Main Menu
User Menu

Pěší prapor I/7 [1939-1940]

1st Infantry Battalion / Peší prápor I/7

     
Název:
Name:
Pěší prapor I/7
Originální název:
Original Name:
Peší prápor I/7
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1939-01.10.1940 Pěší pluk 7
Dislokace:
Deployed:
01.11.1939-01.10.1940 Žilina, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.05.1940-01.10.1940 Tlach, Josef
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1939-01.10.1940 Pěší rota 1/7
01.11.1939-01.10.1940 Pěší rota 2/7
01.11.1939-01.10.1940 Pěší rota 3/7

Ručně vyplněné položky:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-I-7-1939-1940-t180179#528754Verze : 0
MOD
Diskuse
Podľa prehľadu v odkaze nižšie by mal byť vo VHA dokument (Šk.č. 28 - č.j. 156 076) ktorým bol za veliteľa I/7 práporu dňom 15.05.1940 menovaný stotník pechoty Július Záborský. Ten údaj o Tlachovi je z Klimenta?

https://www.vhu.sk/data/files/766_mno-icast.pdf
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-I-7-1939-1940-t180179#670221Verze : 1
MOD
Asi zlé údaje v tom výcuce z VHA. CSÉFALVAY a kolektív: Vojenské osobnosti dejín Slovenska 1939-1945 u Záborského udáva že

Citace :

...V polovici mája 1940 bol premiestnený do p. pl. 7 v Žiline a ustanovený za vel. náhradného práporu a 1. 7. 1940 ho povýšili do hodnosti mjr. pech. ...
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-I-7-1939-1940-t180179#670285Verze : 0
MOD