Main Menu
User Menu

Podzemní továrna v Chebu

Diskuse
Snažím se sehnat jakékoli informace o podzemní továrně u chebského letiště. V podstatě se dá říci, že jediná hodnověrná informace je ta, že se pod chebským letištěm něco nachází, jinak je zde pár informací, které se značně rozcházejí. Byl bych vděčný za jakékoliv informace a předem děkuji, Jirka
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#102234Verze : 0
O chebské továrně se rozepisuje Ludvík Souček v knize "Tajemství jantarové komnaty"... ta kniha je už dost stará, a už tehdy L.S. píše, že přístup je už znemožněn, přístupová místa zastavěna.
Nicméně popisuje stav po válce, a to celkem zajímavě... těžko říci, zda tam byl osobně, nebo má popis od nějakého svědka.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#103016Verze : 0
Podívej se do fóra Wunderwaffen. Tahle továrna je oblíbený záhadologický objekt, přestože nikdy neexistovala. Tahle říkanka vychází z toho, že pod chebským letištěm jsou tunely, sloužící k rozmrazování letištní plochy pomocí horkého vzduchu a které tam postavili Němci. Proslavil ji právě Souček, který ale v mnoha případech jen dokonale mystifikoval a jen těžko lze říct, co si vymyslel a co jen upravil. Moje informace jsou z knížky, kterou cituju na už řečeném fóru, taky je tam zmínka o další oblíbené záhadě poblíž, továrně nad Perninkem (taktéž SZ Č), kde podle záhadologů má být všecko od atomového reaktoru přes továrnu na V4-V99 k startovací plošině pro létající talíře, v reálu je to ale jen rozpadlá úpravna rud, ovšem taky postavená Němci.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#103083Verze : 0
MOD
Hassen: Knihu pana Součka mám, otázka je, nakolik se jí dá věřit. Je pravda, že některá jména jsou zřejmě skutečná, nicméně nikde nelze najít ani zmínku o té Bobří hrázi, i kdyby byla utajená, myslím si, že by se něco takového alespoň útržkovitě profláklo.
Aubi: Ta továrna tam je. Nevím co tam je, jak je to veliké, ale v padesátých, nebo šedesátých letech se tam svazarmovští potápěči pokoušeli o průzkum, výsledek se shoduje s knihou pana Součka - černočerná voda, viditelnost tak na tři metry a spousta železa. Naše rodina se do Chebu v rámci dosidlování přestěhovala někdy v roce 1946. Otec, jako malé dítko prolezl celé letiště a na můj dotaz ohledně továrny odpověděl pouze to, že jestli se k ní jenom přiblížim, tak mi přerazí obě nohy. V příloze je něco, co je zazděné, je to zhruba 1/2 až 1 kilometr od letiště a pochybuju, že to vypadá jako rozmrazovací tunel
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#103109Verze : 0
Ještě malý dodatek. Chebskou ranvej vybetonovali v délce 1400 metrů což je o 100 metrů vic, než měla v té době Ruzyně. A to mělo být pouze letiště spadající pod leteckou opravnu
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#103117Verze : 0
Opravuji: správný název knihy je: Případ jantarové komnaty...
Ale Bobří hráz s Chebem zase moc nesouvisí, ne? Mám dojem, že spojenci v Grónsku něco po Němcích našli, ale prohlásili to veřejně za meteorologickou stanici. Což může být pravda i nemusí.
Ale Dönitzův proslov ke kadetům z plátku Der Stürmerr by snad po archí vech někde dohledat již měl jít, ne? Tam se o skrýši, které vybudovalo námořnictvo pro führera, zmiňuje.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#104165Verze : 0
to Hasen to jako myslíš vážně? Tedy to že námořnictvo vybuduje tajný úkryt a jeho velitel to pak rozkecá v proslovu který je navíc zveřejněn v novinách? Kde je pak to tajemství?
Pokud jde o Grónsko případně Špicberky tak tam meteorologické stanice opravdu byly (nejen německé) a představa budování tajných úkrytů naráží (aspoň u těch kdo přemýšlí) na pár problémů, třeba kdy se začaly budovat, do roku 1943 němci válku vyhrávali a neměli k tomu žádný důvod, později to asi sotva stihli (pokud chcete uvažovat třeba tu antarktidu) navíc je jeden problém o kterém většina "záhadonadšenců" neuvažuje, jak by takový úkryt kdesi v pustinách byl zásobován v případě prohrané války? Ostatně podobných "chybiček" je v těch záhadách podstatně víc.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#104174Verze : 0
Osobně bych řekl, že Bieberdamm nebojakseto byl jen způsob, jak trochu pozvednout morálku, aby se vojclové rvali ještě chvíli a umožmnili tak lepší podmínky pro mírová jednání, než že by existoval. A stejně je to s většinou tajných zbraní, které Hitler sliboval a které užuž měly být nasazeny, ale přestože měly být tak dokonalé a všeničivé, nikdo si jich nevšiml.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#104179Verze : 0
MOD
1. Der Stürmer byl jeden z nejodpornějších plátků mezi nacistickými novinami. Těmhle novinám bych věřil tak maximálně datum na titulní straně. Jinak je to pornograficko-antižidovská sračka.
Takže i kdyby to tam bylo, mohli si to jen vymyslet. Ostatně pochybuju, že zrovna s nima by se Dönitz bavil.


2. I kdyby to Dönitz řekl, stále to nemusí být pravda. Mohlo by jít o podporu morálky apod.


3. Jak řiká bitaxe, je problém, jak by se to zásobovalo.


4. Ty teorie, že připluli Amíci a byli poraženi a tak odpluli a nechali to bejt na pokoji, achich ouvej, to snad ani nelze vyslovit beze smíchu. Kousek o námořních tras a základen by Amíci a Britové těžko ponechali nacistickou základnu Wink A kdyby jim nakrásně něco potopili, určitě by to jen zvýšilo zájem USA o zisk této hypotetické zbraně Wink A dnes už by se o tom určitě vědělo.


5. Spíše je zde přání otcem myšlenky a někomu se hodí vytvářet kolem normální věci tajemno - buď ho to baví, nebo v tom vidí možnost zisku (z knih o tom Smile ). Taková cínová odstředivka ve větším měřítku. Jen se využívá toho, že náckové kdeco utajovali, kdejakou propagandistickou volovinu vymysleli, vítězové to potom všechno odvezli a jak začla studená válka, začala se utajovat znova. A právě to utajování je živnou půdou pro tyto dohady, neb z povahy věci se to nedá ověřit Wink


Čímž nikterak nezpochybňuju, že nejeden archiv nacistický či sovětský či západní z dob studené války neskýtá nejedno překvapení, ale u těhle věcí je vždy třeba maximální obezřetnosti.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#104182Verze : 0
MOD
Ony ty reálně existující věci a technologie byly samozřejmě vytěženy a užity oběma stranami (proudové motory, kapalinové rakety ...) pak už zbývají jen žvásty o čem se kdy uvažovalo (na úrovni paprsků smrti a podobných nesmyslů) obdobně by si kdokoli mohl vzít noviny ze 60´let (v SSSR už z dřívějška) a podle nich by socialistický tábor také vládl úžasnými technologiemi a mocnými vědomostmi, jen mi nějak uniklo kde sakra jsou. Spousta německých výzkumů zkončila zjištěním že to prostě nefunguje, nicméně dodnes se z nich dělá záhada (například z infrazvukových zbraní)
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#104189Verze : 0
pro bitaxe: já přeci neříkám, že vím, že v Grónsku Němci vybudovali cosi... jenom to, že jsem četl informaci, jak Dönitzův projev, ve kterém se prý zmínil o hrdosti Kriegsmarine, že směla vybudovat pro füfrera jakousi základnu /neřekl samozřejmě kde!/, otiskl prý plátek Stürmer, jehož šéfredaktor prý okamžitě zmizel... Myslel jsem tím to, že ten článek by měl jít někde v archívech vyhledat. Nevím zpaměti, kdy to mělo vyjít, ale myslím, že se to dá zjistit.


Ale základna v Antarktidě a poražená armáda admirála Birda... to je kafe i pro mne... Něco menšího v Grónsku bych po více důkazech byl ochoten akceptovat, ale Antarktidu asi ne.
Ovšem útěky nacistů jsou věcí reálnou, a například o "husté" trase do jižní Ameriky snad nikdo nepochybuje. Například o německých "koloniích" tam, padalo mnoho "svědectví" a vyprávění.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#104299Verze : 0
to Hasen právě ty "kolonie" v Jižní Americe jsou spíš důkazem toho že se nic moc nechystalo. Němci se do ameriky (i severní) stěhovali už dávno před AH spousta jich tam zakotvila už před WWI, další pak ve dvacátých letech. To že v prostředí kde místní byli přece jen poněkud "pozadu" se prosadili a celkem byli úspěšní je docela normální, to že se shlukovali do skupin je normální myslím taky. Úniky do těchto zemí (hlavně do Paraguaye), byly organizovány (kupodivu) až po válce a celkem logicky využily stávající německé skupiny (a také režimy které jim byly nakloněny). Na rozdíl od romantických představ se nedály ponorkami vyplouvajícími za temné noci, ale mnohem jednodušeji, prostě lodí jako obyčejní cestující. Navíc se to dálo až PO válce. Nikdy se nepovedlo najít žádnou základnu vybudovanou ZA války k ukrytí "špiček" ti co se tam dostali byli obvykle druhá garnitura. Takže pokud bychom přijali chimérickou teorii "základen" je zvláštní že se nikdy žádnou nepovedlo najít, ti známí (a pro ně by se asi budovaly) do nich ani nezkusili odjet, naopak se obvykle snažili schovat mezi civilním obyvatelstvem.
Mimochodem mezi "vyprávěním" a "svědectvím" v záhaďáckých knížkách a realitou je dost rozdíl Smile
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#104310Verze : 0
ahoj Kerbi ja bydlim v dolnich dvorech a jak jistě viš ta tovarna je v hornich dvorech mam dost veci ktery jsem nasel po nemcich.a o letišti ti povim tohle.je možné že už to víš.areal letište se rozkladal dřive na unter schon a ober schon.na hornich dvorech byl hangar a ten je momentalně zrekonstruovan v Kbelich je tam taky letište momentalně ho využiva tamni spolek aero klubu.no a ta tovarna ma vchod jak je areal HDB.plocha saha až k prefa a k sokolovskym strojirnam.nedavno byl vypsan konkurz na prozkoumani podzemi letiste mneli se tam vyrabet letadlas motory jumo atd.ty letadla vyrabeli určite protože je na fotkach vydet rozbombardovany kusi jeste nesestrojenych letadel.vym kde jsou dvě trosky možna zbytky letadel asi to budou kridla.muj tata byl pod leteckou skolou a ta byla taky ve dvorech presne se myslim jmenovala letecka skola pro vzduchoplavectvo.vim toho do¨st ale takhle se to spatne vysvetluje takže chceš vedet vic?ja bych ti všechno řekl a na oplatku by jsi mi nesmel list do zeli co ? jestli souhlasiš tak ti dam čislo je vprofilu jukni tam a pak se uvidi a kdyžtak mi zavolej v sobotu nej sem ted v Chebu alias ve Dvorech
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#119403Verze : 0
O letecke "podzemni tovarne jsem slysel hodne veci ale asi tak 90 procent totalnich bludu. ono nejake podzemi tam je,jsou tam podzemni nadrze na palivo a hydraulickou kapalinu, ve kterych se po naletu spojencu utvorily praskliny a tak se tam dostala voda. Tak zde se snad ty potapeci svazarmu potapeli. Dalsi jsou podzemni kolektory ve kterych byl vsechen technologickej rozvod, tady se taky asi mohli potapet,ale jinak mesto Cheb udelilo panu Matejickovi grand na vyzkum letiste dali celych 50000,vyzkum je celkem u konce a se ceka na vysledky mereni georadaru.


Bohuzel se objevila spousta bludu i v Knihach jako od pana Vladare Posledni akce a jeho zmine o soustave topnych kanalu pod letistem.


Jak budu vedet neco vic hned to sem napisu neposlete dotaz na mar.sa@centrum.cz
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129271Verze : 0
Opět to samé, pánové, že? Kdo nechce slyšet-neslyší, kdo nechce vidět-nevidí... Vy neslyšíte pana Hoffmanna... nebo by jste ho raději měli za fantastu, i když se hlásí jako svědek? No, zůstaňte tedy raději ve své slepé víře, že Němci neměli připraveno víc, než na co stačí vaše představivost, a věřte poválečným tezím vítězů... kteří už od té doby samozřejmě těží z německých vynálezů... a také samozřejmě mlží kudy chodí... "sláva jim, že?"... No... sláva vám..Smile))
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129442Verze : 0
Hasen: jasně že Němci měli lecos v plánu, ale v tom je ten problém- v plánu. Lecos totiž jednak byly nesmysly, jednak ty smysluplné věci prostě nestihli dovést do jakékoli použitelné fáze. Když byli tak supergeniální, jak naznačuješ, proč tedy nevyhráli válku? Nějaké spiknutí? Podle některých pamětníků je každá díra v zemi v pohraničí tajná německá továrna, ale to nic nevypovídá o tom, že je to pravda. To, že někde byl střežený objekt, který třeba mohl jako zdroj pracovních sil používat místní pobočku některého koncentračního tábora, neznamená, že je to automaticky továrna na tajné zbraně. Mohly to prostě být právě sklady, nebo, protože v Krušnohoří jsou odjakživa ložiska kdejaké rudy, jen důl nebo úpravna rud. To, že jsou pod letištěm tunely, také nemusí nutně znamenat nic. Momochodem, pod chebským hradem je síť tunelů, údajně ústící v podzemní řiši Agartha... Stejně jako se to říká o jakýchkoli jiných tunelech pod starými městy, a taky je údajně zkoumalo komando z Ahnenerbe. A ať se záhadologové snaží sebevíc, přestože jsou volně přístupné, nikdy tam nic nenašli. nepodceňuj sílu lidské představivosti a šeptandy, někdo před šedesáti lety něco od někoho slyšel, a dneska je stoprocentně přesvědčen, že to viděl na vlastní oči. Paměť totiž taky provádí nepěkné kousky.
I na tvou adresu mohu říc- opět to samé, pane? Kdo chce vidět, uvidí přesně to, co chce...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129449Verze : 0
MOD
Ale... já s vámi souhlasím...Smile))... Jde přece vždy o to, o co se mohu opřít vlastími zkušenostmi, vlastním studiem, vlastním prožitím i silou vlastního citu... Samozřejmě, že je vždy na místě dobrý.. no nechci říci skepticismus.. spíš zaujetí pro neutralitu... ale hlavně je důležitá touha poznat skutečnost... A tak já měl právě v životě možnost poznat, že to, čemu se mnoho lidí směje /právě proto, že se nedokázali přenést přes své vžité staré názory/... je nakonec skutečnost. Takže skutečnost... Německých tajných podzemních prostorů bylo tolik... měly samozřejmě ohromné množství účelů... ano, i po obyčejné sklady... Víte vůbec, jaké množství zakonzervovaných zbraní třeba zůstalo v podzemí jen v Böhmen und Mähren?... Dodnes? To je právě to... že myšlení dnešních lidí je úplně mimo mísu filosofie Němců v první půli minulého století... A tak se mně nedivte... že když tomu tak já trochu rozumím... že rozhodně nesouhlasím s různými "spojeneckými" verzemi... A to samozřejmě nejsem nacista...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129457Verze : 0
to Hasen když mimo mlhavých a mysteriozních žvástů rádobypamětníků bude něco hmatatelného tak tomu rád uvěřím. Do té doby si ponechám svůj skepticismus, zatím se vždy osvědčil. To že někde je díra v zemi neznamená totiž vůbec nic než právě jen to že je to díra v zemi. A pamětníci si kupodivu pamatují tím víc čím dál jsou od události v čase vzdáleni. Pamětníci kteří se dušovali jak se u nás nedaleko letiště kompletovali Me-262 a pak se zalétávaly "stoupali přes tenhle les" vyprávěli podrobnosti které by neznal snad ani šéf provozu. Kupodivu se ukázalo že letiště za války mělo plochu směrovánu jinak, v dotyčném objektu se dělali komponenty k převodovkám a na letišti je zaznamenáno jediné přistání Me-262 (nouzové) protože tam "turbíny" jak o nich pamětníci vyprávěli nikdy nebyly. Takže podobné keci prostě neberu a různé základny v antarktidě UFO a jiné kraviny (jiné slovo mne pro to nenapadá) beru asi tak vážně jako sněhurku nebo hodného komunistu.
Mimochodem sice to vypadá zajímavě když v textu děláš víc teček ale číst se to nedá.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129469Verze : 0
Inu... proč ne? Kdo nechce číst tečky... nečte je Smile)))... Ale v tématu snad nejde o tečky, ale o historii II.svět.války... Samozřejmě, že se právě dnes rádo potvrzuje, že nebylo, to co bylo... Většina lidí-hrdých materialistůSmile))... je přece v nitru ráda, že svět je jednochuchý, a nějaké věci mimo schopnosti jejich myšlení... prostě nemohou existovat... i kdyby na to byly stovky svědků... Protě by to rušilo jejich tak hezky uspořádaný svět... ve kterém třeba... německá disková letadla nemají co dělat, že? A třeba Foo fighters... to... no chudáci piloti... co si navymýšlejí, že? Chudáci spojenci... jejich piloti byli asi psychopaté Smile))
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129475Verze : 0
No já mám pocit že psychopati jsou spíš ti kdo ta disková letadla dodnes hledají Smile kupodivu se dodnes nenašla (ale klidně si je hledejte) háček je v tom že když někdo něco zahlédne na pár vteřin na vzdálenost stovek a tisíců metrů a pak je schopen podrobně vyprávět jak ta věc vypadala tak mu nezlob se moc nevěřím. Zkoušels někdy se podívat na třeba 500 metrů na letadlo a pak nakreslit nějaké detaily? Možná by to někdy stálo za to zkusit (i když ti to naruší tvůj vysněný a vymyšlený svět) A k tomu materialismu. zkus dva dni nejíst třeba tě to přivede k tomu že ten materialismus není tak špatný (protože co je jídlo než pustý materialismus kazící duševní pochody Smile ) Ono filozofování o ničem ti umožňuje právě to že ti materialisté se někde starají aby ses moh najíst a v klidu vyspat.
A pokud věříš na ty nádherné německé projekty proč se nikdy nenašlo nic co by výrazně přesahovalo to co bylo na druhé straně. Ve vývoji tryskových motorů němci dost zaostali protože neměli materiály, na šípovém křídle sice pracovali ale do reálu jej taky nedostali, tanky měli podobné jako spojenci v ponorkách krom prototypu Walterovi ponorky taky neukázali nic převratného, tak kdepak ty zázraky máš? Kde jsou ty převratné věci které ti mistři světa vymysleli? Krom toho že dostali do operačního nasazení raketu na tekutá paliva toho moc nepředvedli. Tak z čeho odvozuješ to že byli tak vepředu ve vývoji (mimochodem materialistickém) když o tom žádné důkazy nejsou. To že se o podobné fázi vývoje na straně spojenců nedovídáš je celkem logické, jejich konstrukce pracovala dál a projekty byly dokončeny (díky snížení priorit sice o něco později ale celkem normálně). Tak proč za každou hloupostí hledat německé mudrce? Klidně si filozofuj a piš tečky (já to prostě přestanu číst) to je tvůj problém, ale snaž se na servr o válce a historii dávat věci o válce a historii ne věci bez reálného podkladu (nebo ty věci dolož)
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129483Verze : 0
Tak dobře, milý bitaxe... víš, já nechci plevelit tento pro mne skvělý server... nějakými pustými slovními rozpory /to by z nás měl Admin radost, že?.../... No... samozřejmě, že s tebou jako historik nemohu souhlasit ani na tečku Smile))... Copak chlape nevíš /promiň tykání/... že např. konstrukce ponorky XXIII a XXI... se stala vzorem pro celý svět... a mít jí Němci dřív, tak rozkrájeli spojenecké konvoje jak máslo... sonar nesonar...Samozřejmě je přece jasné každému, že je dobře, že nezvítězil nacismus... vždyť byli i v Německu lidé, kteří to mysleli s Německem dobře,a obětovali pro to i život... Ale hlavně... nedostanete mně na vymyšlené historky o některých německých jednotkách, či vojácích... které se nikdy nestaly, co vymyslela propaganda... Já totiž docela dost studoval... třeba vy také, ale cítím vaší silnou zaujatost...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129488Verze : 0
Zajímavé že typy o kterých mluvíš měli němci už v roce 1944 a nic moc s nimi nedokázali (asi ten sonar, hedgehog a další věci fungovaly lépe) Jinak budeš se divit ale nestaly se vzorem pro celý svět (použili je Francouzi a Sověti) Britové a američané dál stavěli vlastní konstrukce Smile a na rozdíl od tebe to "studuji" asi o nějakou desítku let déle a (zřejmě rovněž na rozdíl od tebe) i v reálu (tedy ne jen v knize) na několika z těch "slavných ponorek" jsem byl Smile (můj příbuzný sloužil na HECHT Smile což mně dělalo docela problémy) a docela bych ti tu zkušenost doporučil Smile no a hlavně k věci přistupuji silně technicky a bez toho kdo je ten správný (o tom u tebe silně pochybuji) myslíš si že třeba Lidice jsou propaganda, nebo třeba Babi Jar, nebo třeba Oradour? řekl bych že jsem s tvou nesmyslnou představou ztratil dost času, klidně si věř na chytré němce a jejich tajné zbraně, jejich filosofickou velikost a podobné hlouposti, mně taková hloupost nestojí za to se jí zabývat.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129490Verze : 0
No.. tak nějak nerozumím některým vaším vývodům... ale samozřejmě rád se nechám poučit tam, kde jste si věci ověřil... Ty ponorky nechme být... byli to opravdu Němci, kdo dali světu vzor klasických ponorek... kdyby jste to chtěl popírat, tak nevím... A obecně... Němci přece dokázali bojovat proti celému světu... se svými omezenými zdroji... Chápejte... já neobhajuji jejich politiku, či dokonce nacismus... jen dávám na misku vah, že... jejich technika... byla opravdu nejlepší na světě /kdo je technik, ví jak byly třeba německé tanky lepší... a právě proč... KV a T-34 pouze na chvilku vyvážily boj... snadno si s nimi třeba pohrály i Stg 3.../... Já vám pane věřím, že jste odborník, jinak by jste tu nebyl... ale věřte... také druhé válce trochu rozumím... mnoho jsem studoval... A tak se jistě na sebe nebudeme zlobit... prostě to každý vidíme ze svého úhlu... Smile))
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129494Verze : 0
Tak jsem se zaregistroval na tento server s tim ze poznam nekoho kdo se zajima o historii letiste v Chebu,ale pripada mi to ze jsem se ocitnul mezi pohadkarema a lidma kteri hledaji Zatracenou Atlantidu, ja nevim jak Vam Vazeni vysvetlit, ze chebske letiste neni tajuplna 3 patrova polozatopena tovarna. No podzemi tam je ale ne v takove rozloze jak se rika,protozo kdyby to bylo tak veliky jak nekteri z Vas rikaji,tak by si snad nekdo z oklo zijicich lidi musel neceho vsimnout,at uz vozu odvazejici vytezenou zeminu.


Jsou tam podzemni nadrze,potom nejaky administrativni prostor vedeni letiste,dalsi je mistnost ve ktere se namaceli plechy do solne lazne,potom jeste jeden prostor,ale neprislusi mi zde sdelovat neco o vyzkumu ktery provadi pan Matejicek, diky panu Matejickovi jsem pochopil jak letiste vypadalo,tak si pockejte az vyjde kniha o Historii chebskeho letiste,snad bude pravdiva a dukazy podlozena
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129501Verze : 0
to Hasen pokud si chceš rozumně popovídat klidně můžeme (raději někde jinde, zde to patří jiné věci) . Klidně bych byl pro tykání (osobně s tím nemám problém) Ono s tím kdo dal světu ponorku je to také dost jinak než se u nás uvádí (němci to nebyli Smile ) obdobně se dá polemizovat i o kvalitě tanků a dalších věcí pokud si o tom opravdu máme povídat buď by byla vhodná SZ nebo založení tématu někde s tímto tématem (mohlo by to být zajímavé.


to sajnerak musím souhlasit, bohužel se obvykle za vším hledá "něco tajemného" přesto že se obvykle ukazuje že jde o běžné prostory.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129548Verze : 0
No... samozřejmě, že je to věc vlastního vědění... toho, co do jaké míry něco mohl poznat... Samozřejmě, že dnes nejde poznat hlubiny chebské továrny... když se tam projde laik... sem tam...Smile Ale přece o chebskou továrnu ani nijak nejde, a je zbytečné se o ní dohadovat... Řeč byla původně o sakramentsky progresivních technologiích Německa... a vůbec nejde i o to, že to právě oni dotáhli do vítězného konce... Vždyť ponorky typu XXI plují dodnes jako vzor všem ponorek, německé tanky jsou vzorem tanků dneška... fáma o ruských kaťuších---německé nebelverfery již dávno drtily ruské mužiky... a to nemluvím o nábojích plněných kapalným vzduchem... které Rusy rozzuřili tak, že pohrozili plynovou válkou... a wehrmacht od používání této zbraně na východní frontě... raději upustil...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129592Verze : 0
to Hasen opět se pleteš právě že tohle je o podzemní továrně v Chebu ne o německých fantaziích. Stačí když se budeš obtěžovat a podíváš se na název fóra.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129622Verze : 0
Smile)) Ano...
Uznávám... nechal jsem se unést... je to továrně v Chebu Smile))


Já jsem věci obecně /kolem záhad/ studoval opravdu, když to počítám... tak 35 let... A nejen jen studoval... i prakticky v terénu... Býval jsem i ufologem, klidně se smějte... to rozhodně nebude svědčit o objektivitě... A abych pravdu řekl... celé ty desítky let jsem nevěděl... prostě jsem ale chtěl vědět... Prostudoval jsem mnoho případů z knih... tady v Čechách jsem mluvil s mnoha svědky...
Dnes jsem přesvědčen, že žádní mimozemšťané v rachejtlích neexistují... ale že Němci zkoušeli disky... to ano...
Mám přesvědčení o motoru Victora Schaubergera... jeho syn to dnes dosvědčil... jak zkoušeli létající disk v tovární hale... A po válce... kdo ví, ja to bylo... Proč se roztrhl pytel právě v této době o svědectví vidění disků...
No... nikomu to přece nevnucuji... každý má jen na to, na co má, že?


A stejné to je i podzemních prostorech, které Němci budovali... Když někdo chce věřit tomu, že jsou to jen fámy... ať si tomu klidně věří... já mu to neberu Smile))


major Hasen
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129771Verze : 0
Je zajímavé že normálních letounů (i docela zajímavých prototypů) se zachovalo hromadu jen žádný disky (pokud nepočítám Sack) se nikde nenašel, stejně je to s "tajemným podzemím". Dokud nebude po ruce něco hmatatelného, třeba solidní fotky (ne tedy cosi rozmázlého kdesi v dáli) tak asi svou vírou moc lidí nepřesvědčíš. Ostatně pro podobné "tajemné" projekty je tu samostatné téma. Tohle je o konkrétní lokalitě u Chebu (zřejmě ne příliš tajemné).
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#129780Verze : 0
to Hasen - nechci být zaujatý, o údajné podzemní továrně v Chebu jsem už konečně tady také řekl své. Ale spíš mi teď jde o něco jiného O tvé přesvědčení o vševynalézající genialitě Němců. Trochu hodně mi připomínáš kouzelnou knihu mého dětství o sovětských vynálezcích Wink. Tam nás - v 50. letech - zasvěceně poučili o tom, že vše, co na světě existuje, nejdříve vynalezli Rusové, pak se na to zapomnělo a znovu to vynalezl někdo jiný 8.) . Včetně kouzelné historie o ruském vynálezci, který půl století před Západem vynalezl vznětový motor a rafinovaně jej v patentu pojmenoval jako "russkij dizel". Idea Nevěř všemu, čemu věřit chceš!. Trochu je to jak víra svatá - já tomu věřím, proto to musí být pravda. Nemusí, a v tom je ta krása.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#133062Verze : 0
to aubis tu knížku mám doma Smile nejlepší je jak žárovku vynalezl Jabločkov (včetně závitu) a jak ji z ruského křižníku který byl v USA na návštěvě ukradl nějaký Edison a okopíroval ji Smile opravdu kouzelné čtení.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#133107Verze : 0
to bitaxe - Já bohužel o svou přišel, takže mi zbývají jen něžné vzpomínky. Naskočila mi právě při Hasenových apologiích germánské geniality. Idea Exclamation Kromě toho každý přeci ví, že všechno, ale opravdu všechno objevil největší génius český Jára Cimrman. Wink Shocked
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#133217Verze : 0
Mně tu mou koupili krátce po převratu děti, je to původní výtisk, někdy začátkem devadesátých let vyšla reedice. Opravdu nestačím žasnout jak byli ti rusové geniální a kam to nakonec přivedli Smile Je fakt že vynalezli velociped, ponorku elektrický proud... prostě skoro vše co se dá vzpomenout, své objevy ovšem bystře utajili světu Smile
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#133249Verze : 0
to bitaxe - prosíííím, prosííím. Nešlo by napsat bližší údaje o knize? Zaangažoval bych svého knihkupce. Je to šikula, leccos - i staršího - dokáže sehnat.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#133286Verze : 0
já bych ti docela rád pomohl, ale mám to původní vydání, nové se mohlo jmenovat trochu jinak. Ale mrknu se doma a zkusím se poptat. Dcerka je na škole se zaměřením na knižní obchod tak možná taky něco zjistí.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#133288Verze : 0
Ahoj Very Happy ...
Když už jsem se mohl zase k vám dostat Smile ... tak jen malou milou poznámku...
Přece o mnoha věcech, v čem Němci předběhli celý svět... se lze oficiálně dočíst... to není nic tajného...
A co dodnes mají důvod západní spojenci i Rusové tajit... na to přece není žádný důvod popírat...
Příklad o ponorkách... já nemluvil o tom, kdo světu dal ponorky... to přece ví každý malý, jak skvělé byly francouzské počátky elektrických ponorek... Ale Němci dovedli k dokonalosti dieselelektrické ponorné čluny... a to že nezvrátily námořní válku jejich světové vzory XXI a XXIII bylo přeci jen v tom, že mohly být nasazeny těsně před kapitulací... Přece jejich prvotina byla v tom, že byly pod hladinou rychlejší než na hladině... to starší ponorky neuměly. Stejně tak byly třeba německé P-IV v terénu rychlejší i než T-34... jak dosvědčují ještě žijící pamětníci...
Ale to je jen zbytečné dohadování Very Happy ... A já se nechci dohadovat...
Ale jak třeba americká "neviditelná letadla" typu samokřídla... o kterých hrdě předvádějí filmy o amerických vynálezcích... souvisí s německými letadly Horten /Gotha/... jejichž zbytky se dochovaly?
Je to věc objektivity Laughing
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#134280Verze : 0
Nedá mi: a nebo souvisí s firmou Northrop, která se jimi zabývala skoro tak dlouho jako Horteni? Opravdu, je to věc objektivity. Samokřídlo je stařičká věc z dvacátých třicátých let, a kupodivu toho dnešní Stealthy nemusí mít s tebou nejspíš míněným Ho 229 skoro nic společného. Obě firmy (plus Lippische) si můžeš porovnat třeba na www.nurflugel.com . Northrop dokonce začal se samokřídly o čtyři roky dříve než Horteni.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#134324Verze : 0
MOD

Citace - Kerbi :

Snažím se sehnat jakékoli informace o podzemní továrně u chebského letiště. V podstatě se dá říci, že jediná hodnověrná informace je ta, že se pod chebským letištěm něco nachází, jinak je zde pár informací, které se značně rozcházejí. Byl bych vděčný za jakékoliv informace a předem děkuji, Jirka
Confused:
No budu se snažit napsat co vím já, doufám,že to pomůže.Jsem také z Chebu a letiště a továrna byla vždy nejblíže našim klukovským výpravám,je to více jak 35 let co jsme tam chodili a hledali co se dalo a snažili se najít něco nového.Nacházeli jsma zbytky výstroje po němcích i amících.Okolní pole a ploch toho byla plná a dalo se najít spousta věcí jen né ten vchod!Objevili jsme ale něco zajímavého,něco jako obrovské nádrže podzemí,jsou to kruhové místnosti o průměru 20m,dá se do nich sestoupit po schůdcích,ale jen asi tak metr a pak je to jen špinavá smradlavá voda.Jsou to zřejmě staré nádrže.Pátral jsem kde se dalo,byl jsem i jako člen Svazarmu na několika akcích a setkal se s lidmi,kteří něco věděli více.Jistý pan Merta /bohužel je již mrtev/ten pátral a věděl toho o Chebském letišti asi ze všech nejvíce,dokonce si vedl i podrobné poznámky.Mnohokrát jsem si s ním o tom povídal,vím,že vchody jsou celkem 3!!Jeden únikový je kdesi pod Jesenickou přehradou,druhý je zasypán stojí na něm dnes domky v Podhradu a ten hlavní je zazděný v HDB.Podle jeho zjištění a též mého/našel jsem spoustu svědků/se zde vyráběli kryty a opláštění na V1,vše bylo odváženo po staré trati přes Slapany,né přes Cheb do Francie.Tato továrna vyráběla pouze součástky do letadel,křídla,přídavné nádrže apod.S touto továrnou souvisí také tajemství výzkumného střediska v Dolním Žandově/je to ten pionýrský tábor hned u hl.silnice na M.Lázně/.To je také velikým otazníkem,Němci tam měli laboratoře,tvrdili,že je tam lágr pro vězně,ale všude tekla teplá voda a na ubikacích topili...To vím od místních lidí,kteří tam byli a hledali hned po válce.
Já osobně jsem s několika lidmi mluvil,dokonce i s panem Františkem Kržem/+2001/,který jako topič na lokomotivě ,byl totálně nasazen v Německu,přijel s posledním vlakem do Chebu ,před tím obrovským náletem .Celý vlak zůstal v podzemí letiště ,tam směl jet pouze německý strojvůdce a dva vojáci,on zůstal ve strážním domku,když začal nálet,pamatoval si,že se schoval v blízkém křoví a pak utíkal směrem na Háje a v lesích poblíž Zelené Hory se dočkal příchodu Američanů s nimi také přišel později do Chebu,kde jim pomáhal.Zůstal zde poté u RG,později pracoval jako strojvůdce na dráze.
Vím i to, jak dopadlo pátrání v podzemí Svazarmovskými potápěči,byli to vesměs potápěči tehdejší VB..hodně se mluvilo o tom,že je to podminované a tak všichni měli strach.. jelikož nebylo tehdy nic vidět přišel rozkaz zazdít a hlídat!!
Nevím ,jestli jsem vám svou troškou pomohl,ale něco vím.Pokud budete pátrat,pomohu rád,nějaké kontakty mám..
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#134325Verze : 0
Toto téma ohledně Chebské továrny mě velice zajímá. Sice o něm vím jen to co sem se zde dozvěděl, ale zaujalo mě to natolik, že začnu shánět více informací.
Jinak diskuse mezi bitaxe a Hasen mě také zaujala. Nejsem pro nějaké fantazírování ohledně tajných německých základnách, co měli spasit třetí říši, ale musíte uznat, že ve vývoji nových zbraní přeci jenom něco dokázali. Měli řadu nadějných projektů, které se na bitevním poli neprosadily jen nepřízní osudu (to jak z potřeb materiálových, tak z toho důvodu, že komplexy potřebné k jejich zrealizování zabrali spojenci). Tím nechci tvrdit, že by některý z těch projektů změnil výsledek války. To že o nich nejsou žádné podklady připisuji tomu, že se vše co by mohlo padnout do rukou spojencům ničilo. (těmi „projekty“ nemyslím žádná fotonová děla, či jiné pohádkové nesmysli.)
Docela se zajímám o obrněnou techniku z WWII a rozhodně si nemyslím že se spojenecké tanky vyrovnají co do kvality těm německým........for bitaxe Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#141455Verze : 0
to Paulie Kneys zkus někdy používat hlavu k přemýšlení, jak vysvětlíš že o tom co je dnes známo (třeba vývoj tryskových letadel, ponorek) se zachovalo dokumentace že dodnes není zkatalogizovaná a o těch "úžasných technologiích" kupodivu nepíšou lidi co se jich měli zúčastnit ale jen druhořadí pisálkové? Oni němečtí vědci po válce s radostí přešli k vítězům a své nápady s radostí prodali za lepší podmínky než ty co byly v Německu té doby. W. v Braun je jen vrcholem ledovce, v rámci spojeneckých akcí se odvezla jak dokumentace tak "mozky" a věř tomu že se snažili aby dostali občanství v nové vlasti. Takže víra v létající talíře, základny a podobné nesmysly je opravdu jen víra Sad těch kteří neuvažují logicky.
A k těm tankům, Poslední německé tanky byly (bohužel pro tebe) horší než spojenecké. M-26 nebo IS-2 byly zřetelně lepší než německý King Tiger (jeho pancíř byl ostatně za nevalný považován i němci, byl totiž horší než u Tigera I vzhledem k nedostatku legovacích příměsí a nízké kvalitě výroby) o dalších věcech jako třeba ručním otáčení věží u PzIV (nedostatek mědi na elektromotory) a dalších úsporných programech ani nemluvě. Ono je totiž třeba se o věc zajímat hloub než jen do úrovně vzpomínek nějakého nácka vzpomínajícího na "naše úžasné ..." Třeba slavný Me 262 (popisovaný jako úžasný stroj) nebyl schopen prudkých zatáček (docházelo při nich k destrukci křídla) a jeho motory Jumo měly životnost 10 - 15 hodin (pak ty plechové lopatky odcházely) prostě sice spousta dobrých a zajímavých nápadů (tady se nezbývá než sklonit před tím co dokázali) ale prostě chybějící hospodářská základna.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#141497Verze : 0
Já nepopírám že po válce byl skoro každý, kdo napomáhal nacistům, vděčen za nové občanství. A je všeobecně známo že němečtí vědci rádi a ochotně spolupracovali se Sověty, nebo s Američany. Laughing
Pouze namítám, že ne všichni Němci byly jen žvanilové a při svých výzkumech došli k nějakým výsledkům. 262 byla značně pokroková konstrukce i přesto že první generace motorů Jumo a BMV měla hodně velké mouchy (nebyly vyřešené potíže při dosažení rychlosti zvuku při mírném klesavém letu, nebo při letu střemhlav, ale především to nebyla stíhačka pro manévrový boj)
A samozřejmě ruské tanky mohly konkurovat těm německým, kterým chyběla rychlost a manévrovatelnost(nepočítám Pz Kpfw IV), ale určitě si nemyslím, že by byly lepší. V každé knize se dočteš svědectví spojeneckých vojáků, kteří cítili respekt k německým obrněncům. Pochybuji že si to vymysleli. Německé tanky měli lepší výzbroj a silnější pancíř. Tigre II prostřelil 180mm pancíř na 500m. To nedokázal ani IS-2 s dělem s větší ráží, nemluvě o M-26. Z toho vyplývá větší účinný dostřel, Ivani museli přijet blíž a byli tak zranitelnější.
Musím uznat tvou pravdu o nedostatku surovin a z toho vyplývající nedostatečnou kvalitu spojů (oni to dohnali technologickým zpracováním) Wink
Jo a hlavou se občas přemýšlet snažím......není to tak hrozný Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#141518Verze : 0
Pokud jsi zvládl ten první krok (tedy přemýšlení Smile ) začni hledat reálné podklady, třeba zprávy ze zkušebních středisek (třeba ty z Kubinky se dají docela najít na netu - akorát musíš umět rusky) jak ruských tak amerických (ty německé se asi taky dají sehnat) budš se možná divit jak se to liší od vyprávění teoretiků Smile nebo "vzpomínek" pamětníků po letech (třeba o tom jak bojovali němci s IS-3 Smile ) Rusové stihli za války postřelovat Tiger II na polygonu a IS ho sice zepředu neprostřeli, ale pancíř popraskal a tank byl zničen po prvním zásahu projektilu 122 mm (prostě ta váha krát rychlost něco vydá). Boky pak samozřejmě prostřelil dokonce i americký kanon (ale ne ZiS -3). Takže s tím co bylo lepší je dost sporné, ono spoléhat se na pamětníky nebo na "srovnavače" parametrů je silně ošidné, není totiž žádný standardní postup jak věci měřit, takže když američan a rus uvedou stejné parametry nemusí to nutně znamenat že jsou stejné, nikde totiž není uvedeno na co se střílelo (kvalita té prostřelené desky). A Me 262 bohužel opravdu nebyl moc stíhací, byla to spíš přepadová mašina, navíc s malou dobou v boji (jen kolem 30 minut) takže ono to až tak úžasné éro nebylo (ostatně pan Maňák, který létal jak Me 262 tak třeba Meteora při dotazu neváhal ani vteřinu, britský typ byl podle něj lepší ve všech parametrech) a podobně když začneš pátrat tak se ukáže že ta "technologická nadřazenost němců" je dost pochybná, spíše své stroje dokázali líp takticky využít.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#141617Verze : 0
Myslím, že ve válce jde především o to své poznatky z boje a výzkumu, co nejlépe využít. To se sice Němcům nedařilo vždy(262 stíhací bombardér), ale s pokrokovými zbraněmi dosahovali mnohem lepších výsledků než spojenci (do jisté míry to bylo způsobeno beznadějnou situací na frontě), uměli jich využít(skus najít seznam úspěšných proudových es WWII, moc spojenců mezi nimi nenajdeš).
Meteor.... jde hlavně o se kterou verzí pan Maňák létal. Mk. I rozhodně nepředčila 262 ve všech parametrech(i on měl své mouchy, např.: motory, problémy s křidélky.....) Tím nechci podceňovat britského rychlíka, ale přeci jenom jeho vývoj pokračoval i po válce.
Jinak s tebou musím souhlasit, že porovnávat věci na základě starých výpovědí sporné je(každá strana považovala své produkty za „nej...“) Stejně tak na základě statistik, ale aspoň nějaké údaje. -Jinak by jsme se dnes nemohli s nikým dohadovat........ Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#141693Verze : 0
Pan Maňák létal na verzi III a snad i IV, na obou po válce v roce 1946, stejně jako na Me 262 (respektive na CS 92) Mk. I nebyla pokud vím bojově nasazena, takže její srovnání s Me 262 je nesmysl. Právě to že spojenci měli dostatek "klasických" strojů jim umožnilo aby nenasazovali proudové stroje které nevyzrály do nasazení, jediným byl právě zmiňovaný meteor nasazeny v malém počtu od přelomu let 1944/45 (mělo ho operačne jen pár squadron. Oni ani němci na prouďácích moc es neměli Smile pokud bys počítal jen vítězství dosažená na nich, navíc piloti s nimi měly značné problémy a dost jich Padlo aniž by měli vůbec šanci si vystřelit. (ono uvažovat v boji jak moc mohu přidat plyn aby mi nechytil motor plamenem není moc povzbudivé Sad )
Obecně na vývoj potřebovali všichni stejně času, ale němci byli převahou spojenců mnoho věcí nasadit bez pořádného vyzkoušení (problémy třeba Pantherů na začátku nasazení jsou dost známé) To že spousta jejich myšlenek byla velmi zajímavá je fakt, ale nic neukazuje na "převratné objevy" jak se o nich píše v "záhadologických" statích. Vždy mne dokáže rozesmát když čtu jak němci v Antarktidě měli vývojovou základnu - autor si obvykle neuvědomí že by ti badatelé museli také jíst, topit a dostávat materiál. To je problém i když je to na podobnou bázi kousek a ne přes půl zeměkoule a ještě přes moře ovládané jednoznačně nepřítelem. Nicméně tam ze vzduchu dodnes žijí a vyvíjejí létající talíře Smile Proto jsem docela alergický na podobné blbiny (jinak se tomu totiž říkat nedá) no a představa že němci měli zázračné úspěchy co se týče konstrukce zbraní s tím tak trochu hraničí, v reálu je to tak že zbraně konstruované před válkou byly na solidní úrovni, ale postupně ta úroveň klesala jak bylo nutno chvátat, šetřit a zjednodušovat výrobu aby ji zvládli i jen zapracovaní dělníci.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#141719Verze : 0
...a co ty katapultovací lodě(mimochodem vůbec první letadlové lodě),které vystřelovaly hydroplány ze kterých byly vystřelovány harpuny na označení teritoria ??? to je zdokumentované ...minimálně to že němci měli zájem o toto území ..
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#217780Verze : 0
orsic: nějak tě nechápu, první letadlové lodě? První letadlovky vznikly za první světové a těsně po ní. Jestli narážíš na tu Antarktidu, tak Schwabenland, která ji pro Němce zkoumala a kterou snad myslíš, byla naprosto tuctová loď s palubním hydroplánem, jakých v té době (1938) už po světě byly stovky. To, že Němci o toto území měli zájem nic nedokazuje, o podobná území měli zájem i Angláni a jiní, a žádné superzbraně tam nevyvíjeli. podle zatím nejrealističtější teorie v Antarktidě němci hledali vhodná místa pro velrybářskou základnu, aby nebyli odkázáni na zahraniční dodávky glycerinu z velrybího tuku.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#217781Verze : 0
MOD
dobrá,dobrá .. o to mě šlo .. o pravděpodobnou teorii ...


a co operace high jump ???


pár detailů tady :
https://www.south-pole.com/p0000150.htm


taky tady :


https://www.bibliotecapleyades.net/tierra_hueca/esp_tierra_hueca_6.htm


jak to bylo ??? co vlastně bylo za touto operací ? je to mýtus nebo střípky pravdy ?


..ono se dá jednoduše argumentovat že to je kravina ale já myslím že to nebude tak jednoduchý ..
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#217789Verze : 0
K tomu ti řeknu jen tohle, protože o téhle operaci toho moc nevím:
1) operace Highjump se pravděpodobně uskutečnila
2) pokud ano, nejspíš to byla normální expedice, která měla něco po někom pojmenovat a zaclaimovat si nějaká ta naleziště dřív, než to udělají Rusové
3) rozhodně nehonili nacisty ani ufony
4) žádní náckové ji nezničili.
5) záhadologové jsou schopni udělat záhadu z čehokoli, viz elektromagnetické ohýbání světla v projektu Manhattan (z fyz. hlediska naprosto nemožné) a prohlašovat to za pravdu už proto, že je to nemožné.
Tohle mi říká zdravý rozum.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#217829Verze : 0
MOD
Ještě jednou (a doufám že naposledy) se vracím k téhle demenci. Už se to zde i jinde probíralo mnohokrát, operace Highjump byla normální operace způsobená tím že dobíhal výcvik nováčků z války a bylo tedy dostatek lodí pro které náhle nebylo využití, byly tedy použity ke zmapování Antarktidy a výcvik probíhal při tom (ostatně i ve zmíněných stránkách je o tom zmínka) To že v Antarktidě dojde k nehodě není způsobeno tajnými nacistickými základnami ale prostě počasím, Hledat za každou věcí podobné je prostě nesmysl.
A teď pro "záhadotvůrce" z trochu jiného soudku, Pokud bychom připustili (čistě hypoteticky) existenci základny v Antarktidě, zkuste si představit jak tam asi němci dostávali materiál na stavbu, potraviny a topení pro posádku, palivo pro stroje (pokud se má dělat výzkum nebo nedej bůh stavba něčeho musí se to něčím pohánět) a nakonec i pro ty vyssněné diskoplány. Jak se ty tisíce tun materiálu dostali z blokovaného německa až do té Antarktidy? Zkuste to prosím vysvětlit a doložit, pokud tohle neumíte jděte se svými nesmysly tam kam slunce nezasvítí. Ono blábolit o chimérických "projektech" je zábava pro jedince kteří si neumí dát věci do souvislostí. Stačilo by se podívat na zásobování jakékoli polární expedice která je tam třeba rok, obvykle je to jen hrstka lidí a zajištění jejich přežití je docela problém, představa velké skupiny a několika let je dost mimo reál, velký problém bylo i udržet německou meteo základnu na Špicberkách a ta měla jen miniposádku a hlavně byla blízko a v podstatně přijatelnějších podmínkách. Představa výstavby Schwabenlandu je podobná jako představa základen v džunglích jižní ameriky, do přelomu let 1943/44 pro to nebyl důvod, později zas nebyl čas. Možná by stálo za to se trochu zamyslet a méně snít bez styku s reálem.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#217910Verze : 0
No, z posledních příspěvků jsem se toho o podzemní továrně moc nedozvěděl... Sad Tak jsem si trochu zasurfoval a zjistil jsem, že loni vyšla kniha od Luďka Matějíčka - Chebská křídla, Svět křídel 2006 (...historie druhoválečné letecké továrny Flugzeugwerk Eger). Četl jste ji někdo?


Tady je pár linků:
https://www.vrtulnik.cz/protektorat2.htm (jenom dvě větičky)
https://www.ulc.ngi.cz/clanky/Historie.pdfpod
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#217969Verze : 0
MOD
zajímavý článek na který jsem narazil ohledně problematiky základen v antarktidě ...
nicméně UFO nečekejte !
[url=]tajomstva.org]
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261579Verze : 0
Sorry, jediný, co se týče tajné antarktické nacistické základny a co beru, je tohle:


www.youtube.com
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261584Verze : 0
MOD
aha tak takhle to bylo ... Laughing
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261611Verze : 0
No já tedy nevidím co by článek přinášel nového, je to celkem běžná kompilace kterých je na podobné téma celá řada, sice patří k těm trochu lepším, ale přesto jsem se málem neudržel a smíchy jsem si málem krůpnul když jsem si přečetl : "Exploze dostatečné velikosti mohla vytvořit teplou frontu. Země se mohla dostatečně ohřát pro vytvoření srážek. S největší pravděpodobností se oblasti, jež po tisíce, možná miliony let neviděly vodu, pokryly sněhem a krajina se významně změnila." To je buď natolik blbý překlad, nebo je autor na cestě do blázince. Představa jak exploze (byť vělká) změní počasí natolik že dojde k zalednění (v období měsíců maximálně jednotek roků) je jak z knížek o tom jak "poručíme větru dešti". Ostatně opět narážíme na to co si většina podobných článků nepřipouští, tedy na problémy logistiky (němci budující základnu kde následně probíhá mohutný výzkum asi staví tu základnu z bobků tučňáků, a jedí lišejník) navíc nějak si autoři neuvědomují že utíkat do Antarktidy by bylo celkem k ničemu, pokud by na konci války někdo utíkal ponorkou, měl na výběr o dost lepší země kde se mohl schovat, například i několikrát zmíněnou Argentinu. Ostatně je zajímavé že odhalení zločinci (a je jich docela dost) utíkali docela prozaicky tedy přes pozemní hranice a často docela dlouho po válce, o tom že by se někde vylodili z ponorky není jediný důkaz (třeba jen muži z posádky zmíněné ponorky, kteří by neměli důvod se skrývat a spíše by měli snahu vrátit se k rodinám). Hezký blábol je i 40 letadel Heinkel s doletem 7000 mil (tedy asi 11 000km)nějak moc nedokážu najít který typ (nejen Heinkel) který by měl podobný dolet, He 177 který by asi jediný alespoň vzdáleně naplňoval představu 40 strojů měl dolet sotva poloviční a o náletu na NY si mohl nechat jen zdát (dolet 5600km tedy asi 3000 mil by na cestu tam a zpět rozhodně nestačil), o cestách třeba do antarktidy už může autor jen snít, němci ale v celku nestavěli krom prototypů dálkové stroje, takže těch 40 kusů je hezký blábol, nic víc. Podobné je to s ponorkami XXI, o kterých se bájí na počátku, řada těchto lodí byla potopena bez nějakých "zázračných" prostředků a v době jejich nasazení už němci ponorkovou válku prohráli, na rozdíl od autorových představ, nejde o mechanické srovnání parametrů, ale o to že množství lodí na straně spojenců už bylo tak velké (jak lodí nákladních tak doprovodných) že i kdyby byly nové typy úspěšné (což díky doprovodům moc nebyly) ke změně v přepravě by nedošlo. Článek je prostě další z řady blábolů na podobné téma.
Aubiho odkaz je asi "vědečtější" než to co vyplodil autor a překladatel toho článku. Po pravdě sotva mne někdo přesvědčí o pravdách typu "na mapách Piriho Reise" je cosi, jde o jednu mapu, a po pravdě antarktida na ní není, vyprávěnky jak jde o pohled "z družice" nad středomořím a to že mapa je podle "snímku" jsou dost mimo (tak to prezentují ufonadšenci) v reálu tam krom právě toho středomoří je už jen kus Afriky a Evropy, ostatně kdyby měli pravdu, ti ufouni, tak z téhle polohy (tedy nad středomořím) není na antarktidu vidět, stačí pokus s globusem Sad Po pravdě u asi tak 95% procent "senzací" stačí jen trochu přemýšlení, případně jednoduchý pokus a je po senzaci. Podobně zde.
Opět bych se zeptal, proč by někdo budoval základnu kdesi v Antarktidě ? Jak by ji zásoboval? Pokud zde byla, jak to že ji dodnes nikdo neobjevil? (mocnosti si šly 50 let po krku a jak rusové tak amíci projezdili zemi kde se dalo). Je to podobné jako s bláboly o zázračných německých letounech které létali několikrát rychleji než zvuk, proč se to co němci dokázali za války už potom nepovedlo za těch 60 let? Prostě blábol je dále blábolem byť se odkazuje na reálie, odkazy ale vedou na věci nikým nezpochybňované (třeba na data expedic před a po válce) naopak je směšná snaha o to že by "z diplomatických důvodů" byly zastírány incidenty mezi třeba Británií a Argentinou, kupodivu o jednom se ví ale další byly zastírány, jak? To máme věřit tomu že třeba posádka britské lodi to nikde nevykecala? že novináři to nezveřejnili? Smile To by nevyšlo ani v SSSR (i tam se podobné věci objevily byť ve formě "přijatelné". Prostě je to postavené na předpokladu že čtenář nemyslí a je důvěřivý jako malé dítě (lepší a důvěryhodnější je třeba ta o trpaslících a sněhurce Smile )
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261639Verze : 0
je třeba vzít v úvahu že nacisti ale nemysleli logicky a co se týče přímo hitlera tak rád propadal romantickým představám a zcela nesmyslným plánům ... nevidím až to až tak nereálně ...základna mohla sloužit pro odpalování raket dlouhého doletu ... či jen třeba pro výzkumy ... třeba co já vím ... nacisti investovali do mnoha zbytečných a šílených projektů který zahrnovali neuvěřitelnou logistickou podporu a to nemluvím o nasazení otroků ...
vždyť o toto území byly po válce tahanice kdo tam bude mít raketovou základnu či radar ...


je ale pravda že existuje minimum důkazů (v podstatě žádné) o existenci nacistické vojenské základny či přímé vojenské přítomnosti a tak většina argumentů je zbytečná .. leda že by vyplavaly na povrch nějaké dosud nezveřejněné dokumenty ...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261645Verze : 0

Citace :

..základna mohla sloužit pro odpalování raket dlouhého doletu ..Zkoušel jsi někdy změřit vzdálenosti mezi USA, Ruskem a Německem. Schválně to zkus a zjistíš že je to o víc jak o polovinu méně než mezi USA, Ruskem a Antarktidou.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261648Verze : 0
No tak si to vezmeme popořadě. Kde jsi vzal že náckové nemysleli logicky? myslíš že ti kdo neuvažují logicky dokážou zatřást s celou Evropou? Obávám se že nedostatek logiky by se našel spíš u tebe, A to že AH byl romantik je naprostý nesmysl, jeho úvahy byly obvykle naprosto logické a věřit těm kteří prohráli a potřebují na někoho hodit vinu, je poněkud pochybné. To že řada generálů po válce sepsala své vzpomínky kde píší jak by to vyhráli kdyby jim to AH nekazil, má jednu vadu, celou válku mu s nadšením sloužili a lezli do análu, minimálně do roku 1943 byly ostatně "romantické představy a zcela nesmyslné plány tak realistické že rusové couvli tisíce kilometrů a z celé Evropy zbyla jen Británie, takže tolik k té romantice a nesmyslům.
V roce 1939 o žádných raketách dlouhého doletu nebylo ani vidu ani slechu, jinak je to jak už ti napsal dav naprostá hloupost, když chci něco zasáhnout je logické se přiblížit (například ruský pokus o instalaci raket na Kubu, nikoli se dostat v podstatě co nejdál (opět ti chybí alespoň elementární logika)
Pokud jde o výzkumy, jsi opět naprosto mimo, výzkum potřebuje podporu, například od sousedících oborů, takže představa nějakého "výzkumného pracoviště" odříznutého kdesi v řiti světa je zcela mimo realitu. Zkus si uvědomit co píšeš za nesmysl, tým výzkumníků (třeba v oboru vývoje motorů) dřepí ve zmíněné řiti světa, při svých pokusech zjistí že dostupný materiál je nevhodný, ovšem v oné řiti nemá možnost požádat výzkum metalurgie o novou slitinu, prostě proto že musí čekat až k nim přijede loď se zásobami a po ní to vzkázat kamsi na druhý konec světa a čekat co bude dál, opravdu tvou logiku musím obdivovat, škoda že ji neměl AH nemuselo dojít k druhé světové válce.
Nacisti neinvestovali do nesmyslných a šílených projektů, to je oblíbený blábol hlupáků kteří na jedné straně hledají záhady a na druhé straně přehlíží realitu, výsledkem nacistických "nesmyslných" projektů je třeba V2 což je základ raket které začali celý kosmický výzkum , podobně třeba nacistické "nesmyslné" výzkumy byly počátkem řady konstrukcí 50´let na obou stranách "železné opony". A mluvit v souvislosti s Antarktidou o práci "otroků" je už naprostá slabomyslnost, jak by tam asi zmíněné otroky dostali a čím by je tam živili? Myslíš vůbec než něco napíšeš?
O existenci "základny" nejsou žádné (nikoli minimální) důkazy, jediné co je nesporné je že náckové vypravili expedici do Antarktidy před válkou a že podle své lodi nazvali zkoumané území Nové Švábsko, důvod je celkem známý, v té době to bylo "volné území" o které se velmoci nedraly, takže je bylo možno získat jako kolonii, která sice nic neponese ale propagačně to lze využít (německo má opět kolonie bylo v novinách) což bylo krom běžného výzkumu hlavní důvod. Čím to že v dnešní době kdy satelity skenují celé území planety, kdy za pár stovek si můžeš koupit snímek libovolného bodu ve velkém rozlišení, se pořád nachzí jedinci co věří že "tam něco je", do Antarktidy se dělají výlety (stejně jako na severní pól) a pro cestovky by to bylo perfektní místo pro cíl cesty, je to stejný nesmysl jako když se před pár lety psalo že z německé lodi před Montevideem se bude odmontovávat radar (přitom bylo známo že veškerý tento materiál byl zničen před tím než němci loď potopili. Stejně tak se s pravidelností až otravnou vynořují teorie o tom co dělali náckové v Tibetu, o "kopí osudu" a podobných věcech. Obávám se že AH byl větší logik než ti co podobné slátaniny píší nebo čtou a věří.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261719Verze : 0

Citace - bitaxe :

No tak si to vezmeme popořadě. Kde jsi vzal že náckové nemysleli logicky?
likvidace židů a jiných národů byla samozřejmě přísně logická,ve válečném usilý by tihle lidé taky mohli přispět ...
Neúměrná investice do zázračných zbraní,AH se řídil horoskopy které mohli být ovlivěny tvůrcem,vývoj zbytečných zbraní jako tank maus atd ...a to ani nepočítám paranoiu navozující dojezd po metamfetaminu kterou strojvůdce míval zde se pak taky logika ztrácela ... Smile
ano to vše bylo logické ... a bylo toho mnohem více ... ale někteří lidé možná chápou význam logika špatně,neznamená že když je něco nelogické že to je špatné! Tím ale nechci nácky obhajovat ...

Citace :

myslíš že ti kdo neuvažují logicky dokážou zatřást s celou Evropou?

ano,rozhodně ano ...
tím ale nemyslím že náckové nemysleli logicky ale že byly ovlivněni i jinak než 1+1=2

Citace :

Obávám se že nedostatek logiky by se našel spíš u tebe

používám logiku stejně jako anti-logiku na rozdíl od jiných lidí ...

Citace :

A to že AH byl romantik je naprostý nesmysl
... Nacistická vize byla romantika nejhrubšího zrna o tom není pochyb,vize arijského národa na vzestupu,vize nadčlověka atd ...to vše byla romantika ...ale dnes si lidé představují romantiku spíše na lavičce se svou milou ...

Citace :

V roce 1939 o žádných raketách dlouhého doletu nebylo ani vidu ani slechu
šak kuli pikle !Raketová základna byla jenom nelogický příklad ...

Citace :

Pokud jde o výzkumy,

nemuselo jít o vojenskou základnu,výzkumy se mohli týkat jejich romantické zamrzlé pravlasti ... a s postupem války a hroutící se situace mohli připravit místo pro dočasnou "úschovu" nacistických pohlavárů po válce páč by je hledali všude .. tamzřejmě nejmíň ...samozřejmě jen na krátký čas
..ale to jsou jsem vejcucy z prstu tak se toho zas nechytej prosím Smile

Citace :

Čím to že v dnešní době kdy satelity skenují celé území planety, kdy za pár stovek si můžeš koupit snímek libovolného bodu ve velkém rozlišení, se pořád nachzí jedinci co věří že "tam něco je"

O tomto jsem se nebavil.A o existenci nazi základny k dnešnímu dni je podle mne nesmysl ... jo a když jsme u toho : myslíš že si můžeš koupit fotografii vojenské základny v rusku za pár šušní ? těžko ... přemýšlěj ...
ne všechny místa jsou přístupná pro veřejnost ...

Citace :

Stejně tak se s pravidelností až otravnou vynořují teorie o tom co dělali náckové v Tibetu, o "kopí osudu" a podobných věcech. Obávám se že AH byl větší logik než ti co podobné slátaniny píší nebo čtou a věří.

tibet ten je vyřešenej ... nic se tam nestalo ...
ovšem vypálení Goetheana ve švýcarsku Rudolfa Steinera bylo taky zřejmě logické ...
Byl to velký nepřítel nacistů který chrastil zbraněma ?
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261770Verze : 0
K fotografiám vojenskej základne v rusku - poznáš google earth? Netvrdím že tam nie sú retušované snímky, ale sú asi to naj, čo môžeš dostať zadarmo... A sú tam aj ruské (a nielen ruské) letecké a raketové základne, vrátane popisu od rôznych maniakov...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261774Verze : 0
MOD
samozřejmě google earth znám ..
snímky pro google earth jsou pro tyto objekty cenzurovány.
aktivní a důležité vojenské základny mají samozřejmě zakázaný v té oblasti zoom, to je bez debat ...
jsou tu taky mnoho "mrtvých" a nedůležitých základen kam se snadno s googleearth podívate ..
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261781Verze : 0
A máš pro své tvrzení ohledně cenzury nějaký důkaz?
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261785Verze : 0
No tak opět k tomu co si představuješ a co je reálné, z pohledu nácků byla likvidace některých skupin obyvatel naprosto logická, to jestli je to zrůdné je věc jiná. Tahle likvidace měla několik aspektů, původně se meuvažovalo o vyvražďování, židé měli možnost se vystěhovat, podobně jako další skupiny (třeba rigidní věřící, komunisté a sociální demokrati - část komunistů přešla k náckům, další část vycestovala a zbytek byl zavřen) ale bez majetku, další a možná nejhlavnější bylo "sjednocení národa" proti něčemu, obvykle je to nějaký nepřítel a protože zpočátku to nemohl být nepřítel zvenčí, našel se uvnitř, v poměrně hospodářsky zhrouceném německu byli židé dost snadno na ráně, stejně jako komunisté, první proto že část z nich měla majetek a tedy bylo možno na ně svést rozvrat hospodářství, druzí proto že za rozvrat politický do jisté míry mohli. Čili tohle jasnou logiku mělo, představa co by Mohli přispět ve válečném úsilí, je směšná a svědčí o tom že netušíš co píšeš, němci do roku 1943 nedělali nic podobného "válečnému úsilí" jak ho známe z Británie, používali sice zahraniční dělníky a někde i zajatce, ale nikterak se nesoustřeďovali na válečný materiál, až s příchodem Speera se tohle začalo měnit, takže o tom využití je to docela mimo, třeba německé ženy (opět na rozdíl od britských a amerických) nebyly v podstatě využity nikdy(asi by byly větším přínosem díky svému počtu).
Logika není absolutní to by sis měl uvědomit, logika vychází z toho jak je daný jedinec (nebo systém) determinován, Náckové se chovali logicky, stejně jako jiné systémy, pro francouze bylo logické obětovat ČSR, pro Stalina bylo logické napadnout Polsko spolu s Německem, nelogidké by bylo kdyby třeba AH prodal do Polska výzbroj ČS armády a následně ho napadl, to se ale nikdy nestalo.
O tom že bys používal logiku bych si dovolil s úspěchem pochybovat, kdybys tak činil neuvedl bys sem zcela nelogický a nepodložený článek.
Co byl AH a za čím si stojíš je celkem jedno, fakta nic podobného nepotvrzují, AH byl nacionalista (to předvedl už před WWI) ale nikoli romantik, kalkuloval velmi schopně a jako politik se zřetelně osvědčil, což u romantiků nebývá. Pokud budeš hledat fakta a ne tlachy a klepy z třetí ruky, zjistíš že AH byl celkem dost tvrdý a asketicky žijící, silně vypočítavý jedinec, romantik kupodivu nebyl. Pokud za romantiku považuješ třeba zálibu ve wágnerovských operách je to o něčem jiném, prostě koníček. Stejně jako se tvrdí že byl jen mazal, asi před 5 lety se dělalo posouzení uněkolika jeho obrazů (znalci nevěděli kdo je maloval) a kupodivu je nebrali jako špatné, ale jako průmělné umělce doby před WWI (čili nikoli mazal bez talentu, ale průměrně talentovaný malíř kterých bylo v té době řada) Pokud chceš vycházet z nesmyslů a věřit jim je to tvá věc, bohužel tak se k pochopení dané doby nedobereš.
ocituji : "šak kuli pikle !Raketová základna byla jenom nelogický příklad ..." zdá se že sám nahlížíš že tvá "logika" leckde kulhá, nicméně kout pikle je mnohem snažší v Evropě než v Antarktidě, jen tak pro zajímavost, zkus si zjistit (proč ti dávat výsledky, najdi si je) jakou námahu stálo němce udržovat minizákladnu na Špicberkách, kam to měli kousek a kterou (na rozdíl od Antarktidy) potřebovali kvůli předpovědím počasí pro letectvo a ponorky. Pak si uvědom rozdíl vzdáleností a zkus si to představit v Antarktidě.
Další nesmysl "postupem války a hroutící se situace mohli připravit místo pro dočasnou "úschovu" nacistických pohlavárů po válce páč by je hledali všude" no ona se z pohledu němců ta situace nehroutila až do roku 1943 (spíš až do roku 1944(začátek), takže to že by tam stavěli základnu je nesmysl, v roce 1939 pro to nebyl důvod, později (tedy třeba v roce 1944) už nebylo jak tam dopravovat materiál a pracovní síly. Zkus se zamyslet nad svou "logikou" v době kdy chybí ponorky pro boj proti dopravě do Británie jich bude část uvolněna pro dopravu nákladů do Antarktidy Smile mimochodem plavby ponorek jsou známé a doložené prakticky celou válku, takže tam pro to není místo, jak to tam tedy ti náckové dostali? Opět létající talíře, letadla s doletem 7000 mil, a podobné nesmysly? Obávám se že netušíš že logika se odvozuje z faktů, ne z toho že "četl jsem že to tak bylo, tak to tak je". Velká většina starších prací o nacistickém vedení je silně ovlivněna tím co vyprávěli zajatí němečtí velitelé, ti se ale pochopitelně nechovali nelogicky, naopak, logicky se snažili vypadat co nejlíp a tedy svést všechny chyby na někoho jiného, politické vedení bylo celkem rozumná oběť, to že mnohdy byla chyba na straně veleitelů se dost přehlíží, ostatně AH vzal velení do ruky až poměrně pozdě, do té doby pouze určoval cíle a velení (OKH) je rozpracovávalo, značná část úspěchů i neúspěchů tedy padá na ně ne na AH. "ale to jsou jsem vejcucy z prstu tak se toho zas nechytej prosím" pokud pracuješ místo s fakty s nesmysly vycucynými s prstu nemá význam s tebou diskutovat, pokud něco napíšeš měl bys být schopen to obhájit alespoň na úrovni možné reality. Základna v antarktidě je prostě blbost, snažší by to bylo třeba v bývalé německé jihozápadní africe, je to blíž, je tam kde sehnat potraviny a hlavně tehdy tam žila silná německá komunita ve které bylo možno se ztratit (to ale není tak efektní a tedy zajímavé, nicméně je to logičtější)
I bývalou základnu je možno odhalit (odhaleny byly i věci staré stovky let), a pokud jde o možnost si koupit fotky čehokoli, to opravdu jde, satelity pracují na komerční bázi a prodají ti snímek čehokoli, podle velikosti rozlišení se pohybuje cena, O vojenských základnách není pochyb že je klidně koupíš. Uvědom si (opět jsi nelogický) že vojenské satelity pracují s lepší technologií a tedy kterákoli strana musí počítat s tím že ji sledují ty z "druhé strany" takže to jestli ji snímkují třeba evropské komerční satelity je už docela jedno (jak by asi třeba Čína zakázala soukromé americké firmě prodat třeba snímky její základny? I na zmiňovaném Googlu jsou fotky tak slušné že rozeznáš typy letadel na letištích (zkoušel jsemsi to na Kamčatce, když jsem tam cosi hledal a náhodně narazil na letiště). Cenzura je mimo, možná v Číně by to šlo zařídit, sotva v Rusku a už vůbec ne třeba v Evropě a USA, kdo a proč by to cenzuroval? Řada satelitů (pro geofyzikální výzkum) je soukromá a ryze komerční, stát do toho sotva může mluvit.
Co má proboha požár na silvestra v roce 1922 společného s nácky a jejich základnou? Nebo třeba s jinými mýty které vytváří různí blázni? Pokud se někdo na silvestra poveselí je celkem fuk jestli ve švýcarech nebo třeba v Laponsku, není až tak divné že mu chytí barák, kde vidíš něco podivného? V tom že tam celkem náhodně sídlila skupinka nadšenců pro anthroposofický světový názor (vycházeli z Goethova díla proto ten název) není nic divného, někde sídlit museli, že je v okolí sedláci neměli rádi (byli to neznabozi) je taky známo, tak kde máš problém?
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261803Verze : 0
to orsic. Prosím tě, logiku neřeš. A zvláště ne u nacistů. Např. likvidace tzv. podlidí - tedy nejen Židů, ale i Romů, Slovanů a pod - byla přísně logická. Tyto z hlediska rasové teorie nacismu nevhodné národy měly uvolnit místo národu germánskému. A před svou likvidací se pěkně o budoucnost germánstva zasloužit pilnou prac. Koncentrační tábory nebyly jen opravdovými továrnami na smrt ěch, kteří byli vyhodnoceni jako nebezpeční nebo nepoužitelní, ale jejich osazenstvo - tedy to, které bylo vyselektováno při vstupu jako zdravé, silné a práceschopné - využíváno průmyslovými podniky jako levná a spotřebitelná pracovní síla. A s postupem války i často nenahraditelná, jak byl německý dělním spotřebovávám vojenskou mašinerií. To je ale cosi, co se od původních plánů nacistů odchýlilo s tím, jak se hatily jejich vojenské výboje. A uvolněný prostor měl být zalidněn vybranými jedinci formou jakýchsi pseudofeudálních sinekur - viz např. projekt Lebensborn, kde vybraní mladí a rasově dokonalí germánští samci měli plynule oplodňovat neméně rasově dokonalé vybrané samičky, nebo výzkum dvoj- a vícečetných porodů, prováděných m.j. i nechvalně proslulým dr. Mengelem.
A takhle by se dalo vyvracet tvé poznámky jednu za druhou. Postě než začnu cosi hlásat, musím si zjistit fakta a nenahrazovat je domněnkami. (to jsem se hezky pedagogickyvýchovně rozohnil, což?Laughing)
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261866Verze : 0
No ono toho logického bylo u nácků spousta (v podstatě téměř vše) jiná věc je že jejich logika vycházela z jiných premis než ta naše. Bohužel je hloupá představa (obecně rozšířená) že existuje jakási obecná "spravedlnost" , obecné vnímání co je "správné" a samozřejmě i že všichni danou věc vidí stejně. Tohle kupodivu platí i když společnost je založena na systému voleb (v diktatuře by to bylo pochopitelnější) kdy se pravidelně ukazuje že mnoho je viděno různě, různými jedinci. Mimochodem právě náckové se svou představou vyhráli volby v Německu v roce 1933, což je u totalitní ideologie docela rarita, asi ta jejich logika oslovila řadu lidí, takže nemohla být v kontextu doby a místa tak mimo. Vždycky mne pobaví (nebo naštve) někdo kdo se snaží bez znalosti daného období žvanit o tom jak to bylo, přičemž své pocity člověka o dvě generace pozdějšího bere za bernou minci. Doba let třicátých byla výrazně jiná a tedy bylo jiné i chápání lidí, vycházeli z úplně jiných základů a představ, takže logicky docházeli k jiným výsledkům. To je ostatně důvod proč věřím více statistice, ekonomickým principům a fyzice než radoby zasvěceným "odhalením" velkých tajemství. No a exaktní věci neukazují nácky jako fantasty, spíš jako lidi dost opatrné a financující jen věci kde byla velká jistota výsledku.
To platí třeba o "tajných" zbraních, v reálu němci vyvíjeli s nějakou prioritou jen věci celkem reálné (třeba A bomba měla prioritu minimální (odhad realizace byl nejasný a tak projekt dostal jen minimální prioritu) obdobně třeba tryskové letouny, první létal už před válkou, priorita byla ale nízká a tak se třeba Me-262 dostal do služby asi o dva roky později než by se to stalo kdyby na projekt byla vyšší priorita. Stejně tak i další projekty, v reálu měli spojenci (tedy GB a US, rusy je možno v tomhle pominout) zřejmě více projektů které nikam nevedli než náckové, jen se o nich tolik nepíše. Je hloupé nácky na jedné straně podceňovat (hitler jako poloviční blázen a podobně) a na druhé straně z nich být u vytržení jak stavěli základnu v Antarktidě, což ani dnes není jednoduché. Prostě realita je mnohdy mnohem zajímavější než výmysly.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261872Verze : 0
pozn*// fórum z mě neznámých důvodů neudrží login čili příspěvky anonymous = orsic
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261907Verze : 0

Citace - orsic :

Citace - dav :

A máš pro své tvrzení ohledně cenzury nějaký důkaz?

tohle je bez debat ... jestli si myslíš že kdejakej franta si v klidu prohlídne aktivní ruskou zákldanu s kompletním rozmístěním budov atd aby si mohl poznamenat přesné souřadnice tak jsi trochu naivní ...No a nebo budeš ty jeden s těch co žije v představě o neustálém sledování a globálním spiknutí.


Znovu opakuji svůj požadavek o předložení důkazu ?
Žvásty v nějakém pořadu natočeném bůh ví kdy a kým důkazem rozhodně nejsou.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261912Verze : 0
třeba tady ...
technet.idnes.cz


nebo tady :
blog.wired.com
a to se samozřejmě netýká jen google-earth ale i jiných public projektů užívající družice ...


prostě bez debat ... Rolling Eyes
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261915Verze : 0
Jenže to nejsou satelitní snímky, ale fotografie pořízené naprosto normálním způsobem - jenže o tom snad debata není.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261916Verze : 0
samozřejmě se to týká všech druhů fotek a jde o snímky detailní čili jde o funkci zoom ale to je snad jasné páč snímky z vejšky nikoho nerozházej ...ze shora ze zdola ...páč je to totéž ...ale to už ti snad dojde ...


Google Earth and Google Maps tend to give high-ranking officers and spies the creeps. The Defense Department recently blocked Google Earth from making detailed, street-level maps of U.S. military bases; the Brits got overhead images of their installations wiped. And while a small cadre of American spooks are coming up with clever Google mash-ups to track political and cultural landscapes in the Middle East, many others are worried that Google Earth might be employed as means for hiding messages, or indicating potential targets.


So what nefarious group, a Pentagon or Langley-type might be inclined to ask, would make a Google mash-up "identifying the location of every Army, Navy, Air Force and Marine military installation in the U.S.?"


"The Federal Aviation Administration (FAA), that's who," answers the Google Maps Mania blog. The FAA's SeeAndAvoid.org "offers a centralized, credible website for civilian pilots and military safety officers." It even shows where military exercises might be conducted, and what airspace is restricted to Defense Department fliers.
zdroj je nahoře ...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261918Verze : 0
Totéž to bohužel není a páč jsem v tomto oboru náhodou zaměstnán tak o tom rozdílu asi trochu něco budu vědět.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261919Verze : 0

Citace - dav :

Totéž to bohužel není a páč jsem v tomto oboru náhodou zaměstnán tak o tom rozdílu asi trochu něco budu vědět.

na počátku projektu GE bylo vidět vše,pamatuji to ale postupně se začlo s blokováním a to nejen v USA Sad


týká se to všech ožehavých objektů ... myslím že budou na černém listu i atomové elektrárny atd ...


jde o to že pentagon blokuje ale i jiné projekty než GE,soukromé ...


googlemapsmania.blogspot.com
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261922Verze : 0
To vše je ale jen o jedné části Google Earth tedy o Street view, ale ne o tom, že by tyto základny byli z Google Earth vyretušovány - ono Street view není přístupná nejen pro vojenské základny, ale i pro x tisíc dalších lokací po celém světě. A věř že detailní zobrazení nebylo nikdy přístupné pro celou planetu, ale jen pro určité místa - to si zase pro změnu pamatuji já.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261923Verze : 0
a o tom se bavíme ... o detailech základen ...ale to jsem psal už nahoře jestli si všimneš ...že šlo o funkci zoom..


bylo by zbytečné retušovat i ty pohledy z vrchu když jsou snadno dostupné souřadnice většiny základen .. Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261925Verze : 0
Ne bav9me se o tomto

Citace - orsic :

samozřejmě google earth znám ..
snímky pro google earth jsou pro tyto objekty cenzurovány.Ona tam funkce, kterou ty nazýváš zoom , samozřejmě je někde je ten zoom větší někde menší - to ale nemá s cenzurou co dělat. Koukal jsi někdy na základny Nato v Evropě ( např. Ramstein) - bylo jejich zobrazení jiné než zobrazení ostatních míst v daném pásmu. Ono spousta toho co ty nazýváš cenzurou je jen a jen o penězích, protože jakékoliv satelitní a letecké snímkování je velmi dobrý kšeft. Cenzurou lze označit to co je uvedeno na tvém prvním odkazu - zákaz publikace panoramatických fotografií - ty ale nejsou získány ze satelitu ale buď klasickým pozemním fotografováním nebo šikmým leteckým snímkováním.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261927Verze : 0

Citace - dav :

Ne bav9me se o tomto

Citace - orsic :

samozřejmě google earth znám ..
snímky pro google earth jsou pro tyto objekty cenzurovány.Ona tam funkce, kterou ty nazýváš zoom , samozřejmě je někde je ten zoom větší někde menší - to ale nemá s cenzurou co dělat. Koukal jsi někdy na základny Nato v Evropě ( např. Ramstein) - bylo jejich zobrazení jiné než zobrazení ostatních míst v daném pásmu. Ono spousta toho co ty nazýváš cenzurou je jen a jen o penězích, protože jakékoliv satelitní a letecké snímkování je velmi dobrý kšeft. Cenzurou lze označit to co je uvedeno na tvém prvním odkazu - zákaz publikace panoramatických fotografií - ty ale nejsou získány ze satelitu ale buď klasickým pozemním fotografováním nebo šikmým leteckým snímkováním.

dobrá pak mě teda vysvětli proč se nepodívám na detail US základny který jsem na počátku projektu GE mohl vidět?
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261929Verze : 0

Citace :

Cenzurou lze označit to co je uvedeno na tvém prvním odkazu - zákaz publikace panoramatických fotografií - ty ale nejsou získány ze satelitu ale buď klasickým pozemním fotografováním nebo šikmým leteckým snímkováním.Proto. Detaily nejsou ze satelitu, ale z leteckého snímkování.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261930Verze : 0
MOD
tady ještě nějaký info ..
www.france24.com


nebudeme tady slovíčkařit prostě to je banned a hotovo ... jestli to je fotka z družice nebo z letadla je putna je prostě bloklej detail at už je ze shora či zboku a fertig ... nevím co tady porád řešíte ..


je nad slunce jasné že tady jde o fotky na kterých jsou detaily základen ...každýmu jsou ukradený rozmázly mapy z výšky ...


přesvědčíte-li mě o opaku,rád se na nějakou základnu podívám a rád Very Happy (ale v detailu !)Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261931Verze : 0
A aký veľký detail potrebuješ?
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261932Verze : 0
MOD
Tu máš zopár snímkov, konkrétne ruských základní. Viem že nejaké snímky sú aj priamo v databáze, ale neviem ku ktorým základniam...
forum.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261933Verze : 0
MOD
Ono přesvědčovat někoho kdo je přesvědčený o své pravdě je tak trochu zbytečné. A jestli neznáš rozdíl mezi satelitním leteckým a pozemním snímkem a navíc jej ani nechceš uznat tak je to házení hrachu na zeď .
Věř že třeba letecký snímek jakékoliv části ČR pořízený např. v roce 1938 stojí nějakých 560kč (velikost území je různá ale zpravidla jde o území asi tak 1/4 dnešní Prahy) a to jde o rozlišení 0,5m na pixel - ono je to opravdu velmi dobrý kšeft a jen blázen by je pouštěl vždy vše zadarmo.
Vysvětlení může být naprosto prozaické - google nakoupilo aktualizované snímky v menším rozlišení, nebo šlo o panoramatické či šikmé letecké snímkování , případně o letecké měřické snímkování - které pro aktualizované satelitní snímkování nebylo nakoupeno , těch logických vysvětlení je dost.
To jak se tu oháníš cenzurou na google bys stejně mohl napadat magistrát hl. města Prahy, který jistou dobu zdarma provozoval web, kde bylo snímkování právě z rozlišením 0.5m na pixel v různých letech naprosto volně přístupné. Dnes je to pro veřejnost jen za placený přístup.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261935Verze : 0
Díval ses vůbec na ten odkaz? Ty fotky JSOU z GE. A tady máš jednu čerstvou, kterou jsem z GE udělal, stejná základna jako na prvním obrázku. Jiné rozmístění letadel dokazuje, že mezitím došlo k novému snímkování. A ne, ten můj obrázek neunikl kvůli žádné pronajaté družici.


Edit: tak ses mezitím podíval. Nuže, zde je požadovaný snímek. Na co se budeš vymlouvat teď?
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261955Verze : 0
MOD
na souřadnicích 23°44'15.52"S 133°51'20.01"E se nachází v austrálii známá US aktivní základna poblíž Alice Springs a v reálu tam je parádní retuš pentagonu ...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261956Verze : 0
Hele brzdi. Byls usvědčen z nepravdy, tak jsi svůj příspěvek smazal? Něco jsi sliboval, místo toho teď odvádíš řeč na nějakou základnu USA... Tak to opravdu nemá cenu diskutovat.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261957Verze : 0
MOD
Opět už po několikáté ukazuješ že moc netušíš o čem vlastně píšeš, je docela zásadní rozdíl mezi snímky z družic a tím co nabízí, zadarmo a to je důležité, GE. Mimochodem pokud to "tam ze začátku bylo" asi je to někde uložené (minimálně u někoho kdo si to tehdy stáhl a uložil), to ale není vůbec důležité, pokud si představuješ že GE je nějaký vrchol technologií takl jsi dost vedle. To je sice hezká a zajímavá ale pořád jen hračka pro někoho koho baví koukat na podobnou hru. Reálné a prodejné satelitní snímky jsou dostupné za peníze, a jediná cenzura je o tom kolik jsi ochoten zaplatit. Mimochodem jestli věříš tomu že rozmíatění baráků na základně nebo třeba v elektrárně je nějaké Top Secret (tím spíš u cizího státu) jsi opravdu asi jeden z těch kteří vidí zásahy vlády za každým rohem a přitom volají z mobilu a platí kartou Smile
Zkus si schválně říci kdo by cenzuroval třeba fotky základen v Rusku, Číně nebo třeba v Angole, dané země asi sotva, hodný americký strýček už vůbec ne (nemá ani důvod a v podstatě ani moc možností) tak kdo? Myslíš nějaké "temné síly tahající za nitky" "? A abychom se vrátili k té původní demenci, proč by někdo "cenzuroval" fotky antarktidy? A tedy i te tajemné německé základny o kterou tu původně jde?
A pokud se chceš podívat na nějakou základnu v detailu, tak si holt budeš muset zaplatit, zadarmo uvidíš to co je zadarmo, tedy GE a podobné levné věci, ono je to jako většina věcí o penězích.
K tomu pořadu v TV, nemohu ho posoudit protožr z tvého popisu se asi nedá identifikovat, ale právě v TV jsem viděl tolik nesmyslů že by mne nepřekvapilo kdyby i tohle bylo z jejich hnízda.
Mimochodem k tomu 1+1=2 ty si asi neuvědomuješ že to co ty dnes považuješ za 1 nebylo tou 1 v době a místě o kterém se bavíme. To je ale bohužel pohled mnoha lidí kteří si přečtou pár knížek psaných z dnešního pohledu na věci minulé a cítí se "poučeni" poučení je to možná o některých faktech, nikoli ale o důvodech a pohnutkách, ty jsou determinovány dobou a okolím, to se ale tehdy značně lišilo od dneška, právě proto je tvůj pohled na tehdejší logiku zkreslený tím co si jako dnešní člověk myslíš. Pohled a logika lidí doby třeba nacistického německa ale byl jiný, jejich jedničky také a proto ač logika byla správná tobě se to nezdá.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261961Verze : 0
tak za prvé nemluvil jsem jenom o GE!
pentagon se sere i do soukromých společností vlastníci družice.fotografie nepohodlných oblastí nemohou publikovat


príšpěvek jsem smazal páč v něm nic nebylo průkazné narozdíl od alice springs


NIKDO NIC NEPSAL O CENZUŘE ANTARKTIDY A NĚJAKÉ ZÁKLADNY NA NÍ !!!! byl to jenom příklad s těma základnama že určitá místa nemusí být zcela přístupné na mapách


tečka končím ...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261963Verze : 0

Citace - Aubi :

Díval ses vůbec na ten odkaz? Ty fotky JSOU z GE. A tady máš jednu čerstvou, kterou jsem z GE udělal, stejná základna jako na prvním obrázku. Jiné rozmístění letadel dokazuje, že mezitím došlo k novému snímkování. A ne, ten můj obrázek neunikl kvůli žádné pronajaté družici.


Edit: tak ses mezitím podíval. Nuže, zde je požadovaný snímek. Na co se budeš vymlouvat teď?pošli link se souřadnicema a podkladem že na těch souřadnicích ta základna skutečně je ... tohle je fotka 2 roky stará ...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261964Verze : 0
Umíš číst? Tak si to v tom obrázku najdi. Obrázek jsem dělal před hodinou, souřadnice jsou v levém dolním rohu. V odkazu nahoře máš fotku té samé oblasti, jen nepatrně jinak natočenou a s menším přiblížením.


Edit:
smiloval jsem se a souřadnice ti vypsal: 53°09'44.36"S 158°27'58.44"E . Mimochodem, zajíámalo by mě, jak poznáš, že je to dva roky stará fotka. Každá fotka s pro tvé výroky nevhodným rozlišením je dva roky stará, že jo?
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261965Verze : 0
MOD
A samozřejmě pošli link s dokladem, že na těch souřadnicích ta základna není...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261967Verze : 0
MOD

Citace - Aubi :

Umíš číst? Tak si to v tom obrázku najdi. Obrázek jsem dělal před hodinou, souřadnice jsou v levém dolním rohu. V odkazu nahoře máš fotku té samé oblasti, jen nepatrně jinak natočenou a s menším přiblížením.


Edit:
smiloval jsem se a souřadnice ti vypsal: 53°09'44.36"S 158°27'58.44"E . Mimochodem, zajíámalo by mě, jak poznáš, že je to dva roky stará fotka. Každá fotka s pro tvé výroky nevhodným rozlišením je dva roky stará, že jo?

tak tam je voda pane vodník
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261968Verze : 0
Dokaž to. A nebo si prostě do GE napiš Petropavlovsk Kamčatskij a podívej se severovýchodně od města.Edit: souřadnice vedou blbě, uznávám, zkus tyhle:
53° 9'44.93"S 158°28'1.95"V


Edit 2: nebo přímo jméno základny, Petropavlovsk-Yelizovo.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261969Verze : 0
MOD
Niečo o základni pri Alice Springs na súradniciach 23°44'15.52"S 133°51'20.01"E... www.abovetopsecret.com (súradnice súhlasia s tými čo vložil orsic), mám 100 chtí si nainštalovať GE aj na služobný notebook


Tajná základňa na google.maps: maps.google.com - na súradniciach 23°44'15.52"S 133°51'20.01"E je toto: maps.google.com - vyzerá to ako farma postavená na leteckej základni.... A ak som správne pochopil, ide o prísne tajnú základňu Pine Gap - jedna teória je tu: tajomstva.org
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261970Verze : 0
MOD
Na tu Alice Springs jsem se teda podíval, na souřadnicích je jakési jezero, podle odkazu na Google Maps jsem se podíval kus západněji, kde opravdu je jakási základna.
Podzemní továrna v Chebu - Původní souřadnice - voda.

Původní souřadnice - voda.
Podzemní továrna v Chebu - Základna, špendlík ukazuje souřadnice.

Základna, špendlík ukazuje souřadnice.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261971Verze : 0
MOD
Tá základňa je podľa viacerých zdrojov základňa Pine Gap, slúžiaca na komunikáciu a ovládanie špionáznych sružíc.... Ale v tom "jazere" sú viditeľné nejaké komunikácie.... Pokiaľ ide o cenzúru, tak je sfušovaná.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261972Verze : 0
MOD

Citace - Aubi :

Dokaž to. A nebo si prostě do GE napiš Petropavlovsk Kamčatskij a podívej se severovýchodně od města.Edit: souřadnice vedou blbě, uznávám, zkus tyhle:
53° 9'44.93"S 158°28'1.95"V


Edit 2: nebo přímo jméno základny, Petropavlovsk-Yelizovo.

ty tvé souřadnice opět nefungují ale našel jsem to tady :
53°10′04″N158°27′13″E
toto letiště je používáno i jako civilní ...
jsou tam vidět migy a vrtulníky to je prauda
https://www.vataware.com/airport.cfm?airport=UHPP


info :


Petropavlovsk-Kamchatsky Airport


Yelizovo Airport (Russian: Аэропорт Елизово) (IATA: PKC, ICAO: UHPP) is an airport located in Petropavlovsk-Kamchatsky, Kamchatka Krai, Russia. Its runway is 3400 meters long, enough to accommodate fully loaded Boeing 747s. The main apron contains 24 parking spaces, 8 of which can service a Boeing 747; additional 8 paved spaces for smaller aircraft and 12 unpaved parking spaces.


The main military operating unit is the 865 IAP (865th Interceptor Aviation Regiment), which operates MiG-31 interceptor aircraft. Naval operations have also taken place here, most notably with the 317 OSAP (317th Separate Composite Aviation Regiment) operating Tupolev Tu-16R aircraft as late as 1992, and Beriev Be-12 and Tupolev Tu-95MS aircraft with unidentified units[1]. Recent Google Earth high-resolution imagery revealed that the base continues to serve as an important military focal point, with 29 MiG-31 aircraft dispersed throughout the airfield and a large number of prop transports and helicopters.worldaerodata.com


TYPE CIVIL !


ale jsou tam migy to je důležitý IMHO
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261973Verze : 0

Citace - buko1 :

mám 100 chtí si nainštalovať GE aj na služobný notebook

nejde tady přece o GE můžeš si objednat za nemalou částku aktuální fotografii ze zadaných souřadnic ve vysokém rozlišení ... jde o to jestli ti tu fotografii schválej nebo ne ...


GE vzal čert ...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261975Verze : 0
Aubiho súradnice fungujú, akurát ich treba preložiť do angličtiny (Sever - North, Východ - East)....
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261976Verze : 0
MOD

Citace - Aubi :

Na tu Alice Springs jsem se teda podíval, na souřadnicích je jakési jezero, podle odkazu na Google Maps jsem se podíval kus západněji, kde opravdu je jakási základna.

jo něco tam je ale amíci to nebudou
hádám kravín nebo slepičárna ... Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261977Verze : 0

Citace - buko1 :

Aubiho súradnice fungujú, akurát ich treba preložiť do angličtiny (Sever - North, Východ - East)....

jj díky ale stejně to je putna je to polocivil ... nízká důležitost
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261978Verze : 0
"nejde tady přece o GE můžeš si objednat za nemalou částku aktuální fotografii ze zadaných souřadnic ve vysokém rozlišení ... jde o to jestli ti tu fotografii schválej nebo ne ... "


Kdo jí schválí, "oni"?
To letiště jsem vybral proto, že bylo hned z kraje, ale můžeš si přece ověřit kterékoli z toho odkazu nahoře. Já to za tebe dělat nebudu.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261979Verze : 0
MOD
Že Vás to baví Smile Razz Smile
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261980Verze : 0
Nebaví. Ale práce na diplomce taky ne, takže i blbej únnik je únik.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261981Verze : 0
MOD
no mě to rozhodně nebaví ...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261982Verze : 0
Jen pro zajímavost, taky příklad cenzury voj. základen maps.google.com , kdyby někdo nevěděl tak je to Norfolk, Virginia.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261983Verze : 0
vrátane ponoriek a vrtuľníkovej (výsadkovej) lode....
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261985Verze : 0
MOD
Add Alice Spring - co tak kliknout na tu tečku co je v dané lokaci umístěna - objeví se tyto stránky https://www.fas.org/irp/facility/pine_gap.htm - co ještě chceš detailnějšího. Řekl bych že na fotografii z větším přiblížením se základna nevejde. Ach jo ta cenzura .....
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261987Verze : 0

Citace - dav :

Add Alice Spring - co tak kliknout na tu tečku co je v dané lokaci umístěna - objeví se tyto stránky https://www.fas.org/irp/facility/pine_gap.htm - co ještě chceš detailnějšího. Řekl bych že na fotografii z větším přiblížením se základna nevejde. Ach jo ta cenzura .....

koukám že jsi vůbec nic nepochopil ... jde samozřejmě o aktuální fotky na mapovacích systémech,aktuální fotky na objednávku podle souřadnic ...to ti taky seženu kdejakou zaplivanou fotku kdoví jak starou ... v několika časopisech byly fotky alice springs a tuhle jsem taky před časem viděl ... bóže bóže ...Rolling Eyes
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261990Verze : 0

Citace - dav :

Jen pro zajímavost, taky příklad cenzury voj. základen maps.google.com , kdyby někdo nevěděl tak je to Norfolk, Virginia.

opět zde ukázka tvé ignorace ...
vždyt bych se tam mohl u těch lodí v klidu procházet a fotit ... bez tak se da jít i do těch lodí ... zde se nejedná o utajenou základnu ...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261992Verze : 0
A pán samozřejmě všude byl a vše viděl a proto může tvrdit, že to vše co jsme mu tu předložili jsou podvrhy a všichni jsme ignoranti, hmm tož to je o něčem jiném - zase jeden zarytej.


Víš co já se jdu věnovat něčemu jinému bo tohle fakt nemá cenu sám nepředložíš jediný důkaz o svém tvrzení a když ti je předložen důkaz o tom, že přinejlepším nevíš co píšeš označíš to za podvrh , až ti rukou budou denně procházet placené satelitní snímky celého světa a budeš mít možnost je srovnat s tím co je volně přístupné tak se tu budeme bavit o ignorantství - ovšem do té doby si hold budu myslet , že jsi jeden ze zastánců globálního spiknutí, vlády ufonů, zednářské lóže či já nevím kdo kolik podobných teorií vymyslel.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261994Verze : 0
Jen tak pro zajímavost, utajování polohy a vzhledu jakékoliv základny pomocí retuše je blbost - jakýkoliv vládě nepřátelský tisk nebo tisk jiného státu, či kterýkoliv jiný vlastník družic sloužících k pořizování snímků zemského povrchu by mě velmi rychle usvědčil z podvrhu - to už tu ale psal Bitaxe.
(V tom výčtu jsem schválně vynechal fotogrametrická pracoviště zabývající se zpracováním leteckých měřických snímků - mimochodem základního produktu pro tvorbu map - jakékoliv další pracoviště podílející se na tvorbě map má tyto snímky k dispozici).
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#261996Verze : 0

Citace - dav :

A pán samozřejmě všude byl a vše viděl a proto může tvrdit, že to vše co jsme mu tu předložili jsou podvrhy a všichni jsme ignoranti, hmm tož to je o něčem jiném - zase jeden zarytej.

netvrdím že všechny základny jsou skryté (např téměř opuštěná area 51 je krásně vidět)pouze ty co jsou důležité pro bezpečnost dané země.ale to už jsem psal výše ...
vy jste nepředložili žádné souřadnice na kterých se nachází "core" základna a je viditelně na některém z mapovacích systémů či firmu která zprostředuje fotografii toho místa z družice.


já jsem předložil několik článků o cenzuře vojenských základen na systému GE.


předložil jsem souřadnice "core" US základny v Austrálii kde je v systému GE evidentně cenzurována ...


tak tady prosímtě neplácej nesmysly o tom kdo nic nepředložil ...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262001Verze : 0
"předložil jsem souřadnice "core" US základny v Austrálii kde je v systému GE evidentně cenzurována ... "


Ta základna tam je, ale ne na těch souřadnicích (to byl okraj města), ale kousek vedle (i když podle tebe je to slepičárna, fotka od Dava ukazuje stejný objekt krásně rozeznatelnými radomy), tak co to zase meleš? A článků z webů o globálních spiknutích ti můžu naodkazovat taky hromadu, a nic tím nedokážu. Říkals něco o rozdílu mezi starou verzí GE a současností, tak to dokaž - najdi fotku z původního GE a stejnou lokaci ze součastného GE, na které půjde poznat ta tvoje retuš. Jinak zatím úspěšně vršíš jednu teorii na druhou, a jakmile se ti prokáže opak, zapomeneš na to a jedeš něco nového.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262003Verze : 0
MOD
Abych řekl pravdu tak vám nerozumím - pokud se bavíme o místě označeném výše jako Alice Spring, tak vám kolega Aubi předložil důkaz o tom že na daných souřadnicích základna je - já vám předložil odkaz na šikmý snímek této základny, pokud by jste si srovnal tento šikmý snímek a to co vám předložil Aubi, tak zjistíte že jsou totožné. Ještě nějaký problém.

Na zákazu publikování pozemních snímků nebo případně šikmých leteckých snímků jsme se shodli to ale nic nemění na satelitních snímcích.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262004Verze : 0
"Téměř opuštěné Area 51"? Samozřejmě, v porovnání s lety Studené války je základna Groom Lake podstatně méně zalidněná, možná i proto že se teď nevyvíjí tolik přísně tajných letounů (není ani moc důvod), samozřejmě že když tam třeba Northrop a Lockheed zkoušely prototypy "nového bombardéru" (vyhrál B-2 od Northropů), byl tam podstatně větší provoz (a na ranvejích bys tam nenašel nic moc, vše se pečlivě uklízelo kvůli Ruským satelitům - komerční fungovaly už tehdy ale rozhodně nesnímaly pořád tu samou oblast).


Co se různých rozlišení na GM/GE týče, je to dáno zejména zájmem o danou oblast. Většina ČR je dostupná jen v malém rozlišení, třeba i mé milované Kladno, znamená to že tady u nás je tajná vojenská základna? Wink


Ale dost už, rytí do konspiračních teoretiků a záhadologů je mé oblíbené hobby (hlavně kvůli tomu že kdyby do nich nikdo neryl, mohl by je náhodný čtenář brát i vážně což na tomto fóru moc nehrozí). Smile
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262005Verze : 0
Aubi já docela věřím že ta rozdílnost existuje - důvody proč tato mohla vzniknout jsem popsal výše , rozhodně bych za tím nehledal globální spiknutí. Smile


Jinak tady máš tu svojí slepičárnu v lepším rozlišení i z ukázkou dalšího zvětšení. Je to z poslední verze volně dostupné aplikace GE
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262006Verze : 0
inu dobrá vyhráls,máš bod Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262008Verze : 0

Citace - marektucan :

"Téměř opuštěné Arwa 51"? Samozřejmě, v porovnání s lety Studené války je základna Groom Lake podstatně méně zalidněná, možná i proto že se teď nevyvíjí tolik přísně tajných letounů (není ani moc důvod), samozřejmě že když tam třeba Northrop a Lockheed zkoušely prototypy "nového bombardéru" (vyhrál B-2 od Northropů), byl tam podstatně větší provoz (a na ranvejích bys tam nenašel nic moc, vše se pečlivě uklízelo kvůli Ruským satelitům - komerční fungovaly už tehdy ale rozhodně nesnímaly pořád tu samou oblast).


Co se různých rozlišení na GM/GE týče, je to dáno zejména zájmem o danou oblast. Většina ČR je dostupná jen v malém rozlišení, třeba i mé milované Kladno, znamená to že tady u nás je tajná vojenská základna? Wink


Ale dost už, rytí do konspiračních teoretiků a záhadologů je mé oblíbené hobby (hlavně kvůli tomu že kdyby do nich nikdo neryl, mohl by je náhodný čtenář brát i vážně což na tomto fóru moc nehrozí). Smile

v čr chcíp pes a v area51 slepice ...


..pravděpodobně v čr nebudou bloklý místa na mapě ...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262010Verze : 0
Dave, máš pravdu, měl jsem připsat "a které se nedá vysvětlit vyjmutím leteckých snímků". Ale vlastně zmiňuju přímo retušování, takže to je jedno.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262012Verze : 0
MOD
A kterážeto bloklá místa na mapě? To jsi ještě pořád nějak nedoložil, i ty tvé Alice Springs tam jsou Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262019Verze : 0
To marektucan : už jej nechte myslím že uznal, že co se týká satelitních snímků vedeme 1:0 - to jak prohlásil že mám bod totiž nepočítám za svojí zásluhu ale za zásluhu Buka a Aubiho , já už přišel k hotovému.
A upřímně ani mě ten bod netěší, protože boj proti teoriím o globálním spiknutí a podobným nesmyslům je to samé jako boj s větrnými mlýny , ten má občas aspoň nějakou cenu, tohle byla vlastně jen přehlídka utraceného času.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262020Verze : 0
O "bloklých místech" se zmiňoval i potom v reaksci na můj příspěvek, ale souhlasím, je to marné, i když zkusit se to vždy musí - občas se najdou lidé co nejsou "věřící" ale jen nikdy nepotkali reálné informace o dané události (často je to tak s teoriemi o 11. září, realita je tak fádní, nudná a je pro ni potřeba najít si nebo znát pár technických záležitostí, spiknutí vypadají záživněji;)).
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262023Verze : 0
Mě se líbí poslední dobou jak zastánci těchto teorií poukazují na různé dokumenty televizních společnosti . Přitom ovšem zapomínají na jednu věc i tyto dokumenty vznikají za peníze a lidé v nich vystupující jsou buď opravdoví nadšenci , nebo zaměstnanci firmy, která má na natočení daného díla zájem a nebo jsou televizní stanicí za učinkování v tomto pořadu přímo placeni.
A jak to vidím já tak pokud to dostanu nařízeno zaměstnavatelem nebo za to od tel.společnosti dostanu zaplaceno, tak klidně budu tvrdit že jsem potkal létající z hákovým křížem, pilotovaný Goringem a copilota mu dělal Himler a oboum bylo asi tak 35let . Hlavně že dostanu své 2 minuty slávy a nějaký ten dolar.

No to už jsme hodně off topic , takže zpět k Chebu a podzemní továrně.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262032Verze : 0
No odkazy na pořady v TV, což je obtížně doložitelné, jsou dost mimo, jednak "viděl jsemto na XY kanále asi před půl rokem" je o ničem, má to asi takovou vypovídací hodnotu jako bych uvedl že za všecko můžou trpaslíci a že na to věřím protože jsem viděl film o sněhurce. Navíc úroveň "dokumentů" rapidně klesá (nebo aspoň těch které občas vídám), autoři začínají uvádět "hrané dokumenty )což je celkem cudně jen mezi řečí zmíněno že "dokument obsahuje hrané ukázky" a následuje v podstatě jen právě to hrané jen minimálně prostřihnuto někým kdo možná je věci znalý, leč z prostřihů nejde poznat co vlastně chtěl říci. Problém je že TV reportéři obvykle očekávají na svou (většinou stupidní) otázku krátkou odpověď, to ale v případě problému obvykle nejde, takže odborník se jim pokusí cosi vysvětlit, následně to je sestřiháno (stopáž je daná a "hrané ukázky" to zaplní líp a snáz se do toho střihne reklama na plínky, jogurt a prací prášek (toho odborníka by poslouchalo mnohem míň lidí než civí na hrané nesmysly), takže je z toho paskvil. A pokud je v TV "velké spiknutí" je to mnohem větší tahák než prostě konstatovat že je to prostě šlendrián někoho kdo měl udělat to nebo ono. Bohužel to využívá toho že lidé jsou líní myslet a porovnat si blábol vejra na obrazovce s realito je nenapadne. Před nedávnem byl na ČT rozběhnut pořad kde se věnovala tahle "veřejnoprávní" TV právě různým záhadám, Tunguzský meteorit, Filadelfský incident a podobné "záhady. Měl jsem tu smůlu že jsem právě ten "incident sledoval, takovou snůšku nesmyslů bych asi dohromady nedal kdyby na tom závisel můj život. Bláboly o křižníku který má své webové stránky jako každá větší loď, kdy si dementi z TV nedali tu práci ani zjistit data a vyprávěli o tom jak byl viděn kdesi a zase zmizel, v době kdy byl spolu se skupinou lodí na hlídce cca 1000km daleko, o námořnících proniknutých pancířem lodi a podobné završilo že osud lodi je nejasný, to bylo vrcholné, protože křižník byl po válce v padesátých letech prodán do řecka, prostě jen blábol o ničem kde když byl odborník který se snažil cosi vysvětlit byl "ustřižen" a následoval dementní redaktor nebo jakýsi "záhadista" žvanící cosi o pátém rozměru, magnetizmu (křižník byl jako většina lodí té doby demagnetizován kvůli minám a torpédům) a dalších věcech. No prostě nádhera, jistě se najde někdo kdo to může uvádět jako "dokument" tak to bylo i uváděno, naštěstí díky žalobě kterou podalo několik lidí co tam vystupovali (za překroucení jejich slov a tím poškození reputace) ten paskvil ČT musela stáhnout.
Osobně bych se přimlouval aby byl podobný "důkaz" přípustný pouze tehdy je-li daný pořad dostupný (třeba na netu) jinak klidně budu tvrdit že při rozhovoru s pamětníkem jsem se dozvěděl že měl Wernera von Braun zamčeného ve sklepě a američani si odvezli dvojníka (hodnota bude tak asi stejná.
Bláboly záhadistů (to že si sami říkají záhadologové je spíše urážka řeckého logos a je to docela neoprávněné) mne v poslední době docela otravují. Lidé bez trochy soudnosti vytahují věci které byly mnohokrát jasně a zřetelně vysvětleny, snaží se je hájit "a co když aspoň špetka je pravda" což je nesmysl, buď je daná věc reálná a pak nejde o "špetku" nebo není a pak platí totéž, stejně jako nejde být tak trochu těhotná nemůže být něco "tak trochu záhada" Buď je to záhada protože se pro to nenašlo vysvětlení v mezi dnešních znalostí, nebo to vysvětlení existuje a pak to prostě záhada není. Po pravdě základna v Antarktidě je nebetyčná hloupost, logisticky je to věc neudržitelná a v době války bez šance na utajení. Téma by patřilo do archivu aby opět za pár měsíců neběžela další podobně "plodná" diskuze s někým kdo sice nemá důkazy ale má přesvědčení.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262048Verze : 0
Já bych to tu nechal - až nějaký podobný doveda bude opět poukazovat na cenzuru satelitních snímků v GE , tak jej pouze odkážeme sem a ne že opět zdlouhavě budeme vysvětlovat vše znova.
Docela mě to přivádí k zamyšlení a sepsání nějakého kratšího článku o tvorbě georeferencovaných snímků (ať už družicových nebo leteckých) a jejich využití v některých odvětvích lidské činnosti - literaturu bych měl v knihovně svého kůrkodárce rozhodně objevit.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262050Verze : 0
Dave, to je rozhodně dobrý nápad, alespoň by z téhle hloupé debaty vyplynulo něco užitečného.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262052Verze : 0
MOD
No pokud sepíšeš článek, pak bychom tohle klidně vykopnout mohli, všimni si že celkem pravidelně se najde nějaký zoufalec který to vezme vážně a než by se obtěžoval čtením toho co tu je rovnou sem hodí "objev" a je tu další diskuze. Kdybych místo dopisování si o blbinách vypil litřík červeného byl bych na tom líp Smile Po pravdě pokud ten článek sepíšeš bude to první rozumná věc co z těch 7 stránek vypadne, že bychom přesvědčili některého ze zažraných záhadistů moc nevěřím.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262055Verze : 0
Zažrance to asi nepřesvědčí (už proto že pokud bude dav vypadat že tomu rozumí, je to určitě jen proto že ho řídí Oni a Oni mu řekli co má napsat Wink) ale kupříkladu já bych si to se zájmem přečetl, protože je to pro mne víceméně španělská vesnice, i když nesmírně zajímavá.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262196Verze : 0
No tak dobrá tak já něco sesmolím (šéf už se stejně zavázal k odporné konzultaci). Jen doufám, že to nebude pro lidi moc nesrozumitelné.


Krom tedy základních pojmů a historie bude asi potřeba poukázat na to kde všude se fotogrammetrie využívá a hlavně kdo všechno se podílí na získávání podkladů ( tady to omezím jen na družicovou fotogrammetrii - protože pozemní a leteckou může dnes provozovat kdokoliv nebo někdo úplně jinej.)
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262198Verze : 0
Nejen může Smile i provozuje (dokonce i z větších modelů) Smile třeba pro archeology se to pokud vím leckde používá, je to levná a celkem solidně účinná metoda.
Ale pokud bys udělal něco kolem správných názvů, avysvětlení co proč a jak určitě by to mnohým z nás docela pomohlo (mně určitě)
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#262239Verze : 0
Četl jsem několik příspěvků o Chebské podzemní továrně na letišti, kde hovoří o tom, že tam v podstatě nic nebylo, jen nějaké podzemní nádrže atd.
S tímto tvrzením nesouhlasím. Pracoval jsem v s panem W. Silbermannem /němec/ za války zde jako němec pracoval. /byl postižený a tak nemusel na frontu/Který v této továrně pracoval. Jednalo se o dílny na opravu letadel. Hovořil o tom, že i oni jako němci, kteří zde byli, museli nosit na monterkách označení do které haly patří a do jiné nesměli. To bylo přísně zakázáno pod trestem vězení. O výrobě, která zde byla v jiných halách, kde nepracoval asi nic nevěděl a nebo nechtěl hovořit. Vždy převedl hovor na něco jiného.
Také můj otec, který byl po válce v Aši od listopadu 1945 kde měl kovodílnu, hovořil o tom, že na Chebské letiště jezdil nakupovat materiál (plechy, profila a pod. Sklady byly v podzemí a v té době je hlídali vojáci. Pravděpodobně Američané a Poláci.
Jinak i v pozdější době zde v Chebu byla památka na výrobu Mesrschmitu M 262, protože ještě v roce 1962-1963 byla v hale zdejší Učňovské školy Komenského sady byl na podastvci proudový motor do tohoto letadla. Ten jsem sám viděl, protože jsem školu navštěvoval.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#346360Verze : 0
Jj Honzamil ma pravdu tovarna tam je a vchod do ni je zazdenej udelal jsem foto z googlu a zakrouzkoval jsem ho na mape (stahnete si foto z ulozto) Jsem mistni narodil sem se v Chebu a mista jsem mockrat prokrizoval Cool


FOTO1: https://www.ulozto.cz/4204796/letiste-cheb-1.jpg
FOTO2: https://www.ulozto.cz/4204845/cheb-letiste-2.jpg


Letiste bylo za války dost rozlehle, testoval a montoval se tam Me 262 i kdyz tovarna patrila firme Heinkel (meli narizeno montovat i konkurencni stroje) Na podporu mojeho tvrzeni davam odkaz na foto z bombardovani letiste a nadrazi v Chebu jsou tam patrne znicene Me 262 a hromady kridel a dalsiho vybaveni.Laughingwww.fronta.cz


Ale nevidim to jako nejakou senza vec. Ted to je zatopene a vali se tam hromady srotu a proc hledat nekde pod vodou srot kdyz v muzeu stoji Me 262 skoro letu schopnej stroj Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#349872Verze : 0
Načo dávať fotky a pracne sťahovať z ulož.to (a iných free úložísk) keď stačí dať zemepisné súradnice - tzv. vchod: 50°03'45.21"N, 12°23'43.07"E
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#349899Verze : 0
MOD

Citace - buko1 :

Načo dávať fotky a pracne sťahovať z ulož.to (a iných free úložísk) keď stačí dať zemepisné súradnice - tzv. vchod: 50°03'45.21"N, 12°23'43.07"E

A co je na tom špatné?
Já jsem za odkazy od AtmoXe rád...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#354335Verze : 0
Napr. to, že po zadaní súradníc mi okamžite maps.google (ale aj iný mapový server) zobrazí to, čo si inak musím manuálne stiahnuť z uloz.to. To je zbytočná práca, pretože tam mám len statický obrázok, bez možnosti čokoľvek ďalšie s ním bez súradníc robiť.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#354342Verze : 0
MOD

Citace - buko1 :

Napr. to, že po zadaní súradníc mi okamžite maps.google (ale aj iný mapový server) zobrazí to, čo si inak musím manuálne stiahnuť z uloz.to. To je zbytočná práca, pretože tam mám len statický obrázok, bez možnosti čokoľvek ďalšie s ním bez súradníc robiť.

V tom máte samozřejmě pravdu, ale pak bychom po otevření neviděli doplňující údaje, které autor příspěvku do jednotlivých fotomap červeně zakreslil. Opravte mě, pokud se mýlím?
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#354416Verze : 0
O tom sa nehádam, ale napr. mnou dané súradnice priamo označujú údajný vchod do podzemia (teda to, čo autor zakrúžkoval červene). Naviac pokiaľ sa vkladajú upravené obrázky, ďaleko jednoduchšie ich je vložiť priamo do príspevku ako prílohu, nie cez externý server.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#354419Verze : 0
MOD
Se zájmem jsem si pročetl diskuzi k tomuto tématu a nestačím se divit, kam až jste se z Chebu dostali. Na severní pól, do Austrálie, Area 51 a zase zpět do Chebu Very Happy
Divím se, že si ještě dneska někdo myslí, že pod letištěm byla nějaká tajná továrna nebo co. Jsem z Chebu a řeči o podzemní továrně jsem slýchával v různých verzích a ty verze postupně gradovaly. A vždycky to bylo ve stylu "já jsem slyšel", "někdo mi říkal", "kamarád to ví jistě" apod. Prostě klasické hospodské kecy.
V knížce "Chebská křídla" od L. Matějíčka je to myslím si dost jasně vysvětleno, co bylo pod zemí. Nádrže, kanceláře, kryty apod. Žádná třípodlažní továrna. Autor našel v Německu i dosud žijícího pracovníka továrny, který mu to potvrdil. Navíc proběhlo měření georadarem, které tuto informaci také potvrdilo.
Co se týče údajného vstupu do podzemí, který má být na leteckém snímku, tak se ve skutečnosti jedná o konstrukci valu kde se zkoušely palubní zbraně letounů, viz přiložená fotka. Doporučuji se na letiště zajet podívat.


Ve starších přízpěvcích se objevila fotka jakéhosi zazděného oblouku mostu pod železnicí, který je vydávan za vstup do podzemí (GPS souřadnice 50°03'32.379"N, 12°23'08.194"E ). Tento most se nachází cca 500 m vzdušnou čarou od bývalé továrny. Vlastní zazdění otvoru proběhlo až v 90. letech, takže skoro 50 let od konce války to bylo otevřené, to by si toho asi někdo všiml, kdyby to někam vedlo do podzemní. Na fotografii není vidět, že před otvorem je jakýsi dolík, žádné velké prostranství, které by muselo být před vjezdem do něčeho jako podzemní továrna. Navíc k tomuto místu nevede žádná pořádná cesta, pouze nezpevněná cesta k chatové kolinii, která končí cca 100 m odtud, dál už vede jen vyšlapaná cestička. Takže zase nic.


Me 262 se v letecké továrně opravdu vyskytovaly, upravovaly se totiž ze stíhacích na průzkumné verze, pomocí konverzních sad, které byly dodávány od výrobce.


Nevím zda si to zastánci konspirační teorie uvědomují, ale postavit takovou podzemní továrnu není jen tak. Stavba takového rozsahu se jen tak neutají, jedná se o obrovský rozsah hlavně zemních a betonářských prací. Továrna a letiště se budovaly na začátku války, kdy Říše vítězila na všech frontách a podzemní továrny nebyly potřeba, ani na území Německa ani v Sudetech. Ve chvíli kdy už potřeba byly a začalo se s jejich stavbou jinde, tak se většinou nestihly dostavět, natož dokomale zamaskovat a po válce se o nich vědělo. Někdo je totiž musel postavit a někdo tam musel pracovat. A všechny Němci postřílet nestihli.
Podívejte se jak dopadla výstavba německých podzemních továren, např. v kopci Walpesberg - podzemní továrna na Me 262 se startovací dráhou na vrcholu kopce:


https://www.thirdreichruins.com/thuringen.htm


Nestihla se dostavět a zůstalo tam do dneška spousta zbytků ze stavby.


Proto si myslím, že pod letištěm žádná továrna není, jen již zmíněné nádrže atd. Ale kdo si chce dál snít ať si sní, jen ať tím prosím nekrmí druhé.
Podzemní továrna v Chebu - Val na zastřelování zbraní, foceno v roce 2005, zdroj www.modelari-cheb.valka.cz

Val na zastřelování zbraní, foceno v roce 2005, zdroj www.modelari-cheb.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#356453Verze : 0
Souhlasím s tím, že na uvedených souřadnicích je val určený pro zkoušky palubních zbraní. Pokud jde o fotografii tunelu, kterou jsem vložil v jednom z prvních příspěvků, jasně jsem tam napsal, že nevím, co tam je.... Rozhodně jsem ten tunel nevydával za hlavní vstup do podzemí, jen jsem reagoval na predchozí příspěvek, že pod letištěm jsou pouze tunely určené k odmrazování plochy. Zmíněný most je po rekonstrukci tratě zcela zasypán, nicméně při zmíněné rekonstrukci se na druhé straně zhruba v ose tunelu objevila díra, vedoucí do dutiny za mostem. Napadá mne otázka proč je zde postaven most, když výška terénu na druhé straně je v urovni tratě... A znovu zdůrazňuji že netvrdím že to vede do čtyřpodlažní podzemní továrny... Jen mne prostě zajímá, co to tam je.. Tedy spíš co to tam bylo, protože dotyčný most je zakryt železničním valem.. A pokud jde o to zazdění... Jsem ročník 1971 a kolem tohoto "mostu" jsme často chodili na chatu... Pokud by to bylo zazděno až v 90 letech, určitě bych tam jako kluk vlezl... Nepamatuji se, že by to bylo otevřené... Jinak pro úplnost... Šířka, odhadem, cca 3 metry, výška 5 až 6...
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#412930Verze : 0
https://de.wikipedia.org/wiki/Zittwerke
https://lgp.org.pl/
www.bergwerkpunk.com
www.spiegel.de


Zdar, pocházím z trojmezí Čech, Německa, Polska a také se zajímám o tábory, válečnou výrobu, protiletecké kryty a spojené podzemní prostory končící závalem nebo zazděné kameny..
Problém jsou hranice, které brání v průzkumu celého komplexu výroby motoru Junkers Jumo 004B pro Me-262..
Z vyprávění prababičky před 17-ti lety jsem pozorně naslouchal jaký to byl hukot když motory v noci testovaly, že tu byli na návštěvě Josef Mengele, Wernher von Braun a vůdce tudy za války dvakrát projížděl a od té doby jsem chtěl vědět co se tu vše dělo..


Při bádání jsem narazil na informaci, že některé podzemní tajné výrobní prostory byli zakonzervovány metodou tzv. Gasschleuser (plyn co při kontaktu se vzduchem expanduje), dále jako těsnění vstupů je použita voda a řešeno je to formou sifonů které se dle polské strany nedají odčerpat a potápěč se tam pro rezavý kal rychle ztratí a nic nevidí..Odčerpání je možné až při uzavření jakého si ventilu..
Zittwerke má vstupy do podzemí údajně čtyři, ale není uvedeno ve které zemi jsou, dále veškeré povrchové pozůstatky budov po válce byli likvidovány z důvodu hraničního pásma..
Bohužel se chystá bourání i zdejší historické části továrny Spreewerk spojené s výrobou Walhter P.38..
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#490777Verze : 0

Citace - buko1 :

Načo dávať fotky a pracne sťahovať z ulož.to (a iných free úložísk) keď stačí dať zemepisné súradnice - tzv. vchod: 50°03'45.21"N, 12°23'43.07"E

To není vchod, ale místo, kde se provádělo seřizování leteckých kulometů. Je to betonová zeď kde kulomety zastřelovaly Smile
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#499067Verze : 0
Přátelé,
kolem chebského letiště a jeho podzemí toho bylo napsáno a navymýšleno něúrekom Smile. Nehodlám zde tvořit další teorii, jen bych rád podotkl, že právě v těchto dnech proběhl v Chebu slavnostní křest nové knihy o chebském letišti a leteckém provozu zde obecně, kde je spousta nových dosud nepublikovaných fotek a pamětnických povídání a tak. Autor,který má za sebou řadu knih na toto téma - např. publikace Chebská křídla, se snaží o vcelku objektivní a nedryjáčnický pohled na věc. Doporučuji.
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#499072Verze : 0
https://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse:Haunebu


Osobně se domnívám, že Haunebu využívá revolučního způsobu "vcucnutí" do časově omezeného vakua nad tímto diskem (to je důvod, proč má tento letoun tvar disku, aby byl tok vzdušných proudů rozložen rovnoměrně). Dle mého názoru je využit stejný princip, který lze najít i v přírodě (viz. Viktor Schauberger), tedy tornáda. Haunebu obsahuje dva rotory, horní a spodní, které od sebe odděluje deska, a pouze po obvodu této desky je úzká štěrbina, kudy je vháněn těmito rotory vzduch ven tak, aby spodní rotor, vhánějící ohřátý vzduch foukal vzduch proti spodní poklici a štěrbinou proti ochlazenému vzduchu od horního rotoru, který ochlazený vzduch stejnou štěrbinou žene proti větší, horní poklici. Rotory se otáčí každý v jiném směru, což je klíčový moment, při kterém vznikají dva protichůdné vzdušné proudy, každý s rozdílnou teplotou. Obě poklice mají na svém vrcholu (spodní poklice je otočena vzhůru nohama) otvory pro nasávání vzduchu. V konečném momentě jsou tyto dva proudy hnány ven z Haunebu stěnou větší poklice směrem dolů (ve tvaru obráceného trychtýře). Srážením dvou opačně postavených vzdušných proudů, jenž mají odlišnou teplotu (spodní je horký, vrchní je studený), vzniká vzdušný vír s obrovskou rotací, který v podstatě odsaje vzduch nad Haunebu, k tzv. podtlaku, a dochází tak k opačnému efektu, který se využívá u dnešních běžných letadel, tedy vztlaku, kdy se mění rychlost proudění vzduchu na horní a spodní straně křídla. Rozdíl mezi těmito dvěma způsoby spočívá v tom, že běžná letadla využívající vztlaku se musí potýkat s odporem vzduchu na naběhové straně křídla. U Haunebu tomu tak není, neboť je doslova vcucnuto do krátkodobého vzduchoprázdna nad ním, které je neustále obnovováno. Lze jej taky poměrně snadno řídit, a to pomocí odtokových hran vrchní poklice (což je patentováno i u Avrocaru - doufám že to píši správně...). Ohledně pověstné rychlosti létajících talířů bych rád podotknul, že zatímco laik mluví o "závratné rychlosti", já hovořím o "závratné akceleraci" tohoto efektu se zachováním zcela standardní rychlosti, jako u běžných letadel. To je také důvod, proč byla tato zařízení vyvinuta, a zcela určitě zůstanou utajena, neboť tato vysoká akcelerace je klíčová (nebo ještě nedávno byla) při leteckých soubojích, kdy je v takovém případě velice těžké zaměřit protivníka. Otázkou, je, čím byly rotory podobné mlýnským kolům poháněny... Jan Rippl
URL : https://www.valka.cz/Podzemni-tovarna-v-Chebu-t28959#502455Verze : 0