Main Menu
User Menu

Elektrougli

Electrougli / Электроугли

     
Název:
Name:
Elektrougli
Originální název:
Original Name:
Электроугли
Další názvy:
Other Names:
Kudinovo / Кудиново (do roku 1956)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Noginský okres
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
55°43'00.00"N 38°13'00.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
DD.MM.1899
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Bosse, Artur Garald (1861-1937) - ruský podnikatel
Koldunov, Alexandr Ivanovič (1923-1992) - Vrchní velitel vojsk PVO, maršál letectva SSSR, stíhací pilot 2. světové války
Kuročkin, Petr Michajlovič (1897-1970) - vojenský vědec, zasloužilý vědecký pracovník RFSFR, profesor, doktor vojenských věd, generálporučík spojovacího vojska
Michajlov, Vladimír Sergejevič (1943) - Hrdina Ruska, Vrchní velitel vojenského letectva Ruska, armádní generál
Ostašev, Jevgenij Iljič (1924-1960) - plukovník, vedoucí přípravy a vypouštění raketových kosmických systémů na kosmodromu Bajkonur, zahynul 24. října 1960 na 41 stanovišti kosmodromu Bajkonur při přípravě startu rakety R-16 (tzv. Nedělinská katastrofa)
Ostašev, Arkadij Iljič (1925-1998) - jeden z vedoucích vědců a vývojářů raketových kosmických systémů žák a spolupracovník Koroljova, S. P., laureát Státní a Leninské ceny
Bogoljubov, Sergej Konstatinovič (1909-2000) - zasloužilý učitel RFSFR, význačný pedagog, zakladatel a projektant sovětského strojíreského rýsování
Saksonov, Nikolaj Nikolajevič (1923-2011) - frontový průzkumník, účastník 2. světové války, kandidát lékařských věd, docent, zasloužilý mistr sportu vzpírání v pololehké váze, 11 světových rekordů
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
undefined
Průmyslové podniky:
Industry:
Vědecko-výrobní komplex Alternativní energetika / Научно-производственный комплекс Альтернативная энергетика
Kudinovský závod Elektrougli / Кудиновский завод Электроугли
Kudinovský kombinát keramických výrobků / Кудиновский комбинат керамических изделий
Závod Elektrokabel / Завод Энергокабель
Elektrouhlíkový závod technického uhlíku / Электроуглинский завод технического углерода
Vědecko-výzkumný institut elektrouhlíkových výrobků (NIIEI) / Научно-исследовательский институт электроугольных изделий (НИИЭИ)undefined
Vlajka:
Banner:

Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Počet obyvatel v roce 2014: 20 674
Zdroje:
Sources:
Wikipedie Rus
Město Elektrougli
Elektronické noviny města Elektrougl
URL : https://www.valka.cz/Elektrougli-t180669#529789Verze : 0