Main Menu
User Menu

Minivrtačky

minidrill

Diskuse
Chtěl bych jsem si koupit minivrtačku, ale zatím nemám žádnou vybranou, proto se na Vás všechny, co mají doma tento stroj, obracím, aby jste mi poradili či doporučili, jaký výrobek si mám koupit.
URL : https://www.valka.cz/Minivrtacky-t63150#225459Verze : 0
Moc není jasné k čemu ji chceš používat Smile ale v zásadě máš dvě možnosti buď něco noname za pár stovek co běžně bývá na různých modelářských akcích a co se pohání trafem (třeba od vláčků) celkem to vyhovuje a přesto že uložení je volnější dá se s tím dělat bez problémů na plastu (já mám takovou už asi 8 let a maká pořád dobře) výhoda je cena Smile
Druhá verze je profícká (Dremel, Proxon..) což je obvykle o něco větší a těžší a zcela určitě mnohem promakanější, bez vůlí a taky s větším výkonem, regulace je součástí a cena je tak o řád vyšší (pár tisíc Sad ) je to samozřejmě lepší a funguje to i v kovu, já si tohle pořídil a zvolil jsem kompromis kdy místo "superznačky" jsem si koupil takovouhle od firmy FERM což vyšlo kolem 1300,- včetně držáku a bovdenového prodloužení. Ten bovden je docela dobrý protože ti umožní mít v ruce jen vlastní nástroj a hmotnost a velůikost vrtačky tě neomezuje.
Jinak se dělá dvojí druch uchycení buď hlavička jako u velkých vrtaček nebo výměnná kleština. Kleština je jen na malý rozsah průměrů stopky takže ji měníš podle průměru, ale hodně nástrojů má standardní průměr a kleština mi přijde lepší (obvykle je přesnější než hlavička a cenově vyjde líp)
Budeš potřebovat i různé nástavce (vrtat do plastu je nesmysl, jde to i bez vrtačky) na broušení, frézování a podobně. Mrkni se po věcech od zubařů (třeba v armádních výprodejích to občas bylo) pak taky různé frézky a řezací kotoučky z nářaďových setů (občas se prodávají i docela levně a na plast obvykle stačí) hlavně počítej že použiješ spíš menší obrátky, jinak se hmota taví a lepí.
URL : https://www.valka.cz/Minivrtacky-t63150#225464Verze : 0
Vrtačku si chci koupit, protože jsem začal stavět model mostního tanku M-104. Vyrábím celou nástavbu i s mostovkou a vzhledem k tomu, že budu muset vyvrtat celkem dos děr o malém průměru a nechce se mi vsechny vrtat ručně nebo propalovat, tak jsem přemýšlel, že bych si mohl koupit nové sklíčidlo do vrtačky dělané na malé průměry vrtáků, ale to jsem nemohl najít, tak jsem přemýšlel, že bych jsem se mohl odbýt touto https://www.peckamodel.cz/pmRubrList.aspx?intRubrKis=864&intLang=0 vrtačkou, ale vzhledem k tomu, že některé díly má z plechu, tak se bojím, aby ji to neodrovnalo.
URL : https://www.valka.cz/Minivrtacky-t63150#225468Verze : 0
jestli myslíš tu první tak by to měla vydržet, počítej ale že budeš muset vrtat na malé otáčky jinak se ti bude vrták ohřívat a natavovat. Ty další sety jsou dost drahé (nic echt značkového to není a za ty prachy už jsou Proxxony a drmely. Ale pokud chceš vrtat hodně malých děr tak potřebuješ co nejmenší vrtačku (to je ten první set) a nebo bovden (což je dalších pár set) takže bych nijak neváhal, mám podobnou už leta (stála asi 300,-) a dělám s ní dodnes, je uložená v silonových pouzdrech a celkem drží Smile A to já na rezinových modelech ji docela týrám protože s ní řežu hodně kotoučkem (je to namáhané z boku místo v ose Sad ) a i tak maká, i dnes kdy mám FERNa s ní dělá docela dost a tady ji máš i s trafem což je docela paráda. Osobně bych ji (tu první) zvolil. Jen musíš počítat že u všech těch stejnosměrných klesá s otáčkami i výkon (to i u těch drahých) a počítat s tím, prostě když to přeženu kolejnici s tím neprovrtáš Smile
URL : https://www.valka.cz/Minivrtacky-t63150#225478Verze : 0
Pokud chcete "jít" do FERMu doporučil bych spíš tenhle https://www.emo.cz/zbozi_detail?id_zbozi=13664
Jde o to že má to co je stočené ve víku, tedy bovden a k tomu stojan na který se celý stroj zavěsí (to je ta tyč co čouhá a úchyt k ní) Mám ho a musím říct že bez nich je to na drobnější věci problém. je to samozřejmě rovnou do zásuvky, regulace je kolečkem, docela to jde, ale hodně nízké obrátky jsou problém, zase výkon je pořád stejný. Právě kvůli hodně nízkým otáčkám si nechávám původní starou noname potvoru, na různé broušení, leštění a podobně mám FERMa. Pozor ten bovden samotný je 3 -5 stovek takže se právě vyplatí v sadě a umožní přesnější práci (vrtačka má svou váhu a v ruce se přeci jen drží hůř, bovden je lehonký a umožňuje přesnější práci).
URL : https://www.valka.cz/Minivrtacky-t63150#225560Verze : 0
Výběr ukončen, jdu do toho Vašeho FERMu a moc děkuji za radu.
URL : https://www.valka.cz/Minivrtacky-t63150#225562Verze : 0
Není zač Smile od toho tu jsme abychom si pomohli
URL : https://www.valka.cz/Minivrtacky-t63150#225575Verze : 0
a co tahle ? www.conrad.cz
URL : https://www.valka.cz/Minivrtacky-t63150#226680Verze : 0
Na obrázku vypadá zajímavě, ale nejdřív bych se na ni podíval v reálu, mám s věcmi od Conrada zkušenosti spíš negativní (je to častodost málo kvalitní Sad ) ale opravdu by to chtělo si ji prohlédnout, zkusit si jestli nemá vůle a jestli hlavička neháže.
Upravil jsem předchozí příspěvek aby odkaz fungval
URL : https://www.valka.cz/Minivrtacky-t63150#226688Verze : 0