Narodil se brigádny generál Gabino Gaínza y Fernández de Medrano (Generálny kapitán Guatemaly) | |
|
20.10.1758 | Zemřel generálporučík Charles Spencer | |
|
20.10.1790 | Narodil se generálporučík Andrés García Camba y de las Heras (ministr námořnictva) | |
|
20.10.1792 | Narodil se polní maršál Colin Campbell (plukovník: 93. pěší pluk) | |
|
20.10.1797 | Narodil se - José Bernardo Escobar (Prezident Guatemaly) | |
|
20.10.1798 | Zemřel polní maršál Studholme Hodgson (plukovník: 52. pěší pluk) | |
20.10.1799 | Loď USS Enterprise uvedena do služby | ||
|
20.10.1803 | Zemřel generálporučík Miguel José de la Cueva y Velasco (velitel: Generální kapitánie Aragon) | |
|
20.10.1819 | Narodil se generálmajor Daniel Edgar Sickles (zborový veliteľ) | |
|
20.10.1820 | Narodil se generálmajor CSA Benjamin Franklin Cheatham (generálmajor CSA) | |
|
20.10.1820 | Narodil se čestný generálmajor George Jerrison Stannard (brigádny veliteľ) | |
|
20.10.1822 | Narodil se generálmajor CSA Mansfield Lovell (generálmajor CSA) | |
|
20.10.1827 | Spojená anglicko-francúzsko-rusko-grécka eskadra pod velením britského admirála Codringtona (12 radových lodí, 11 fregát a 8 menších lodí) rozstrieľala turecko-egyptské loďstvo (3 radové lode, 19 fregát a 35 menších lodí) v zálive Navarino. | |
|
20.10.1837 | Narodil se generálporučík José Lasso Pérez (velitel: 3. vojenská oblast) | |
|
20.10.1848 | Zemřel general José Francisco Zelaya y Ayes (Prezident Hondurasu) | |
|
20.10.1863 | Narodil se vojenský kaplan 4. třídy Theodore Bayley Hardy | |
|
20.10.1864 | Zemřel generálmajor CSA Stephen Dodson Ramseur (generálmajor CSA) | |
|
20.10.1864 | Zemřel brigádny generál Charles Russell Lowell (Brigádny veliteľ.) | |
|
20.10.1868 | Narodil se generálmajor Georg Domaschnian (velitel 19. divize (Rumunsko)) | |
|
20.10.1873 | Narodil se brigádní generál Alfréd Pschorn | |
|
20.10.1875 | Narodil se generál pěchoty Hans Seutter von Lötzen (velitel Skupinového velitelství 2 ) | |
|
20.10.1882 | Narodil se generál pěchoty Erich Lüdke | |
|
20.10.1882 | Narodil se generálporučík Karl Zwengauer (inspektor Náborové inspekce Lipsko) | |
|
20.10.1883 | Narodil se generálporučík Max von Hartlieb-Walsporn (velitel: Divize č. 179) | |
|
20.10.1884 | Narodil se generálporučík Ernst Hammer (veliteľ 190. pešej divízie) | |
|
20.10.1889 | Zemřel generálporučík Albert O. Connor (velitel: 3. pěší divize) | |
|
20.10.1890 | Narodil se štábny kapitán Boris Vitalievič Sergejev (náčelník štábu 3. streleckej divízie) | |
|
20.10.1891 | Narodil se generálmajor Walther Hossfeld (velitel: 379. pěší pluk) | |
|
20.10.1893 | Narodil se generálmajor Johannes Sauerbrey (velitel: 330. pěší divize) | |
|
20.10.1893 | Narodil se generálmajor Gerhard Graßmann (velitel: 333. pěší divize) | |
|
20.10.1894 | Narodil se kapitán Frederick James Harry Thayre (velitel letky 16. perutě RFC) | |
|
20.10.1894 | Narodil se nadporučík Josef Pürer (rakousko-uherské pozorovatelské eso 1. sv. v. s 6 potvrzenými sestřely a 1 nepotvrzeným) | |
|
20.10.1894 | Narodil se - Jomo Kenyatta (1. prezident Keni) | |
20.10.1895 | Narodil se plukovník Josef Gollé (velitel Náhradního pluku horských myslivců 537) | ||
|
20.10.1896 | Narodil se generálmajor Felix Vodepp | |
|
20.10.1897 | Narodil se kontradmirál Wilhelm Mössel | |
|
20.10.1897 | Narodil se generálporučík - Yi Un (Korejský cisár) | |
|
20.10.1898 | Narodil se poručík Árpád Bertalan (Držiteľ Rytierského kríža Vojenského rádu Márie Terézie.) | |
|
20.10.1898 | Narodil se SS-Oberführer Heinz Bertling (velitel: Indická dobrovolnická legie) | |
|
20.10.1900 | Narodil se generálmajor Rudolf Lippert (velitel: 5. tanková divize) | |
|
20.10.1900 | Narodil se námořní kapitán Hermann Lessing (náčelník štábu: 2. admiralát Severní moře) | |
20.10.1900 | Narodil se plukovník Stěpan Demianovič Simonenko (náčelník štábu 30. streleckej divíziezástupca náčelníka štábu 9. armády) | ||
|
20.10.1902 | Narodil se brigádní generál Ján Viliam Lichner | |
|
20.10.1903 | Narodil se plukovník Karl-Eric Bertram (velitel Výsadkového pluku tankových granátníků 1 Hermann Göring) | |
|
20.10.1904 | Narodil se maršál letectva Sergej Ignaťjevič Rudenko (prvý zástupca hlavného veliteľa Vzdušných síl ZSSR /1958-68/) | |
|
20.10.1904 | Narodil se generálmajor Ivan Petrovič Beľajev (veliteľ 22. streleckej divízie) | |
|
20.10.1906 | Narodil se brigádny generál Franz Zejdlik (vojenský velitel Dolního Rakouska) | |
|
20.10.1906 | Narodil se generálplukovník letectva Fjodor Petrovič Polynin (veliteľ poľského vojenského letectva /1944—1949/) | |
|
20.10.1907 | Narodil se generálmajor Sergej Prochorovič Stěpanov (veliteľ 19. armádneho zboru) | |
|
20.10.1908 | Narodil se kontradmirál Nikolaj Dmitrijevič Novikov (náčelník štábu 1. ponorkovej brigády Čiernomorskej floty 2. formovania) | |
|
20.10.1908 | Narodil se generálmajor delostrelectva Sergej Ivanovič Nariňan (náčelník operačného oddelenia štábu 3. delostreleckého prielomového zboru) | |
20.10.1908 | Narodil se brigádní generál George Richard Edwin Shell (9. superintendant Virginského vojenského institutu (1960-1971)) | ||
|
20.10.1909 | Narodil se podplukovník Hans-Heinrich Brustellin (velitel, Stíhací velitelství Východní Prusko) | |
|
20.10.1910 | Narodil se plukovník Günther von Maltzahn (veliteľ JG 53) | |
|
20.10.1910 | Narodil se major Alwin Boerst (Držiteľ Rytierskeho kríža k Železnému krížu s dubovými ratolesťami a mečmi. ) | |
|
20.10.1911 | Narodil se SS-Standartenführer Helmut von Vollard-Bockelberg (náčelník štábu: 11. dobrovolnická divize tankových granátníků SS Nordland) | |
|
20.10.1911 | Narodil se viceadmirál Michail Gavrilovič Tomskij (veliteľ Kerčensko-Feodosijskej námornej základne) | |
|
20.10.1911 | Narodil se plukovník Illarion Ivanovič Nesterenko (poverený náčelník štábu 35. streleckého zboru) | |
|
20.10.1911 | Uskutočnil sa prvý let vzducholode Zepelin Ers.Z. II 9f. | |
|
20.10.1912 | Narodil se generálmajor Július Henel (zástupca náčelníka Vojenská politická akademie) | |
|
20.10.1913 | Narodil se major Michail Zacharovič Bondarenko (velitel 103. bitevního leteckého pluku) | |
20.10.1913 | Založen kýl lodi HMS Malaya (01) | ||
20.10.1914 | Narodil se plukovník (in memoriam) Jan Doucha (stíhací pilot a instruktor) | ||
|
20.10.1914 | Německý útok ve Flandrech ve snaze obejít "útěkem k moři" po pobřeží francouzsko-anglickou obranu. Belgičané otevřeli u Nieuwpoortu mořské hráze a zaplavili území do hloubky asi 35 km | |
|
20.10.1914 | Britská obchodní loď Glitra je potopena ponorkou U-17. jedná se o první potopení britské obchodní lodě ponorkou. | |
|
20.10.1915 | Narodil se nadmyslivec Friedrich Pein (odstřelovač 2./Jäger-Regiment 227) | |
|
20.10.1915 | Narodil se viceadmirál Frederic Abshire Bardshar (velitel Úkolového uskupení 77) | |
|
20.10.1915 | Začal válečný stav mezi Bulharskem a Ruskem | |
|
20.10.1916 | Narodil se vrchní šikovatel Johannes Unruhe (velitel čety, 2. rota, 12. tankový průzkumný oddíl) | |
|
20.10.1916 | Narodil se SS-Sturmbannführer Karl Auer (velitel: 1. prapor 8. pluku tankových granátníků SS) | |
|
20.10.1916 | Ruská bitevní loď Imperatritsa Maria byla potopena vnitřní explozí paliva. | |
|
20.10.1917 | Narodil se generálmajor Karel Klíma (zástupce náčelníka Hlavního týla) | |
|
20.10.1917 | Narodil se kapitán Francis Joseph Lent (americké armádní stíhací eso 2. sv. v. s 11 potvrzenými sestřely a 1 pravděpodobným) | |
|
20.10.1917 | Ponorka SMU-20 (U-20) uvedena do služby | |
|
20.10.1918 | Narodil se major Martin Drewes (držitel Rytířského kříže Železného kříže s Dubovými ratolestmi) | |
|
20.10.1918 | Zemřel kapitán Francis Granger Quigley (kanadské letecké eso a ničitel balónu 1. sv. v. s 33 sestřely [15 zničených (8 sám, 7 sdílel), 12 sražených do neřízeného pádu (10 sám, 2 sdílel) a 6 zničených v plamenech (4 sám, 2 sdílel)], z toho 1 balón (zničen, sdílel)) | |
|
20.10.1918 | Nemecko ukončilo ponorkovú vojnu. | |
|
20.10.1918 | V noci na 20.októbra bola v Bratislave vyhlásená vojenská pohotovosť; cez mesto prechádzala konvoj šiestich automobilov Hispano-Suiza s cisárskou rodinou a ich majetkom v hodnote asi 20 mil.dolárov, s ozbrojeným sprievodom | |
|
20.10.1919 | Narodil se námořní nadporučík Ludo Kregelin (velitel U-38, U-60, U-236 a U-3003) | |
|
20.10.1919 | Narodil se plukovník Maurice Michael Stephens (velitel 80., 229. a 232. peruť RAF) | |
20.10.1919 | Narodil se podplukovník in memoriam Eduard Blaháček (radiotelegrafista/palubní střelec 311. perutě RAF) | ||
|
20.10.1920 | Narodil se major Sultan Amet-Chan (zástupce velitele 9. gardového stíhacího pluku) | |
|
20.10.1920 | Zemřel poručík José de Figueroa y Alonso-Martínez (strieborný medailista z OH v 1920 v polo) | |
|
20.10.1920 | Narodil se SS-Obersturmführer Helmut Max Ernst Wendorff (velitel čety; 13.(schw.)/SS-Panzer-Regiment 1) | |
|
20.10.1920 | Narodil se kapitán Heinz Rökker (veliteľ 2./NJG 2) | |
|
20.10.1920 | Založen kýl ponorky Ro-18 (Ro-18) | |
|
20.10.1920 | Loď USS Louisiana (BB-19) vyřazena ze služby | |
|
20.10.1920 | Narodil se šikovatel Franz Schmid (velitel čety, 2. rota, 27. tankový ženijní prapor, 17. tanková divize) | |
|
20.10.1921 | Narodil se plukovník v. v. Imrich Trenčanský (veliteľ Velitelského stanoviště 3. letecké stíhací divize) | |
|
20.10.1921 | Narodil se poručík Georg Bose (velitel čety; 1./Oddíl útočných děl 177) | |
|
20.10.1921 | Ponorka Ro-17 (Ro-17) uvedena do služby | |
|
20.10.1921 | Založen kýl ponorky USS Barracuda (SS-163) | |
20.10.1921 | Založen kýl ponorky USS Bass (SS-164) | ||
|
20.10.1922 | Narodil se námořní nadporučík Klaus Weber (ponorkový velitel) | |
|
20.10.1922 | Zemřel brigádny generál Adam Rankin Johnson (brigádny generál CSA) | |
|
20.10.1924 | Založen kýl ponorky I-121 (I-121) | |
|
20.10.1924 | Založen kýl lodi Fumizuki | |
|
20.10.1925 | Založen kýl ponorky R. Smg. Antonio Sciesa | |
|
20.10.1926 | Zemřel polní maršál Arthur Arnold Barrett (velení:) | |
|
20.10.1928 | Zemřel generálporučík Júdžiró Nakamura (Vice minister armády) | |
|
20.10.1928 | Založen kýl ponorky Hr. Ms. O 12 | |
|
20.10.1930 | Zemřel generálkapitán Valeriano Weyler y Nicolau (ministr války) | |
|
20.10.1931 | Loď Almirante Miranda (AM) spuštěna na vodu | |
|
20.10.1931 | Loď R. N. Zara uvedena do služby | |
|
20.10.1934 | Zemřel poručík Hans Böhning (velitel Jasty 32) | |
|
20.10.1935 | Zemřel - Bohumír Bradáč (ministr národní obrany) | |
|
20.10.1935 | Ponorka R. Smg. Otaria uvedena do služby | |
|
20.10.1936 | Loď HMS Crescent (H 48) vyřazena ze služby (předána Kanadě / transfered to Canada - HMCS Fraser (H 48)) | |
|
20.10.1937 | Založen kýl lodi HMS Kipling (F 91) | |
|
20.10.1938 | Zemřel brigádní generál Eduard Koblic | |
20.10.1938 | Zemřel plukovník MIchail Ivanovič Malinovskij (náčelník štábu 11. streleckej divízie) | ||
20.10.1938 | Zemřel brigádny veliteľ Vladimir Ipatovič Rezcov (veliteľ 32. streleckej divízie) | ||
|
20.10.1938 | Československá vláda zakázala činnost KSČ. | |
|
20.10.1939 | Na 2000 Židů, převážně uprchlíků z Polska, bylo deportováno z Vídně do Lublinu v Generálním gouvermentu. | |
|
20.10.1940 | Maďarsko přistupuje k OSE | |
|
20.10.1941 | Zemřel - Stepan Jegorovič Sentemov (veliteľ 74. bitevného leteckého pluku) | |
|
20.10.1941 | Ponorka U-508 (U-508) uvedena do služby | |
|
20.10.1941 | Loď USS Hornet (CV-8) uvedena do služby | |
|
20.10.1941 | Zemřel major Gerhard Czernik (Držiteľ Rytierskeho kríža.) | |
|
20.10.1941 | Zemřel plukovník Andrej Jevsejevič Čecharin (náčelník štábu 20. streleckého zboru) | |
20.10.1941 | Založen kýl ponorky U-734 (U-734) | ||
|
20.10.1941 | Ponorka USS Haddock (SS-231) spuštěna na vodu | |
|
20.10.1941 | Německá skupina armád Střed dosáhla vítězství ve dvojité bitvě u Vjazmy a Brjanska. Do zajetí padlo 673 000 sovětských vojáků. | |
|
20.10.1941 | Britská admiralita rozhodla o vyslání bitevní lodi HMS Prince of Wales do jihovýchodní Asie. | |
|
20.10.1942 | Založen kýl ponorky Ro-45 (Ro-45) | |
|
20.10.1942 | Zemřel kapitánporučík Karl-Otto Schultz (velitel U-34 a U-216) | |
|
20.10.1942 | Ponorka U-191 (U-191) uvedena do služby | |
|
20.10.1942 | Spojenecké letectvo provedlo nálet na Meaulte. | |
|
20.10.1942 | Pri sprevádzaní konvoja napadol v Biskajskom zálive Liberator 224. perute nemeckú ponorku U-216 a potopil ju. | |
|
20.10.1943 | Zemřel Viceadmirál Werner Grassmann (velitel: Pobřežní velitelství západní Baltské moře) | |
|
20.10.1943 | Založen kýl ponorky U-1109 (U-1109) | |
|
20.10.1943 | Založen kýl ponorky I-402 (I-402) | |
|
20.10.1943 | Ponorka U-872 (U-872) spuštěna na vodu | |
|
20.10.1943 | Ponorka U-295 (U-295) uvedena do služby | |
|
20.10.1943 | Ponorka U-1224 (U-1224) uvedena do služby | |
|
20.10.1943 | Hlavní stan nejvyššího velení přejmenoval Kalininský front na 1. pobaltský front, Pobaltský front na 2. pobaltský front, Střední front na Běloruský front, Voroněžský front na 1. ukrajinský front, Stepní front na 2. ukrajinský front, Jihozápadní front na 3. ukrajinský front a Jižní front na 4. ukrajinský front. | |
|
20.10.1943 | Německý nálet na Londýn a Hull (89 letadel). | |
|
20.10.1943 | Britské a americké letectvo provedlo nálet na Lipsko (285 letadel, 1.085 tun pum) a Düren. | |
|
20.10.1944 | Zemřel generálporučík Fritz von Brodowski (velitel: Vyšší polní velitelství 588) | |
|
20.10.1944 | Zemřel major Alexandr Terentievič Karpov (stíhacie eso, 27 samostatných zostrelov plus 9 v skupine) | |
|
20.10.1944 | Narodil se generálplukovník Vasil Timofijovič Sobkov (generálny inšpektor Generálnej vojenskej inšpekcia prezidenta Ukrajiny) | |
|
20.10.1944 | Zemřel vojín John W. Redden | |
|
20.10.1944 | Zemřel Lance Sergeant Earl Henry McAllister (celkovo sám zajal 160 nemeckých vojakov behom jedného dňa) | |
|
20.10.1944 | Admirál Horthy internován v Německu. Část maďarské armády odmítla poslušnost nové vládě. | |
|
20.10.1944 | Karelský front obklíčil Nikel a odřízl nepříteli ústupové cesty na západ. | |
|
20.10.1944 | 2. ukrajinský front osvobodil Debrecín. | |
|
20.10.1944 | 3. ukrajinský front a jugoslávská armáda v součinnosti s Dunajskou válečnou flotilou osvobodily hlavní město Jugoslávie, Bělehrad (velitel německé sborové skupiny generál Schneckenburger padl). Skončila bělehradská operace. | |
|
20.10.1944 | Britská 8. armáda obsadila město Cesena (Itálie). | |
|
20.10.1944 | Americké letectvo provedlo nálet na Hannover, Most, Rosenheim, Řezno a Maribor (Jugoslávie). | |
|
20.10.1944 | Silná letecká činnost amerického letectva nad Barmou (nálet na Rangún). | |
|
20.10.1944 | Britská vojska obsadila Théby (Řecko). | |
|
20.10.1944 | Marseillský tribunál odsoudil bývalého francouzského premiéra Lávala v nepřítomnosti k trestu smrti. | |
|
20.10.1944 |
Američané se vylodili na ostrově Leyte. 1. Po ostřelování pobřeží děly bitevních lodí a křižníků a po náletu letadel z letadlových lodí se v 10,00 vylodili první Američané (pod velením MacArtura) na ostrově Leyte Operace KING II. Vylodění proběhlo na 4 plážích mezi městy Tacloban a Dulag ve střední části ostrova. Na 2 severních plážích se vylodila 24. pěší a 1. mechanizovaná divize X. sboru pod velením generála Siberta. 24. divize hned obsadila významnou vyvýšeninu pahorek 522. Na 2 jižních plážích se vylodila 7. a 96. pěší divize XXIV. sboru pod velením generála Hodge. Japonská posádka kladla jen malý odpor a vojáci začali postupovat do vnitrozemí, kde s podporou tanků vytvořili dostatečné předmostí, kam bylo vyloženo i 10 270 tun válečného materiálu. Na předmostí vstoupil osobně i generál MacArthur a pronesl zde projev ve kterém prohlásil, že se vrátil na Filipíny. 2. Japonský bombardér zasáhl americký lehký křižník Honolulu. (Loď přezdívaná „Modrá husa“ bojovala již 4 roky a přežila i útok na Pearl Harbor). 60 mužů zemřelo a loď se zastavila. S pomocí torpédoborců a vlečné lodi se podařilo křižník zachránit. Po soumraku byla však loď omylem zasažena americkým granátem, který zničil 40mm dělo a zabil dalších 5 mužů a 11 zranil. Další americký granát zasáhl americkou výsadkovou loď. Zde zabil 1 muže a 6 zranil. 3. Z Japonska vyplul SEVERNÍ SVAZ nejlepšího japonského stratéga admirála Ozawy, s letadlovými loďmi, k napadení Američanů u Leyte. K dispozici měl veterána od Pearl Harboru, těžkou Zuikaku a lehké Zuihó, Čitose a Čijoda. Lodi však neměli plný stav, ale jen 116 letadel a admirál si dobře uvědomoval, že jeho lodi plují do záhuby. Jako doprovod měl staré bitevní lodi Ise a Hjuga, (místo zadních věží měly letovou palubu), 3 lehké křižníky, 9 torpédoborců, 2 cisternové lodi a 6 dalších plavidel. 4. Admirál Tojoda vydal rozkaz, aby se s Tchaj-wanu přesunulo na Filipíny 350 letadel. Z nich byla vytvořena další sebevražedná letka – 2. Tokubecu Kogekaitaii. |
|
|
20.10.1944 | Po prudkých bojoch na línii Jelšava-Muráň a následnom rozpade povstaleckej armády na tomto úseku, Nemci obsadili obce Muráň a Tisovec. Na obsadení sa podieľala 18. dobrovoľnícka divízia tankových granátnikov SS Horst Wessel spolu s bojovou skupinou Schäfer. | |
|
20.10.1944 | Vyšetřovací komise pro Pearl Harbor vydala neveřejné prohlášení, kde vinu dávala částečně i americké vládě. | |
|
20.10.1944 | Improvizovaný pancierový vlak č. 1 Štefánik pod velením Františka Adama zasiahol úspešne do bojov pri Dobrej Nive a odolal viacerým náletom. | |
|
20.10.1946 | Zemřel SS-Gruppenführer a generálporučík zbraní-SS Karl-Gustav Sauberzweig (velitel: 13. horská divize SS "Handschar" (chorvatská č.1)) | |
|
20.10.1947 | Zemřel generál letectva Heinrich Danckelmann (Vojenský veliteľ Srbska.) | |
|
20.10.1948 | Narodil se generál Bryan Douglas Brown (velitel: Velitelství zvláštních operací) | |
|
20.10.1950 | Zemřel brigádní generál Henry Lewis Stimson (Ministr války) | |
|
20.10.1950 | Výsadári 187. leteckého plukovného bojového zväzu vyskočili za nepriateľskými pozíciami severne od Pchjongjangu. Dopravilo ich 71 lietadiel C-119 a 40 C-47. Americká 1. jezdecká divize sa s výsadkármi spojila 23. októbra. | |
|
20.10.1951 | Zemřel generálporučík Ferdinand Nöldechen (velitel: 96. pěší divize) | |
|
20.10.1952 | Krize Mau Mau - 20.října je vyhlášen výjimečný stav a přijíždějí britská vojska. Je uvězněno na 2000 Kikujů včetně Jomo Kenyatty. | |
|
20.10.1953 | Zemřel plukovník Werner Baumbach (veliteľ KG 200) | |
|
20.10.1953 | Zemřel vrchní šikovatel Günther Becker (Držiteľ Rytierskeho kríža.) | |
|
20.10.1953 | Zemřel - Karol Sidor (predseda autonómnej vlády) | |
|
20.10.1954 | Narodil se armádní generál Dmitrij Vitaljevič Bulgakov (náměstek ministra obrany Ruské federace) | |
|
20.10.1954 | Zemřel SS obersturmbannführer Friedrich Hartjenstein (velitel KZ Osvětim-Březinka a KZ Natzweiler-Struthof) | |
|
20.10.1956 | Zemřel - Lawrence Dale Bell (Zakladateľ a prezident spoločnosti Bell Aircraft Corp., ) | |
|
20.10.1957 | Zemřel kontradmirál Karl von Bodecker | |
|
20.10.1958 | Narodil se generálmajor Alexej Kuzmič Beľajev (veliteľ 10. gardovej tankovej divízie /2006-2009/) | |
|
20.10.1960 | Zemřel kontradmirál Friedrich Hilbig | |
|
20.10.1961 | Zemřel generálporučík Doyle Overton Hickey (velitel: 3. obrněná divize) | |
|
20.10.1962 | Zemřel fregatní kapitán Philippe Kieffer (velitel, 1. prapor námořních fyzilírů (commandos)) | |
|
20.10.1964 | Zemřel generálmajor Herman Frederick Kramer (velitel: 66. pěší divize) | |
|
20.10.1964 | Zemřel generálmajor Raymond Godfrey Lehman (velitel: 93. pěší divize) | |
|
20.10.1964 | Zemřel Herbert Clark Hoover (31. prezident USA) | |
|
20.10.1965 | Narodil se major FSB Jurij Nikolajevič Danilin (operačný zástupca protiteroristickej skupiny "A" (Alfa)) | |
|
20.10.1965 | Ponorka ORP Ślązak (304) vyřazena ze služby | |
|
20.10.1966 | Ponorka U 9 (S188) spuštěna na vodu | |
|
20.10.1968 | Zemřel generál intendantstva Josef Petrš | |
|
20.10.1969 | Zemřel generálmajor Laurence Bolton Keiser (velitel: 2. pěší divize) | |
|
20.10.1970 | Loď ORP Dzielny (KTD-454) spuštěna na vodu | |
|
20.10.1970 | Založen kýl lodi Zawzięty (356) | |
|
20.10.1970 | Zemřel generálporučík delostrelectva Michail Ivanovič Gorbunov (veliteľ 9. prielomového delostreleckého zboru) | |
|
20.10.1971 | Zemřel generálporučík Louis Earnest Woods (velitel: 1. letecké křídlo námořní pěchoty) | |
|
20.10.1971 | Zemřel admirál Nikolaj Jefremovič Basistyj (veliteľ Čiernomorskej floty) | |
|
20.10.1972 | Zemřel generálporučík Max Ziervogel | |
20.10.1973 | Zemřel generálmajor Andrej Feoktistovič Grebnev (veliteľ 17. streleckej divízie) | ||
|
20.10.1977 | Zemřel generál dělostřelectva Rolf Wuthmann (veliteľ IX. armádneho zboru) | |
|
20.10.1977 | Zemřel kontradmirál Alexej Matvejevič Guščin | |
|
20.10.1977 | Thajsko - moci se chápe armáda | |
|
20.10.1978 | Zemřel generálporučík Wolfgang Thomale (velitel: 27. tankový pluk) | |
|
20.10.1978 | Zemřel generálmajor Ivan Dzamko (zástupce velitele Východního vojenského okruhu) | |
|
20.10.1979 | Loď USS John A. Moore (FFG-19) spuštěna na vodu | |
|
20.10.1980 | Zemřel generálmajor Robert Chauncey Macon (velitel: 83. pěší divize) | |
|
20.10.1980 | Založen kýl lodi HMAS Ipswich (FCPB 209) | |
|
20.10.1981 | Zemřel generálporučík Richard Satow (Inspektor Náborové inspekce Franfurt nad Odrou) | |
|
20.10.1981 | Zemřel hlavní letecký maršál William Alec Coryton (velitel 3. taktická letecká armáda ) | |
|
20.10.1981 | Zemřel technický seržant Francis J. Clark (nositel Medaile cti) | |
|
20.10.1982 | Zemřel generálmajor Anton Heidenreich | |
|
20.10.1983 | Zemřel plukovník Ulrich Bürker (Náčelník štábu XXII. horského zboru.) | |
|
20.10.1983 | Ponorka K-278 Komsomolec (K-278) uvedena do služby | |
|
20.10.1985 | Zemřel kontradmirál Hans Feldbausch | |
|
20.10.1987 | Zemřel podplukovník Herbert James Lempriere Hallowes (velitel, RAF Dunsfold) | |
|
20.10.1987 | Zemřel - Andrej Nikolajevič Kolmogorov (Hrdina socialistické práce (č. 10396)) | |
|
20.10.1990 | Zemřel generálmajor letectva Igor Sergejevič Meľnikov (veliteľ 61. gardového stíhacieho leteckého zboru) | |
|
20.10.1990 | Ponorka USS West Virginia (SSBN-736) uvedena do služby | |
|
20.10.1991 | Zemřel kontradmirál Ronaľd Alexandrovič Anochin (prvý veliteľ 17. operačnej eskadry Tichooceánskej floty) | |
|
20.10.1992 | Zemřel generálplukovník Koča Popović (náčelník generálního štábu) | |
|
20.10.1993 | Zemřel plukovník Pjotr Alexandrovič Dranko (veliteľ 115. gardového stíhacieho leteckého pluku) | |
|
20.10.1996 | Zemřel generál leteckého sboru Yves Ezanno (velitel, Stíhací škola Meknès) | |
|
20.10.1997 | Zemřel plukovník Martin Steglich (veliteľ 1221. granátnického pluku) | |
|
20.10.2001 | Loď USS Howard (DDG-83) uvedena do služby | |
|
20.10.2003 | Zemřel brigádní generál Antonio Alonso Molinero (velitel Dělostřelecké akademie) | |
|
20.10.2004 | Ponorka ORP Kondor (297) uvedena do služby | |
|
20.10.2007 |
Zemřel námořní nadporučík Uwe Christiansen (velitel U-28, U-71, U-2365 a U-2508 1. a 2. strážní důstojník U-572 (Heinz Hirsacker) ) |
|
|
20.10.2009 | Zemřel nadporučík Siegfried Meseck-Selchow (nositel zlaté spony za boj zblízka) | |
|
20.10.2011 | Zemřel plukovník Muammar Kaddáfí (Vůdce Velké revoluce) | |
|
20.10.2011 | Ponorka Zuirjú (SS-505) spuštěna na vodu | |
|
20.10.2013 | Zemřel plukovník Dmitrij Alexejevič Zaikin (člen 1. oddílu kosmonautů) | |
|
20.10.2016 | Zemřel admirál Robert Edward Kramek (20. velitel Pobřežní stráže Spojených států (1994-1998)) | |
|
20.10.2018 | Ponorka USS Vermont (SSN-792) spuštěna na vodu |