Main Menu
User Menu

Pilot Luftwaffe

Erich STROP

Diskuse
Vážení,přeji dobrý den,


mám jeden dotaz ohledně mladého pilota Luftwaffe Leutnant,funkce: Stukaflugzeugefuhrer,narozen 14.8.1920 a padl 27.7.1942.
Zachránili jsme jeho hrob před likvidací hřbitova v Lovosicích,bývalé Sudety.
Dost často se stává,že padlý měl hrob na nějakém hřbitově,ale není tam vůbec pohřben.Matrika MÚ toto jméno vůbec nezná.Zajímalo by nás,zda tam opravdu leží,nebo kde padl a za jakých okolností,nebo kde vůbec působil.Budeme vděčni za jakýkoliv námět,stopu,nebo radu.
URL : https://www.valka.cz/Pilot-Luftwaffe-t63495#226586Verze : 0
Lt. Erich Strop sa narodil v Lovosiciach. Miesto smrti Ehrenhausen, Rakúsko. Mal byť prevezený na nemecký vojenský cintorín v Mariánskych Lázňach.
URL : https://www.valka.cz/Pilot-Luftwaffe-t63495#226658Verze : 0
Děkuji Bborisovi za rychlou pomoc,jen nevím proč je místo smrti v Rakousku a je pohřben v Mariánských Lázních.Jedině snad že jeho rodina nechala zhotovit na hřbitově v Lovosicích ještě jeden hrob,protože ho chtěli "mít" tam,kde jsou pohřbeni všichni členové rodiny.Jinak bych Tě poprosil ještě o informaci,jak jsi dospěl k tomu Rakousku a voj.cintorínu v Mar.Lázních.direktor
URL : https://www.valka.cz/Pilot-Luftwaffe-t63495#228395Verze : 0
Informácie som len prevzal z online databázy nemeckej Spoločnoti starostlivosti o vojnové hroby - Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V.


Nachname: Strop
Vorname: Erich
Dienstgrad: Leutnant
Geburtsdatum: 14.08.1920
Geburtsort: Lobositz
Todes-/Vermisstendatum: 27.07.1942
Todes-/Vermisstenort: Ehrenhausen


Erich Strop konnte im Rahmen unserer Umbettungsarbeiten nicht geborgen werden.
Die vorgesehene Überführung zum Sammelfriedhof in Marianske Lazne (Tschechische Republik) war somit leider nicht möglich.
Sein Name wird im Gedenkbuch des Friedhofes verzeichnet.
URL : https://www.valka.cz/Pilot-Luftwaffe-t63495#228399Verze : 0

Citace - Bboris :

Lt. Erich Strop sa narodil v Lovosiciach. Miesto smrti Ehrenhausen, Rakúsko. Mal byť prevezený na nemecký vojenský cintorín v Mariánskych Lázňach.

Volksbund píše: "Die vorgesehene Überführung zum Sammelfriedhof in Marianske Lazne (Tschechische Republik) war somit leider nicht möglich." - Převezení na sběrný hřbitov Mariánské Lázně bohužel není možné..........
URL : https://www.valka.cz/Pilot-Luftwaffe-t63495#619246Verze : 0